Forum Forum prawneCywilne

Sprzedano mi podrobiony telefon

Sprzedano mi podrobiony telefon

podrobiony / 2015-09-08 20:19
Witam

Wyszedłem z chęcią zakupu telefonu Samsung Galaxy S2 i9100, po poszukiwaniach jego ofert na allegro znalazłem jedną ciekawą, z normalną ceną jak za egzemplarz z uszkodzonym ekranem i aktualnym stanem. Zdecydowałem się na zakup, telefon otrzymałem, ale po krótkich oględzinach stwierdziłem ze jest to podróbka, mam pod ręką oryginalny egzemplarz tego modelu i widać wyraźną różnice.

Skontaktowałem się ze sprzedającym w celu poinformowania go iż sprzedał mi podróbkę i że oczekuje zwrotu pieniędzy, sprzedawca przyjął to ze spokojem i poinformował mnie ze odezwie się za tydzień ponieważ pieniędzy które mu przelałem już nie posiada.

Po braku kontaktu jak i nie odbierania przez niego telefonów ani nie odpisywania na maile otworzyłem spór w celu formalnego wyjaśnienia sytuacji. Sprzedający do tego czasu dodał tylko jedną krótką notkę w której napisał że może mi co najwyżej zwrócić połowę kosztów.

Ja tłumacząc mu że sprzedał mi towar zupełnie niezgodny z opisem aukcji, w której dodał również że nie przyjmuje zwrotów jako że telefon jest uszkodzony ale miało by to sens gdyby to jeszcze był telefon o którym napisał, mam prawo do pełnego zwrotu pieniędzy i to bez większych problemów, jednak sprzedawca idzie w zaparte i podejrzewam że od teraz już w ogóle nie będzie z nim kontaktu.

Prosiłbym o Waszą rade co mogę w takiej sytuacji zrobić. Z góry dziękuje.

Najnowsze wpisy