Forum Forum motoryzacyjneUżywane

Sprzedaż samochodu.

Sprzedaż samochodu.

pau_lina / 2017-03-08 11:31
Dzień Dobry.
Mam problem, sprzedałam samochód, który przed zakupem sprawdzany był u mechanika wyznaczonego przez kupującego.
Mechanik dokonał oględzin i jazdy próbnej samochodu, a także poinformował kupującego o usterkach/wadach mechanicznych do naprawy bądź wymiany.
Sytuacja potoczyła się tak, że kupujący żąda ode mnie zwrotu połowy kosztów naprawy zakupionego pojazdu i twierdzi, że zataiłam przed nim usterki.
Chcę wspomnieć, że nie jestem mechanikiem i nie znam się na samochodach więc sama nie byłam w stanie wykryć wad samochodu, z tego względu odbyły się oględziny samochodu.
Sprawa potoczyła się tak, że kupujący chce pozwać mnie do sądu o zwrot połowy kosztów naprawy, nie wiem co robić.
Jaki może zapaść wyrok sądu?


W między czasie kupujący stwierdził, iż auto było bite o czym nie wiedziałam, kupiłam pojazd w takim stanie nie sprawdzając go pod kątem blacharskim. Czy mogę zostać o to oskarżona?
wiwan / 2017-03-08 19:56
Kluczowe jest pewnie to, czy w umowie znalazło się poza sakramentalnym "nabywcy znany jest stan techniczny samochodu" zapisanie wspomnianego faktu przeglądu technicznego czy inne zapisy dotyczące odpowiedzialności.

Pytanie na dział prawny bardziej:

http://www.money.pl/forum/katalog,5,0,0,40,0,prawo.html

Najnowsze wpisy