Forum Forum dla firmKsięgowość

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Sprawdź, czy będziesz musiał zamknąć firmę

Wyświetlaj:
rberkop / 83.2.24.* / 2007-02-15 22:11
Wszystko pięknie, tylko nie rozumiem, co czytam. Założyłem jednoosobową firmę, pracuje dla innej firmy w braży kurierskiej, pracuję tylko dla nich, raz w miesiącu wystawiam im fakturę Vat. Powiedzcie mi tak po chłopsku: to mój koniec, czy nie ma się czym martwić?
Pc-experus / 213.227.72.* / 2009-10-18 22:00
mam firme 1-osobową zus tak bardzo poniza ,ciagła zmiana kont , zmianili prawo , teraz banki informują o zmianie konta,coraz bardziej chce z tad wiać , bo urzedasy wachaja moje auto , ale odsprzedam ,zachowam je dalej, w Polsce własciciel firmy jest nikim!!!
Pc-experus / 213.227.72.* / 2009-10-18 22:00
mam firme 1-osobową zus tak bardzo poniza ,ciagła zmiana kont , zmianili prawo , teraz banki informują o zmianie konta,coraz bardziej chce z tad wiać , bo urzedasy wachaja moje auto , ale odsprzedam ,zachowam je dalej, w Polsce własciciel firmy jest nikim!!!
Pc-experus / 213.227.72.* / 2009-10-18 22:00
mam firme 1-osobową zus tak bardzo poniza ,ciagła zmiana kont , zmianili prawo , teraz banki informują o zmianie konta,coraz bardziej chce z tad wiać , bo urzedasy wachaja moje auto , ale odsprzedam ,zachowam je dalej, w Polsce własciciel firmy jest nikim!!!
Pc-experus / 213.227.72.* / 2009-10-18 22:00
mam firme 1-osobową zus tak bardzo poniza ,ciagła zmiana kont , zmianili prawo , teraz banki informują o zmianie konta,coraz bardziej chce z tad wiać , bo urzedasy wachaja moje auto , ale odsprzedam ,zachowam je dalej, w Polsce własciciel firmy jest nikim!!!
rberkop / 83.2.24.* / 2007-02-15 22:11
Wszystko pięknie, tylko nie rozumiem, co czytam. Założyłem jednoosobową firmę, pracuje dla innej firmy w braży kurierskiej, pracuję tylko dla nich, raz w miesiącu wystawiam im fakturę Vat. Powiedzcie mi tak po chłopsku: to mój koniec, czy nie ma się czym martwić?
krak / 83.8.62.* / 2007-01-04 09:59
przez to samozatrudnienie mam same kłopoty i sądze się z Zusem Szef namówił mnie na to miał płacić i co wyrolowali mnie a te p******* w zusie mówią że widziały gały co brały tz. kapitalistą się zostaje na własne ryzyko. co to za debilizm. powiem Wam wszystkie nieszczęścia w tym kraju biorą się z zusu. panują tam iście sowieckie podejscia do tematu. płać albo giń. miałem już myśli terorystyczne. ale żona mnie przytrzymała. jedynym sposobem jest uwolnienie się od warjaciego systemu poprzez rozwiazanie zus , ustawienie podatków w tej wysokości od dochodów i powołanie systemu wypłat świadczeń. t.j. proste jak budowa cepa. nie mam słów na tych którzy wymyślają te p******* i ustawiaja pod siebie. ludzie jak coś nie zrobimy to radzę wiać z tego kraju. urzędnicy was zjedzą. działa prawo Parkinsona on się nie mylił. głosowałem na PIS ale coś za długo im to idzie z tymi zmianami . panowie z PIS bierzcie się do roboty w sprawach przyziemnych. kiedyś tłumaczyłem na zebraniu PIS że dopuki nie rozwalą ustawą lokalnych komityw urzędnczo partyjnych to się nic nie zmieni i co przyjechali z wrocławia , warszawy rozpieprzyli naszą PIS przedwyborcza i powołali swoją i to stworzoną z ludzi skompromitowanych i starych ekip. a ci maja interes aby było po staremu i lać w dupe ludzi. tak sie dzieje w całej polsce. o co tu chodzi znowu sb albo kler. a może razem. to są jaja. ale odeszedłem od tematu. jak nie rozwlicie zusu to was będą ścigać do tył . bo te nieroby dbaja o własne osady i mają premie za sciągnięte pieniądze. i tak to robią : dlatego że nie ma ogólnie kary za czyny urzędnika łamią prawo i przy pomocy różnych sztuczek ściągają należności właśnie z prowadzenia samozatrudnienia. my się kłucimy przed sądami wygrywamy a i tak oni w końcowej fazie mają co chcieli. państwo polskie gnębi obywateli każąc im płacić na zus za samo zarejestrowanie działalności gospodarczej jeżeli tak jest to i nam wolno działać też w strefie działalności gospodarczej na czarno i płacić zus i tak ma być. a ja głupi myslałem że pociągnę legalnie. bzdura dałem sie zrobić w balona. i wracam do czarej strefy. a koledzy mi mówili co ty chłopie robisz?
krzysztof t. / 89.78.24.* / 2007-01-02 18:42
popieram panią premier i życzę jej i całemu rządowi , aby za cztery miesiące wprowadzono w POLSCE zakaz wyjazdu obojętnie w jakim celu za granicę i aby w tym czasie potrzebowali pomocy medycznej , której udzieli im 1 lekarz i 1 pielęgniarka , bo tyle zostanie w kraju.
patrząc na poczynania niektórych można stwierdzić , że pomocy potrzebują natychmiast
kristofor / 217.153.221.* / 2006-12-27 14:19
No i wpi...du wylądował....
Przygotowałem dla szefa rynek, więc uzna że nie będe mu dalej potrzebny i pociągnie resztę sam.
teżpolak / 80.54.236.* / 2006-12-25 23:36
po siedemnastu latach popisów naszych pseudoekonomistów, na ich pomoc przestałem już liczyć, ale zostało mi jeszcze jedno marzenie: kiedy do jasnej cholery przestaną nam przeszkadzać pracować ????????????????????. Nic więcej od nich nie wymagam !!!!!
ORG / 83.5.1.* / 2006-12-13 00:04
zbiezmy sie razem jedzmy do warszawy jak robia to górnicy i zaprotesyujmy przeciwko likwidacji naszych miejsc pracy, kolejna durna ustawa napedzajaca bezrobocie,ale wybitni ekonomisci zreszta studiowli w PRL, DALEJ BUDUJA KOMUNISTYCZNY KAOITALIZM CZYM DOPROWADZAJA KRAJ DO RUINY
wiatr w oczy / 83.24.250.* / 2006-11-30 23:40
A jak należy rozumieć: ,,nieponoszenie ryzyka gospodarczego związanego z działalnością" ?
Może Ktoś wie?
podatnik / 83.19.22.* / 2006-11-28 10:52
jest to poważny cios w firmy które poprzez mechanizm samozatrudnienia zaniżyly koszty w celu wygrania przetargu np. na usługi.Mam nadzieję że pożegnamy na zawsze parametry przetargowe takie jak 1 Rbh- 1 zł, dojazd 0,001zł,obsługa techniczna- 0,01zł .Budowanie przewagi nad konkurencją w taki sposób było przejawem cwaniactwa a nie przedsiębiorczości. I zgadza się że zaraz po zwinięciu interesu pseudo przedsiębiorcy wyjadą do irlandii ale w Polsce powstanie nisza gospodarcza płacąca podatki.
Ozu / 83.28.168.* / 2006-11-29 21:59
I niech cię tak stanie amen.
smutnapolka / 87.96.53.* / 2006-11-27 19:09
nie rozumiem dlaczego rząd zamiast ułatwiać życie tym ,którzy jeszcze w tym kraju zostali , zawsze kładzie kłody pod nogami przedsiębiorcom. Przeciez ci ,którzy prowadza działalność gospodarcza i tak nie maja kogo zatrudniac bo wszyscy sa w Irlandii albo w Anglii. Znam przedsiębiorców ,którym hale produkcyjne świecą pustakami!!! A może by im dołożyc jeszcze zusy i podatki ,żeby poszli na bezrobocie ? bierzcie przykład z innych narodów ,może sie cos nauczycie !
kaśka / 80.54.5.* / 2006-11-27 16:39
Dla naszej kochenej Pani profesor powinien doradzać jakiś biznesmen, najlepiej szemrany, który zna się na obchodzeniu przepisów. Być może on by jej przypomniał, że Polak potrafi. Jeżeli ona wierzy, że wszystkie te osoby, które niejako fikcyjnie są samozatrudnione, teraz podpiszą umowe o prace, na dodatek na taką sama kwote jaką teraz zarabiają to niech się ona zastanowi jeszcze raz. Zawsze można podpisać umowe na niższe wynagrodzenie, przejść do szarej strefy, pokombinować z fakturami itd. itp.
Misiek150 / 87.206.162.* / 2006-11-26 22:14
Miały być niskie koszty administracji, obniżone podatki i ZUS. Mamy nowe ministerstwa dla nowych "partnerów" politycznych, rozdmuchane do nieprzytomności koszty i coraz większy bałagan...a kogo najłatwiej skubnąć? małych przedsiębiorców, którzy odważyli się zaryzykować i usamodzielnić. A bezrobocie znacznie spadło (nie dzięki min. Kalacie :-)) tylko dlatego że ponad dwa miliony bezrobotnych i kilkaset tysięcy "robotnych" wyjechało tam gdzie godziwie płacą za pracę i nie łupią podatkami...zaczynam szlifować języki obce.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-11-24 23:28
Mam pytanie.

Co to w praktyce oznacza - ponoszenie odpowiedzialności wobec osób trzecich przez zlecającego.

Przecież generalną zasadą jest, że to właśnie zlecający ponosi pelną odpowiedzialność za skutki swojej działalności gospodarczej niezależnie od tego czy posiłkuje się pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę, umowę zlecenie lub o dzieło z osobą fizyczną czy wreszcie umowę przedsiębiorcą jedno- lub wielosobowym.
hancik / 83.168.96.* / 2007-02-16 14:44
w praktyce oznacza to polisę odpowiedzialności cywilnej - zawodowej - OC kontraktowe
przed samozatrudnien / 212.76.37.* / 2007-02-12 17:55
obawiam się,że jest Pan glosem wołającym na pustyni.
pustyni intelektu naszego kochanego rządu (mamy go więc go kochajmy) i pustyni demograficznej bo wszyscy wyjedziemy pracując na dobrobyt obczyzny. A tym co pozostana ostanie się jeno sznur w Ciemnogrodzie
nowy10001 / 62.141.250.* / 2006-11-25 16:22
Jeżeli od 2007roku nie bedzie ryczałtu przynajmiej u mnie osoby pójda na bezrobocie, a wiem że inni także chca zamknąć działalność. Trzeba będzie zacząć sie pakować o szukać pracy w działalno.ści za granica choć jestem rodowitym Polakiem. To co chce robić pani od finansów (nie bwde przytaczał). Ryczałt jest najprostrza metodą rozlicxzania sie z Urzędem Skarbowy nie wymagający dużych kosztó prowadzenia działalności, zaniechanie takigo rozliczenia dla prowadzących małą firme to nóż w plecy dla drobnego handlarza, któryledwo zarobi nażycie, jeśli i tego pozbawi Rząd polaków to zrobi jedna z największych głópot w tym tysiącleciu, Chyba ludzie którzy nigdy nie parali sie aby samemu zarobić nażycie uchwala taką ustawe ale to nie będzie normalne- do przemyślenia dla tych co złotówki w swoim życiu sami nie zarobili a decyduja o tych co to robia i nie liczż na drapane.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-11-24 23:15
Pani premier Gilowska szumnie zapowiadała, że już w roku 2007 obniży koszty pracy poprzez zmniejszenie obciążeń pracodawcy na ubezpieczenie społeczne.
Zapowiadana obniżka nie została wprowadzona, a w zamian za to ograniczono znacznej liczbie osób korzystanie z ryczałtowego ZUS i liniowego podatku.
Tak wygląda realizacja programu wyborczego PiS
Aguś / 195.136.49.* / 2006-11-24 12:20
Myślę, że same komentarze mówią już za siebie, dobrze, że mamy tanie linie lotnicze.... i łatwo się stąd ulotnić.
zaradczy / 83.18.139.* / 2006-11-24 20:09
jestem "fachowcem" i prowadzę jednoosobową firmę specjalność spawalnictwo ,w tej dziedzinie i za granicą sobię poradzę,wyjadę z całą pięcio osobową rodziną,więc widmo zagłady polskiej przedsiębiorczości myślę że mi nie grozi,chyba że pozamykają granice.a na tych głąbów w rządzie niech pracują bezrobotni,tylko trzeba im jeszcze zapewnić pracę.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy