Forum Forum emerytalneOFE

Sprawdzanie zgodności składek ZUS na OFE

Sprawdzanie zgodności składek ZUS na OFE

Mrj / 80.48.180.* / 2009-07-07 18:18
Witam. Ostatnio otrzymałem telefon w sprawie składek ZUS. Powiedzieli mi że przyjdzie przedstawiciel i udzieli informacji i sprawdzi, czy składki ZUS były prawidłowo przelewane na OFE.
Boję się że to jakiś przekręt, i chcą uzyskać moje dane. Jak to z tym jest?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Marek 10 / 217.117.131.* / 2009-07-31 10:39
Przecież każde OFE ma obowiązek raz w roku przesłać do klienta informacje o stanie konta emerytalnego i jakie składki wpłynęły z ZUS-u. Jeśli brakuje jakiś składek to można w ZUS-ie na dzienniku podawczym składać pismo, żeby wyjaśnili gdzie podziały się brakujące składki.
żwirski / 79.189.34.* / 2010-04-22 12:02
udało ci się to choć raz?
to nie pisz takich bzdur
50-tka / 83.29.19.* / 2009-07-30 22:11
Też tak miałam. Spytałam skąd mają mój telefon, a miła pani, że z OFE. No i żebym podała adres bo jakoś jej się aktualny nie wyświetla. W porę się zastanowiłam i umówiłam się w pracy. A tam jak to w korporacji pełny monitoring z kamerami. No i najpierw zadzwoniłam na policję, więc pan policjant przygotowany był aby w razie czego wylegitymować delikwenta.
A składki wiem dokładnie jak są przelewane od mojego ubezpieczyciela. Jakby coś do nich nie wpływało zarazby mnie zapytali.
Bezczelność naganiaczy z AXY jest powalająca. Moim zdaniem to działania niezgodne z prawem. Kazali mi przynieść mój list rocznicowy z OFE, czyli chcieli poznać pośrednio wysokość zarobków. Pani zbyt familiarna jak na całkiem obcą osobę usiłowała umówić się u mnie w domu. A potem np. sprzedać informacje złodziejowi. A zaczynają rozmowę w tonie straszącego Urzędu skarbowego.
Nie wezwałam tej policji bo już widziałam o co chodzi, a poza tym żal mi się zrobiło starszej steranej życiem kobity którą mi przysłali. Kto ? Oszuści.
bobikk / 2009-08-05 00:15
dziwne ze jak wiesz tak wszystko to umowiłaś się z ta osobą.
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-07-31 12:41
50- tka. A OFE pewno masz w Aviva i boisz się aby ci nie zmienili na lepszy.
50-tka / 83.29.45.* / 2009-08-01 22:53
Ja się nie boję , że mi zmienią na lepszy, ale nie zaufam firmie która zaczyna od kłamstwa i to grubego. Sama też potrafię dotrzeć do odpowiednich informacji, a poza tym ostatnio w Polsce i tak wszystko jest trochę hazardem. Znam bogaczy cwaniaków, którzy świetnie radzili sobie w ciężkich czasach poprzedniego ustroju, a przez bańkę na giełdzie potracili fortuny...
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-08-06 21:32
Ja znam takich, co sie na gieldzie dorobili fortun,ale wczesniej komuchami nie byli.

Z takimi, co komuchami byli wogóle nie rozmawiam.
gavia / 62.148.83.* / 2009-08-03 10:53
Może i potrafisz, ale bądźmy szczerzy - ile osób to co roku ROBI? Uwierz mi, że niewiele.
eme / 83.5.96.* / 2009-07-31 08:11
50-tka tak wlasnie sa szkoleni akwizytorzy tej firmy
bobikk / 2009-08-05 00:13
a skąd wiesz jak są szkoleni?? jak ktoś jest na poziomie to i w DSA zachowa poziom
eme / 83.22.20.* / 2009-08-05 09:10
bobikk wiem z pierwszego źródła:) znam szkoleniowca-chwalipiete i tez mialem okazje sie spotkac ze zmieniaczami z DSA.
akwizytor / 83.6.45.* / 2009-07-29 23:55
Zostań akwizytorem to się dowiesz więcej a jak popracujesz parę lat bedziesz wiedział jeszcze trochę więcej-ta wiedza kosztyje wiele pracy, nauki i czasu. Jast opłacałna dla klienta i solidnego akwizytora najlepiej z firmy zewnętrznej nie agenta ubezpieczeniowego.
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-07-29 11:39
Mrj. Przecież nie musisz zgadzać sie na spotkanie.
Przecież to nie SB do ciebie dzwonila.
Możesz sam sobie sprawdzić.

Nie wiem po co tu takie wpisy robisz.
Jesteś normalnie śmieszny.
eme / 83.22.32.* / 2009-07-27 20:30
sprawa prosta:):) akwizytor pod pretekstem sprawdzenia skladek umawia sie i oczywiście bezinteresownie ci je "pomoze odzyskac" :):) Cala ta procedura słuzy abys przepisal sie do innego ofe. To taktyka, czysty marketing poinizej pasa.Odpusc sobie i sam popros ZUS o zestawienie skladek przelanych do ofe , sprawdz i wezwij zus do natychmiastowego oddania zaleglych skladek. to proste. Druki znajdziesz na necie zusu. Teraz ci powiem ze za takie "sprawdzenie" prowizja jest wyplacana akwizytorowi ze ci wlosy na glowie stana. Przoduja w tym zmieniacze z axa i generali szkoleni non stop w tysiacach egzemplarzy ludzi mamionych szybka kasa i swietlana przyszłością.
bobikk / 2009-07-27 21:55
człowieku kto powiedział, że się ktoś musi przepisać????nie każdy musi wiedzieć wszystko o OFE a wiedz zawsze się przyda co nie równa się z przepisaniem do innego funduszu!!!!!pewnie jesteś z innej firmy niż AXA i Generali i tak najeżdżasz
eme / 83.22.32.* / 2009-07-28 07:13
bobikk a moze akwizytor przychodzi sprawdza skladki mowi dziekuje i odchodzi?? czlowieku ten numer jest stary jak swiat. Prochu drugi raz sie nie wymysli. Na kilometr wali dilerka i marketingiem. Zawsze celem spotkania akwizytora z klientem jest osiagniecie korzysci, w tym przypadku jest to umowa o transfer ofe.Reszta to gra i cala sciezka sprzedaży od telefonu do podpisania umowy.
helewra / 83.4.128.* / 2009-08-07 15:45
sprawa jest taka, że kazali nam wybrac OFE i tkwimy sobie juz 5, 6, 9, 10 lat w jednym i tym samym, wyciągi leżą w pólce, lub nie mamy ich, bo nie mmay pojęcia po co one nam są... stąd uważam że praca agenta jest bardzo potrzebna, ja nie miałam pojęcia np. o tych brakujących składkach, o wartości swojego kapitalu, o rankingach... zwyczajnie sie tym nie interesowałam, bo nie wiedziałam że można oszczedzac na emeryturę lepiej- z lepszym OFE mającym lepsze wyniki, to proste wybierasz lokate, 3, 5 6, czy 8% ja chce to 8% a reszta Polaków zazwyczaj wybiera 3, lub 5 byle mi nikt do domu nie chodził... wasz wybór.Ja ciesze sie bo przynajmniej od wizyty agenta zaczęłam sie inetresowac tym tematem, i agent podał mi ta strone www.
bobikk a moze akwizytor przychodzi sprawdza skladki mowi dziekuje i odchodzi??
czlowieku ten numer jest stary jak swiat. Prochu drugi raz sie nie wymysli. Na
kilometr wali dilerka i marketingiem. Zawsze celem spotkania akwizytora z klientem
jest osiagniecie korzysci, w tym przypadku jest to umowa o transfer ofe.Reszta to
gra i cala sciezka sprzedaży od telefonu do podpisania umowy.




2009-07-28 07:13:57 | 83.22.32.* | eme
bobikk a moze akwizytor przychodzi sprawdza skladki mowi dziekuje i odchodzi??
czlowieku ten numer jest stary jak swiat. Prochu drugi raz sie nie wymysli. Na
kilometr wali dilerka i marketingiem. Zawsze celem spotkania akwizytora z klientem
jest osiagniecie korzysci, w tym przypadku jest to umowa o transfer ofe.Reszta to
gra i cala sciezka sprzedaży od telefonu do podpisania umowy.
bobikk / 2009-07-28 17:28
ja z doświadczenia wiem, że nie warto klienta naciskać a zresztą nie mam w naturze naciskać na kogoś. staram się profesjonalnie zainteresować klienta jego pieniędzmi a co już z tym dalej zrobi to jego sprawa....ale to co piszesz EME to masz racje;)
lezdrub / 79.185.114.* / 2009-07-28 10:55
Ale, ty Eme robisz wszystko, aby klienci dalej nic nie wiedzieli i szkalujesz te OFE, które klientom wypracowują najwieksze zyski.

Powiedz wreszcie wszystkim forowiczom, jaki ty z tego masz interes.
Caly czas twierdzisz,że nie jesteś przedstawicielem Zadnego OFE.

Czy ty zdajesz sobie sprawę, ze tym sposobem dzialasz na szkodę spoleczeństwa.
Podobnie dzialali agenci SB>
eme / 83.22.32.* / 2009-07-28 11:11
Lezdrub poczuwam sie do winy ze dzialam na szkode calego spoleczenstwa w mysl zasady ze jezeli ktos kogos na sile chce uszczesliwic jest dla mnie szkodnikiem.
Ale, ty Eme robisz wszystko, aby klienci dalej nic nie wiedzieli i szkalujesz te
OFE, które klientom wypracowują najwieksze zyski.

Zyski??? O jakich ty pieniadzach mówisz?? Jozek nie rob z siebie balona.Roznice są i beda wieksze lub mniejsze. Jezeli juz tak sie upierasz to policz różnice w emeryturze z ofe pomiedzy najlepszym, srednim i najslabszym funduszem w/g notowan na dzien dzisiejszy. A potem idz na piwo.
lezdrub / 79.185.114.* / 2009-07-28 11:27
A wiesz Eme, co robi róznica 1%/rok w skali 30 lat????

To ci powiem. wedlug obliczeń róznice na kapitale idą w dziesiątki tys. zl.
Na obecny czas, po dziesięciu latach jest to okolo tysiaca zl.
A po 30 latach bedzie, jak wyżej napisalem.
any / 2009-08-07 23:48 / portfel / Bywalec forum
Józek - a dasz mi na piśmie i zagwarantujesz żywą gotówką, że przez następne 20 lat Generali, regularnie będzie dawało 1% ponad konkurencję?
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-08-10 11:39
Nie wiem czy Generali będzie dawać 1% wiecej przez 20 lat.
I nigdy w ten sposób nie pisalem.
Pisalem zawsze,że klient ma sprawdzać wyniki i Dążyc do tego aby jego kapital byl zbierany W tych OFE,które daja najlepsze zyski.Klient może zmienić OFE co dwa lata.
Jezeli będzie się tylko przglądal róznicom wynikó(zysków), to będzie mial kiedyś pretensje sam do siebie.

Przy tych proporcjach wielkościach kapitalu, jak obecnie 1:6 i przy tym zarządzającym, który obecnie zarzadza w Generali jestem pewien,że 1% przewagi bedzie zachowany.(duzym kapitalem sięciężej zarządza. Trzeba więcej czasu na przeportfelowanie funduszu,podczas zmian na rynku finansowym)

Wyniki Generali moga ulec pogorszeniu, gdyby do tego OFE przeszlo ponad milin klientów
Drugą przyczyną mogloby byc odejście zarzadzającego z tego OFE
eme / 83.5.96.* / 2009-08-11 09:00
lezdrub w ilku postach porownywales zyski Generali obliczajac 1 % rocznie ponad resztę ofe.Wyliczales roxznice siegajacą kilkaset tysiecy zlotych.
Nie wiem czy Generali będzie dawać 1% wiecej przez 20 lat.
I nigdy w ten sposób nie pisalem.

Jak to się ma do tego co teraz napisales?
Wymiekasz czy odwolujesz?
Wyniki Generali moga ulec pogorszeniu, gdyby do tego OFE przeszlo ponad milin klientów

No to czlowieku ratujGenerali i nie transferuj albo nie pisz bzdetow.
Axa przeciwnie, zalozyla ze bedzie miala milion klientow, ma na to jeszcze chyba dwa lata.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-08-11 19:03
Eme ja liczylem tylko do Aviva.
Jasno napisalem kapital w zarzadzaniu 1:6.

Nie każdy OFE jest sześć razy wiekszy od OFE Generali.

Nigdy też eme nie napisalem, że Generali będzie najlepszy przez nastepne 20,30 lat, ale wykluczyć też tego nie mogę.
Na obecną chwile jest jednym z najlepiej zarządzanych OFE i dla tego go reprezentuję.

A tak na marginesie. Ja przenoszę w 90% klientów z OFE Aviva.
Wiec im chyba krzywdy nie robię, tylko wyjdzie im to na dobre

O róznicach pisalem w dziesiątkach tys. zlotych. Nie w setkach tys.zl.(przy róznicy dwóch OFE w zyskach o 1%. na przestrzeni 30 lat.

Aby fundusz zwiekszyl sie o milion klentów to wymaga dlugiego czasu.
Za ostatni transfer Generali zyskal okolo 9 tys czlonków.
W takim tępie trzebaby ponad 25 lat. Ja już wówczas bedę na emeryturze,albo !,5 pod ziemią.
any / 2009-08-10 23:47 / portfel / Bywalec forum

Trzeba więcej czasu na przeportfelowanie

Zgadza się i dodatkowo gwałtowniejszy ruch większym kapitałem może zro0bić niezły wir na giełdzie...

gdyby do tego OFE przeszlo ponad milin klientów

To Ty Józek działasz w sumie na niekorzyść swoich klientów, za każdym transferem przybliżasz ich do tego miliona...
andy2024 / 83.18.109.* / 2009-07-31 11:59
więc dlaczego tak fundusze wciskają że niewiele klienci zyskają na zmniejszeniu obowiązkowej prowizji kasowanej "na dzień dobry" z wpłacanych składek? to ofe do którego musiałem się zapisać skasowało mnie już na 1000 zł w parę lat a nawet nie mam na koncie w ofe tylu pieniędzy ile wpłacił zus... Czy to jest jest wielka granda i oszustwo? Niech biorą nawet 30-40% ale od ZYSKU powyżej inflacji jaki wypracowali, jeśli jest strata to mają dopłacić z własnej kieszeni. Wtedy są uczciwe zasady i uczciwe zarządzanie pieniędzmi...
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-07-31 12:29
One nie wciskają,tylko podają wyliczenia dla poszczególnych grup wiekowych.
Andy oplata ta jest pobierana raz i pózniej taka wplata pracuje niekiedy 30lat a nawet 40 lat.i dlatego nie stanowi wielkiej róznicy na kapitale końcowym.

Na kapital końcowy największy wplyw ma osiągany zysk przez OFE.

Aviva pomimo,żę pobierala malą oplatę ma zysk netto w klasyfikacji na 10 pozycji.
Generali miala najwieksze oplaty a zysk netto dla klienta jest największy.
I to jest dowód na to co po wyżej napisalem.
andy2024 / 83.18.109.* / 2009-07-31 14:35
dowód na to że system ma maksymalnie wydoić klienta przy obiecywaniu złotych gór w przyszłości - i co z tego że nie ma już dziedziczenia, że resztą twoich pieniędzy zaopiekuje się ktoś inny i to po warunkiem że w ogóle coś jeszcze będzie jak dożyję emerytury...
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-07-31 18:58
Andy.Dziedziczenie z OFE jest bez zmian.
eme / 83.5.96.* / 2009-07-31 13:51
lezdrub jestes nawiedziony. Generali ma juz zapasc ktora sie powieksza.
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-07-31 22:29
Ty masz ęme zapaść na mózgu.
I napewno ci sie powieksza.
eme / 83.22.32.* / 2009-07-28 17:25
Lezdrub nie interesuja mnie twoje wywody co by bylo gdyby bylo. Prosilem abys policzyl różnice w emeryturze pomiedzy tymi funduszami w dniu dzisiejszym. Kolejny raz starasz sie gdybac nie podpierajac sie faktami.
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-28 19:19
Eme .po co ja mam ci liczyć.Jeszce byś znów szukal dziury w calym,że ci żle wyliczylem.
Co kwartal liczą na www,analizy.pl, to sobie poczytaj.
eme / 83.5.98.* / 2009-07-28 22:55
Lezdrub jako spacjelista od emerytur z ofe podaj przynajmniej przyblizone wartosci miesiecznej emerytury z ofe w/g notowan bieżących. Albo pekasz albo sam nie chcesz sie przyznac ze różnice sa zadne. Ze cala ta nagonka na klienta w celu jego pozyskania nie ma nic wspolnego z jego osobistym dobrem, lecz z tym aby dobrze sobie na nim zarobić.
To klient stał sie kura co znosi złote jajka dla akwizytorów. Nic wiecej, zadnych argumentów.
A teraz do wszystkich tych ktorzy to czytaja. Zadajcie sobie trud i dopytajcie "zmieniaczy" dlaczego im tak zalezy na udzieleniu wam pomocy w odzyskaniu skladek z zus-u. Zapytajcie jaka jest różnica w wyliczonej emeryturze z ofe pomiedzy najlepszym, srednim i najsłabszym obecnie funduszem. Tylko to sa argumenty, reszta to hipokryzja, i bałwochwalstwo.
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-28 23:53
To eme najgorszy OFE ma mniejszy zysk netto dla klienta od najlepszego o 1200zl, przy wplacie 100zl/m.
Przy 200zl/m=2400zl
przy 300zl/m=3600
przy 400zl/m=4800

I co eme ten przyszly emeryt z obu tych OFE bedzie mial jednakowa emeryturę????

Powiedz po co ty ludzi wprowadzasz w bląd.

Ty eme mozesz siedzieć w którym chcesz,ale nie przeszkadzaj innym myśleć logicznie.
eme / 83.5.98.* / 2009-07-29 07:18
Lezdrub czlowieku albo zaczniesz myslec jak czlowiek albo sie opamietaj napisalem:
Lezdrub jako spacjelista od emerytur z ofe podaj przynajmniej przyblizone wartosci
miesiecznej emerytury z ofe w/g notowan bieżących.

i prosilem cie o takie wyliczenia, a ty mi podajesz jakies mierne inne dane.
To ty wprowadzasz w błąd czytajacych.
Policz jaka bedzie emerytura ofe z tych wyliczen ktore pokazales.O ile wieksza lub mniejsza bedzie pomiedzy nimi wartość.
Wtedy bedziemy dopiero rozmawiac o konkretach.
lezdrub / 79.185.103.* / 2009-07-29 11:13
Eme zwróc sie z tym tematem do KNF.
To ci wyliczą, bo ja dla ciebie jestem niewiarygodny.
Dla ciebie na tym forum nikt nie jest wiarygodny.
Ty zawsze masz inne zdanie od faktów.

Fakt jest taki że przy wplacie sto zl/m róznica jednego procenta na okresie 30lat potrafi zrobić róznicę na kapitale 38 tys zl.
38tys zl dzieląc na 159 miesiecy(statystyczna dlugość zycia na emeryturze wychodzi róznica w wielkośći emerytury wynosi244zl.

Eme nie umiesz policzyć takich prostych rzeczy????
eme / 83.5.98.* / 2009-07-29 13:45
lezdrub to co piszesz to hipotetyczne rozwazania i czysta spekulacja.I dalej nie potrafisz odpowiedziec jakie beda na dzien dzisiejszy( wg dzisiejszych notowan) emerytury z ofe najlepszego, sredniego i najslabszego. Tylko to jest dla mnie wiarygodne a nie twoje gdybanie co bedzie albo nie bedzie. Bajery wciskasz i opowiadasz jakies science - fiction. Chyba ze jestes prorokiem.Zaden analityk finansowy tego nie wie a co dopiero ty marny agencina, akwizytor ofe.Bajerant.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-07-29 14:07
Eme. Ci którzy już pobierają emeryture juz nic nie moga zmienić.
Zmian OFE moga dokonywać te osoby które będą pobieraly emeryturę w przyszlośći.
I te fakty ci wyliczylem.

Wyliczylem również róznice na kapitale na obecny czas miedzy najgorszym,a najlepszym OFE.
Zrobilem to w zależności jakie wplaty wchodzily do OFE w tym czasie.

A ty Eme dalej nie możesz sobie poradzić.
Podziel te róznice na 159 i bedziesz mial róznice w emeryturach na obecny czas.
To takie trudne dla xciebie Eme.
Poproś jakiegoś ucznia z podstawówki to Ci obliczy.

Piszesz sam,żę róznice w zyskach OFE są i będą.
Przecież to jest normalne,że jak będa róznice w zyskach, to i beda róznice na kapitalach.
A jak bedą na kapitalach, to beda i na wielkośći emerytury.

Nie wiem, co chcesz udowodnić, tymi twoimi glupiemi demagogiami.
Eme. Jeszcze raz ci powtarzam. Matematyki nie da się oszukać.
I ty też tego nie próbuj, bo się tylko ośmieszasz.
eme / 83.5.98.* / 2009-07-29 14:33
lezdrub oki zrpbie to za ciebie
Przyzalozeniach skladka 110 zeta itd itp kapital uzbierany
Generali 20931 emerytura 131,64
PZU 20393 emerytura 128,25
Bankowy 19718 emerytura 124,01
Dane o kapitale z multiofe. Wyliczone w.g twojego sposobu.
Czlowieku i jakich ty swietlanych pieniadzach tutaj piszesz?? O jakiej swietlanej przyszlosci w Generali?? I to jest stan na dzien dzisiejszy, to sa fakty a nie wróżenie z fusów. Ale gdzie pokaz mi te wielkie różnice na ktore zwracasz uwage swoim potencjalnym klientom??Namów ich do przepisania do generali i powiedz ze na przestrzeni 10 lat maja 7 zeta wiecej. Pokaz im te wyliczenia to cie poszczuja psami.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-07-29 15:34
Eme. nauczyles się liczyć. Brawo.Policz na wiekszych skladkach.To bedzie 30zl/miesiąc
A co na ulicy znajdzie co miesiąc 30zl.A może ty Eme im doplacisz co miesiąc 30 zl.
Teraz wylicz dla osób za nastepne 10 lat,Za 20 nastepnych lat.

Tym którym liczysz już pomóc ze zmianą OFE nie można.
Tym, którzy będą pobierali emeryturę za 20,30 lat i więcej fundusz, który bedzie zarabial o 1 % więcej przyniesie im róznice w setkach zlotych na miesiąc.
I to o te osoby chodzi,a nie o te,które już pobierają emeryturę. Dla nich juz jest po kolacji.

Ja zajmuje sie tymi co obecnie śniadanie jedzą,lub przgotowywuja się do obiadu.
eme / 83.5.98.* / 2009-07-29 16:46
lezdrub po co mam liczyc przy wiekszych skladkach?? Te wyliczenia to sa fakty niezaprzeczalne. To co ty piszesz to chorobliwe urojenia , kompletna slepota i brak znajomosci tynku finansowego. Za cienki jestes w tych sprawach.

Teraz wylicz dla osób za nastepne 10 lat,Za 20 nastepnych lat.

Podaj mi ceny jednostek za 20 czy 30 lat , to policzę.
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-07-31 19:06
Eme. To jest.Fakt ja tynku finansowego nie znam.
A chorobliwe urojenia to masz ty,edukując tu farmazony,że bez wzgledu na wyniki OFE, z wszystkich emerytury będą jednakowe i że nie ważne w którym klient jest OFE.
Napisz te swoje dyrdymaly do Teleekspresu.
Tam uwypuklają codziennie takich twórców informacji.

Pa idioto.
eme / 83.5.96.* / 2009-07-31 19:45
lezdrub juz pisalem ze masz urojenia

A chorobliwe urojenia to masz ty,edukując tu farmazony,że bez wzgledu na wyniki OFE, z
wszystkich emerytury będą jednakowe i że nie ważne w którym klient jest OFE.

Nic takiego nie napisalem, kapujesz?
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-07-31 22:33
To poczytaj sobie pare postów wyżej co pisaleś.

Odkrywam u ciebie następną chorobę -skleroza.
eme / 83.22.6.* / 2009-08-01 08:08
lezdrub zacytuj na potwierdzenie swoich słów
noipoco / 89.167.25.* / 2009-08-02 22:53
się kłócą... i po co? co będzie nie wiemy, a co jest, to w necie widać, np. tutaj jest takie wyliczenie http://www.ofedlaciebie.pl/content/view/94/152/ od poczatku funkcjonowania ofe
IRWO / 87.205.192.* / 2009-07-27 20:05
mam to samo i nie wiem co z tym zrobic. Moze do jutra ktos cos napisze?
Dzieki serdeczne.
eme / 83.22.32.* / 2009-07-27 20:31
irwo po prostu poprosza cie o rachunek z ofe do ktorego nie maja prawa zagladac tak samo jak do rachunku bankowego. Tam sa wszystkie twoje dane.
miruś / 77.253.163.* / 2009-07-30 17:45
bredzisz eme, bo taki masz, widać, charakter. Jeśli ja jestem swoim działaniem w stanie ściągnąć 2-3tys. zł. i powiekszyć stan jego konta o tę kwotę, co przy założeniu - czysto hipotetycznym, rzecz jasna - że średni przyrost wartości j. u. będzie zbliżony do dotychczasowego od 99r, po 20-25 latach pomoże nam zwiększyć jego kapitał o kilkadziesiąt tys zł, co po podzieleniu przez te 159 m-cy daje nam ok 200-300 zł/mc więcej. Nie warto?
eme / 83.22.0.* / 2009-07-30 17:55
mirus rob jak uwazasz ja nikogo nie mam zamiaru przekonywac :)
- że średni przyrost wartości j. u. będzie zbliżony do
dotychczasowego od 99r, po 20-25 latach pomoże nam zwiększyć jego kapitał o kilkadziesiąt
tys zł, co po podzieleniu przez te 159 m-cy daje nam ok 200-300 zł/mc więcej. Nie warto?

Oczywiscie ze tak.lecz zauwazyles sam ze to tylko hipotetyczne rozwazania. tak samo hipotetycznym rozwazaniem jest przeniesienie wszystkich aktywów do np. Allianza ktory za ostatni rok ma najlepsze notowania. prognozowanie na przestrzeni 20-25 lat graniczy z oszolomstwem albo dobrą robota szkoleniowców ktorzy ciezko pracuja nad umyslami potencjalnych akwizytorów. Zadaj proste pytanie komukolwiek kto ma pojecie o finansach. Jak to widzi za 20 - 25 lat, na ktorego konia postawic?
Wracajac do ad remu:
Jeśli ja jestem swoim działaniem w stanie
ściągnąć 2-3tys. zł. i powiekszyć stan jego konta o tę kwotę,

postaraj sie zycze sukcesów. Mysle ze nie jestes jednym z tych ktorzy podniecaja sie na chwilowy wynik i maja owczy pęd.
bobikk / 2009-07-27 20:24
Witam

Dane mogą w inny sposób wyciągnąć więc nie ma się co bać:) z jakiej firmy mają was odwiedzić??
luk1978 / 82.146.247.* / 2009-07-30 15:22
ludzie!!! od stycznia prowdopodobnie transfery znikną i nie będziecie mieli takich problemów., tylko dlatego, że tacy ludzie jak wy niestety robią szkodę dla przyszłych emerytów. KNF odetnie możliwość robiena Ofek z rynku wtórnego, i co wtedy!!!
hyder / 2009-07-31 15:17
Dlaczego transfery miałyby zniknąć?
To by byłoby podważenie sensu reformy.
gavia / 62.148.83.* / 2009-08-03 11:10
Wg KNF mają zniknąć agenci, a transfery będzie mógł robić każdy sam, bez pośredników.
eme / 83.22.0.* / 2009-07-30 18:01
luk1978 i moim zdaniem dobrze.Skonczy sie rzeź klienta, skoncza sie szkolenia , prania mózgu, budowanie swietlanej finansowej przyszlosci dla " zmieniaczy" ofe. Wiele spółek różnej maści budujacych cale struktury skladajace sie z setek a nawet tysiecy akwizytorów zostanie odcietych od latwego źródla zasilania swojego portfela.
klient ofe / 83.6.77.* / 2009-08-01 00:23
Do:eme i luka1978 oraz tych nielubiących akwizytorow - Akwizytor OFE nie wymyślił się sam! To sprawa sejmui ustawy to po 1. A po 2.KNF nie zmienia Ustaw. Obecnie ustawa pozwala zmienić fundusz co 2 lata bezpłatnie, szkoda , że co 2 lata, bo gdyby czę ściej to OFE bardziej starałyby się o lepsze zyski dla klientow, a tak to nie robią nic lub prawie nic , o przepraszam, zatrudniają za ładne pieniążki -nasze- np. Aktora M. Kondrada i robią reklamy, które nie maja nic wspólnego z tym co nas klientów interesuje najbardziej, czyli zysk, i to jest skala problemu i przyszłych Emerytów bo prezesi tych spólek mają sie dobrze i jeszcze lepiej..Wolny wybór to znaczy świadomy i poparty wiedzą a do zasięgniecia tej wiedzy kto zmusza Klientów OFE - wlaśnie Akwizytor i za to mu chwała,a jesli nie bedziesz człowieku polegal na właściwej inormacji to wpadniesz we ...własne sidła, Pana Aktora z reklamy czy agenta kiepskiego OFE, a to już bez różnicy. Spotkanie nie jest błędem, błędem jest brak zainteresowania tematem, kóry nas dotyka bezpośrednio i jest ważny.
K. / 89.76.137.* / 2009-08-02 12:23
A moim klientom pomogłem odzyskać sporo pieniędzy z ZUS. Po prostu wiem jak to zrobić, a 99% ludzi nie ma o tym zielonego pojęcia. Np. klientowi z Trójmiasta 4600 zł, znajomej ok. 8000 zł. I pokażcie mi kogoś, kto pracuje za darmo. Mechanikowi za naprawę samochodu też należą się pieniądze. Twierdzenie, że ZUS odda kiedyś zaległe, należne pieniądze i to z należnymi odsetkami za zwłokę jest śmieszne. Ja robię swoje. Interesuje mnie opinia moich klientów, a nie gawiedzi szukającej taniej sensacji.
uczciwy1 / 194.181.127.* / 2009-08-03 09:25
Będą kolejne zmiany w OFE?

W resorcie pracy kończą się prace nad drugą, dużą nowelizacją ustawy o funduszach emerytalnych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

REKLAMA



Ma ona zawierać zapisy dotyczące zmian w zasadach akwizycji nowych członków do otwartych funduszy emerytalnych oraz tworzenia przez powszechne towarzystwa emerytalne kolejnego funduszu, który ma chronić zgromadzony kapitał przed zakończeniem kariery zawodowej.

Fundusze emerytalne wydają majątek na utrzymanie armii akwizytorów i reklamę - zauważa dziennik. Jak wynika z szacunków "Rzeczpospolitej" - 14 działających w Polsce OFE wydaje na ten cel około pół miliarda złotych rocznie. Przeciwnicy akwizycji uważają, że to niekorzystne dla całego systemu emerytalnego, który powinien pomnażać pieniądze przyszłych emerytów przy jak najniższych kosztach własnych - pisze gazeta.

Dlatego resort pracy przychyli się do propozycji Komisji Nadzoru Finansowego, która chce zlikwidować akwizycję na rynku wtórnym - wynika z informacji dziennika. Być może ministerstwo wprowadzi nawet całkowity zakaz akwizycji - pisze "Rzeczpospolita". Resort planuje także opracowanie standardu informacji, jaką otrzymują klienci i uproszczenia procedur związanych m.in. ze zmianą funduszu.

Tymczasem pierwsza nowelizacja ustawy o funduszach emerytalnych czeka na podpis prezydenta. Chodzi o przepisy zmniejszające opłaty pobierane przez fundusze. Prezydent może podjąć decyzję jeszcze w tym tygodniu.

"Rzeczpospolita"/IAR/man/to/
Piotr P. / 77.252.238.* / 2009-09-25 20:23
Jestem przedstawicielem jednej z dużych firm OFE. Tak sprawdzamy ludziom transfer składek OFE, a raczej pomagamy im w ich imieniu jak to się robi. Bo co z tego, że ich ktoś kiedyś zapisał do OFE, co z tego, że maja wyciągi, to przecież nie wszystko (większośc ludzi nie wie jak się te wyciągi czyta i oblicza czy np. są wszystkie należne pieniądze). Ja osobiście pierw sprawdzam transfery (jeśli ktoś się zgadza), wysyłam w imieniu tej osoby szczepionki do ZUS. Za to nie dostaję ani grosza...ale co 10 osoba zmienia fundusz, np.wściekła na "swojego" agenta, że wcześniej tego nie uczynił. Prowizja to od 100 złotych do 800 złotych (w zalezności od zamożności klienta). Jest to jednorazowe wynagrodzenie za pracę non stop, bo w funduszu się jest latami. Fakt nie mamy uprawnień jak inspektorzy ZUS, ale mamy wiedzę którą się z ludźmi dzielimy. Prowizja zaś nie jest adekwatna do poświęconego czasu i pracy, tysięcy telefonów i godzin u klientów i w biurze.

Najnowsze wpisy