Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Składka wypadkowa - ostatnia szansa dla firm, żeby odzyskać miliony złotych za ostatnie 10 lat

Składka wypadkowa - ostatnia szansa dla firm, żeby odzyskać miliony złotych za ostatnie 10 lat

Wyświetlaj:
noe/noe / 79.184.56.* / 2016-04-16 11:03
Zgłoście się do ZUS-u po swoje pieniądze to okaże się, że to Wy nie dopłacacie i Wam dowalą. Swego czasu sądziłem się z ZUS-em i wygrałem. Sędzia w uzasadnieniu stwierdził ( cytat dosłowny ): "ZUS z uporem maniaka wyłudza pieniądze od podatników na podstawie uchylonych przepisów." Jeszcze jakieś wątpliwości?
hipolit / 5.172.234.* / 2016-04-15 23:57
bandziory z rzadu i zusu okradają polaków a potem wypłacaj,a nikczemnie emerytury korzystająć i pławią sie w luksusach, mamrmurowych paacach i cztwrnastoma pensjami, wczasami pod gruszą i milionowymi pensjami -rezesów....vadziory rządz a Polska krajem cieniasów co krzycz a a nie działaja...
Persil / 92.55.216.* / 2016-04-15 22:20
Dwa monitory na stanowisko, komputery które działają 24h bo tak informatyk chce, winda dla inwalidów za 100 000 zł do wożenia akt to realia jakie w ZUS-ie zobaczymy od podszewki ale co tam płaćmy bo przecież mamy cudowną służbę zdrowia, wysokie emerytury, a co najważniejsze to pracownicy ZUS są zawsze do naszej dyspozycji. Tylko na biologi nie uważali bo nadal lekarze na komisjach myślą że ręka czy noga PETENTA (czytaj WROGA) odrasta to tylko kwestia czasu więc zasiłek w formie renty się nie należy. Moja propozycja zróbmy coś z tym bo będzie coraz gorzej.
Barb / 83.7.217.* / 2016-04-16 01:08
Najlepiej nie placic skladek rentowych, czy chorobowych (będzie niższy ZUS), a potem nie wyplacać zadnych rent, czy zasiłków, tak jak to robi wiele znacznie od Polski bogatszych krajów. Jak ktos zachoruje - będzie to jego problem, jak ktoś zachoruje poważniej - będzie to problem rodziny. Podobnie z leczeniem. Na Zachodzie składek na leczenie nie pobiera ichni ZUS, tylko firmy prywatne - powiedzmy nasze PZU. Leczony jesteś na tyle. na ile masz wykupione ubezpieczenie, skłądki zdrowotne są tam dobrowolne, ale nikomu nie życzę najlżejszej nawet choroby bez ubezpieczenia.
Barb / 83.7.217.* / 2016-04-16 00:54
A ile ludzie zarobili na OFE? Osobiście nie żałuje mojej decyzji sprzed lat co do pozostania w ZUSie, bo moi znajomi, którzy wybrali OFE i teraz przechodzą na emeryturę, to okazuje się, że ZUS wypłaca im więcej niż OFE.
ToOna / 89.65.84.* / 2016-04-16 06:18
Jasne jest od lat, że ZUS to złodziej od którego nic nie zyska obywatel. Dziwi mnie , że nikt tu nie zauważył, że jest to wybitnie marketingowy materiał firmy audytorskiej Erst &Yang mający zachęcić korporacje do zlecenia im robótki bo przecież ostatni dzwonek przed zmianą przepisów w przyszłym roku. Oj ten nasz Naród to jednak tempe dzidy
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
johnkloss / 159.205.233.* / 2016-04-15 21:23
....odzyskać pieniądze??? z ZUS???!!! Przecież to bankrut nie mający pieniędzy z wyjątkiem naszych wpłat i rządowej pomocy finansowej!!!
madzia kaflik / 89.74.147.* / 2016-04-16 00:51

Przecież to bankrut nie mający pieniędzy z wyjątkiem naszych wpłat

Oczywiscie wpłaty osób pracujacyc, a gdzie się podziały składki osób zmarłych ?????????
vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv / 91.216.213.* / 2016-04-15 20:04
ZUS+SKARBÓWKA =złodziejstwo.
amelie2 / 197.217.115.* / 2016-04-15 19:31

Niektóre firmy mogą odzyskać z ZUS miliony

Płacę podwójną składkę zdrowotną, bo potrącana mi jest z emerytury i płace drugi raz, bo dorabiam prowadząc działalność gospodarczą. Na leczenie sanatoryjne jestem 22156, czyli mogę nie doczekać. Z państwowej "służby zdrowia" nie korzystam, bo nie chcę stracić zdrowia. Mało tego - muszę przewidywać brak przychodu i zawieszać działalność, bo ZUS ściągnie składkę tylko dlatego, że jestem zarejestrowany. Czasem zawieszam się i odwieszam parę razy w roku. TOTALNA PARANOJA w tym państwie niby polskim. I nie ma nikogo, kto by spróbował coś z tym zrobić, nie ma do kogo się zwrócić. Ta dzisiejsza władza dba o wszystkie nacje, tylko nie o Polaków, którym zabiera , a innym ochoczo rozdaje, pamiętając oczywiście też o sobie. Przykładów mnóstwo.
emeryt724 / 81.190.252.* / 2016-04-15 18:27
Składki na ZUS trzeba płacić jak najwyższe, pracujecie, zarabiacie, dostajecie nagrody, premie, urlopówki, wczasy pod gruszą, bony na święta, teraz 500+, odliczacie podatek na dzieci biorąc tysiące złotych każdego roku, jeszcze wam mało?A z czego mamy żyć my, biedni emeryci?Żyjemy z waszych składek, tak jak kiedyś finansowaliśmy życie wcześniejszych emerytów.Zobaczcie jak nas PiS potraktował plując nam w twarz 2-10 zł waloryzacji na miesiąc, a wy chcecie jeszcze mniej płacić?Tak wam naprawdę mało tych wszystkich pieniędzy, chcielibyście być w naszej sytuacji?
asfasdf / 192.166.203.* / 2016-04-15 18:13
A co ze zwrotem za nadplacone skladki za pracownikow w malych firmach? Skladki sa obliczane na bazie sredniej krajowej, a ta jest obliczana tylko na bazie wynagrodzen w budzetowce i korporacjach. Gdyby obliczano ja na podstawie PITow z wlaczeniem malych firm, to laczny koszt skladek byl by o polowe mniejszy, czyli ok. 550zl. I co wy na to zlodzieje?????
Xxl1291 / 37.47.34.* / 2016-04-15 17:35
Składka wypadkowa to nie jest kwestia dogadania się z ubezpieczycielem (jak podają w arytkule), regulują to przepisy, a jeśli pracodawca podał błędne dane do wyliczenia stopy procentowej, to jest oczywiste że powinien skorygować deklaracje i powstaje nadpłata.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
era / 188.112.36.* / 2016-04-15 15:05
ZUS i OFE to jeden wielki szwindel. Składki jak na polskie warunki są bardzo wysokie, bo ZUS jest pośrednikiem w okradaniu płatników składek. Bo jak inaczej wytłumaczyć to , że ZUS przekazywał i przekazuje pieniądze prywatnym firmom OFE. OFE zostało utworzone po to by "legalnie"wykradać pieniądze płatników składek. OFE nie gwarantuje i nie będzie wypłacał żadnych emerytur tym bardziej że został zlikwidowany fundusz gwarancyjny z którego miliardy zostały wypłacone właścicielom OFE. Emerytury jak informowały władze będzie wypłacał ZUS a gwarantem jest państwo czyli płatnicy składek. ZUS nie powinien przekazywać części składki do OFE tych którzy dobrowolnie należą do OFE, powinni dobrowolnie i indywidualnie oszczędzać w OFE. Przecież jeśli składkowicz OFE zaniemoże to i tak ZUS będzie wypłacał rentę, bo OFE to tylko kit emerytalny nie rentowy. Podobno OFE zostało utworzone po to tylko by "legalnie" kraść publiczne pieniądze pochodzące ze składek płatników ZUS.
ados / 83.31.156.* / 2016-04-15 15:00
kiedy w koncu zus przestanie istniec i okradac polakow -kiedy w koncu zminiejszony wiek emerytalny by polacy mogli na starosc godnie zyc a mlodzi miec prace -czas by dokonac zmian -odejscie jednego emeryta to jedno miejsce do pracy dla mlodych i tak p[owinien rzad postapic -dac takie uwarunkowania i mlodzi nie beda emigrowac-PIS-CZEKAMY NA ZMIANY -TO JEST PILNE DLA DOBRA NASZEGO NARODU
daniel235 / 31.178.247.* / 2016-04-15 14:31
ja posiadam firme jedno osobową i płace w miesiąc w miesiąc 1300 zł od lat choc kiedys było mniej a do lekarza czekam tak samo jak bezrobotny chore nie to jest popier.......e dlatego duzo firm przenosi firmy na Słowacje lub pepiczków tam dostep do specjalistów jest o wiele szybszy
spo-ko / 188.127.16.* / 2016-04-15 15:05
he he , mam dwie firmy , płace podwójny ZUS , myslisz ze mam lepiej ?
rw_1964 / 2016-04-15 14:51
jedno osobową ?? pewnie z dotacji unijnych z PUP , przenieś do pepiczków i idź szybko do specjalisty psychiatrii , jak uważasz się za kogoś dużo lepszego od bezrobotnego !!!
selea / 84.149.78.* / 2016-04-15 14:12
To są grosze. Małe grosze, a artykuł na całą stronę,jaki to ZUS dobry.A ZUS to rabuś bandycki a nie dobry.
obatel73577 / 85.193.211.* / 2016-04-15 13:59
Zakład Utylizacji Szmalu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy