Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Spadają zyski i przychody Microsoftu

Spadają zyski i przychody Microsoftu

Money.pl / 2009-07-24 08:54
Komentarze do wiadomości: Spadają zyski i przychody Microsoftu.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.36.* / 2009-07-24 14:57
Jeśli Windows 7 podąży drogą Visty i dostarczy podobnie niezapomnianych wrażeń jak ta ostatnia, to po praz pierwszy w historii Microsoft odnotuje stratę, a nie tylko spadek sprzedaży. Ja np. cały okrąglutki tydzień próbowałem wpasować Vistę w strukturę firmy, ale mi się ta sztuka nie udała. Pomijam już problemy z instalacją kart ISDN, które chociaż chodzą pod XP za nic w świecie nie chciały pracować pod Vistą, ale nawet stosunkowo nowe drukarki nagle straciły polskie znaki w niektórych aplikacjach, które korzystały z fontów zapisanych w pamięci drukarki. Okazało się, że nie ma dobrego rozwiązania tego problemu, bowiem brak jest odpowiednich sterowników pod Vistę i trzeba by przeprogramować kawał softu, aby obejść problem. Powłóczystość powłoki Aero na kompach bez odpowiedniego zapasu RAM-u na kartach graficznych też zwalała z nóg. Przy wydruku na ekran komputer zamierał na dobre kilkadziesiąt sekund by nagle wypluć wynik. Na XP wydruk pojawiał się natychmiast. Szkoda słów.
GDA66TY / 2009-07-24 12:49 / Tysiącznik na forum
3mld. $ zysku netto to mało? Jak będą straty to można zacząć się martwić.
KAP / 2009-07-24 10:39 / Tysiącznik na forum
segment netbooków to nie tylko Windows XP, to tez Linux. Po wpadce z koszmarna Vista ,co zbieglo sie z kryzysem, dodatkowo wiele firm nie chce wychodzic ze stabilnego i jeszcze przyzwoicie sprzetozernego XP.
pablo5 / 82.210.184.* / 2009-07-24 08:54
Szefem Microsoftu nie jest już Gates, ale Steve Ballmer i to jego zdjęcie powinno figurować przy artykule.
Gates zajmuje się działalnością charytatywną.
asdfsdaf / 195.238.227.* / 2009-07-24 11:45
ee tam Microsoft bedzie zawsze kojarzony z Gatesem.
Ja np nei wiem jak wyglada Ballmer, a zdjecie Gatesa potrafilbym rozpoznac z zamknietymi oczami,
entuzjasta / 83.3.123.* / 2009-07-24 09:11
archiwa serwisu są ograniczone. Zdjęcia są wykorzystywane po parę razy przy różnych artykułach. Cięcia - kryzys :)

Najnowsze wpisy