Forum Forum prawneKarne

sprzedaż na raty - fałszywy podpis kupującego!

sprzedaż na raty - fałszywy podpis kupującego!

kryna / 2008-05-22 21:14
witam, szukam pomocy na różnych stronach internetowych i różnych forach lecz nigdzie nie mogę jej znaleźć :(
problem jest następujący:
prowadzę firmę i mam możliwość sprzedaży towaru na raty za pośrednictwem jednej z firm ...
W firmie, która umożliwia mi sprzedaż na raty można wziąć kredyt na sam dowód osobisty, przy ustnym oświadczeniu gdzie się pracuje, ile zarabia itd.
okazało się, że jestem wrabiany przez jakąś szajkę, która bierze kredyty na dowody osobiste i nie spłaca ich, a co gorsze, dowody osobiste najprawdopodobniej są kradzione lub umyślnie użyczane przez osoby trzecie, które wiedzą do czego te dowody będą wykorzystywane.

Trafiło mi się, że osoba podpisująca umowę ratalną nie była osobą z dowodu osobistego jaki mi przedstawiła, czyli dowód był skradziony a podpis podrobiony.
Czy byłem zobowiązany do porównania podpisu na umowie ratalnej z podpisem na dowodzie osobistym (chodzi tylko o nowy dowód) ?
Czy też nie mam takiego obowiązku? Jeśli jest to moim obowiązkiem (tu wchodzi w grę prawo bankowe) to czy mogę prosić o podanie mi odpowiedniego artykułu i/lub paragrafu? Umowa została rozpisana kilka miesięcy temu a teraz się o tym dowiaduję.

Moja umowa z tą firmą opiera się na: dokonywaniu sprzedaży towarów i usług przy wykorzystaniu kredytu oferowanego przez firmę ..., działając w oparciu o art. 6a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r, prawo bankowe (Dz. U. nr 72, poz. 665 z 2002r)

Najnowsze wpisy