Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Poziom leczenia w Polsce w opłakanym stanie

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Poziom leczenia w Polsce w opłakanym stanie

Wyświetlaj:
bookbis / 37.249.114.* / 2014-11-14 21:41
z pewnosciom nie wiem jak wielkie potrzebne sa pieniadze na leczenie chociazby cukrzycy. Wiem jedno kazdy z nas płaci skladke zdrowotna/odliczajac dzieci- ale ich i tak jest niewiele ostatnio/ wiec ilosc osób aktywnych składkowo siega pewnie ze 30 milionów pomnozyc to przez skladke to miesiecznie wynosi to bajonskie sumy.Moze do rzadzenia zdrowiem nie jest potrzebny lekarz tylko dobry finansisa.
Z racji tej ,że choruje na chorobe "dożywotnią"ale ktorej i tak nie refunduje sie, to dziwi mnie fakt,że na inne schorzenia cywilizacyjne również brak kasy.
kiedys podstawa były badania profilaktyczne, dzisiaj dopiero jak zachorujesz to słyszysz od lekarza,że trzeba było wcześniej. Tyle,że wcześniej nikt nie chciał cie skierowac
A777 / 83.20.199.* / 2014-11-14 15:32
witam wszystkich,

cukrzyca wg mojej wiedzy należy do tzw. chorób cywilizacyjnych

w większości fundujemy sobie ją na własne życzenie ( tak jak np. chorobę alkoholową ).

Rolę państwa i instytucji widziałbym przede wszystkim w profilaktyce - edukacji dot. trybu życia.

Można obwiniać każdego za to, że jest się chorym na cukrzycę, lecz jest bardzo dużo czynników zwiększających jej prawdopodobieństwo zależnych od właśnie nas samych. Moim zdaniem u podstawy tkwią dieta i styl życia, niemniej jednak trzeba najpierw mieć wiedzę, a następnie ją wykorzystywać.
technokraci rulled / 77.255.223.* / 2014-11-14 10:14
Toż pani Kopacz cięcia w służbie zdrowia wprowadziła :)))no, to chyba nie odwoła jako Marszałek. Co Państwo sądzą o gilotynie?
technokraci rulled / 77.255.223.* / 2014-11-14 10:20
Łups.Miałem amputacje a nie cięcia napisać.Tak czy owak- ciach.
Waniek / 2014-11-14 10:52 / Bywalec forum
W polsce najlepiej rozwijająca się branżą są operacje plastyczne i wstawianie protez bypassów itp. To jakim cudem tak wiele placówek szpitali publicznych jest na skraju bankructwa??? A no odpowiedź jest prosta sprzęt który ma leczyć polskich podatników leczy zagranicznych a polacy w ramach nfz czekaj,a w kilku letnich kolejkach!!!!

Cuda niewidy opowiadane o pakietach kolejkowych można włożyć między bajki.
Waniek / 2014-11-14 09:19 / Bywalec forum
Cukrzyca wylewy udary zawały są w plolsce od wielu lat na podobnym poziomie i nic się nie zmienia.

Najnowsze wpisy