Forum Forum dla firmKadry

Tajniki wypowiedzenia umowy o pracę

Tajniki wypowiedzenia umowy o pracę

Money.pl / 2009-02-06 22:24
Komentarze do wiadomości: Tajniki wypowiedzenia umowy o pracę .
Wyświetlaj:
Przedstawiciel Handlowy / 83.8.20.* / 2011-10-19 22:40
Witam
W dniu wczorajszym pracodawca wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia.Pracowałem 5 miesięcy na umowie na czas określony do 08.2012.Zostałem pozbawiony podstawowych narzędzi pracy :auto,telefon,komputer.Czy pracodawca może nałożyć na mnie jakieś obowiązki w czasie wypowiedzenia, czy mogę ,,spokojnie"nic nie robić?
Pablo1982 / 83.26.144.* / 2011-10-20 13:36
Proszę sobie sprawdzić czy wypowiedzenie zostało złożone w odpowiedni sposób i czy w umowie miał Pan zapis o takim okresie wypowiedzenia. Np. w Monitorze Prawa Pracy - nie ma co wróżyć z fusów w takich trudnych sytuacjach.
wiwan / 2011-10-20 19:24
Jakich fusów ?- jasno już to 'szklarek' wyłożył.
Jeśli brak klauzuli - wypowiedzenie jest nieprawne. Wtedy przysługuje pracownikowi odwołanie do sądu pracy z art. 44 KP i w ślad za nim żądanie odszkodowania z art. 50 KP

Oba tutaj:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace
szklarek / 2011-10-20 09:53
Zacznijmy od tego, że pracodawca mógł to uczynić jeśli spełnione były 2 warunki jednocześnie:
Pana umowa była spisana na czas dłuższy niż 6 miesięcy i klauzula o możliwości wypowiedzenia została w niej zapisana.
Wynika to z art.33 KP.
W przeciwnym razie wypowiedzenie jest nieprawne.
Jeśli ww warunki spełniono- umowa rozwiąże się 5 listopada.
W czasie wypowiedzenia co do zasady ma Pan takie same obowiązki jak poprzednio. Trudno je wykonywać w tej sytuacji, być może przyjdzie Panu po prostu w biurze 'warować', może też mieć Pan przydzielone inne zadania, byle zgodne z kompetencjami. Pracodawca może również wysłać Pana na u. wypoczynkowy w celu rozliczenia się z niego z Panem. Ale to on decyduje w jakich dniach i czy w ogóle, bo równie dobrze może wypłacić ekwiwalent. Pan może wykorzystać resztę z 4 dni z trybu "na żądanie".
pracobiorca / 2011-10-19 17:37
Witam
Pracodawca wręcza pracownikowi, z dziewięcioletnim stażem , wypowiedzenie zmieniające ten przyjmuje nowe warunki płacy(60% dotychczasowego uposażenia).
Po upływie 4 miesięcy , pracownik otrzymuje wypowiedzenie, likwidacja stanowiska pracy.
Jak zostanie naliczona ewentualna odprawa ?
szklarek / 2011-10-19 22:15
Odprawę pieniężną ustala się według zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy. Podstawę wymiaru ekwiwalentu stanowi wynagrodzenie i inne świadczenia ze stosunku pracy, z wyłączeniem m.in. jednorazowych lub nieperiodycznych wypłat za spełnienie określonego zadania bądź za określone osiągnięcie, wynagrodzenia chorobowego, za urlop wypoczynkowy czy nagród jubileuszowych.

W tym przypadku więc- odprawy 3miesięcznej- obejmie ona stałe elementy już w całości te niższe, 60% procentowe.
Natomiast premie miesięczne i kwartalne powinny być przyjęte do podstawy wymiaru odprawy po uprzednim ich przeliczeniu w odniesieniu do aktualnej wysokości pensji zasadniczej.
marcin8202 / 109.173.211.* / 2011-10-13 19:01
Wyjechałem do Francji pracodawca udzielił mi urlopu płatnego na wyjazd po powrocie kazał mi siedzieć w domu i nie dając żadnego wypowiedzenia powiedział że pożegnamy się z końcem urlopu.Co teraz zrobić.
wladi7 / 2011-10-12 20:45
Witam! U jednego pracodawcy byłem zatrudniony od 1.09.2008 na czas określony (3 m-ce). Następnie od grudnia 2008 otrzymałem umowę na czas nieokreślony. Szykują się zwolnienia i mam pytanie: Czy z końcem października 2011 (wtedy będą zwolnienia - likwidacja oddziału firmy z dn.1.01.2012, który liczy 5 osób) nabędę praw do 3-miesięcznego wypowiedzenia, czy 2-miesięcznego? Czy umowa tzw."próbna" wlicza się da czasu pracy u jednego pracodawcy? Czy mogę nie zaakceptowac zmian w warunakach pracy (przeniesienie do innej miejscowości) a mimo to otrzymam należną mi odprawę? (cała firma liczy ponad 20 osób zatrudnionych). Jeśli mogę, to jakiej wysokości będzie moja odprawa?
Wiem, że dużo pytań na raz, ale dziękuję bardzo za odp.!!
szklarek / 2011-10-13 11:33
1. Do stażu zakładowego czas u. próbnej wlicza się.
2. Pana okres wypowiedzenia musi już być 3 miesięczny, dwumiesięcznego KP nie przewiduje w ogóle tzn. może on być zastosowany tam, gdzie KP przewiduje okres krótszy.
3. Ale w związku z likwidacją może on być przez pracodawcę jednostronnie skrócony do minimum 1 miesiąca, wtedy za pozostałą część z 3 miesięcy należy się odszkodowanie równe wynagrodzeniu za ten czas( art.36'1 KP )
4. tak,może Pan nie przyjąć warunków z wypowiedzenia zmieniającego do połowy biegu ww okresu wypoiwedzenia.

5. Odprawa 2 miesięczna przy tym stażu, nadal należna- bo nieprzyjęcie nowych warunków przez Pana nie sprawia, że rozwiązanie stosunku pracy przestaje mieć kwalifikację jako z przyczyn niedotyczących pracownika.
kuki28 / 2011-10-08 20:53
Witam.Mam takie pytanie;w dniu 07.10.2011 otrzymałam wypowiedzenie z pracy z 3miesięcznym okresem wypowiedzenia . Podano mi przyczynę reorganizacja w zakładzie pracy -zmniejszenie ilości zatrudnionych pracowników.Firma zatrudnia około200osób.30.09.2011 przedłużyła innym osobom umowy.Czy mogę się odwołać i czy należy mi się odprawa ? W firmie pracuję 5,5 roku.Z góry dziękuję.
szklarek / 2011-10-10 10:37
1. Tak- odprawa się należy, więcej o prawie do niej tu:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html

2. Tak- można w sądzie pracy, w ciągu zasadniczo 7 dni złożyć pozew w związku z tym wypowiedzeniem, jak zresztą każdym. Nie jest to właściwie odwołanie, tylko rozpatrzenie czy było ono prawne/zasadne.
Pouczenie o takiej możliwości MUSI być zawarte w wypwoiedzeniu. Jego brak jest już powodem umożliwiającym pozew.
Jeśli chodzi o to, że innych nie zwolniono- to moim zdaniem jest prawidłowe, nawet tak duża firma może zredukować zatrudnienie o...jedno stanowisko.

Tu nieco o tym:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/dochodzenie;praw;pracowniczych,237,0,241645.html
Pliszek88 / 84.205.28.* / 2011-10-07 09:36
Witam. Mam takie pytanko: czy w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny trwający 3 miesiące mogę na czas okresu wypowiedzenia (2 tygodnie) wziąć urlop wypoczynkowy czy muszę koniecznie te 2 tygodnie przesiedzieć w pracy ?
Chciał bym też zapytać ile przysługuje mi takiego urlopu w przypadku kiedy pracuję przez ok. miesiąc (od 12.09 do dziś) ?
Chciał bym także zaznaczyć, że jest to moja pierwsza praca i też pierwsze wypowiedzenie umowy, a zależy mi na tym aby skończyć to możliwie najwcześniej.
szklarek / 2011-10-07 11:36
Z tej umowy obecnie NIE masz jeszcze prawa do żadnego u. wypoczynkowego. Po miesiącu jej trwania, czyli 11.10 nabędziesz dopiero prawo do 1/12 x 20 czyli do 1,66 dnia= 13 godzin 20 minut.
Jest to u. tzw. cząstkowy z art. 153 KP.
W okresie wypowiedzenia to pracodawca decyduje czy u. udzieli czy rozliczy się ekwiwalentem pieniężnym.

Nie napisałeś, która strona wypowiada. Jeśli zależy Ci na czasie - rozwiązaniem jest porozumienie stron- czyli zakończenie umowy w terminie innym niż te 2 tygodnie kodeksowe.
Pliszek88 / 84.205.28.* / 2011-10-07 11:45
Fakt zapomniałem dodać. Umowę wypowiadam ja. czyli w przypadku kiedy będę składał wypowiedzenie wystarczy nadmienić o tym że chciał bym załatwić to za porozumieniem stron czy też trzeba to jakoś specjalnie zaznaczać?

I jeszcze kwestia wynagrodzenia, czy w przypadku takiego wypowiedzenia za porozumieniem stron należy mi się pełne wynagrodzenie za przepracowany okres czy zostanie ono jakoś okrojone z tego powodu ?
szklarek / 2011-10-07 11:55
Za przepracowany- pełne. Siłą rzeczy za miesiąc niepełny- proporcjonalne.

Zwracasz się do pracodawcy z ofertą rozwiązania umowy za porozumieniem stron, podajesz tryb- art. 30, par. 1, ust. 1. i podaniem terminu jaki Cię interesuje- np. natychmiastowy.

Jak każde porozumienie stron- wymaga zgody pracodawcy- jeśli się nie zgodzi, a nie musi, jesteś skazany na kodeksowe rozwiązanie za 2 tygodniowym wypowiedzeniem ( tryb art. 30,par.1, ust. 2 ), które złożone dziś lub jutro skutkuje rozwiązaniem umowy w dn. 22 października.

Tu wzory:
http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/zatrudnienie,60,wzory_dokumentow.html

niestety płatne.
Pliszek88 / 84.205.28.* / 2011-10-07 12:07
Rozumiem. Dziękuję za pomoc, wiem już to co chciałem. Wzór znajdę sobie jakiś w sieci.
Teraz bogatszy o tą wiedzę mogę bez obaw wybrać się do kadr z wypełnionymi wzorami w ręku :)
Joana58 / 82.177.224.* / 2011-10-03 20:28
Witam serdecznie mam pytanie.
Firma likwiduje nasze oddział w którym byłam zatrudniona od 01.12.2010. Jestem zatrudniona w niej na umowę zlecenie na czas nieokreślony w umowie mam napisane, że przysługuje mi 1 miesiąc wypowiedzenia który obowiązuje od dnia dostarczenia mi wypowiedzenia.Wypowiedzenie dostarczono mi dzisiaj o takiej treści-
Z dniem 30 września 2011 rozwiązuję z Panią umowę zlecenie zawartą dnia 1 grudnia 2010 roku, z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.
Czy ten zapis jest odpowiedni jeśli chodzi o datę?Czy otrzymam jeszcze wypłatę za październik???
szklarek / 2011-10-04 09:27
To nie pytanie o prawo pracy tylko z kodeksu cywilnego- ma zastosowanie art.114 KC- wynika z niego, że Pani umowa rozwiąże się 3 listopada.
Powinna więc otrzymać Pani wynagrodzenie za październik i część listopada.

KC:

http://prawo.money.pl/kodeks/cywilny/tytul-v-termin
joana58 / 217.113.147.* / 2011-10-04 09:44
rozumiem, ale moje pytanie brzmi czy data wymówienia mi umowy jest dobra 30 wrzesień ,taka data jest wpisana prawidłowo ,żebym dostała wypłatę za październik??? jest napisana poprawnie? ponieważ obawiam się, że jak mam miesięczny okres wypowiedzenia to data zakończenia umowy powinna być 31 październik.Czy się mylę i jest dobrze na wypowiedzeniu że to data 30 wrzesień
szklarek / 2011-10-04 10:01
Jest zła bo nie zgadza się z zapisem Pani umowy o okresie wypowiedzenia biegnącym od daty dostarczenia wypowiedzenia.
Data w piśmie powinna być zatem tożsama ( 3 listopada lub późniejsza )- na podstawie swojej umowy zlecenia powinna się Pani domagać skorygowania tej daty, nawet nie tyle w w ypoiwedzeniu co np. w wyrejestrowaniu z ZUS.
Zwracam uwagę, że dostała Pani pismo z podaną datą ROZWIĄZANIA, a nie wypowiedzenia.
joana58 / 217.113.147.* / 2011-10-04 10:27
czyli jeśli pozostawię umowę tak jak jest to dostane wynagrodzenie za październik ??chodzi mi o to czy jeśli dostałam taki dokument jak zacytowałam z taka data to czy dostanę wypłatę za październik. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to bo nie chce już się zmagać z ta firmą o te 3 dni nie warte to moich nerwów.
szklarek / 2011-10-04 10:57
Pomijając te 3 dni- pismo jest sformułowane nieszczęśliwie- bo powinno jasno z niego wynikać- kiedy zostało wręczone- i kiedy zatem zaskutkuje rozwiązaniem umowy.
W obecnej postaci można uznać na upartego, że otrzymała je Pani w sierpniu, minął okres wypowiedzenia i od 30 września bezsensownie wykonuje Pani zlecenie.

By więc mieć pewność wypłaty październikowej powinno stać napisane, że z dn. 30 września WYPOWIADAM umowę itd., a nie tak jak jest, czyli Rozwiązuję.
joana58 / 217.113.147.* / 2011-10-04 12:10
czyli mam napisać do firmy aby to poprawiła ?? w przeciwnym razie nie otrzymam wypłaty za październik??? przepraszam że tak się dopytuję ale muszę mieć 100% pewność a nie znam się na takich kruczkach prawnych a chce mieć tak sformułowane wypowiedzenie żeby w razie nie wypłacenia przez nich wypłaty ,mogła dochodzić swoich praw w sądzie pracy.
wiwan / 2011-10-04 12:41
To może ja....
Szklarek ma rację, że pismo jest niejednoznaczne i w razie konfliktu nie na Pani korzyść. Choć na 80% pewnie intencją zleceniodawcy jest rozstanie się z Panią jako zleceniobiorcą z końcem października i niezręczność w piśmie nie ma żadnego podtekstu.
By mieć 100% pewność- powinna jednak wymóc Pani jego przeredagowanie.
Ps. Sąd pracy nie ma nic do tego. Nie jest Pani w stosunku pracy, wszelkie spory są do rozstrzygnięcia w postępowaniu cywilnym.
Wskazówka praktyczna- zapytać w kadrach, czy jest Pani na liście płac na październik, czy nie wyrejestrowano Pani w ZUS z dniem 30 września- bo umowa składkom ( przynajmniej zdrowotnej, jeśli nie była jedynym tytułem ) przecież podlegała.
joana58 / 217.113.147.* / 2011-10-04 14:23
W TAKIM RAZIE DZIĘKUJE ŚLICZNIE NAPISAŁAM JUŻ DO NICH ABY TO POPRAWILI ZOBACZYMY Z JAKIM SKUTKIEM BO FIRMA NIESTETY JEST OLEWAJĄCA SWOICH PRACOWNIKÓW.JESZCZE RAZ DZIĘKUJE BARDZO
BEATA6666 / 109.243.243.* / 2011-10-03 16:50
a jeśli mam jeszcze urlop to mogę go wykorzystać na okres trwania wypowiedzenia a w nowej już podpisać umowę i rozpocząć prace?
szklarek / 2011-10-04 09:19
W okresie wypowiedzenia to pracodawca decyduje, czy udziela urlopu, kiedy go udziela, czy też rozlicza się w formie ekwiwalentu.
NIE ma więc Pani gwarancji, że będzie "wolna" i mogła podjąć nowe zatrudnienie.
BEATA6666 / 109.243.251.* / 2011-09-30 14:22
Witam dostałam propozycje pracy od zaraz, lecz jestem zobowiazana dwutygodniowym wypowiedzeniem w poprzedniej pracy...jak to rozstrzygnąć
szklarek / 2011-10-03 09:34
Porozumieniem stron w sprawie rozwiązania pierwszego stosunku pracy ( w trybie art. 30, par. 1 ust.1 KP ) lub podjęciem nowego zatrudnienia czasowo w niższym wymiarze etatu, w czasie nienormowanym lub na inną zmianę.

Oczywiście potępiam wszelkie lewe ZLA.
jao6 / 2011-09-26 22:37
Witam! Dostałem 3 miesięczne wypowiedzenie z pracy skrócone do 1 miesiąca, które kończy się 30.09.2011r. Pracodawca zalega z wypłatą za sierpień, wrzesień i 2 miesiące które skrócił okres wypowiedzenia. Czy pracodawca ma obowiązek uregulować całość zaległych wypłat w dniu 30.09.2011r. kiedy otrzymam świadectwo pracy. Do kiedy pracodawca ma obowiązek wypłacenia mi zaległej pensji sierpniowej oraz okresu wypowiedzenia. Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedz.

z poważaniem

--
Tomek
szklarek / 2011-10-03 09:46
Wszystkie te terminy to ostatni dzień trwania umowy o pracę. Prawo dopuszcza 7dniowy ( dni kalendarzowe ) poślizg w wydaniu świadectwa, jeśli nie jest możliwe jego wydanie pracownikowi w dniu rozwiązania umowy.
Co do ścisłości za październik i listopad nie jest to wynagrodzenie, ale odszkodowanie za skrócenie okresu okresu wypowiedzenia. Tak jak inne roszczenia pracownicze- przedawniają się po 3 latach ( czyli z dniem 30.09.2014 r.)

Podstawa- art.97 i 291 KP
Minger / 91.218.211.* / 2011-09-26 20:09
Witam, zostalam zwolniona poniewaz maz podjal prace w konkurencyjnej firmie (na wysokim stanowisku) no i mielibysmy kontakt z tymi samymi klientami. Pytanie czy firma moze zwolnic mnie z takiego powodu- czy to jest dopuszczalne?
Dodam ze pracowalam w firmie 9 lat na umowe na czas nieokreslony, Wlasnie wrocilam z macierzynskiego. Firma zatrudnia pow. 20 osob, czy w przypadku porozumienia stron nalezy mi sie odprawa?
joanna1503 / 85.222.86.* / 2011-09-19 22:55
Witam. Jestem zatrudniona na czas okreslony na pół etatu. Obowiązuje mnie 7-dniowy tydzień pracy. W umowie mam zapisany 2-tygodniowy okres wypowiedzenia.Jestem zatrudniona od marca, to moja pierwsza umowa o pracę i wykorzystałam 1 dzień urlopu na żądanie. Co za tym idzie pozostało mi jeszcze 8 dni, jesli dobrze rozumiem przepisy. Chciałabym na dniach (jak najszybciej) złozyć wypowiedzenie i w związku z tym moje pytania: 1) kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie, żeby jak najmniej dni w okresie wypowiedzenia przychodzić do pracy, przy założeniu, że w okresie wypowiedzenia wykorzystam urlop? 2) Czy mogę odmówic pracodawcy, jeżeli zaproponuje ekwiwalent za urlop? - nie chcę dłużej przebywać w tym miejscu pracy. 3) Od kiedy okres wypowiedzenia rozpoczyna swój bieg - czy od momentu wpłynięcia wyp do kadr (zaksięgowania/podpisania przez odp. osobę - może chodzi o osobę podpisaną na mojej umowie "osoba upoważniona do składania oświadczeń/pełnomocnik pracodawcy")
Umowa jest zawarta pomiedzy mną a Spółką z siedzibą w Katowicach, a nie z konkretnym sklepem, w którym pracuję.(sieciówka w Warszawie). W związku z tym, czy okres wyp liczy sie od momentu wręczenia mojemu bezposredniemu przełozonemu - kierownik sklepu, czy też nie? Bardzo prosze o odpowiedź.
KrzysiekZ / 2011-09-05 18:19
Witam serdecznie, jestem pracownikiem w firmie która zatrudnia mniej niż 20 osób, umowę na czas nieokreślony zawarłem z pracodawcą 2008-10-01(wczesniej pracowalem okolo roku na umowe zlecenie) a wypowiedzenie umowy (z przyczyn likwidacji stanowiska pracy) z zachowaniem jednego miesiąca wypowiedzenia bez świadczenia pracy otrzymałem dnia 2011-08-31. Wliczając ten jednomiesięczny okres wypowiedzenia to moja umowa o pracę trwała równo 3 lata. Czy z tego powodu należy mi sie przedluzenie okresu wypowiedzenia do 3 miesiecy lub inne rozwiazanie np. finansowe?? z góry dziekuje za szybka odpowiedz, pozdrawiam Krzysiek
p.s. zapytanie dodałem również w artykule o mozliwosci przedłuzenia okresu wypowiedzenia
a_z / 62.233.232.* / 2011-08-31 14:58
Dzień dobry mam pytanie odnośnie wypowiedzenia. Mam 2 tygodniowy okres wypowiedzenia, chciałabym je złożyć 13.09 i zakończyć świadczenie pracy 31.09 tak żeby pracodawca miał więcej czasu na poszukiwanie nowego pracownika. Czy moge zrobić w ten sposób czy lepiej wstrzymac się z wypowiedzeniem do momentu kiedy będzie to faktycznie 14 dniowy okres.
szklarek / 2011-08-31 18:12
Wypowiedzenie 2-tygodniowe rzadko kiedy oznacza 14-dniowe.
Złożone w dniu przez Panią planowanym skutkować będzie rozwiązaniem umowy 1 października. Nie ma 31 września.
Ten sam termin rozwiązania umowy miałoby to wypowiedzenie złożone w każdym dniu od 11 do 17 września włącznie.
maggie.g / 83.16.4.* / 2011-08-30 12:32
Witam! Mam kilka pytań dotyczących rozwiązania umowy o pracę na czas nieokreślony w trakcie trwania urlopu wychowawczego z powodu likwidacji pracodawcy.Czy pracodawca może skrócić okres wypowiedzenia do 2 tygodni jeśli taki zapis został zawarty w umowie o pracę (dodam, iż pracuję u niego ponad 3 lata). Czy przysługuje mi odszkodowanie ze względu na skrócenie okresu wypowiedzenia i w jaki sposób je wyegzekwować od pracodawcy? Czy mogę odmówić przyjęcia wypowiedzenia z krótszym, niż to wynika z przepisów Kodeksu Pracy, okresem wypowiedzenia, czy muszę je przyjąć, a później się odwołać? Proszę o pilną odpowiedź.
szklarek / 2011-08-30 13:12
1. Kodeks Pracy przewiduje ( art. 36'1 ) skrócenie o.w. do minimum 1 miesiąca. Oraz ogólną zasadę, że postanowienia umowy o pracę nie mogą być gorsze niż zapisy Kodeksu ( art.)
W tej sytuacji jest to sytuacja raczej gorsza i okresu 2tygodniowego nie może on zastosować, zwłaszcza, że cała sytuacja jest w trybie awaryjnym- likwidacja.
2. Przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za czas równy utraconemu okresowi wypowiedzenia. Tu kodeksowo więc za 2 miesiące.
3. Na razie nijak nie egzekwować- ma być wypłacone jak i inne należności ze stosunku pracy w ostatnim dniu tj. w dniu rozwiązania umowy. Dopiero po tym terminie wzywać go pisemnie do zapłaty i ewentualnie uzyskać to w sądzie pracy.
4. Można odmówić, ale będzie to nieskuteczne prawnie- bo nie jest to porozumienie stron, tylko jednostronne oświadczenie pracodawcy. Wystarczy, że je Pani przeczyta i kodeksowy wymóg zapoznania się będzie spełniony. Ma to sens jedynie taki, że pracodawca po dobroci, nie chcąc ryzykować postępowania sądowego po prostu zmieni wypwoiedzenie na prawidłowe.
Gdy nie zechce- dla dalszej procedury nie będzie miało znaczenia, czy Pani oświadczy, czy nie, ustnie czy pisemnie, podpisze czy nie to wypowiedzenie nieprawidłowe.
Będzie obowiązywać procedura z art. 44 i 45 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace

Najnowsze wpisy