Forum Polityka, aktualnościGospodarka

System podatkowy w Polsce do zmiany. Ekspert: Ten projekt zasługuje na krytykę

System podatkowy w Polsce do zmiany. Ekspert: Ten projekt zasługuje na krytykę

Wyświetlaj:
emerytka 102 / 37.47.101.* / 2016-07-20 12:19
Gdybym była przedsiębiorcą to tak bym kombinowała żeby temu rządowi nie zapłacić ani grosza podatku. Widać na co oni przeznaczają ciężko zapracowane przez ludzi pieniądze. Nie kocham tego złodziejskiego kraju. Nienawidzę tych co nieuczciwie rządzą. Młodzi wyjeżdżajcie z tego kraju jak najdalej i najszybciej. Dumna z Polski to może być tylko pani premier.
asb / 95.40.212.* / 2016-07-19 15:52
ja juz dawno ograniczylem wydatki karta, pozbylem sie tez kredytowej , pieniedzy na koncie mam tyle ile nie mozna zajac i obracam gotowka, czy sie komu chce czy nie wracamy do lat 90 - tych czyli gotoweczki - najbezpieczniej. a teraz do DARIUSZ0000 , skarbowka w zywe oczy ukradla mi 200 tys . zł. jednym postanowieniem , przeszedlem wszystkie drogi sadowe i co ??? i wielkie nic, masz racje ze US nie musi w zaden sposob stosowac sie do wyrokow sadow , zawsze maja kolejny przepis na wyrok i tak w kolko. moi znajomi juz wszyscy maja firmy w czechach, tez mysle o tym , pragne spokoju.
jajan / 62.182.213.* / 2016-03-02 04:33
nie rozumiem celu pokazywania tego artykułu,przecież już prawie 5 miesięcy rządzi pis,pokazali ,że są niezwykle pracowici i dawno juz powinni te sprawy pozalatwiać.ale coraz bardziej mnie przekonują,że są mocni w gębie i w łamaniu prawa.ta władza to sami nieudacznicy i psuje.
ipik / 188.146.71.* / 2015-10-30 10:21
A ja tam wiem swoje. Z rzadnej ulgi ani dofinansowania nie korzystalem. I zyje mi sie ok....raz mnie skasowali za 10 kolkow rozporowych....celowa robota urzednika. Zaplacilem samochod nowy skarbowi.
i wiecie co.....jak bedzie przyjajaca atmosfera zagladania pod majtki....to przegramy z islamem.
tylko czy warszawska szkola biznesu to rozumie? Nawet porzadnie stadionu nie umia wybudowac...mosty im sie pala.... no ale zaskoczyli za 100 mil tempem odbudowy. Haaa a sikawka kosztowala 5 tys. Ech....!!
Dariusz0000 / 83.7.143.* / 2015-08-06 10:36
System podatkowy w Polsce to zwykłe złodziejstwo- tak powinien brzmieć tytuł tego artykułu. Podatek od podatku i od tego jeszcze podatek....I tak do ostatniej złotówki. Twoimi pieniędzmi tak na prawdę rządzi Urząd akarbowy a nie ty....To instytucja stojąca ponad prawem. Mając w dłoni nawet prawowity wyrok sądu dotyczący prawa do dysponowania kontem bankowym, musisz uzyskać jeszcze zgodę Urzędu skarbowego. Wniosek..? W Państwie polskim prawa nie stanowią sądy a skarbówki...żenada...
anaaaa / 188.165.193.* / 2015-07-22 15:19
W tym kraju żyja sępy kosztem zdrowia starszych ludzi przeciez i wy bedziecie kiedys starzy I nie ma opcji ze kosztem biedy innych się wzbogaicie
kukułka / 89.64.252.* / 2015-07-22 12:12
a kiedy wreszcie podatkiem dochodowym zostaną objęte święte krowy rolne? Nie dość że dostają horrendalnie wysokie jak na polskie warunki dopłaty, nie ubezpieczają ani mienia ani produkcji tylko w przypadku klęski żądają pomocy państwa czyli innych uczciwie pracujących to jeszcze jako jedyni nie płaca podatku dochodowego a przecież większość z nich ma wysokie dochody! No i nie płacą składki na ubezpieczenie zdrowotne ale korzystają z pełnej puli opieki zdrowotnej na koszt innych! Do tego jeszcze kontrakty menedżerskie tez powinny być opodatkowane progowo a nie tylko 18%!
AGA750 / 77.255.205.* / 2015-07-22 11:06
do sympatyków Komorowskiego, Duda pokazał swoja dalszą rodzinę- rodziców ,dziadków -a czy kto wie cos o dalszej rodzinie prezia -cisza poszukajcie to wam ta sympatia opadnie
JAN 731 / 77.255.205.* / 2015-07-22 11:05
jeśli wybory wygra nie daj BOŻE ,,PO,, to wszystkie obietnice Kopaczowej odbija sobie z nawiązką-ONI SĄ NIE WIARYGODNI
aasasasasasasasa / 217.99.141.* / 2015-07-22 12:59
To pomyśl sobie co się stanie jak wygra PIS - Obietnice Kaczyńskiego i Szydło są 10 razy większe niż PO.
lolek12098 / 168.235.69.* / 2015-07-22 08:33
Rząd chce uszczelnić system podatkowy, ale zamiast stworzyć jedno, kompletne prawo,... Rząd wypie dala w październiku wobec czego nie ma powodów do zbytnich zmartwień :)
acomitam / 109.241.112.* / 2015-07-22 07:49
Czegóż oczekiwać od polskich legislatorów i urzędników? Przecież to w 99% niekompetentne pociotki różnych politycznych szumowin. Ostatecznie III RP to państwo którego ojcem założycielem był sam tow. Kiszczak wraz z zastępami ubeków tajnych i dwupłciowych poumieszczanych w tzw. środowiskach opozycyjnych. Nie po to ubecja powołała do życia tzw. II Solidarność, czyli opozycjonistów reglamentowanych w rodzaju Wałęsy, Michnika, Kuronia czy Geremka, których życiorysy pewnie pełne były tzw. wstydliwych zakątków, żeby było śmiesznie, tylko żeby kontrolować przebieg tzw. transformacji ustrojowej. Bezpieczniacka proweniencja III RP wyłazi z niej wszystkimi porami, także pod postacią nieszczęsnej antyspołecznej legislacji.
Pawel 20 / 62.254.2.* / 2015-07-22 07:10
Czy jeszcze mozna bardziej dokopac polskim przedsiebiorca? moze rozdac "podatkowemu" i ZUSowi bron na ostra, zalatwia sprawe raz na zawsze i z radoscia przyjma zagraniczne firmy z ulgami podatkowymi. Czlowiek we wlasnym kraju czuje sie jak zwierzyna lowna, i nie mamy czasu jechac do Wawy protestowac bo wtedy caly interes diabli wezma do reszty, a wtedy co? rodzina na zasilek i bedziemy wtedy zadac bo sie nalezy. Polityka "pro rodzinna" lepiej sie oplaca wziasc rozwod bo przy najmniej dziecko pojdzie do dobrego przedszkola czy szkoly, Ale to juz inna bajka
dex / 212.87.241.* / 2015-07-21 23:12
Nie zredagowali artykułu bo sami już nie wiedzą o co tam chodzi. Przez 2-3 lata mogliby napisać prawo podatkowe od nowa ale po co. To tak jak z przerabianiem dużego systemu informatycznego. Często łatwiej i szybciej napisać nowy niż przerabiać obecny i poprawiać nowe błędy starego systemu.
qweewqwewwew / 89.64.130.* / 2015-07-21 23:11
Podatki w Polsce nie wyglądają na wysokie tylko dlatego, że ZUS - z niewyjaśnionych przyczyn - nie jest uważany za podatek dochodowy!!!
opo1199 / 79.191.180.* / 2015-07-21 23:01
CYTAT: a także utrudnienie firmom wyprowadzania zysków za granicę, a przez 25 lat co robili? firmy które wyprowadziły już bardzo duży kapitał z polski będą między sobą cytowały fragment filmu A CO TU KRAŚĆ ? JAK JUŻ WSZYSTKO ROZKRADZIONE
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy