Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

samochód zastępczy z oc sprawcy

samochód zastępczy z oc sprawcy

kowwal / 2011-09-21 11:02
jeżeli nasze auto w wypadku ulegnie takiemu zniszczeniu, że nie będziemy mogli przez jakiś czas z niego korzystać, to czy z oc sprawcy dostaniemy samochód zastępczy? a jeśli tak to na jak długo będzie on nam przysługiwał?
Wyświetlaj:
Julka82 / 31.178.167.* / 2021-03-25 22:32
Miałam niedawno podobną sytuacją. Kierowca wymusił pierwszeństwo i uderzył w moje auto. Niestety pojazd nie nadawał się do dalszej jazdy, dlatego skontaktowałam się z firmą www.cbgrupa.pl. Przyjechali na miejsce zdarzenia, odholowali mój samochód do warsztatu i podstawili auto zastępcze. Byłam bardzo zadowolona z tego rozwiązania.
Mirek Radecki / 83.15.79.* / 2020-09-04 12:52
Przyjechali z autem w pół godziny http://kolekcjoner.auto.pl/auto-zastepcze-kiedy-przysluguje-kto-oferuje/auto było bardzo zadbane.
jurrenko / 193.31.40.* / 2020-01-17 21:29
W zeszłym roku po wypadku samochodowym sam korzystałem z takiego auta na kosz oc sprawcy. Bardzo fajna opcja - zwłaszcza jeśli kolizji uległo nasze główne a zarazem jedyne auto. W moim przypadku za dostarczenie takowego auta odpowiadała firma wypozyczalnia-busow.com.pl . Wybór mieli wręcz ogromny.
a_karlik / 2016-03-01 09:35
Niezależnie od tego, jaki masz samochód i do czego go wykorzystujesz, przysługuje ci auto zastępcze. Jeśli Twoje auto może poruszać się po drodze, dostajesz auto zastępcze tylko na czas na prawy. Jeśli nie może jeździć, to auto zastępcze masz od momentu zgłoszenia do końca naprawy. To, w jaki sposób masz wypożyczyć auto czy otrzymasz je od ubezpieczyciela ustalasz w momencie zgłaszania szkody. Musisz poinformować ubezpieczyciela, że takie auto chcesz, bo inaczej ci nie wypłacą kasy za to. [...] ja w Gliwicach miałem taką sytuację, że nie chcieli mi dać auta zastępczego, bo niby nie używam go do celów zarobkowych, ale ostatecznie, jak powiedziałem, że znam swoje prawa i trochę ich sądem nastraszyłem, to dostałem następnego dnia auto pod dom.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
bonton / 2011-09-21 11:55
z tego co się orientuję, to dostajemy taki samochód na 3 dni, przez ten czas auto faktycznie opłacane jest z ubezpieczenia sprawcy

Najnowsze wpisy