Forum Forum finansoweInne

SMAVA.PL czy aby napewno bezpieczne pożyczki ?!?

SMAVA.PL czy aby napewno bezpieczne pożyczki ?!?

ŁM / 2009-01-09 16:47
Postanowiłem założyć konto jako "Inwestor" udzielający pożyczek na portalu smava.pl. Podczas rejestracji musiałem podać szereg osobistych danych oraz wymaganą nazwę użytkownika bez której rejestracja nie jest możliwa, jako że lubię widzieć do jakich celów będą wykorzystywane moje dane przeczytałem skrupulatnie Regulamin serwisu. W jednych z definicji znalazłem definicję cyt.:
„Nazwa użytkownika - unikatowa, indywidualna nazwa fantazyjna wybrana przez Użytkownika Platformy, pod którą występuje on wobec osób trzecich korzystając z Platformy i/lub zawierając za jej pośrednictwem Umowę Pożyczki"
Wiele nie myśląc stwierdziłem że moją fantazyjną nazwą użytkownika będzie "smava.pl" Następne kroki rejestracji przeszły gładko czego zwieńczeniem był e-mail potwierdzający pomyślną rejestrację w portalu smava.pl.
Następnego dnia z samego rana dostałem telefon od przemiłej Pani z prośbą o zmianę nazwy użytkownika, na co stwierdziłem negatywnie podtrzymując swoje stanowisko znajomością regulaminem serwisu. Pani powiedziała że wie o tym jednak, jeżeli się nie zdecyduje na zamianę nazwy użytkownika to konto moje zostanie usunięte.
Na podsumowanie naszej rozmowy dostałem maila cyt.;
"nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej, aby dalej mógł Pan korzystać z naszego serwisu musi Pan zmienić nazwę użytkownika, która narusza punkt 3 paragrafu 10 Regulaminu serwisu.
Brak zmiany Pana nazwy użytkownika lub brak kontaktu z Biurem Obsługi Klienta w tej sprawie będzie skutkował zablokowaniem Pana konta w serwisie smava."

Na którego odpisałem :
Muszę jednak nie zgodzić się z Państwem ponieważ punkt 3 paragrafu 10 Regulaminu serwisu określa „dodatkowe informacje". Na pewno nie dotyczą one „Nazwy użytkownika", ponieważ ta informacja nie wpływa na ocenę żadnego ryzyka. „Nazwa użytkownika" jest informacją podstawową – wynikającą z Definicji Regulaminu korzystania z platformy smava.pl, cytuje:
„Nazwa użytkownika - unikatowa, indywidualna nazwa fantazyjna wybrana przez Użytkownika Platformy, pod którą występuje on wobec osób trzecich korzystając z Platformy i/lub zawierając za jej pośrednictwem Umowę Pożyczki"
Mało tego informacja „Nazwa użytkownika" nie może być informacją dodatkową ponieważ bez niej niemożna dokonać rejestracji użytkownika. Ja dokonałem takiej rejestracji czego dowodem jest email wysłany przez serwis smava.pl dnia 07.01.2009 o godzinie 23:51."

Puentą czego konto moje na tym serwisie zostało de aktywowane.
Pytanie się nasuwa czy firma, która dopiero co zaczyna działalność na rynku, prowadzi politykę wbrew swoim założeniom może być partnerem ??
Tutaj opisałem bardzo błahą sytuację z której firma odwróciła się do swojego klienta. Co w sytuacjach poważniejszych, gdzie w grę wchodzą pieniądze??
Dla mnie smava.pl jest spalona.
Wyświetlaj:
smava.pl / 87.99.44.* / 2011-09-11 18:45
www.chwiloweczka.pl
Zenobi Krawężnik / 80.72.35.* / 2009-10-19 12:26
Moim zdaniem serwis bardzo dobrze zareagował.
dkj1io239128eyiwudghi / 81.144.199.* / 2009-01-19 13:30
czlowieku idz sie leczyc zanim bedzie za pozno ! nazwa jaka wybrales - smava.pl nie jest ani unikatowa ani indywidualna dla ciebie jako podmiotu portalu smava.pl, zapisz sie na kurs jez. polskiego dla niedorozwinietych umyslowo jesli nadal myslisz ze twoj nick jest/byl indywidualny i unikatowy ... nawet prostego regulaminu nie potrafisz zrozumiec wiec bardzo dobrze ze takich kretaczy i kombinatorów usuwa sie w trybie natychmiastowym, powinno ci sie zabrac komputer i zabronic z korzystania z internetu ...
MATRIX. / 89.171.29.* / 2011-06-05 13:53
JESTEŚ ALBO CHORY ALBO TAM PRACUJESZ
xxxppp / 78.8.140.* / 2009-05-12 14:18
Czy ty czasem nie praujesz w smavie?Bo któż inny mógłby napisać taką opinę?
Deni / 78.8.143.* / 2009-05-20 14:05
Dlaczego w Polsce ludzie nadgorliwie szukają "dziury w całym"? Czy to leży w naturze Polaka, te życzenia innym jak najgorzej? Gdzie ta dobra wola...?
oszukany / 83.7.84.* / 2009-09-08 16:04
Dopowiem o innej firmie udzielającej pożyczek, Dobrych pożyczek, taką mają reklamę - Dobra Pożyczka - a jest to Konsorcjum finansowe " Skarbiec sp.z o.o. z Gdańska". Dają niezłe op[rocentowanie/2.99% w stosunku rocznym/ - przy pożyczce 20000 na 60 rat rata wynosi niecałe 400zł. Wszystko byłoby ok.,gdyby nie złodziejskie podejście firmy do pożyczkobiorcy. Musisz wpłacić 1000 zł kosztów przedwstępnej umowy/co nie miałoby żadnego znaczenia w tej sytuacji/ ale :
-zabezpieczeniem pożyczki/tej 20000/ musisz mieć trzech zyrantów/dopiero po zawarciu umowy przedwstępnej dowiadujesz się że każdy z nich musi mieć dochód powyżej 3500 zł lub możesz zablokować swoje konto z wkładem 24000 /na pięc lat/ żebyś dostał 20000 pożyczki. Na wstępie mówią, że zabezpieczenie zablokowaniem konta zastosują , jeśli nie spłacisz w terminie jednej raty, ale w rzeczywistości wygląda tak jak opisałem. I tu nietety nie możesz zdecydować się na takie zabezpieczenie pożyczki/ bo po co Ci taka pozyczka/ . I tracisz możliowość uzyskania pożyczki i zwrotu wpłaconego 1000 zł - ot wykombilnowali złodzieje. Znajdą naiwnych 1000 osób i mają milion bez kłopotu , a chętnych są setki tysięcy . Przeczytajcie to , ludzie i nie dajcie się nabrać- choć wielui juz się napewno nabrało. A może ktos założy im sprawę, będę świadkiem
tenia / 78.28.12.* / 2012-03-16 10:57
do oszukanego; żadne to pocieszenie ale nie jesteś sam.Po wstępnej umowie wpłaciłam 1.500- i zgotowałam sobie "piekiełko". Tak piszesz piętrzyli trudności aż w końcu poprosiłam o zwrot wpłaconych pieniędzy. A oni a figę. Nic nie zrobisz bo to facet, który miał opuścić ponoć Polskę po aferze z piramidą finansową.Ale ulokował się w Gdańsku
"bezpiecznym obszarze"- i choć w Polsacie zrobiono jedną audycję o oszukanych, mimo zapowiedzi już więcej nic na ten temat nie było. Wymiar (nie)sprawiedliwości nie dla maluczkich.
hrehre / 195.117.41.* / 2009-11-26 22:44
Bo nie należy wierzyć w takie oprocentowanie. To jasne, że w inny sposób będą sobie odbijać.
systemqq / 77.255.5.* / 2010-02-12 17:33
smava jest przede wszystkim nieopłacalna dla inwestorów - ich system ratingowy ma sie nijak do rzeczywistosci - poczytajcie na www.forum.soclen.pl , www.lendingsocial.blogspot.com

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: