Na skróty

Skandia - opinie

skomentuj
peter29 / 83.20.58.* / 2007-08-10 11:57
Mam do zainwestowania jakies 220.000
Zdecydowlaem sie na Skandia i fundusz parasolowy. W czasie hossy chce trzymac srodki na jakims agresywnym akcji (Legg mason lub arka akcji - nic lepszego w ich ofercie nie znalazlem) a w czasie bessy tak jak jest teraz przerzucic to za darmo w cos bezpiecznego, jakis obligacji lub ochrony kap.
Co o tym myslicie? korzysta ktos z ofery skandi? moze ktos ma ochote wymienic kontakt ?
dzieki
pozdrawiam
piotr
Wyświetlaj:
niezadowolony do 2 / 178.43.170.* / 2014-07-30 10:40
ostrzegam przed firmą skandia .

Jestem 8 lat od podpisania umowy ( umowa na 30 lat ). Wpłat własnych ponad 20 tyś , w portfelu niecałe 16 tyś. .
Powiedzmy że źle inwestowałem , giełda dołowała itp ale według mnie za większość moich strat odpowiada skandia i jej tabela opłat na przykład : " Opłata co miesięczna za prowadzenie rachunku " - 70 zł .

Złożyłem wniosek o wypłatę środków i mimo że stracę 7-8 tyś. ( czyli 53% straty ) to przynajmniej otrzymam cokolwiek . Jeśli pozostawię środki w ich łapach to za samo zarządzanie skasują mnie więcej niż wynosi wartość polisy czyli będę musiał im jeszcze dopłacić .

Małe wyliczenia :
70 zł x 12 miesięcy = 820 zł
820 złotych x 22 lata = 18044 złotych

Aby zarobić na samą opłatę za zarządzanie czyli wyjść na zero fundusze w które zainwestuję musiały by rosnąć 5 % w okresie miesiąca co jest nie realne .

Pozdrawiam i odradzam inwestowanie w firmie skandia oraz innych podobnych . Chcecie oszczędzać na emeryturę wybierzcie bank ziemny jak nasi dziadkowie a nie dajcie się robić w jajo międzynarodowym instytucjom finansowym .
privy / 2014-07-30 13:09 / Tysiącznik na forum
Chyba 5% rocznie a nie miesięcznie.
fajny 74 / 46.170.125.* / 2014-05-06 15:09
SKANDIA i inne, polisolokaty i tym podobne produkty to największe bagno jakie w życiu widziałem, nikt by tego nie kupił jeżeli utrzciwie o wszystkim poinformują Ci krętacze doaradcy- wprost oszuści. NIKT na tym dobrze nie wyjdzie, nie można z tego zrezygnować bo złodzieje całość zabierają. Banda oszustów. Sprzedają to w wiarygodnych bankach jak IDEA.
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 18:55
Skandia to śmiech na sali, wpłacam od 2007 r i ani razu nie byłem do przodu, tylko zawsze w plecy o ok 1000 zł. I oczywiście jak chce rozwiązać umowę to z 18 000 zł które zostały a wpłaciłem 20 000 zł mogę wycofać tylko 12000 a więc : 20000 wpłaciłem, jest 18 000 zł i juz 2 tysia do tyłu a wypłacam 12 000 zł. W sumie wydoili mnie na 8 tysięcy złotych. !!! Nie wierz w żadne fundusze.
toprzygnębiające / 87.205.8.* / 2014-05-30 17:39
Proponuje sprawdzić wykres Wigu od 2007r. wtedy będziesz wiedział/a dlaczego nie jesteś do przodu.
piotr 1979 / 46.186.58.* / 2014-08-12 22:00
to następny Amber Gold szukają naiwniaków a pózniej ich dymają ja też dałem się im wydymać a miało być tak pięknie już nawet nie liczę ile straciłem
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 18:54
Skandia to śmiech na sali, wpłacam od 2007 r i ani razu nie byłem do przodu, tylko zawsze w plecy o ok 1000 zł. I oczywiście jak chce rozwiązać umowę to z 18 000 zł które zostały a wpłaciłem 20 000 zł mogę wycofać tylko 12000 a więc : 20000 wpłaciłem, jest 18 000 zł i juz 2 tysia do tyłu a wypłacam 12 000 zł. W sumie wydoili mnie na 8 tysięcy złotych. !!! Nie wierz w żadne fundusze.
doswiadczony / 109.241.33.* / 2014-04-14 20:16
Ta firma skandia i podobne to jeden syf, obiecują, bajki opowiadają zwłaszcza sprzedawcy np. w Idea Banku oszukują, do podpisania dostajesz coś innego, to jest możliwe tylko w naszym kraju. Lepsze od amber golda i w świetle prawa wszystko, ludzie się powinni zebrać i przeorać ich już dawno. NIECH NIKT TAM LEPIEJ NIE CHODZI I UWAŻA NA POSREDNIKÓW I PIEKNYCH BANKACH
tomitomitomi / 5.60.25.* / 2014-03-19 19:39
Odpuść sobie tą firmę, zanim podpiszesz umowę będą cię mamili 100% zyskami a później mają Cię głęboko w dupie
odradzam / 83.142.140.* / 2014-03-05 18:13
Przez cztery lata bez miesiąca wpłaciłem na skandię 17793,15 zł. Przez ten czas przybyło 1550,75 zł z czego skandia zabrała w ramach obsługi 1247,60 zł. Dla mnie 303,15.
ula_czar / 2014-02-06 10:45
Proszę o pomoc!!!!
Od momentu przekształcenia polisy w polisę bezskładkową notuję notoryczny spadek zgromadzonych przeze mnie środków. Fundusze nie pracują!!! Obawiam się, że gdy dojdzie do okresu końca umowy (jeszcze 24 lata!!!)nic nie zostanie i, że przysłowiowe zbieranie do skarpety, przyniosłoby przez ten okres więcej korzyści niżeli lokowanie pieniędzy w Skandię. Proszę o wskazanie rozwiązania. Obecny doradca nie sprawdza się, gdyż wciąż odnotowuję spadek. Wycofywać to, co zostało : 2? Czy uda się jednak ten stan zmienić?
toprzygnębiające / 87.205.8.* / 2014-05-30 17:43
W niektórych starszych programach tej firmy gdy przekształcisz umowę w opcję bezskładkową twoje koszty mogą wzrosnąć 2x. Polecam lekturę OWU albo kontakt ze swoim Agentem, czy też nowo przypisanym opiekunem ze Skandi
justa972 / 212.14.0.* / 2014-04-04 17:43
Nie wycofuj pieniędzy! podczas trwania programu fundusze odnotowują spadki i wzrosty, na koniec programu się to uśrednia, tym bardziej ze masz 24 lata do konca, nie masz sie co martwić, najłatwiejszym sposobem będzie jak włączysz sobie navigo, i nie bedziesz musiała się tym w ogóle zajmować, tylko na koniec wyjmiesz sporą sumę i bedziesz bardzo zadowolona. Również mam skandie i mam teraz -25% ale zupełnie się tym nie martwię bo wiem ze mam jeszcze 10 lat do końca i spokojnie mi to odrobi 3 razy ;D
oszukany przez IDEA BANK I SKANDIA / 80.51.214.* / 2014-08-04 19:34
wycofaj natychmiast, to są złodzieje, ja straciłem 3 tys, musisz wpłacać a nie masz gwarancji co odbierzesz, może nic
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 19:03
Hahahaha, ja wpłacam do skandi 7 lat i ani razu nie zarobiłem ... co ty opowiadasz za głupoty, zmień lepiej branżę i przestań ludzi oszukiwać. Weź się za uczciwą pracę. Pobieracie tylko opłaty administracyjne i nic nie robicie, śmieszni jesteście , człowiek więcej zarobi kupując ogórki na giełdzie ,sprzedając na chodniku niż w tych wszystkich " poważnych korporacjach" I jaki prawem jak ktoś chce odstąpić od umowy bo ciągle traci , pobieracie pieniądze , aż 50 % tego co zostało. Oszuści i krętacze jak amber gold
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2014-02-28 16:37
Wynik inwestycji nie zależy od Skandi tylko od rodzaju funduszy w jakich jesteś. Jest program który może to robić za Cienie na podstawie twojego profilu ryzyka. Jeśli Cię t ourządza to włącz sobie Skandia-navigo i po sprawie.
investhelp / 2014-02-09 10:32
Witam!

Fundusze pracują zawsze:) widocznie Twoja alokacja nie jest dopasowana do obecnej sytuacji. Należy zrobić konwersję środków na wyselekcjonowane fundusze i zacząć zarządzać inwestycją.

Pozdrawiam i służę pomocą
misiek71 / 94.42.115.* / 2013-12-18 09:18
Zdecydowanie odradzam. Jestem klientem Skandii od 6 lat. Ciągle na stratach od 30-10%.
Niezależnie od wyniku Skandia bierze te swoje średnio rocznie 3,5% opłaty umarzając udziały. Do tego oczywiście fundusze biorą swoje kilka % które jest w cenach. Zatam mamy rocznie ok. 6-7% kosztu obsługi. Sztuką zarobić na to w czasie bessy. Co więcej wyjść z tego się nie da nie tracąc większości pieniędzy. Można natomiast wypłacić zebraną po 5 latach kwotę wolną i z niej opłacać następne składki, co powoduje, że właściwie już do bagna nie dokładamy. Następne składki też będą wchodzić na kwotę wolną i tą też można nawet co miesiąc wypłacić. W ten sposób nie wzrosną opłaty za zarządzanie, tak jak to się dzieje przy zamianie polisy na bezskładkową.
Ale nowym zdecydowanie odradzam wchodzenie w tą firmę. Zarabia zawsze tylko Skandia.
fd / 178.36.36.* / 2013-12-19 18:28
tez jestem w Skandii od 6 lat i uważam, że to był błąd.
Martula1981 / 89.73.231.* / 2013-12-17 22:42
krew mnie zalewa jak czytam te Wasze głupoty... nie macie podstawowej wiedzy o finansach i opluwacie bardzo dobre rozwiązanie... Najgorsze jest to, że chcielibyście osiągać zyski bez jakiegokolwiek wysiłku bądź skorzystania z narzędni Skandii... przecież jest rebalancing, navigo... Skandia daje Wam możliwości jakich nie ma nikt inny... Mam produkty Skandii dla siebie i swojego dziecka od 2 lat... i jestem bardzo zadowolona, ale najpierw trochę poedukowałam się w kwestii funduszy...
tomitomitomi / 89.79.154.* / 2014-04-16 19:09
Następna Pani agentka skandi. Od 2007 roku wpłacam kasę i co... ?? Gówno. Jedno wielkie iii śmierdzące bo wpłaciłem 20 tysięcy , jest na funduszu 18 tysięcy a przy rozwiązaniu umowy mogę wypłacić 12 tysięcy. I o jakich głupotach mówisz i wiedzy o finansach? Za uczciwą robotę się weź. Następny amber gold
toprzygnębiające / 87.205.8.* / 2014-05-30 17:47
To powinien P/Pani podziękować Skandi za i tak niewielki spadek w porównaniu tego o ile % spadło od tego czasu giełda
pozdrawiam
gienek393 / 31.42.6.* / 2014-02-27 16:59
Brawo! - i tyle w temacie. skandia jest tylko samochodem do którego WY wsiadacie!!! a to jak nim pokierujecie zależy tylko od was!
Ja również jestem zadowolony i polecam każdemu!!!
adam999978 / 89.66.132.* / 2014-04-05 16:37
lepiej kierować samochodem z którego można wysiąść w każdej chwili. w skandi jesteś uwalony na 30 lat!!! nie polecam
Adam Sompolinski / 46.238.102.* / 2014-04-05 14:32
To ja pier..le taki "samochód". Nie po to powierza się pieniądze takim funduszom, żeby trzeba było wdrażać się w materie finansową i "jeździć" samemu.
Agata254 / 31.175.10.* / 2014-02-03 10:02
Skandia to oszuści. Okradają ludzi w białych rękawiczkach. W ciągu 10 lat inwestowania stracili 10 tyś. Gdybym wiedziała, ze tak będzie w życiu nie zainwestowałabym tam pieniędzy. Odradzam każdemu.
wkrecona / 2014-01-17 12:20
Cudowne narzędzie Skandii jakim jest Multinavigator miało automatycznie zarządzac portfelem aby przynosić orientacyjne zyski rzędy 10% po odtrąceniu opłat (informacje ze szkolenia NOVISION
*oczywiście zysk nie jest gwarantowany).
Od 2009 roku (4,5 roku) na koncie (suma wpłat 15000) przyrosło 400 zł (zważywszy na fakt promocji 10% od wpłaconych na wstępie dwóch składek).
Świetny zysk? Ile zarobię na moim programie rentierskim na godną emeryturę?
Kupię dom, wykształcę dzieci?
Czy osoba wyżej wypowiadająca się ma kompetencje do udzielania porad z zakresu inwestowania?
Polecam film pt.: "Wilk z Wall Street"- na końcu wychodzi taki sprzedawca ...
Nie ma skrupułów, jest nastawiony na zysk.
Seba377 / 95.171.200.* / 2014-01-16 17:48
Typowa wypowiedź sprzedawcy polis. Agresja, poniżanie i ośmieszanie ludzi o odmiennym zdaniu - zero argumentów. Byłem na "szkoleniu" finansowym, które okazało się być sprzedażą bezpośrednią funduszy. Pranie mózgu, "inwestorzy" jakby naćpani, zero argumentów tylko puste slogany, których wszyscy się wyuczyli na "szkoleniu biznesowym dla partnerów". Nie dajcie się ludzie bajerować, jak nie zobaczycie argumentów, screenshotów z inwestycji nawet nie zaczynajcie rozmowy, bo słabe charaktery ulegają tej manipulacji. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, mogę opowiedzieć trochę o tym czego doświadczyłem.
bandyta2013 / 2014-01-18 22:54
Skandia to tylko narzędzie i aby odpowiednio mogła ze swojej roli się wywiązać to musi być mądrze wykorzystane. Jak wielu forumowiczów też wydawało mi się że dostałem po dupie, na szczęście nie panikowałem tylko postanowiłem ruszyć główką i zadać sobie pytanie,Dlaczego?
Bo nie przeczytałem umowy, bo się podjarałem,bo emocje wzięły górę, bo słuchałem doradcy itd.
Dlatego postanowiłem że jako laik chcę się uczyć a twarda dupa to najlepszy motywator. Po pierwsze nic nie straciłem bo nic nie wypłacałem, ba jeszcze dokupiłem,poznałem dokładnie prace strony internetowej,charakterystyki funduszy no i co najważniejsze wprowadziłem strategię inwestowania w zależności od własnych możliwości finansowo czasowych i tego co się dzieje na rynkach, po siedmiu latach od kopa w du.. to doradcy nie wiedzą co do nich mówię jak mnie zaczepiają. No i oczywiście śledzę bloga Maxa ale działam trochę inaczej.
meverik / 83.9.60.* / 2014-05-29 13:05
Głupoty opowiadasz Skandia pobiera od nas składkę za prowadzenie rachunku a nic nie robi zarabia zawsze nie ważne czy ty zarabiasz razem z nią ich to nie interesuje ważne ze oni zarabiają.
Gość541 / 93.159.146.* / 2014-01-05 18:57
Pisz jak klient a nie sprzedawca, będziesz wiarygodna
Olga707 / 82.160.150.* / 2013-10-07 17:35
Witam wszystkich "wielbicieli" SKANDII !
Czytając różne opinie na temat tej spółki ,odczuwam ogromny niesmak...
Ludzie piszący,wyzywający od "głąbów" itp.nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji..owszem,możliwe jest monitorowanie swoich inwestycji...hmm,jeżeli można je tak nazwać:(
Moja "inwestycja" zakończyła się klęską.
Skandia oszukała mnie na około 10 000 zł!!!
ZERO poszanowania dla klienta "byłego"...za to ogromne bajerowanie nowych!
Telefoniczne informacje są niewłaściwe,świadome wprowadzanie klienta w błąd! SKANDAL!!
Po "wyżebraniu" nr przesyłki od Skandii (zwrotu pieniędzy,po zerwanej umowie,ponieważ nie zapłaciłam w terminie), dzwoniłam kilkanaście razy z prośbą o nr aby móc monitorować przekaz pocztowy,jednak nikt nie był zainteresowany moją prośbą nawet w 1%,ku mojemu zdziwieniu -18 miesięcy wpłat grubych pieniędzy na konto tego szajsu ,oczom mym ukazała się kwota 200 zł!!!!!
Jeżeli ktokolwiek powie,że jestem idiotką czy głąbem a sam nie był w takiej sytuacji,to jestem gotowa skarcić go najokrutniejszymi słowami!!
Nikomu,nikomu nie polecam!!! Ludzie,trzymajcie się od tej firmy jak najdalej!!!
Nie dziwi mnie fakt,że zostali usunięci z większości terenów...
Kamińska / 82.160.150.* / 2013-10-07 15:53
NIE POLECAM NIKOMU TEGO BAGNA!!!!
Zostaliśmy wraz z mężem oszukani na funduszu emerytalnym,płaciliśmy ponad 600 zł miesięcznie,po upadłości naszej firmy ,Skandia nie mogła odciągać tej kwoty z naszego konta, w związku z tym umowa została zerwana...
Liczyliśmy na zwrot znacznej kwoty (tak,jak nam obiecywano,tłumaczono i wpajano) ,ktoś może myśleć,że jesteśmy idiotami wierząc w takie bzdury...być może nasz błąd ale nie otrzymaliśmy żadnego regulaminu ,uwierzyliśmy w ich uczciwość..
Nie zostawimy tak tego,na pewno...!
amelia666 / 93.181.133.* / 2013-09-17 12:06
jak czytam te p******* to mnie krew zalewa. Po pierwsze jesli zakładacie fundusz inwestycyjny na 15 czy 30 lat to po co chcecie ruszać te pieniądze po 3latach? Po drugie, każdy z inwestujacych dostał na początku przygody z ta firmą materiały na temat umowy, szczególów rozwiązania umowy przedwczesnie czyli ile stracicie w poszczegolnych latach przy wycofaniu sie, koszty wynikajace z prowadzenia funduszu. Skandia to platforma inwestycyjna. Jezeli uwazaliscie ze wystarczy tylko wplacac pieniadze jak na lokate i nic z tym nie robic to ja wam gratuluje.
znajoma agenta Skandii / 213.92.143.* / 2013-12-17 21:40
Krew to by Cie dopiero zalała jakbyś stracił sporo kasy przez parę lat. SKANDIA ( ta polska ) i Novision to nie to samo co Skandia zagraniczna. Polacy to cwaniacy od zawsze i tylko jeden patrzy jakby innych wydoić a ich doradcy, agenci itp to jedno mają we krwi jak dobrze zbajerować klienta żeby go naciągnąć na kasę a z tego prowizja dla siebie i tzw złote odznaki za robienie z innych idiotów. Polecam jak ktoś ma za dużo zbędnej forsy i zastanawia się co z nią zrobić to tylko do Skandii już oni tam dobrze to zagospodarują z dużym zyskiem .......dla siebie!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
szeffed / 77.65.65.* / 2013-11-21 17:10
zgadza się skoro podpisujesz umowe na np 15lat to nie wymagaj po 18 miesiacach kokosów.ja mam pm4 place po 500zł i jak na razie od ponad dwóch lat maly ale plus ludzie zastanówcie sie co robicie i co podpisujecie to nie lokata bankowa
jeleń / 79.163.35.* / 2014-01-02 18:20
jesteś naiwny sądząc, że z czasem będzie lepiej - będzie gorzej. Opłata za tzw. zarządzanie (nikt tam niczym nie zarządza) jest liczona procentowo od zgromadzonych środków (rosną tylko dzięki wpłatom jelenia - użytkownika) i z czasem wzrasta. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: Skandia to zorganizowana grupa przestępcza, która zaprojektowała metodę uzależniania i dojenia klientów - nie ponosząc przy tym żadnego ryzyka. .. chyba, że w końcu znajdzie się instytucja w tym p.. kraju, która dobierze im się do d...
alessa78 / 2013-09-06 12:22
juz mi Ciebie zal
wplacila 70 teraz to jest warte 29
do czasu konca umowy bedzie warte zero
fornakter / 2013-04-25 19:57
Jak czytam te wasze wypociny to płakać się chce. Nie znacie się, podpisujecie umowy na 20-30 lat, potem pretensje do garbatego, że ma dzieci proste. Przecież to oczywiste, że jak zerwiecie umowę, to koszta będą ogromne. Jeżeli nie ma zysków szukacie winnego wszędzie tylko nie u siebie. Jest taki ktoś jak doradca finansowy. Zresztą doradca wam nie pomoże, jak doradca widzi, że gada z cymbałem co nie ma pojęcia o finansach to co on może zrobić? Pozwy możecie sobie w d... wsadzić, umowa jest umową.
wkrecona / 2014-01-17 12:30
Jeden wpłaca 6 mln złotych, drugi 6 tysięcy złotych. Proszę o informację, dlaczego koszta zerwania umowy po roku będą wynosiły 1 przypadku równe 6 mln, w drugim 6 tysięcy?
1)W przypadku umowy zawierającej klauzule abuzywne można uchylić się od jej skutków prawnych (nieważność umowy).
2) jeśli umowa broni interesów 1 strony rażąco niewspółmiernie do 2, można uchylić się od jej skutków prawnych.
Masowy pozew sądowy był jedynie kwestią czasu.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy