Samozatrudnienie

Money.pl / 2007-02-19 13:53
Komentarze do wiadomości: Samozatrudnienie.
Wyświetlaj:
Ppowersid / 2020-06-25 09:12
Witam

Mam pytanie odnośnie utylizacja sprzętu w firmie ponieważ zakupiłem trochę już sprzętu do firmy i przypuszczenie że firma może się rozpaść co z tym sprzętem trzeba zrobić? I czy trzeba coś zapłacić?

Lub jak sprzęt się zepsuje i okres gwarancyjny minął to czy muszę to dać do utylizacja żeby jak by firma padła nie płacić VAT czy sprzęt podlega jakieś tego typu amortyzacji że po okresie na przykład 5 lat nie trzeba niż z tym robić??
bezrobotny samozatrudniony / 94.40.23.* / 2015-02-27 19:20
Rzeczy o których nie mówi firma zatrudniająca na "samozatrudnienie":

1. Jak się rozchorujesz to tylko ty masz problem - bo Zus zapłaci ci po 30 dniach dosłownie KILKA złotych za dzień chorobowego a tzw zleceniodawca umyje ręce. Jak złamiesz np nogę to jesteś zdany tylko na siebie i rodzinę...

2. Jak zrezygnują z twoich usług a byłeś na preferencyjnej stawce ZUS to NIE masz prawa do zasiłku dla bezrobotnych.

3.Jeżeli nie masz wpisanego u umowie urlopu to go nie masz wcale. ( lub bezpłatny)

4. Jeżeli minie ci dwa lata i skończy się preferencyjny ZUS - prawdopodobieństwo wypowiedzenia umowy sięga 80% w przypadku mniej skomplikowanych usług ( np. kierowcy - dostawcy)

To kilka takich smaczków z tej metody pochodzącej żywcem ze sposobu zatrudniania ludzi w XiX- wiecznych fabrykach. Cofamy się w rozwoju do tego czasu.
szklarek / 2015-02-27 20:36
Wydziwiasz.
1. ZUS zapłaci zasiłek chorobowy adekwatny do podstawy deklarowanej, od której odprowadzisz składki. etatowiec z wynagrodzeniem takim, jak Twoja podstawa- ma taki sam zasiłek.
2. Brak zasiłku wynika z tego, że podstawa deklarowana była niższa niż płaca minimalna. Dokładanie tak samo etatowiec nie mający płacy minimalnej - bo na części etatu- też zasiłku nie uzyska.

4. korelacja prawdopodobieństwa utraty kontrahenta z tym, czy samozatrudniony ma prawo do ulgi ZUS jest żadna.

3. taki 'urlop' byłby jednym ze znamion istnienia stosunku pracy.

A ważne jest to, że często takie 'samozatrudnienie' jest ukrytym stosunkiem pracy, co jest nielegalne w kontekście art. 22 KP.
sysiu1 / 2012-11-25 16:24
jestem meszczyzna w wieku 45 lat i mieszkam kolo wieliczki mam plac i budynek w ktorym chcialbym otworzyc hurtownie ale braklo mi pieniedzy na rozpoczecie wiec pytam sie gdzie moge uzyskac informacje na ten temat w mojej okolicy interesuje mnie dofinansowanie 40 tysiecy mialem wczesniej firme ale zrezygnowalem poniwaz ojciec byl chory i musialem sie nim zajac pozdrawiam
dgfdfgg / 89.70.214.* / 2013-10-17 17:52
Tylko w para banku 40.000 zł na 59 do 80 procent w skali roku plus opłaty manipulacyjne do 40 % kwoty pożyczki. Opłaty karne za opóźnienia w spłacie do 100% kwoty pożyczki. Jednym słowem horror i armagedon.
kamilkm / 79.185.126.* / 2012-02-29 20:38
witam chciałem otworzyć pizzerie ale nie wiem jak sie za to wziąśc od czego zaczynać gdzie się wstawić i jakie kfalifikacje potrzebuje aby rusdzyc...jestem pewien że lokalizajcja i brak punktów takich jak pizeria bar, kawiarnia zapewnia dobry zysk.....proszę o pomoc.
kashmir / 79.190.64.* / 2011-02-24 18:24
jakie sa wady i zalet owtirania wlasnej firmy dl calej gospodarki??
SeSebastia83 / 95.48.6.* / 2010-10-11 11:28
Samozatrudnienie, ogólnie założenie własnej działalności gospodarczej wcale nie jest takie proste jak mówią, ja swoją firmę zakładałem kilka tygodni, bo babie z urzędu nic nie pasowało. Na szczęście mam to za sobą. Teraz tylko zostało mi ogarnięcie spraw firmy, to dopiero jest ciężka sprawa. ZUSy, US, faktury, kontakty. Najgorsze jest to, że z urzędnikami zawsze trzeba użerać się. Zdecydowałem się na samodzielne prowadzenie księgowości (przez internet: księgowość online) i nie wiem czy mi w US itp zaakceptują to? Czy jest konieczność korzystania z biura rachunkowego? Ja używam wfirma.pl i nie wiem czy nie muszę jeszcze jakiegoś "specjalisty" potrzebowal pod względem prawnym?
RobertGosc / 62.21.30.* / 2010-10-11 12:29
Zastanów się czy nie warto wziąć biura rachunkowego
Wyśle za Ciebie wszystkie dokumenty do ZUS i US, odpowiada prawnie za swoje rozliczenia (jak podpiszesz umowę) ewentualna kontrola z US zawraca głowę im a nie Tobie itp.
Zawsze możesz liczyć na poradę, a tak szukaj wszystkiego sam.
Jest dużo plusów, a oszczędność niewielka.
Pamiętaj Twój czas jest najcenniejszy, nie da się go przeliczyć na pieniądze
SeSebastia83 / 95.48.6.* / 2010-10-12 11:36
Czas dla mnie to nie problem, nie prowadzę aż tak skomplikowanej firmy, a serwis udziela mi porad, jednakże przyznam szczerze, że boję się pierwszego przelewu do ZUSu, czy wszystko będzie ok. Zobaczę jak to będzie w pierwszych miesiącach, jeśli nie poradze sobie, poważnie rozważę wszystkie opcje.
szklarek / 2010-10-11 10:50
Jak w temacie- odpowiedź na pytanie z priva:
"1. Nie ma przeszkód w prawie pracy by na urlopie wychowawczym podjąć zatrudnienie lub
otworzyć DG. Pod jednym warunkiem, że nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej
opieki nad dzieckiem. Pracownik nie ma obowiązku informowania o tym fakcie pracodawcy.
Ale Pracodawca może przerwać urlop wychowawczy i wezwać pracownika do stawienia się do
pracy wówczas, gdy stwierdzi, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej
opieki nad dzieckiem.
I tu moje pytanie:
Czy jeśli zawożę działalność na wychowawczym i nie zaprzestanę sprawowania opieki nad dzieckiem (praca przez internet) to kto opłaca składki ZUS ja czy państwo. I jeśli ja to w jakiej wysokości? Proszę o pomoc."

Powstaje tytuł do ubezpieczenia z tytułu DG, zatem przestają być płacone z budżetu państwa ( więcej:http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/skladki;na;urlopie;wychowawczym,209,0,492241.html)
Składki z tytułu DG są w pełnej wysokości, urlop nie ma na ich wysokość wpływu. Oczywiście, jeśli jest to DG założona później niż 60 miesięcy od poprzedniej i nieświadczona na rzecz dotychczasowego pracodawcy- obowiązuje dwuletnia zniżka na składki społeczne.
Ich wysokość:
http://msp.money.pl/kalkulatory_i_wskazniki/wskazniki/ubezpieczenia/
waszkinel / 81.190.200.* / 2010-08-04 21:01
przeczytałem większość tych (wypowiedzi), narzekań, utyskiwań, wyzwisk na biurokratów, ale tak naprawdę to nikt z Was nie pomyślał że te Panie zza tych biurek również psioczą na innych biurokratów Na tych co wymyślili te rubryczki, te deklaracje bzdurne, te powtarzające się bez końca daty adresy i wszystkie inne nie potrzebne dane wymyślone za ogromną kasę z naszych podatków. Współczuć należy wszystkim petentom urzędów, ale to nie Ci właśnie odpowiadają za taką formę ich pracy. A gdzie petycje do Marszałka Sejmu?, Senatu?, do Ministrów wszelkiej maści? I NIE WZYWAJCIE NA POMOC PALIKOTA bo On ciągnie z takiego bałaganu biurokratycznego najwięcej.
RobertGosc / 62.21.30.* / 2010-10-11 12:24
Nieprawda
Urzędnicy pałają jawną niechęcią do wszystkich petentów.
Jak ja otwierałem firmę to baba w okienku miała taki wyraz twarzy jakby chciała mi przywalić i czepiała się jakichś szczegółów pomimo że wniosek miałem wypisany przez biuro rachunkowe. Sprawiała wrażenie zgorzkniałej baby która siedzi za 1000zł a tu sobie przyszedł kolejny młody przedsiębiorca krętacz.
To samo w US, kiedyś byłem wezwany, o jakieś tam p*******, grzecznie tłumaczę że się dokładnie nie znam proszę wytłumaczyć a ja przekażę problem księgowej. Babsko do mnie na to: "firmę pan prowadzi i się nie zna na przepisach?" trochę zdębiałem ale szybko odparowałem: "a pani obsługuje komputer i wie pani jak jest zbudowany?"
Zapadła cisza i szybko dostałem wydruk problemu o który się rozchodziło.
Nie po to człowiek bierze biuro rachunkowe żeby mógł zająć się swoim biznesem żeby mu potem zawistne baby wytykały.
tttt / 62.121.68.* / 2010-10-16 13:20
W dobrym biurze rachunkowym podpisujesz pełnomocnictwo - i biuro reprezentuje Cie przed urzędami. Ale do tego trzeba dobrego biura (wcale nie drogiego, tylko dobrego)...
RobertGosc / 62.21.30.* / 2010-10-17 17:07
Mam takie biuro, ale w czasach jak zakładałem działalność wpis do ewidencji musiałem załatwić sam, nip i regon załatwiło mi biuro. Teraz też załatwia za mnie ale to wezwanie to były zaległości bo nie płacę vatu, kredytuję się USem, wychodzi taniej niż w banku tylko ostatnio coś zaczęli szybciej działać. A w US byłem sam bo księgowa stwierdziła że mam dokładnie sam u nich sprawdzić zaległości bo oni zawsze inaczej policzą a po co mam się z nimi o grosz rozbijać. I miała rację bo niektóre zaległości były w egzekucji inne nie.
Niestety biuro nie odpowiada za moje płatności i też nie będzie załatwiać takich spraw za mnie, ale faktem jest ja tez polecam biuro i to tak samo jak piszesz nawet przed rozpoczęciem działalności - właśnie tak zrobiłem. Kiedyś procedura trwała 6tygodni biuro załatwiło mi w 2, dziś ponoć jest jedno okienko ale ja bym nie oszczędzał paru zł. na biuro.
asia0421 / 83.19.146.* / 2010-07-07 09:55
Witam mam pytanie może trochę zawiłe ale może ktoś mi doradzi.Jestem obecnie na urlopie wychowawczym płatnym do 11 2011 mój tata miał kiedyś działalnośc gospodarczą tzn.sklep zawiesił ją teraz chce ją odwiesic kupic autobus i przewozic ludzi na stałej trasie.Aby móc wozic ludzi potrzebna jest licencja on chce abym to ja ją zrobiła a on mnie zatrudni.Lub abyśmy utworzyli jakąś spółkę.Co jest lepsze?Czy ja mogę ?Prosze o rady
szklarek / 2010-07-07 19:43
Rady częściowe :-)
1. Nie ma przeszkód w prawie pracy by na urlopie wychowawczym podjąć zatrudnienie lub otworzyć DG. Pod jednym warunkiem, że nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Pracownik nie ma obowiązku informowania o tym fakcie pracodawcy. Ale Pracodawca może przerwać urlop wychowawczy i wezwać pracownika do stawienia się do pracy wówczas, gdy stwierdzi, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
2. Z licencją na Panią nie problem, ale przedtem potrzebny jest certyfikat kompetencji zawodowych. Certyfikaty takie wydaje Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie. Natomiast szkolenia i egzaminy odbywają się w różnych miastach.
W przypadku spółki wystarczy, że zdobędzie go ojciec. W przypadku zatrudniania Pani przez niego i licencji "na Panią" to Pani musi zdobyć certyfikat.
To już powinno pozwolić zdecydować o formie waszej współpracy, no chyba, że nie stanowi problemu zdobycie certyfikatu przez Panią :-).
Wtedy pozostają do porównania kwestie podatkowe i składkowe, tj. US i ZUS.
Bartekkkkkk / 83.4.79.* / 2010-06-16 21:38
Mam sporo doświadczenia w "prowadzeniu" działalności gospodarczej pracowałem u ojca w firmie ( wiem to od tej 2 strony) z czasem ud dziadka jednak los tak pokierował a nie inaczej.. W obecnej pracy jestem Handlowcem,negocjatorem należności windykatorem. Chcę założyć jednoosobową działalność gospodarczą na Siebie ale pracując w obecnej firmie S.A jakiej teraz pracuje!!coś w stylu firma umowa z firmą.. wiem chyba ,ze to jest możliwe ale jaki rodzaj działalności zakładać Usługową? czy ktoś jest mi w stanie doradzić gg 8282927 proszę o RZETELNĄ odpowiedz.
czesio+anusiak / 89.229.210.* / 2010-08-06 22:52
u ojca to ty se możesz a od dziadka to się odczep
wiwan / 2010-06-17 11:21
Oczywiście, że jest możliwe.
Przy tej decyzji przede wszystkim weź pod uwagę fakt, że pracując po założeniu DG na rzec dotychczasowego pracodawcy NIE masz prawa do 24miesięcznego okresu obniżenia składek społecznych ZUS i uproszczonych obowiązków w zakresie miesięcznych deklaracji składkowych ZUS.
Czyli "na dzień" dobry masz comiesięczny wydatek niezależnie od dochodu w wysokości bodaj 793 zł ( z dobrowolnym chorobowym ).
I druga kwestia- nie bardzo rozumiem sformułowanie 'działalność usługowa'.
Założysz JDG, a charakter działalności będzie wynikał z rzeczywistych działań , z którymi powinne być zgodne kody PKD wpisane do wniosku o wpis do ewidencji. "Usługowość" może mieć wpływ na wybór prowadzonej księgowości i formy opodatkowania.

Wracając jeszcze do ulgowego ZUS- można z niego korzystać obchodząc przepisy w ten sposób, że gdy pozostaniesz u niego (pracodawcy) na jakimś symbolicznym etacie (typu 1/8) to siłą rzeczy nie jest on "byłym" i ulga ZUS przysługuje.

O zakładani DG sporo tutaj, nieaktualność polega tym, że jest już "jedno okienko" i na wysokości składek.
http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
kakasqn / 2010-04-26 14:30
witam chcialbym zalozyc dzialalnosc gospodarcza jednoosobowa po jej zalozeniu z kad wezme prace ?? czy oni sami przydzielaja odrazu?? nie rozumiem prosze pomozcie piszcie na PRIV PROSZE
życzliwy / 83.12.11.* / 2010-06-17 15:19
To co jest przy zakładaniu firmy to pikuś w stosunku do tego co WAS czeka potem prowadząc działalność i jeżeli dla kogoś ten pierwszy kontakt z Urzędami jest trudny to niech da sobie spokój , nie podoła.
ania8309 / 193.238.12.* / 2010-06-02 15:06
kto to są Ci oni..? jak to z kąt weźmiesz pracę ? haha jeśli myślisz że założysz firmę np. usługowa i ktoś ci będzie szukał klientów to ja...załamuję ręce nad takimi ludźmi. Rety co za niedołęgi ;P
H Szatkowski / 2010-05-18 10:47
Samozatrudnienie oznacza SAMOdzielność w poszukiwaniu źródeł dochodu, w efektywnym zarobkowaniu, rozliczaniu i opłacaniu składek i podatków.
Naprawdę niezłośliwie Tobie to odradzam.
Jarosław Łabęcki / 82.139.13.* / 2008-03-07 06:26
Dzisiaj idę 4(czwarty) raz do Urzędu Skarbowego z drukiem NIP-1.Ostatnio Pani kazała przynieść nominację na mieszkanie w kórym mieszkam.Pozwolenie od Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej na użycie adresu do działalności gospodarczej miałem .ale to mało .Urząd Skarbowy mniema ze Pan Prezes wystawił zezwolenie nie na moje mieszkanie(chyba).
- Zarządała Pani z US umowę z firmą internetową prowadzącą księgowość przyszłej firmy (w NIP-1 wpisałem nazwę firmy i NIP firmy).W efekcie potyczki słownej z Panią -wykreśliłem te dane i zaznaczyłem "we własnym zakresie" na jedno wyszło.
Muszę pochwalić pracę Urzędu Statystycznego szybko,miło i fachowo .
Szanowni urzędnicy ludzie kórzy otwierają działalność gospodarczą robią to pierwszy raz i chodzą koło sprawy jak pies koło jeża.Jednocześnie współczuję pracownikom US.Tyle bzdurnych i niepotrzebnych pozycji w druku NIP-1 jesszcze nie widziałem 3 razy trzeba powtórzyć wpis(Polska,województwo,powiat,gmina,ulica,nr,domu.nr,lokalu,miejscowość,kod,poczta).
Po co są - NIP,PESEL,REGON,PKD .
Panie Palikot pomocy.
Zobączę co dzisiaj załatwię w US .
Pozdrowienia.
bebla / 213.158.196.* / 2009-04-19 20:36
jak ja otwierałam firmę dwa lata temu, to przeżyłam koszmar; straciłam nerwy przez urzędasy. Młode miłe, ale te starsze baby powinny już dawno odejsc. Po nocach nie spałam, budziłam się spocona, zdenerwowana, serce mi waliło jak głupie, gdy miałam kolejny raz isc do jakiegos urzędu. W UM miało byc w jednym okienku wszystko, ale kobicie się nie chciało i odfuknęła, że resztę mam se sama załatwiac, bo będę czekac ze trzy tygodnie.URZĘDASY, bądzcie mili dla nas, bo my też nie mamy ochoty oglądac waszych krzywych mordek!
dyboja / 83.26.69.* / 2010-06-17 21:30
Na tym polega demontaż Państwa. Siedzą niekompetentne biurwy i inne gady, jest ich stanowczo za dużo, przynajmniej 3 razy za dużo !!! za nasze pioeni8ądze - my tych durniów utrzymujemy !!! Urzędasy są dla nas - a nie my dla urzędasów ! to im trzeba dobitnie przypominać! jeżeli wszyscy bu tak robili - nie byłoby kłopotów, jakie są. Niestety ich szefami (prezydenci, wójtowie, burmistrze, starości) to nieudaczniki, oczywiście utytułowane (nawet prof) ale kompletnie nie mające pojęcia o gospodarowaniu i organizowaniu. Spotkałem kompetentnego Wójta! TAK ! ale to do rzadkości - wielu prezydentów nawet do czyszczenia Mu butów by się nie nadało... Za często ludzie machają ręką na opryskliwość urzędasów. Najwyższy czas znieść !!! TAK !!! immunitety, nominacje (urzędnicy, nauczyciele) - bo z tego "święte krowy", które nawet nam przeszkadzają na nich zarabiać. Chcesz to pisz - często pomagam... dyboja@wp.pl
Jnka123 / 94.75.121.* / 2010-03-28 14:54
Hmmm...szybko się denerwujesz i za bardzo jesteś spięta. Nie powinnaś zakładać własnej działalności. Nie poradzisz sobie psychicznie. Pozdro
kiks44x / 156.17.118.* / 2009-05-06 07:48
I dobrze Ci poradziła ta "baba". Ja założyłem w "jednym okienku" i co? Czekam i czekam! Teraz wszystko urząd miasta załatwia przez pocztę.
UM -> US ->UM
UM -> GUS ->UM
UM -> ZUS
Dla kogoś komu zależy na czasie lepiej pobiegać i w jeden dzień (sic!) założyć firmę niż czekać jak ja 13 dni (roboczych) i dalej bez skutku.
GUS wysyła REGON zwykłym listem. Jak się dowiedziałem mało nie padłem.
tttt / 62.121.68.* / 2010-10-16 15:17
W normalnym kraju wysłanie listu zwykłego jest najlepszym i najtańszym rozwiązaniem. To nie wina GUSu, że list może iść dłużej niż jeden dzień.
Nie dziw się GUSowi - w tej chwili nie ma innej (sensownej ekonomicznie) możliwości wysłania REGONu. Oczywiście możnaby sobie wyobrazić możliwość wydrukowania swojego REGONu ze strony internetowej GUSu, ale do tego nam jeszcze bardzo daleko...

jak masz dobre pomysły na usprawnienie tego - zakładaj firmę, bierz dotacje z UE - i wszyscy będą zadowoleni!
adel / 62.233.150.* / 2009-04-16 21:29
bredzisz...
bebla / 213.158.196.* / 2009-04-19 20:38
ty bredzisz, może tobie się udało
wwldi / 78.8.131.* / 2010-03-10 11:02
witam
No cóż mamy wszechobecną demokrację i swobodę gospodarczą-ale pod ścisłą kontrolą.Niestety nic się tak na dobrą sprawę nie zmieniło od czasów "KOMUNY"-każdy przedsiębiorca jest niestety w dalszym ciągu spostrzegany jako osoba kombinująca przed fiskusem.Opłacenie tylu urzedasów w tym dziwnym kraju jest scedowane na Nasze kioeszenie.Wszelkie przepisy są tak sprecyzowane aby przeciętny zjadacz chleba nie doszedł "sedna" a urzedas kiedy chce -dał mu po pupie i przywołał do porządku.Druki ZUS-owskie i PITy sa tego dowodem.Dziesiątki rubryk i tych samych powtarzanych z maniakalnym uporem wpisów.Gdzie są Ci wszyscy politycy,którzy tak pięknie pieprzyli o "przyjaznym państwie"-przyjaznym chyba tylko dla Nich .Wszystkim,którzy w czasie ukrywanego w Polsce kryzysu gospodarczego próbują sami działać na własną rekę należą się niewątpliwie ogromne słowa uznania za codzienny trud i niepewność jego rezultatów.Bo na dobrą sprawę wszyscy w około chca wydrzeć pieniadze.ZUS na wysokie pensje dla swoich dygnitarzy US dla budzetu państwa a tamci na swoje wydatki.Spirala takich potrzebh sama się nakręca.System państwa jest tak skonstruowany aby osoba prowadząca działalność gospodarczą jednoosobową w głównej mierze była dostarczycielem gotówki dla wspomnianych wyżej urzędasów.W zamian zaserwowali nieczytelne i skomplikowane przepisy.To jest również celowe.Armia prawników i pracowników banków również ma swoje wymagania finansowe.A robić niestety nie ma komu.Jak ktoś się wezmie za robotę to albo go wystrzyże państwo albo nowobogacki zleceniodawca.Polska jest eldoradem dla nieudacznych polityków i cwaniaków.Uczciwą pracą można tylko dorobić się garba lub nerwicy.
Łączę wszystkim wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam.
Ps.Musimy jeszcze trochę poczekać na tekie czasy w których jako obywatele tego dziwnego państwa bedziemy traktowani z należytym szcunkiem a państwo będzie pełniło rolę państwa dla swoich obywateli a nie bawi damka dla róznej maści przydupasów.
tamuj / 145.237.70.* / 2010-06-18 10:03
jednym słowem pańszczyźniani jednoczmy się przez wyzyskiem uskutecznianym prz wójta, pana i plebana!
psb / 77.253.11.* / 2010-03-13 17:43
W pełni się zgadzam.
Dawno nie czytałem tak mądrego komentarza.
Pozdrawiam autora.
mario19111971 / 2009-01-12 08:59
Jestem na emeryturze i chcę otworzyć stoisko na bazarze jaka będzie dla mnie najlepsza forma opodatkowania i ile mogę dorobić by nie zawieszać emerytury.
Marecki-34 / 89.229.225.* / 2007-04-10 10:39
Mam pytanie praktyczne - jak ująć w umowie agencyjnej spisanej z jednym z klientów, że będzie mi płacił ryczałtem określona kwotę co miesiąc i dodatkowo określony procent od każdej transakcji? Czy taki zapis nie zostanie potraktowany jak omijanie prawa?
nicki / 81.15.250.* / 2007-02-19 21:51
zatrudnic sie mozna , ale kto zwroci czlowiekowi zmarnowany czas na cala biurokracje. Czym jest zalatwienie petenta osoby fizycznej dla uzednika? Mozliwoscia do budowania ukladu wplywow i wladzy. Swiat biurokracji musi sie budowac. Wzrost liczby spraw wywola wzrost liczby rozpatrzonych spraw w urzedach, co oczywiste przyspazajac urzednikom nieproporcjonalnie wiecej problemow.
alistair / 83.16.205.* / 2007-02-19 13:53
Linki do tematów o księgowości nie działają. Z łaski swojej można chyba co najmniej zaznaczyć, że na razie są nieaktywne. Ostatecznie nie jest to strona o ulubionych zwierzątkach, tylko poważna strona o pracy i finansach.
akmilus / 194.24.245.* / 2007-03-22 09:30
... u mnie działaja
SAMOZATRUDNIENIE / 81.210.10.* / 2007-04-05 18:57
hej moze ktoś wie ile sie placi zus ?
iii / 83.23.119.* / 2009-01-07 21:23
wpisz ZUS i wszystko będzie jasne.
ama / 195.13.38.* / 2007-05-30 19:58
pocztaj koleś i zobacz w ktorej grupie jestes
Młodyalerealista / 83.17.196.* / 2007-04-07 10:55
Witam i mam pytanie odnośnie form podatkowych. Jezeli kotos może mi cos poradzic to bede wdzieczny. Mianowicie chodzi o to jaki mam wybrac sposob opodatkowania jezeli chce załozyc działalność polegającą na wykonywaniu usług budowlanych ( stany surowe, remonty mieszkań, brukarstwo) jak to jest z tymi odliczeniami , paliwo, samochód, sprzęt. A może ktoś zna jakis link albo literature gdzie mogę poczytać z góry dzieki.
mlody ale realista / 83.11.179.* / 2007-08-29 22:07
witam i mam pytanie odnosnie form podatkowych.
Glaser / 77.113.14.* / 2008-08-22 21:17
Witam.Chciałbym przejść na samozatrudnienie wie ktoś może o co chodzi dokładnie z tymi wnioskami o dofinansowanie ze środków UE
Ac / 62.23.212.* / 2007-11-19 13:55
Przy samozatrudnieniu jest ,,Odpowiedzialność Całym swoim majątkiem ;;.

Czy jest jakas forma dzałalności przy której mozna uniknąć tego rodzaju ryzyka. Jeśli nie to może jekieś OC??

Czy ktoś zna na to odpowiedź// proszę o info..i
Dziekuję.
meg1984 / 62.121.81.* / 2008-11-24 15:15
Formą, która uwalnia Cię od odpowiedzialności wlasnym majątkiem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Tyle tylko, że trzeba mieć 50 000 PLN kapitału zakładowego.
cafu / 89.25.138.* / 2009-01-01 17:10
teraz juz wystarczy 5000zł
jask / 77.113.87.* / 2007-11-27 22:56
Sp. z o.o.

Najnowsze wpisy