Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Money.pl / 2015-02-23 11:09
Komentarze do wiadomości: Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?.
Wyświetlaj:
angel68 / 80.55.31.* / 2016-05-13 08:41
A co to ma do rzeczy, kim są Frankowicze?
Banki spaprały umowy, wyprodukowały bubel prawny to teraz muszą za to beknąć. Chciwość odebrała Im jasność myślenia. Teraz już chodzi wyłącznie o spełnienie prawa i tyle.
stncls67 / 157.25.166.* / 2015-12-14 14:01
Mnie zadziwia wiara w założenie, że można przez 20-30 lat utrzymać zdolność do spłaty kredytu. Jeżeli nie dostawaliście w PLN a w CHF, to zwykle oznacza, że rata była wyżyłowana. W Polsce rynek pracy jaki jest - wiadomo. Mały biznes zwija się po kilku latach. Jak chcieliście zarabić na te raty? Młode małżeństwa statystycznie rozpadają się po kilku latach. Kredyt zostaje...
Krzysztof1969 / 37.248.0.* / 2015-10-29 19:12
Mam kredyt we frankach bo na złotówkowy nie bylo mnie stać. Na razie i tak ratę mam mniejszą niż w symulacji w PLN. Co do manipulacji bankowców, to z pewnością była. Bogaci nie brali kredytów... bo po co? Wzrost gospodarczy po części był spowodowany nagłym wzrostem w budownictwie. Państwo, a tym samym budżet sporo na tym zarobił. VAT i podatki dochodowe i inne trafiły do budżetu. Przecież to było na domy i mieszkania. Teraz wielu szczeka na frankowiczów ale jak pracowali na budowach, jak sprzedawali meble i AGD do tych domów to się mordy cieszyły. Jak budowano drogi, wodociągi i inne przyległości to wszyscy dumnie się wyprężali. Chodzi o to że nie dostałem ani jednego franka do ręki, pieniądze w PLN musiałem wydać na budowę w określonym czasie a potem zmieniono kurs franka. Tak się składa, że to niejaki Kaczyński nagle wprowadził ograniczenie w dostępności kredytów z możliwością odliczenia odsetek od podatku do końcu roku i ludzie się na kredyty rzucili. 3 miesiące potem frank odleciał. Dziwne? Raczej nie.
wik312 / 164.126.250.* / 2016-01-03 02:23
Rozumiem,że masz na myśli jakiegoś tam kolegę z podwórka o takim nazwisku ?!
Na kredyty we frankach namawiał bankowo Petru pseudoNowoczesnej, a sam szybko nawiał
Teraz próbuje kolejnych sztuczek dla dziwnych interesów krzycząc o demokracji
kasienka658 / 77.253.64.* / 2015-12-06 15:40

Tak się składa, że to niejaki Kaczyński nagle wprowadził ograniczenie w dostępności kredytów z możliwością odliczenia odsetek od podatku do końcu roku i ludzie się na kredyty rzucili. 3 miesiące potem frank odleciał. Dziwne? Raczej nie.

Raczej nie dziwne, bo ten główny ekonomista Polski na niczym sie nie zna. A czego się dotknie to jak Midas zamienia, ale nie w złoto
LEWEK117 / 89.228.239.* / 2015-06-28 19:25
FARANKWICZE-JAK ZARABIALI NA KRDYCIE TO MORDY NIE DARLI-BYLI TEGO SWIADOMI CO PODPISUJA JAKIE UMOWY I NIECH GLUPA NIE RZNA.PO DRUGIE TO SA OSOBY ZAMOZNE BANKI BIEDNYM POLAKOM NIE DAWALY TAKICH KREDYTOW STAC ICH JEST NA SPLATE TYCH KREDYTOW NIE ZARABIAJA NAJNIZSZA KRAJOWA.A TERAZ CHCA ZEBY PANSTWO IM POMOGLO BUUDDZET ZNOWU OKRASC CHCA BIENCH POLAKOW.SKONCZYC Z TYM CWANUACTWEM DLACZEGO ZAWSZE BIEDNI POLACY MAJA NA ZLODZIEI,CWANIKOW I KANCIARZY ROBIC.
Maria840 / 80.53.183.* / 2015-10-29 10:18
Albo jestes bankowcem, albo niedouczony. Banki tak robiły, że przy takich dochodach miałeś zdolność krwedytową na kredyt we frankach , a jednocześnie nie miałes jej na kredyt w złotych.
Mieszkania kupowali nie bogaci, bo ci mieli gotówkę a odsetki to połowa raty kredyty.
Teraz podobne raty , tak to prawda wymieniły się na 90 % kapitału a 10 % odsetek. Jesli chodzi o raty to niewiele zmieniło się.
Jednak przedtem było kredytu na saldzie np 200.000,00 zł, a jednym zapisem w banku wzrosło saldo do 390.000,00 zł. I nie chodzi o to by ktos komus dawał , tylko o bezczelny przypis , co jest lichwą. I o to walcza Polacy, a nie o to byś im dawał. Raty sa podobne, więc niech nikt nikomu nie wmawia. Tylko mając na saldzie 200.000, a po dopisaniu 390.000,00 to jest przestępstwo.
No i nalezało by sie wyrażać trochę należyciej. Bo chyba chodziłeś do szkoły a może i na religię.
rah78 / 88.199.173.* / 2015-07-26 13:56
Nie wiesz nic o tych co brali kredyt w CHF. Ja nie dostałem w PLN, powód brak zdolności. Ale po 9 latach dalej płacę regularnie raty. Nie szukam pomocy Państwa. Czemu nikt nie pisze o tych co wzięli kredyty w PLN i mieli dotacje różnych maści o rządu. Teraz się po kończą i zobaczymy jak będą biadolić co teraz mamy robić i nagle zapomną jak ujadali kiedy ludzie bo wzieli kredyt w innej walucie chcieli wsparcia Państwa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kaczor123 / 83.1.81.* / 2015-06-30 10:57
Głupi jesteś człowieku i nie douczony ..... Nikt nie chce na budżecie a już na pewno na biednych zarabiać, tylko dlaczego obce banki (które sprzedawały coś czego nie miały) mają doić naszych obywateli dlatego, że jest kryzys. One już na tych kredytach zarobiły,a teraz chcą w łatwy sposób nabić sobie jeszcze kabzę a ludzie mają płacić dwa razy tyle niż otrzymali, to jest złodziejstwo i z tym trzeba walczyć. Zrozumieli to Węgrzy, Chorwaci i inni tylko u nas nadal ten lobbing jest nadal mocny i korzysta z takich głupoli jak Ty ...
JA 73 / 89.228.224.* / 2015-06-29 13:28
Zgadzam się w 100%
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
smutny / 46.238.214.* / 2015-06-28 19:21
żonglowanie liczbami, wartością lokalu, wielkością rat itd.
Rachunek jest prosty, należy przeliczyć ile pożyczono po kursie umowy w PLN i policzyć ile spłacono (po bieżących kursach we frankach) i porównać z podobnym kredytem w PLN - z moich wyliczeń wychodzi, że Frankowcy są " do przodu" ale płaczą na wyrost.
Jjasia / 79.186.231.* / 2015-12-06 16:49
Przecież w momencie brania kredytu wiedzieli w co się ładują
znafca 111 / 83.5.42.* / 2015-06-28 10:52
"Biznes to oszustwo zgodne z prawem" A "duży jak np bank może więcej" -Ma armie prawników i możliwości przyjęcia polityków oraz dziennikarzy na sute posady.czyli wspaniałe warunki do strzyżenia owieczek wierzącym politykom,mediom oraz rozmówcy biznesowemu. Jak chronić ignorantów ,leni czy ewidentnych durni przed nimi samymi?
Nobel dla wynalazcy!
frankowicze / 213.158.221.* / 2015-06-28 10:37
to pawda,moja koleżanka ma syna ,który się zapożyczył w frankach,powiedziała,że i tak jest lepiej niż płaciłby w złotówkach to są ludzie bogaci,po co komu ten alarm,niech się zaopiekują młodymi,którzy nie mogą sobie kupić mieszkania,nie jestem stronnicza mieszkanie mam.
Gosia 385 / 77.115.108.* / 2015-06-28 10:31
Każdy powinien zaciągać kredyt w takiej walucie w jakiej zarabia.Nikt do nikogo by nie miał żalu i nie wymyślał pomocy.Uważam
,że nie powinno być po podpisaniu umowy żadnych zmian.Ja też mam kredyty,ale myślę przed podpisaniem umowy.Jak pomoc Frankowiczom to i pozostałym klijentom mającym kredyty.
Ość w waszym gardle / 109.243.44.* / 2015-06-25 01:15
Bezmyślność, brak znajomości ekonomii, naiwność połączona z desperacją, zachłanność, bezmyślne naśladownictwo, brak umiejętności planowania strategicznego, brak umiejętności przewidywania konsekwencji swoich decyzji (kurs franka jak każdej waluty się zmienia nawet znacznie) - tak można scharakteryzować Frankowiczów.
Frankowicz / 94.254.192.* / 2015-06-28 10:11
Zgadzam się tylko z jednym - naiwność w przewidywaniu konsekwencji swoich decyzji, ale kto mógł przewidzieć, że wartość franka zwiększy sie ponad 2x w stosunku do złotego, chyba, że był on trzymany specjalnie na niskim poziomie, a ludzie celowo zostali oszukani, wszystkie inne zarzuty to typowe szczekanie. ..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mena854 / 31.7.41.* / 2015-06-25 00:34
W moim przypadku było tak:mam kredyt w CHF, w 2007 roku wziety, rata w pln wynosiła wtedy 1100 zl/m-c, rata w CHF wynosiła wtedy 700zl i była zdolność kredytowa. Kredyt z teściem i tesciowa bo mąż nie pracował, wiec ze względu zdolnosc i wysokość raty wzięliśmy chf i mamy mieszkanie..kawalerke, w PLN nam nie dali kredytu, nie było by nas tez stać na miesięczna jego ratę, teraz rata w CHF wynosi 1100 zl i przez te 8 lat sytuacja finansowa się polepszyla wiec narazie jest nas stać na jego splate. Mieszkanie kupiliśmy za 160 tys zł, 8 lat splacilismy, a do splaty pozostało na dzień dzisiejszy 255 tys zł. Wartość mieszkania to teraz ok. 175 tys zł. Ktoś by pomyślał to przestańcie spłacać ale co wtedy do końca życia wynajem i zła historia kredytowa z wyrokiem sadowo-komorniczym w tle...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Jarek441 / 178.36.250.* / 2015-09-22 17:53
900 zl rata srednia x 96 miesięcy daje kwotę 86400 - tyle mniej więcej zostalo splacone, zostalo do spłaty 255000, czyli razem kwota d splaty z odstkami to ok. 341000. Kredyt w zl. Na 20 lat przy oprocentowaniu 6% kwota 160000 : Do spłaty 352000nie licząc prowizji itp. - Wiec o co chodzi ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ktoś tam / 89.78.247.* / 2015-06-25 05:33
Mam pytanie czy te 255 t. To kwota kapitału czy kapitału plus odsetki ??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
darwex / 188.207.119.* / 2015-06-24 14:32
Ttzeba było w jenach wziąć. Miejcie pretensje do siebie bo latwo szybko chcieliscie sie dorboc mieszkan samochodow nie wazne zycie na kredyt w pl jest baardzo popularne a jak chodzi do splaty to lament. Najpierw trzeba pomtslec a pozniej brac latwr pieniadze bo skoro pl bank wam nie dal kasy dziwne bylo ze we frankach dostaliscie, pamietam kredyty na dowod ludzie nie potrzebowali a brali po co? Bo polacy to zachlanny narod tyle w temacie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
~Anka / 79.186.128.* / 2015-06-24 12:17
nie wiem dlaczego wszystkie tu komentarze zieją nienawiścią do frankowiczów.... być może część z nich to bogaci, dobrze zarabiający ludzie - ale też część z nich tacy np. jak ja i mój mąż to ludzie z małego miasta, gdzie nie istnieje przemysł, a turystyka rozwija sie tu z reguły przez 2 miesiące i to my zaciągając kredyt na mieszkanie nie mieliśmy zdolności kredytowej przy zwykłym kredycie, a mieliśmy ja przy kredycie "frankowym" - gdzie tak naprawdę tych franków na oczy nie widzieliśmy, bo poszły prosto do banku. Dziś z mężem jesteśmy na pograniczu bankructwa, bo raty są coraz wyższe. Nie chcę by ktoś odebrał to jako narzekanie (na razie spłacamy), chcę tylko by ludzie zrozumieli, że banki nie postępują uczciwie np, nie stosując ujemnych stóp procentowych czy zarabiając stosując bardzo wysokie spreedy i nie chcą rozmawiać z kredytobiorcami. Chce by nasze państwo chroniło swoich obywateli (mając odpowiednie narzędzia i instytucje) przed pazernością banków zachodnich. Tyle i tylko tyle. Pozdrawiam
Maria840 / 80.53.183.* / 2015-10-29 10:32
Bardzo rozsądna wypowiedź. Potwierdzam. Nie chodzi by ktoś komuś dawał, tylko o to by bank nie oszukiwał. Oczywiście że doradca bankowy wymyślał wszystko by nie dać kredytu w złotych bo miał od takiej transakcji sporo prowizji, a innego wyjścia nie było by kupić mieszkanie po 8 latach wynajmowania stancji. Ja kłóciłam się z tego powodu. Jak to nie ma zdolności kredytowej na taką samą wartość kredytu (200.000,00 ) z złotówkach, a tym samym jest zdolność na taką samą wartość we frankach. Było to jedyne wyjście w latach kiedy ja brałam kredyt. BANKOWCY NIE SZALEJCIE W WYPOWIEDZIACH. uSIŁUJECIE WCISKAĆ KIT LUDZIOM I SKŁÓCAĆ NARÓD.
Kaczor123 / 83.1.81.* / 2015-06-30 11:05
Bardzo mądra wypowiedź .... i taka jest prawda .... lobbing banków zachodnich jest u nas bardzo mocny i dlatego rąbią nas bezkarnie a nasze państwo ich w tym wspiera zamiast bronić swojego obywatela ...
czytelnik1 / 83.28.79.* / 2015-06-24 14:52
A na ile m.Kw. Mieliście zdolność kredytową w złotówkach? I o ile większe mieszkanie kupiliście dzięki CHF?
Maria840 / 80.53.183.* / 2015-10-29 10:36
TAKIE SAMO MIESZKANIE - 39 METRÓW 2, BO ŻEBY UBIEGAC SIE O PRZYZNANIE TRZEBA BYŁO MIEĆ UMOWE PRZEDWSTEPNĄ.
shtefen85 / 213.108.15.* / 2015-06-18 14:21
wiedzieli co robią to tak jak granie na giełdzie po za tym biedny polak nie wziął by we frankach tylko szlachta dlatego chcą coś z tym zrobić
erwino 75 / 109.197.188.* / 2015-06-15 12:49
Koledze jest napisane w pismie swietym chytry 2 x traci amen
aneta 2015 / 91.189.0.* / 2015-06-11 15:03
Frankowicze to ludzie, którzy nie utrzymują się za 6 zł dziennie jak podają dzisiejsze newsy.Frankowicze to ludzie którzy zarabiają wysoko,wysoko ponad średnią .Banki wyliczając takim osobom zdolność kredytową mili"podwyższone normy"-więc biedakom zdolność nie wychodziła nawet gdyby baa...ardzo mieli ochotę wziąć we frankach. Także zgadzam się z tymi, którzy mówią, iż nie powinni oni mieć dofinansowań ze strony państwa. Chcieli ZAROBIĆ mają stratę... ale z pewnością tego nie odczują tak bardzo jak inni pozostali nabici przez bankowców-oszustów( którzy przecież maja swoje normy w sprzedaży,muszą sprzedać, oszukać zataić coś przed mało uświadomionym klientem.( bo menago będzie niezadowolony, można stracić pracę...można tak mnożyć.) Pracowałam w bankowości(25 lat ..i odeszłam bo nie wytrzymałam ) więc wiem jak tam się krętaczy klientów.A wszystko pod cichą zgoda GÓRY zarabiajacej 25 tys. dziennie(prezesi, dyrektorzy). A NASZE PAŃSTWO NA TO POZWALA , CÓŻ TAM ... AFERY SWOJA DROGĄ ODPRAWY DO POSŁÓW NIEROBÓW SWOJA DROGA.. i tak się kręci interes nabijania ludzi w butelkę
anna2000000 / 80.50.53.* / 2015-06-24 11:20
Masakra co wy tu wypisujecie. Zarabiam średnią krajową i w 2005 roku nie stać nas z mężem było na kredyt w PLN. NIe mieliśmy zdolności kredytowej. To bank zezwolił na wzięcie kredytu w frankach gdyż na to mieliśmy zdolność kredytową. I gdzie tu jest sprawiedliwość... Nie poszliśmy po TBS czy socjalne. Wzielismy kredyt i go spłacamy ale kosztem dzieci i przyjemności. Gdzie jest Panstwo które powinno nas chronić..zabezpieczyć..frankowicze brali kredyty hipoteczne a nie gotówkowe a teraz są karani za to ze nie krzyczą o socjalne tylko sobie radza sami!!!!
czytelnik1 / 83.28.79.* / 2015-06-24 14:57
A na ile m. kw. mieliście zdolność kredytową w złotówkach? I o ile większe mieszkanie kupiliście dzięki CHF?
kris 61 / 78.8.67.* / 2015-06-24 12:37
Niestety każdy podejmuje decyzje , jeżli biorę kasę to muszę się liczyć z odpowiedzialnością i ryzykiem.
katia790 / 93.175.134.* / 2015-06-24 12:04
Właśnie krzyczą!Moi znajomi płacą we frankach i mają teraz raty o 50-100zł wyższe niż zaciągali kredyt więc ja tu tragedii nie widzę.
krokus891 / 109.231.24.* / 2015-06-24 11:05
A co z klientami Amber Gold ktorzy stracili wszystkie oszczędności też powinni prosić państwo o wsparcie tak?Głupota i pazerność Was do takiej sytuacji doprowadziła.
~Anka / 79.186.128.* / 2015-06-24 12:28
Właśnie.... państwo polskie powinno dbać o swoich obywateli - bo to państwo i przepisy które ustawiły w grudniu 2012 r. pozwoliły na to by powstawały jak grzyby po deszczu różne parabanki typu Amber Gold, Bociany, Vivusy czy inne... To KNF mówi, że na ich stronie internetowej są instytucje które nie maja ich rekomendacji, ale dlaczego nie mówią tego głośno, ja się dowiedziałam dopiero po aferze, dlaczego nie ma audycji edukacyjnych mówiących o zagrożeniach z działalności takich placówek typy np. Dobra pożyczka...
zmiana / 83.27.16.* / 2015-06-24 13:00
Przepraszam masz glowe czy kapuste zamiast niej.Ktos kto decyduje sie na tego typu pozyczke to sprawdza ijeszcze raz sprawdza , a nie pakuje sie w to jak cma w ogien.
anka663 / 119.40.110.* / 2015-06-18 03:34
mimo ,że pracowałaś w bankowości to nie jesteś do końca zorientowana, w 2007 roku wzięliśmy kredyt we frankach bo w złotych nie wychodziła nam zdolność , to dopiero potem zmieniło się ,że tylko super zarabiający mieli zdolność we frankach , przedtem było inaczej
renatakawa60@gmail.com / 95.91.246.* / 2015-06-22 06:50
To było przedtem tez pomysleć
primabalerina1113 / 5.174.75.* / 2015-06-17 22:59
Tak z ciebie Aneta jak ze mnie primabalerina :-))
A do tego pozjadałaś wszystkie rozumy lub być może jesteś wróża? Wielu, bardzo wielu "frankowiczów" do uzyskania "zdolności kredytowej" posiłkowali się najbliższymi członkami rodziny. Tak więc kredyt "wzięli" mąż, zona i np. dorosły samodzielny syn itp. I tyle w temacie!
ps
Wszystko rozumię - nawet lichwę i pazerność banksterów, ale spreadu, który wymyśliła chazarska dzicz - nie zrozumiem i NA TO zgody być nie może!!!
Lena 322 / 178.36.99.* / 2015-06-15 07:35
Pozwolę się nie zgodzić z opinią powyżej. Sam mam kredyt we franku. Nie zarabiam średniej krajowej. Bardzo boli mnie to, że większość komentujących wierzy w bzdury o tym, że musieli by ze swojego budżetu dopłacać. Pytam się jak? Czy znacie jakieś wyliczenia, wytyczne, które mówiły by w jaki sposób macie nam pomagać? Podejrzewam, że nie. Różnej maści eksperci wyliczją, że budżet państwa nie wytrzyma takiego obciążenia a ja się pytam jakiego? Tego, że bank nie zarobi na mnie 200% tylko 130%? pod warunkiem ,że brałem kredyt w polskim banku bo 80% banków w Polsce jest zagraniczna i zyski tych banków nie zostają w Polsce. Wiec Pytam jeszcze raz W jaki sposob Ty Kowalski i Ty Nowak doplacicie do mojego kredytu?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maria840 / 80.53.183.* / 2015-10-29 10:43
WPISY PRZECIWKO TZW FRANKOWICZOM PROWADZA ZATRUDNIENI PRZEZ BANKI PRACOWNICY. WIĘC NIE MA SIE CZEMU DZIWIĆ ŻE SA WŁASNIE TAKIE.. NIEJEDNIOKROTNIE MAJĄCY TAKIE SAME KREDYTY, ALE Z CZEGOŚ MUSZĄ JE PŁACIC. NORMALNIE LUDZIE NIE MAJA W SOBIE TYLE JADU. !!!!!!
frankowiczka699 / 178.42.162.* / 2015-06-24 14:13
Trudno się nie zgodzic z P. opinią. Jeszcze nikt w niczym nie pomógł ale języki ludzkie latają,Banki zarabiają krocie, Państwo nie ochronilo swoich obywateli bo kredyty powinny byc tylko we własnej walucie,a ludzie plątą o jakiejS pomocy .Nie rubcie nic kochani, zajmijcie się sobą, a frankowiczów zostawcie w spokoju bo i tak im nie pomożecie.Muszą oni sami zawalczyć o siebie i swoje rodziny. Może im sie uda. POWODZENIA
malyniewiadomy / 95.178.113.* / 2015-06-17 21:15
Nie zmienia się zasad w trakcie gry. Brałeś kredyt we frankach wiedząc, że będziesz franki oddawał. Nie wiedziałeś ile te franki będą kosztować, ale zobowiązałeś się je oddać. Mogły stanieć, a mogły podrożeć. Podjąłeś ryzyko i miałeś pecha.
Jedyna forma pomocy, która nie byłaby nieuczciwa wobec wszystkich innych to wydłużenie terminu spłaty, oczywiście za cenę zwiększenia całkowitego kosztu.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy