Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Sankcje wobec Rosji. Cimoszewicz wie, kiedy Putinowi skończą się pieniądze

Sankcje wobec Rosji. Cimoszewicz wie, kiedy Putinowi skończą się pieniądze

Wyświetlaj:
Art666 / 78.10.133.* / 2016-05-17 21:25
Oj Cimoszewicz – a ja Cię miałem za najmądrzejszego z całej zgrai premierów!
A Ty tu wyjeżdżasz z jakąś rusofobią.
Nie podoba Ci się, że kawał Ukrainy gdzie dominują Rosjanie zbuntował się, bo nie wolno im mówić w języku ojczystym? To przypomnij sobie o Wrześni i powiedz co sądzisz o tamtym czynie. Co sądzisz o niejakim Drzymale.
Krym Ci się nie podoba? To co powiesz o Kosowie?
Rosjanie w Syrii Ci się nie podobają? A Amerykanie w Iraku byli OK? Zlali Kurdów, ale chyba nie aż tak jak Turcy leją ich codziennie.
Twierdzisz – okupacja? To czemu nie słyszę o sankcjach na Izrael, czemu dalej ich ziemniaki w Tesco sprzedają?
A może kulawa demokracja Ci się nie podoba? To czemu nie weźmiemy się za Arabię?? Bo Libia prostsza? A może coś powiesz na temat władzy w WK Luksemburg? Władza jak w Rosji a na dokładkę raj podatkowy w UE – taka V Kolumna.
A tak na poważnie: ZSRR dość pokojowo odpuścił sobie komunizm i w znacznej części socjalizm. Dość łatwo zrezygnował z dominacji nad szeregiem państw. Przełknęli gorzką pigułę i teraz pokazują, że czas dominacji jedynej słusznej opcji mija. Tak jak minął czas PZPR, ZSRR tak pomału mija czas bezwzględnej dominacji USA. To już nie czas republik bananowych.
I tak jak kiedyś USA zawrzało gniewem bo na Kubie miały stanąć stanowiska rakietowe, to nie dziwię się FR, że tak samo reaguje jak tuż przy jej granicy powstają analogiczne instalacje. I to nie w jednym miejscu, ale dookoła.
A my zachowujemy się jak ratlerki na smyczy pańci: szczekamy, licząc, że nas pańcia obroni. Nie liczymy się z tym, że ten na którego szczekamy może potraktować nas z buta. Raz. I pańcia nie zdąży z obroną.
A po drugie – nie jestem rolnikiem, nie produkuję mebli na rynek wschodni. Ale jeśli oni ponoszą straty, to rząd im to stara się wynagrodzić. Moim kosztem.
Nie mam ochoty za fochy polityków dokładać z podatków rolnikowi lub stolarzowi.
Nie mam ochoty płacić za gaz więcej, bo politykom marzy się by dokopać FR i na złość – wcale nie mamie, tylko mnie! – kupią gaz w Arabii. Tej jakże demokratycznej, nie wspierającej żadnej formy terroryzmu. Za cenę ile razy wyższą niż cena gazu z Rosji?
Byłeś dla bohaterem domu, jak powiedziałeś kultowe: było się ubezpieczyć.
Zostań właśnie takim, jak byłeś – może nie jest zbyt wielu nas, co tak myślą, ale jednak są. Jak zaczniesz kombinować, jak naszym kosztem dokopać FR, ChRL, … , to nas stracisz.
A ani PiS, ani zanikająca PO Cię nie weźmie (chyba że PO w stanie agonalnym). Twojego SLD już nie ma.
Ale takich jak Ty wtedy, widzę w Nowoczesnej jako równowagę dla niezbyt rozgarniętego Petru.
Nie kumaj się, nie podlizuj się, nie szukaj przyjaciół tam, gdzie Cię szybciutko wykorzystają i wykopią. Bądź jak dawniej – idź z tymi co dają szansę, a nie rozdają zasiłki. Bądź tym, ze względu na którego znowu pójdę na wybory.
I tak zrobisz, co będziesz uważał za słuszne, ale choć zastanów się: być może nie jestem jeden?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!
diro69 / 77.45.96.* / 2015-06-21 18:09
Cimoszewicz to bardzo mądry i szanowany człowiek, powinien byc naszym prezydentem a nie jakiś yarkowy pajacyk
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
burak2 / 31.178.86.* / 2015-06-21 15:08
Ruski naród przeżyje na ziemniakach i na kapuście...a Zachodni ?na pewno nie...........
z boku / 81.210.106.* / 2015-06-22 10:11
Nie potrzeba im nawet kapusty.Za Stalina dochodziło do ludożerstwa w obozach sowieckich a mimo to nie brakowało pieniędzy na zbrojenia i Stalin szykował się do uderzenia nie tylko jak w 1939 na Polskę,Finlandię,kraje bałtyckie i Rumunię a także na Europę Zachodnią.
Aa785 / 77.254.229.* / 2015-06-21 12:53
No i po to właśnie są sankcje,żeby pokojowo zakończyć atak Rosji na Ukraine. Powtórka z historii.
JARAS98 / 213.92.192.* / 2015-06-21 12:15
rosja to zacofany kraj można powiedzieć że afrykański .
Wańka / 89.230.212.* / 2015-06-21 11:30
to nie budete zakuszat
Grucha405 / 62.1.245.* / 2015-06-21 11:07
jAK Mu braknei to go wspomoga rodziny Rockefellerow i Rotschildow :) Putin na pewno si enie martwi o brak pieniedzy
Arn de Ghostia / 79.184.178.* / 2015-06-21 11:07
Tak gwoli przypomnienia Panie Senatorze - GDY HITLEROWI ZABRAKŁO KASY I RZESZY GROZIŁO BANKRUCTWO TO RZUCIŁ ŚWIAT W WIR WOJNY !! To po pierwsze. Po drugie; SANKCJE POWODUJĄCE, ŻE ICH OSTRZE KIERUJE SIĘ KU NAJUBOŻSZYM A NIE ELITOM RZĄDZĄCYM ROSJI TO ŻADNE SANKCJE !! TO RZĄDZĄCY POWINNI JE ODCZUĆ NA WŁASNEJ SKÓRZE I TU UE JAK I USA MAJĄ INSTRUMENTY KTÓRYCH UŻYĆ NIE CHCĄ GDYŻ NASTĄPIŁO WYRAŹNE ZBLATOWANIE ELIT ŚWIATA I ŁĄCZENIE ICH WOKÓŁ WŁASNEGO INTERESU.
arek110 / 80.103.51.* / 2015-06-21 07:21
Propaganda Cimoszewicza a Rosja ma sie swietnie ,Panie Cimoszewicz jesli Putin przetrzyma jeszcze piec lat zachod w sankcjacch to jestem pewien ze UE sie rozleci bo ludzie i kraje nie wytrzymaja cisnien wewnetznych a sankcje zbawiennie wplyna na Rosyjska gospodarke ,skoro z pana taki ekonom to pan wie ze to zbawiannie wplynie na rozwoj Rosyjskiej gospodarki bo przeciez Putin dazy do samowystarczalnosci i jestem pewien ze mu sie to uda a wtedy zachod sam przyjdzie ukorzony na kolanach do Putina
jason504 / 109.243.169.* / 2015-06-21 11:25
ale się uśmiałem-samowystarczalność-żaden kraj na świecie nie jest samowystarczalny bo nikt nie ma ani zasobów ludzkich ani finansowych na rozwój technologiczny we wszystkich dziedzinach, no chyba że chodzi ci o produkcje kapusty i cebuli
Ohucky / 82.28.197.* / 2015-06-21 10:24
Tak,tak 400 milionow ludzi z zasobnego Zachodu da sie zalatwic 140 milionom mieszkancom kolchozu .Podalbys lepiej nazwe preparatu,ktory wprawia w taki blogi nastroj...
Lech371 / 78.133.159.* / 2015-06-21 11:10
arek wypił za dużo bimbru. Problem w tym, że większość Rosjan żyje w permanentnym upojeniu. Wolą w biedzie śnić o potężnej Rosji niż żyć w większym dobrobycie, ale ze świadomością, że jako naród są cieniasami.
bodek86 / 83.23.194.* / 2015-06-20 22:04
Jest jeden sposób na galopujący kryzys i pogłębiającą się nędzę społeczeństwa.
Wojna.
Kiedyś skorzystał z tego Hitler.
Oby nie było powtórki z historii.
palipawel / 2015-06-21 10:53
Jak ci tak pilno do tej wojny to wyślij swoje dzieci oraz dzieci polityków
1kuba1221 / 5.226.117.* / 2015-06-20 10:24
miałem szacunek do Cimoszewicza. A obecnie !
Albo literaci zmieniają sens wypowiedzi,ale rzeczywiście facet staje się Wernyhorą i chrzani od rzeczy. Putin jak opoka ,połozy całą Rosję ale swego dopnie.PO równiez może stanąć na wysokości i nie ustąpić pierwszeństwa dla PiS-u. Tym bardziej ,że PO
dzierżyło władzę i skutecznie pracowało nad rozwojem kraju.pomijam pomyłki czy niedocjągnięcia ,ale pracowali względnie dobrze W porównaniu z rządami pisowskimi .tym bardziej,że pisowcy nie maja ludzi do rządzenia.dotychczasowe działanie PiS-u to krytyka rządzących i stwarzanie sytuacji dramatycznej,po której krzyczeli zwolnić jakiegoś tam ministra lub odwołać cały rząd.Awanturnictwo to podstawa egzystencji tej partiii na tej kanwie do władzy doszedł Duda. Teraz jest zobowiązany pomagać kościołowi,bo to dzięki niemy został prezydentem. Chyba nie wystarczy tylko złapać hostię. Ten gest na pewno był wyczwiczony i wyreżyserowany. Jak żyję jeszcze nie widziałem by kapłan zgubił opłatek hostii.Oni to też ćwiczą. Może ktoś ma inne wspomnienia,np kapłan był tak pijany,że gubił wszystko ?
rrr405 / 87.205.149.* / 2015-06-20 10:01
Byłem w Moskwie i małych mieścinach niedawno. Panie Cimoszewicz. Ludzie słaniaja się na nogach żrą trawę i liście z drzew. Płaczą ze nie ma z Polski mięsa, mleka sera. Za jedno euro sprzedadzą dziecko. A wszystkie baby obecnie pracuja w zbrojeniowych zakładach. Chłopy w wojsku i policji.
mario840 / 93.208.158.* / 2015-06-20 09:53
jaki Problem? dodrukuj rubl jak jankesi dodrukowuja dolary.Aco by bylo z jankesami gdy np.chinczyy chcieli wkupic jnesow?przeciez oni Maja najwiekszy tzasob dolarow amerykanskich jak i obligacji cy akcji amerykanskich.Panie Cimosewicz jankesi sa juz dawno bankutem,ale przez brudne okulary pan tego nie widzi.Nalezy je przetrzec
Koza642 / 87.205.149.* / 2015-06-20 09:52
Panie Cimoszewicz z całym szacunkiem. Jak widac Putin i Rosja doskonale daje sobie radę. Ciekawe jak to by było gdyby tak choc na trzy miesiace zimą Rosja zaprzestała dostaw gazu i ropy na zachód. Ciekawe jak poradziła by sobie polska gospodarka nie mówiac o niemcach w kilkudziesięciu procentach od tegoz uzależniona. Bzdury opowiadacie.
Jelcyn158 / 94.254.193.* / 2015-06-20 09:52
A jak mu się skończy kasa to desperat zabawi się w terroryste na szerszą skale, spoufali się z państwem islamskim lub Iranem i jak zwykle będzie wszystkiemu zaprzeczał.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy