Forum Polityka, aktualnościKraj

Setki aptek do likwidacji. Walka o ponad 30 mld złotych

Setki aptek do likwidacji. Walka o ponad 30 mld złotych

Wyświetlaj:
T. / 81.190.49.* / 2015-10-26 23:26
Zastanawia mnie tylko kogo niepokoi ilość aptek. Nie widzę tu żadnej szkody społecznej, wręcz przeciwnie ,apteki powinny być "pod ręką", aby nie gonić po całym mieście za niezbędnym lekiem.
Uważam ,że raczej należałoby ograniczyć ilość sklepów ze sprzedażą alkoholu i papierosów. Byłby to większy pożytek społeczny zamiast likwidować apteki.
farmacojta / 79.185.26.* / 2015-11-03 13:25

Uważam ,że raczej należałoby ograniczyć ilość sklepów ze sprzedażą alkoholu i papierosów.

Farmaceuci i przemysł monopolowy to jedna banda, a przynajmniej cel i środek do tego celu mają ten sam - uzależnić ofiarę i następnie systematycznie gołocić ją z pieniędzy. Inna rzecz, że przemysł monopolowy ma większe poletko, ponieważ ludzie palą i chlają już od 12 roku życia, a lekomania zaczyna się dopiero mniej więcej po 40-tce.
A ja mam to w d / 31.183.6.* / 2015-03-25 08:09
Obudzili się jak już jest za późno. Małe apteki prowadzone przez farmaceutów już w większości poupadały. Zostały kolosy gdzie liczy się marża i obrót. Pracownik jest sprzedawca i ma wciskać ile się da. Z ochroną zdrowia nie ma to nic wspólnego. Właściciele to ludzie nie mający pojęcia o specyfice tego zawodu. Na szczęście to już nie mój cyrk. Nie moje małpy. Współczuje tylko starszym.
czytelnik1014 / 87.205.58.* / 2015-03-25 00:50
kolejna szarpanka o pienienionżki
T. / 81.190.59.* / 2015-03-24 23:00
Apteki to dzisiaj wielki biznes przy udziale polskiej telewizji ,gdzie natrętne reklamy na okrągło sugerują przeróżne specyfiki ,a to na gardło,na wrzody,na grypę,na impotencję,na stopy,na grzyby w paznokciach ,na sztuczną szczękę,na wszystko co człowiekowi może dolegać,nawet dla psów i kotów. Nie trzeba do lekarza chodzić i czekać w kolejkach. Wystarczy włączyć telewizor i już wiemy jakie leki są nam dzisiaj potrzebne.

Eksperci prognozują, że sprzedaż na koniec 2015 r. całego rynku farmaceutycznego sięgnie 30,1 mld zł, wzrost o 5,5 proc. w porównaniu do roku 2014, natomiast wartość refundacji to 8 mld zł (+5,3 proc.).

Otóż to. I o to właśnie chodzi.
Jednak wzrost obrotów w aptekach komuś wyraźnie przeszkadza,co jest regułą w tym kraju i już kombinują, jakby to ograniczyć.
mgr farm. / 93.105.240.* / 2015-03-24 20:52
Apteka to placowka ochrony zdrowia i aby świadczyć odpowiedni poziom usług powinny byc regulacje. To nie market , cena to nie wszystko. Farmaceuci kończą ciezkie studia na akademii medycznej a sieci zeszmacily zawód czyniąc farmaceute wypychaczem pakietów i znawcą technik sprzedażowych. Powinien wejsc w zycie przepis apteka dla aptekarza i max .2-3 apteki dla jednego farmaceuty. Teraz apteki może mieć kazdy kto ma kasę , na 2 lata zdumpinguje ceny , wykonczy konkurencję a potem wciska się pacjentom nie wg opieki farmaceutycznej a wg pakietów, które wjechaly na apteke.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mc8888 / 83.10.115.* / 2015-03-25 07:15
zgadzam sie z ta opinia w 100 % tez konczylam farmacje i z przerazeniem patrze na to co sie dzieje na polskim rynku aptek. ludzie traktuja nas, cytuje " jak ekspedientow" a moje studia nie wiele roznily sie od medycyny. przykre jest to ze nasza wiedza jest niedoceniana a wszystkich interesuje tylko cena. normalna apteka nie jest w stanie uzyskac takich cen jak sieciowki, a ludzie uwazaja ze ich oszukujemy i Bog wie jakie pieniadze zarabiamy. po pierwsze zakup w cenie netto czesto jest wyzszy od ceny sprzedazy w sieciowce. po drugie dodaj do tego vat 8% i choc minimalna marze to juz wychodzi o 2- 3zl drozej a my mamy moze 50 gr na tym, tak to faktycznie kokosy:/
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
-Cozadużoto...niezdrowo- / 89.77.119.* / 2015-03-24 20:08
W pobliżu mojego domu na osiedlu jest 5 aptek - więcej niż sklepów różnej branży
zxxx / 164.126.194.* / 2015-03-24 15:47
nic nie zmusi prywatnych wlascicieli do likfidacji aptek dajacych kolosalne zyski to jest smieszne
kiszon / 31.2.14.* / 2015-03-26 10:12
Człowieku nie wiesz co pisać to nie pisz bzdur, idź do apteki prywatnej i zerknij na bilans a zobaczysz sobie jakie to są "kokosy"..........
Taki448 / 89.69.250.* / 2015-03-24 11:39
Aptek jest zdecydowanie za dużo...
WWERTTY1234 / 31.128.8.* / 2015-03-24 11:04
[...] wymyśla coraz to nowe horoby np altzhimer nie występujący w latach 90 - niektórzy starsi ludzie horowali na sklerozę -nico pogorszona pamięć . Obecnie ludzie którzy posiadaja niewielkie pieniądze zapadają na najnowsza niemiecka horobę altzhimera ale niestety mają problemy z funkcjonowaniem. Kobiety okaleczane są dla 20 zł -abonament na życie , po czym podawane są im tabletki hormonalne(antykoncepcyjne) [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

po / 87.199.15.* / 2015-03-24 10:40
Powinno być jak ze sklepami.Leki to chemia i wiadomo że szkodzą.Farmaceuci chcieli by mieć wyłączność Wolny rynek .Każdy by tak chciał
odp. / 93.105.240.* / 2015-03-24 21:56
Spróbuj dziś funkcjonować bez tej chemii, np. antybiotyków. Zgodnie z takim tokiem myślenia to może wprowadzmy leki do sklepów gdzie pani ekspedientka będzie prowadziła farmakoterapie. Sęk w tym że jak aptek jest za dużo to tną koszty (zazwyczaj o ten fachowy personel) albo zarabiaja w inny sposób niż powinny, np. sprzedając leki za granicę zamiast polskim pacjentom.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
taa / 77.237.31.* / 2015-03-24 10:21
A to że stacje paliw otwierane są w odległości 100 m a są przypadki że nawet bliżej jedna od drugiej nikomu nie przeszkadza. Łódź zrobiła się miastem stacji paliw. Ograniczać mają apteki a inna działalność? Co łaska?
czas na zmiany / 93.105.240.* / 2015-03-24 21:19
Bo apteka to nie sklep ani stacja benzynowa. Większość krajów europejskich wie, że wlasciciel farmaceuta daje wieksza gwarancję należytego prowadzenia apteki. Poza tym przy wiekszej ilosci aptek to już często nie misja a biznes.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
SuperMarian / 83.23.243.* / 2015-03-24 09:20
Apteki, które sprzedają suplementy diety nie powinny nazywać się aptekami. Proponuję aby apteki sprzedawały TYLKO leki i niech to będą APTEKI a pozostałe niech będą punktami aptecznymi i niech sprzedają tylko suplementy diety!! Szybko problem rozwiąże się sam. Niestety w dzisiejszych czasach idąc do pseudo apteki wciska nam się produkty, które z farmacją nie mają nic wspólnego i są niebezpieczne dla zdrowia a pojęcie Farmaceuty zostało zastąpione łapówkami pseudo medycznych firm wciskających ludziom suplementy diety niebezpieczne dla zdrowia!!! Jak każda koorporacja tak i sieci pseudo aptek działają na szkodę ludzi, pacjenta, na szkodę Wam. Ludzie, Kupujcie Leki z Apteki a nie Toksyczne SupleBuble.
moja opinia / 93.105.245.* / 2015-03-25 11:12
Gdyby apteki miały sprzedawać tylko leki to wybiłbyś 70% aptek. Wymagania stawiane aptekom co do personelu, metrażu lokalu, wyposażenia, prowadzenia ewidencji są tak wysokie, że musi być stosunkowo wysoka sprzedaż żeby aby wyrobić na koszty. A marże, zwłaszcza na leki refundowane są tragicznie niskie.Poza tym całkiem spora część suplementów do niedawna była lekami i dalej są produkowane jak leki, ale zarejestrowanie produktu jako lek jest tak obciążone przepisami, że ten produkt kosztowałby 3 x tyle. Wtedy lepiej zarejestrować jako suplement. Dobry farmaceuta poleci dobry i sprawdzony produkt (jeśli sieć nie każe sprzedawać mu czegoś innego). Też jestem za niezależnymi aptekami.
sęk / 94.40.91.* / 2015-03-24 08:48
W moim mieście kiedyś była 1 apteka.Kolejek nie było.Dzisiaj jest ponad 10.Kolejek też nie ma, Wszystkie dość dobrze chyba prosperują,bo funkcjonują.Za to w moim domu żona ma tyle lekarstw,że powinna otworzyć aptekę.Uważam,że żadna z aptek mi nie przeszkadza,wręcz przeciwnie,mam blisko po leki i nie muszę stać w kolejkach.Jeżeli aptek nie zamykają ich właściciele,to chyba są one dochodowe.Może więc wysokie marże pozwalają przy małej sprzedaży osiągać przyzwoite zyski i to raczej tu jest pies pogrzebany.Leki są drogie,bo aptekarze muszą się utrzymać.Tak więc nie duża ilość aptek,a raczej wygórowane ceny leków powinny być problemem dla państwa.Jeżeli spadną ceny,to apteki będą same zamykały swoje podwoje.To rynek powinien być regulatorem. Inna ważna kwestia,to nachalne powszechne ogłupiające ludzi reklamy leków i suplementów.Tu potrzebna jest kontrola rzetelności informacyjnej producentów i ich produktów.Ludziom często nie pozostaje nic innego niż wierzyć w tą ogłupiającą kłamliwą reklamę.
asasasasa / 83.15.163.* / 2015-03-24 08:36
już teraz u nas jest 5 aptek w pobliżu 5 km a ludzi zawsze w każdej pełno.. jak zamkna te apteki i zostanie jedna to trzeba będzie stać na dworze w kolejce;/
medic / 93.105.240.* / 2015-03-24 22:06
Apteki zostaną pod warunkiem, że nie należą do sieci która omija przepisy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
BBBogdan / 31.174.97.* / 2015-03-24 08:26
Na górze tłustym drukiem:
"Prawo farmaceutyczne nie zawiera żadnej normy zakazującej posiadania więcej niż 1 proc. aptek zlokalizowanych w województwie. Tymczasem...."
na dole poniżej:
"Chodzi konkretnie o art. 99 ust. 3 Prawa farmaceutycznego, uchwalony w 2004 roku, ograniczający wydawanie zezwoleń na prowadzenie apteki podmiotom posiadającym powyżej 1 proc. aptek w województwie."
teddy 100 / 83.6.199.* / 2015-10-26 17:39
Ludzie w Polsce nie wiedzą że to nie jest rynek aptek tylko producenta Dyrektor jednej z sieci potajemnie do mnie powiedział że oni moga nawet sprzedawac leki za 1 zł bo i tak z tego nie żyją tylko z układow z producentami tak jest w wszystkich sieciach chciałem kupic to sama ilosc co siec płacac gotóką to mi powiedziano ze to nie dla mnie .Farmaceuci i technicy to kozły ofiarne Pieniadze zarabia góra a ludzie wyzywaja w aptece Tożłożony proces który narastał latami tego teraz sie nie przewalczy bo tu juz weszli wielcy gracze banki i firmy ubezpieczeniowe to samo bedzie z szpitalami i przychodniami czarny scenariusz wielu ludzi nie uwierzy ale jeszcze trochę beda nowe ubezpieczenia
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy