Forum Polityka, aktualnościKraj

Samozatrudnienie czy etat - co się bardziej opłaca?

Samozatrudnienie czy etat - co się bardziej opłaca?

Wyświetlaj:
zbigniew866 / 83.31.188.* / 2012-11-15 04:18
Płacy netto 2300 odpowiada duże brutto co najmniej ponad 4 i z nim powinna być porównywana faktura samozatrudnionego a nie z "ludowym" brutto widocznym dla pracownika.

Do negocjacji i podziału z pracodawcą są obciążenia tzw "po stronie pracodawcy" inaczej samozatrudnienie oczywiście jest dla pracownika niekorzystne.
Samozatrudniony / 188.33.73.* / 2010-06-26 01:26
Ogromnym ryzykiem dla samozatrudnionych jest memoriałowa zasada naliczania podatku. Oznacza ona, że nawet w przypadku nieotrzymania zapłaty, istnieje przymus zapłacenia podatku VAT i dochodowego. O tym, przy zachęcaniu do podejmowania działalności się nie mówi, a wielu biedniejszych przedsiębiorców ta zasada wręcz zniszczyła. Sam mimo upływu kilku lat nie mogę po czymś takim wyprowadzić firmy na prostą, także dlatego, że boję się powtórki tego, co wtedy przeżyłem. Sprawa sądowa przeciw oszustowi dużo kosztuje, ciągnie się latami, pieniądze są nie do odzyskania, wpłacony podatek w praktyce, niestety też.
blumeck / 91.149.199.* / 2010-11-15 21:23
Czas najwyższy zmienić księgową!
Podatek vat zapłacony od tzw. "złego długu" można odzyskać z Urzędu Skarbowego. W takiej sytuacji US sam odzyskuje tą należność za vat od Twojego dłużnika.
gosc z USA / 173.68.35.* / 2010-06-04 23:45
(cytat)..O ile zarabiający średnią krajową na etacie może spodziewać się emerytury na poziomie 3212 zł netto....?????????????? Cos ci sie p****....lo.
niańkarz_under age / 87.205.85.* / 2010-05-28 09:06
Byłem kiedyś niańką kilka godzin i to bez uprawnień! W dodatku niepełnoletni!
Kiedyś pilnowałem dzieciaka jednych mundurowych (rozpad pożycia małżeńskiego w związku był, a mamuśka poszła na balety chlać i mi dzieciaka do pilnowania zostawiła). Ja z 13 lat miałem to położyłem go w pieluchach na wyro w i innym pokoju i spać poszedłem. W środku nocy tatuś mnie budzi, dzieciak na glebie z wyra spadł. Dziecko jeszcze sprężyste jest niczym człowiek guma - jak Dhalashim ze Street Fighter'a. Dzieciak nie mój czy braciszek to był, więc nie zbyt o niego zadbałem i egoistycznie postąpiłem - egoizm genów. Teraz już wiem jak malca ułożyć, gdy się spać idzie i instynktu opiekuńczego nie ma czy "predyspozycji niańki". Tak by mnie wtedy pod sąd nie wzięli czy ukarali bom za młody był, a karę by poniosła w sądzie rodzinnym matka-imprezowiczka niedojrzała. Nawet bym tego dzieciaka nie przewinął, a mamuśki piły i tańczyły w tym czasie w najlepsze! Nie każdy po przeżył czy przeżyje! Nie wiem czy ten dzieciak dożył wieku reprodukcyjnego z takimi rodzicami jakich miał i ja sam się dziwię, że też żyję w takim towarzystwie się wychowując. Jedno wiem! By zostać dobrym ojcem czy matką to trzeba być minimalnie dojrzałym, mieć wyleczoną lub zaleczoną toksykomanię czy ciążę po prostu zaplanować, a nie wżeniać się w pieniądze czy wysoki status społeczny czy materialny partnera, bo to zwiastuje i wróży patologię! Jedną 'koleżankę' starszą z placu zabaw pamiętam o 2 lata to wyła jak łania na rykowisku - chyba bolca chciała w wieku dojrzewania i głupoty młodzieńczej . . .
livin'large / 87.232.224.* / 2010-05-24 09:22
Wszystkich przedsiebiorczych zapraszam do Irlandii, gdzie sam zyje od ponad 3 lat. Mam tu dzialalnosc i tutejszy "zus" kosztuje 4 proc. od dochodu (jesli go nie masz - nie placisz skladek!), nie trzeba miec ksiegowej bo przepisy sa jasne i czytelne, a rozliczenie z fiskusem, jak rowniez transfer podatku i skladek robi sie tylko raz w roku :) No to jak kochana Polsko - DA SIE???!!!
edek678 / 194.242.62.* / 2010-04-13 08:45
Mam wrażenie że jest zrobiona przez "kopiuj-wklej", nic z niej nie wynika
Ekonomix / 62.21.13.* / 2010-05-28 00:07
W tej tabelce są ukazane stosowne przedziały zarobkowe przez przedsiębiorców i pracowników. W konkretnym przedziale podane są odpowiadające kwoty dla jednej i drugiej kategorii osób. Ukazana jest różnica w zarobkach. Wynika w niej, że lepiej jednak pracować jako samozatrudniony. Nie biorąc pod uwagę jednak dodatkowych kosztów.
Grzegorz89 / 85.221.197.* / 2010-04-03 23:43
dla mnie to jest wszystko chore i tyle, nigdy nie bedzie w Polsce dobrze przez te beznadziejne przepisy i skladki.
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-03-21 09:10
Samozatrudnienie dla wszystkich! Ja będę dawał zlecenia i brał 10% odsypu i od tego nawet płacił podatek. Od premiera do pisuardesy/z całym szacunkiem/...
nia / 153.19.191.* / 2010-03-22 16:07
Nie rozumiem tabelki z porównaniem płac. Czy rzędzie samozatrudniony nie powinno być w nawiasie brutto?
Życzliwy / 89.77.104.* / 2010-03-18 22:41
Przedsiębiorcza przyszła matka ma możliwość uzyskania zasiłku macierzyńskiego w wysokości max 5300, wystarczy że będzie płacić wcześniej zaliczki nie od najmniejszej kwoty tylko od 7500. Idąc w pierwszych miesiącach ciąży na L4 można sporo zyskać.
Lysy 25 / 77.255.153.* / 2010-03-17 13:26
Po co być samozatrudnionym?
Lepiej dojić państwo.
Taniej, bezpieczniej, nikt się nie doczepi...
Najlepiej jęczeć gdzie się da i dojić.
I tak do chwili aż wszystko się rozleci.
tylko blondynka / 86.181.235.* / 2010-03-16 23:32
zagranica nauczylam sie pracowac dla siebie i na kontraktach jako samozatrudniona i absolutnie nie jestem juz zainteresowana praca na etacie. Jezeli ktos sie boi o prace i zalezy mu tylko na utrzyamaniu etatu ,etat jest dla niego rozwiazaniem doskonalym, dla innych jest mniej oplacalny niz samozatrudnienie. Roznica jest tylko taka,ze w POlsce jest nadmierna biurokracja a przedsiebiorca zamiast pracowac i zarabiac,musi wypelniac papiery,sledzic zmiany w przepisach i pilnowac terminow oddawania swistkow i robienia przelewow na betony u sterow.
SamozatrudnieOK! / 78.8.136.* / 2010-03-16 21:24
Paliwo można też odliczyć od podatku dochodowego!!!!!!!!!!!
18% z każdego baku! nietrzeba być Vatowcem żeby jeździć taniej!!!!!!!!
!!! a księgowego można znaleźdz za 100 złotych bez problemu!
REWRW / 87.114.191.* / 2010-03-16 20:30
powiem krotko!!!NA PROWADZENIE BIZNESU W POLSCE MOZE SOBIE POZWOLIC:KSIADZ,POLITYK I ZLODZIEJ!!!!!!!!!W POLSCE UCZCIWIE NIE MOZNA PROWADZIC BIZNESU!!!BIUROKRACJA,PODATKI,ZUSY,KONTROLE WYKONCZY KAZDY BIZNES W POLSCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!KTO SIE ZGADZA I PROWADZIL KIEDYS BIZNES W POLSE PROSZE O WPIS!!!!!!!!!!
Edward ącki / 217.173.176.* / 2010-09-13 22:53
Prowadzenie działalności jest zbyt u*********. Ciagle masz coś do zrobienia, wpisania, wysłania sprawdzenia, śledzenia, kontrolowania, srania, biegania sprawdzania, kombinowania, wyjaśniania. ROBISZ WSZYSTKO ŻEBY SIĘ ZABEZPIECZYĆ PRZED CZYCHAJĄCYMI NA TWÓJ BŁĄD ZUSEM, SKARBÓWKĄ, DONALDEM, KACZKĄ, I INNYMI NIEROBAMI. ŻYGAĆ SIĘ CHCE A NIE BIZNESY PROWADZIĆ!
MADRY POLAK PO SZKODZIE / 89.229.8.* / 2010-03-18 17:13
tak ,to prawda.zanim założysz i rozkręcisz firmę zus-y Cię wykończą.Ale jest jeszcze druga strona medalu.Jak widzę,że jakiś dupigrosz zakłada firmę i nie płaci pracownikom pensji i zatrudnia na czarno, to szlag mnie trafia.Jak nie masz kasy ,to nie rób tego kosztem innych.Pracownik też chce żyć i tez ma zobowiązania ,prawda?często jest tak ,że stając się szefem stajesz się od razu szefem tyranem odbijając sobie wszystko na zwykłych pracownikach.Takich co nagminnie zatrudniają ludzi na czarno i nie płacą ludziom pensji powinni do p****** wsadzać.Nie stac mnie na założenie firmy ,to nie robię tego , bo od razu wiadomo ,że ofiarą tego będą pracownicy.Przecież prywaciarz musi to sobie odbić na innych.Nie wiem co jest lepsze, bycie szefem tyranem , czy pracownikiem szeregowym w firmie.Jak ktoś, coś takiego przeżył, to wie jak to wygląda.No od czasu do czasu trafia się dobry szef,dobra firma, ale takich jest mało.Większość przyszłych szefów zawsze szacuje ,że w najgorszym razie zarobi sobie na pracownikach.,obcinając pensje ,lub częściej spotykane niepłacenie jej i kto tu jest ofiarą????????????
:-p / 89.76.138.* / 2010-03-16 19:03
3200 płaca i z tego 3200 emerytura???? czy komuś się cos nie pomerdało? zyc nie umierac.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy