Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Shine, mała spółka z Izraela, chce blokować reklamy na komórkach. Ostry sprzeciw Google'a i branży

Shine, mała spółka z Izraela, chce blokować reklamy na komórkach. Ostry sprzeciw Google'a i branży

Wyświetlaj:
kretik / 185.33.36.* / 2016-03-21 14:22
Dlaczego my konsumenci may płacić za transfer reklamy na mój telefon/komputer?
Dlaczego bez mojej zgody reklama ma zajmować moc obliczeniową i zasoby mojego komputera bez mojej zgody?
Do tego jeszcze próbują nas wmówić że świat bez reklamy się zawali! Ale to ich świat się zawali, nie nasz.
Czy jeszcze kilka lat temu gdy w telefonach nie było internetu to nie było sprzedaży, reklam, stron internetowych z "wartościową" treścią?
Pora zweryfikować rynek nahalnej reklamy.
_observer / 176.221.125.* / 2016-03-21 13:53
Twierdzenia Google i reszty, że reklamy są głównym źródłem dochodów _większości_ stron są nieprawdą, o czym dobrze każdy wie, kto się interesuje rynkiem reklamy w internecie, czyli takim programom, jak AdWords, programy partnerskie, reklamy YouTube czy PPC. Głównie na tym zarabia ogromna mniejszość, wielkie portale z milionami odwiedzających.

Paradoksalnie, zabranie Google zysków z wszędobylskich reklam może właśnie przyczynić się do wzrostu jakościowych treści - bo nie będzie ich wrzucał byle kto, chcąc zarobić parę groszy na reklamach. Za to korzyści ze zmniejszenia ilości reklam w internecie są wielorakie i oczywiste.
czytacz reklam - przymusowych / 85.254.158.* / 2016-03-21 12:51
Niechby i sobie były , gdybym mógł jednym kliknięciem je zamknąć , bez durnych pytań , typu " czy chcesz opuścić te stronę ? , czy reklama zasłania stronę ?", wielu reklam zwyczajnie nie da się zamknąć bez ich blokady .
Verayher / 149.156.158.* / 2016-03-21 12:42
"coraz więcej wydawców po prostu nie może sobie pozwolić na bezpłatną treść" - ten chłam, który zalewa mi ekran i blokuje responsywność komputera nazywacie treścią? Te idiotyczne filmiki reklamowe z automatycznym uruchamianiem nazywacie treścią? Sami swoją nachalnością prosiliście się o przypałowanie, reklamowe hieny.
jdhvjskkd / 83.3.101.* / 2016-03-21 12:38
Windows i google to szpieg niekwestionowany , polecał system operacyjny darmowy i łatwiejszy w obsłudze Linux Mint a wyszukiwarkę duck duck go która powstała na przekór google jest lepsze i przeciwieństwem google
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AS176 / 195.254.174.* / 2016-03-21 12:29
no tak pomysł świetny ludzie będą płacić żeby reklamy nie było a firmy zapłacą więcej żeby mimo iż użytkownik płacił za brak reklamy to tą reklamę i tak zobaczył zobaczył
MAH / 195.190.84.* / 2016-03-21 12:08
Gdyby reklamy nie były nachalne, nie trzeba by ich blokować. Banery mi nie przeszkadzają, natomiast wycinam Adblockiem reklamy na cały ekran, pstrokate tła, wyskakujące i mrugające okienka itd. Firmy marketingowe najchętniej tatuowałyby ludziom na czole reklamy, żeby dotrzeć do większej liczby ofiar swojej kampanii.
anatagonista / 89.72.78.* / 2016-03-21 11:49
MAMY prawo do weryfikacji tego co chcemy oglądać i ŻADNA firma nie ma PRAWA narzucać na swoich kretyńskich i nachalnych reklam. TO JUŻ PATOLOGIA każdy operator TV [ reklamy po 20 minut !!!! ]radio czy portal totalnie i chamsko przegina w pogoni za zyskami zapominając że TO MY DECYDUJEMY co chcemy słuchać i oglądać. JAK ZACZNIEMY ICH BOJKOTOWAĆ I NAGMINNIE STOSOWAĆ ADBLOKERY TO MOŻE ZROZUMIEJĄ ZE NIE TEDY DROGA. Mutlimedia zamieniają się w reklamowe tabloidy a filmy i artykuły to coraz większa żenada. Pogratulować zwłaszcza onetowi , wp, money, i kilku innym pseudo portalom. PRECZ Z REKLAMAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kkk64 / 188.146.73.* / 2016-03-21 12:08
No to będziesz musiał zapłacić, za wejście np. na money.pl Bo nie wiem czy wiesz, ale utrzymanie serwerów kosztuje
aaa971 / 78.8.152.* / 2016-03-21 11:20
Super ! Wreszcie mamy bat na chamskie ordynarne, nachalne i niepożądane reklamy typu cła strona wrzeszczy, cała treść strony automatycznie zasłonięta reklamą. X - zamykające reklamę uciekają i wiele innych chamskich i aroganckich sztuczek reklamodawców ! Tak trzymać ! Nie da się reklamować w sposób cywilizowany tj. po boku strony, na górze strony i na dole strony, to reklamy całkowicie won !
jo44 / 89.67.115.* / 2016-03-21 11:15
adwordsy zagrożone spadkiem przychodów ..ale internet przyśpieszy ..
piter205 / 193.22.252.* / 2016-03-21 10:48
I dobrze.
Reklamy stały się tak agresywne, że poważnie utrudniają korzystanie z aplikacji czy stron internetowych.
Nawet czytając ten artykuł w tle leci reklama jakiegoś auta, nawet nie wiem jakiego wiec i tak ta reklama do mnie nie trafia
Marx22 / 185.31.48.* / 2016-03-21 10:38
Nawet czytając ten artyk. w tle leci jakaś, pewnie dopracowana, reklama Mercedesa.
Jaki to ma sens ? Nie widzę jej ponieważ zasłania ją treść którą czytam, a transfer danych pewnie niekiepski biorąc pod uwagę, że to film... to jest ten przykład dobrej reklamy i kruchej rónowagi ?
EMP / 188.95.24.* / 2016-03-21 09:51
Trzeba walczyć z reklamami wszelkimi możliwymi środkami, reklamy niszczą internet
Analityk indeksów / 194.165.48.* / 2016-03-21 09:14
zawsze chodzi o pieniądze , po prostu nie opłaca im się już branża IT to muszą wymyśleć pretekst żeby wprowadzić taryfę, a kto mi udowodni, że ta firma nie działa na zlecenie google,?? Hitler też robił prowokacje żeby mieć pretekst, historia lubi się powtarzać ,
Podobnie ma się sytuacja z podwyżkami cen nośników energii , co roku kolejne szukanie uzasadnienia nieuzasadnionych podwyżek cen( a to terroryści a to indeks się posypał a to ktoś ukradł dane a to Putin zakręca kurek , zwykłe socjotechniki aby przygotować grunt pod kolejny ruch ...
edekbezkredek / 46.229.151.* / 2016-03-21 09:01
ZLODZIEJE. Reklamy I platne serwisy dolaczane bez pelnej zgody uzytkownika (click, click, click). Latwy zarobek w zgodzie z prawem. Jestem za odgornym blokowaniem DOMYSLNIE. Jak tresci beda za slabe to "babcia" zaplaci.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy