Na skróty
Forum Forum finansoweInne

TAX CARE opinie.

TAX CARE opinie.

skomentuj
Ślusarz / 2011-10-18 12:56
Chciałbym się poradzić Was w sprawie jakości usług TAX CARE!! Czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą? Czy jakość ich usług jest dobra?
Wyświetlaj:
Louuise / 83.144.112.* / 2014-10-08 09:06
Jestem nową księgową firmy która odeszła z TC. Choć dostałam od mojego nowego klienta kontakt do księgowej z TC to od paru dni nie mogę się skontaktować z nią ani telefonicznie ani mailowo. Firma ma infolinię i niestety nie ma możliwości skontaktowania się z kimś z kierownictwa. Napisałam więc reklamację i odpowiedział mi automat że mają co najmniej 30 dni na rozpatrzenie tej reklamacji..... dla mnie to kpina.
Jacek410 / 62.69.235.* / 2014-10-22 10:38
Odradzam, odradzam, po stokroć odradzam każdemu.

Nie dość, że "w związku z dynamicznym rozwojem firmy" zmienili kilkukrotnie moją księgową prowadząca to jeszcze tylko przypadkiem okazało się, że w moich dokumentach jest masa błędów skutkująca wielotysięcznymi stratami dla mojej firmy - podwójne księgowanie całych raportów miesięcznych, błędne liczenie kosztów etc.

Żeby było przyjemniej - zakończyłem umowę i traf chciał, że spóźniłem się 5 dni z płatnością faktury. Czy Taxcare załatwiło kwestię jak profesjonalna firma wysyłając wiadomość przypominającą lub nawet wezwanie do zapłaty? Nie. Od kilku dni nęka mnie bzdurnymi smsami i mailami ich dział windykacji, który mimo, że faktura zapłacona to zdążył naliczyć 50 groszy odsetek.

Absurd.
guziczek / 79.185.216.* / 2014-10-28 22:49
ja też tak mówię
wieska136 / 89.229.185.* / 2014-10-09 12:16
Słyszałam że teraz można podpisać umowę na rok za 1 zł.za cały szeroki pakiet usług. Oferta interesująca, ale czytając te wszystkie opinie zastanawiam się czy warto rezygnować ze sprawdzonego biura rachunkowego za te kilka złotych oszczędności. Co to będzie za obsługa za 1 zł? Czy ktoś by się skusił?
business / 81.15.222.* / 2014-10-10 07:27
nad czym się zastanawiać? oferta 1zł może być dla dostawy internetu, obsługę przez rok w pralni, czy jakiś karnet do kina, ale nie za rozliczenia podatkowe. Tax Care nie zna się na tym co robi, bałagani klientom w dokumentacji. Ja wolę zapłacić uczciwie i oczekiwać uczciwej i rzetelnej usługi. Zwłaszcza w obszarze rozliczeń z urzędami.
Dobry radca / 31.1.213.* / 2014-10-05 13:41
Posłuchajcie, zróbcie to co zrobił mój znajomy. Gdzieś w maju 2014 podpisał umowę z TAX CARE na prowadzenie księgowości. Już w pierwszym miesiącu TAX CARE narobiło mu takiego bałaganu, że chłop się złapał za głowę. Korekty do urzędów, wyjaśnianie, masakra. Napisał reklamacje i po wysłaniu reklamacji przez e-maila otrzymał potwierdzenie złożenia reklamacji. Numer tego potwierdzenia był coś ponad 20000. Chłop się złapał za głowę. Od razu wypowiedział umowę i jednocześnie złożył pismo tzw uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli podpisanego pod wpływem błędu. Jest to opisane w art. 84 Kodeksu cywilnego. Powołał się na ten artykuł, napisał, że firma TAX CARE wprowadziła go w błąd że będzie rzetelnie prowadziła mu księgowość, dobrze wiedząc, że nie sprosta temu, przy takiej ilości reklamacji. Napisał, że umowa jest tak sporządzona, aby wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców i nic w zamian nie dając. I z tego co wiem wygrał. Dali mu spokój.
Piszcie te oświadczenia. Powołujcie się na numer potwierdzeń złożenia reklamacji. Cały myk w tym art. 84 polega na tym, że błąd musi być tego rodzaju, że gdybyście wiedzieli o fakcie, to nigdy byście umowy nie podpisali. No więc odpowiedzcie, czy podpisalibyście umowę z TAX CARE wiedząc że mają dziesiątki tysięcy reklamacji? że nie radzą sobie z wywiązywaniem się z zobowiązań, a naciągają kolejnych klientów, aby tylko wyłudzać pieniądze? NIE! nie podpisywalibśycie! I nikt o zdrowych zmysłach by nie podpisał. Firma TAX CARE wprowadza w błąd klientów zobowiązując się do rzetelnego prowadzenia księgowości, bo dobrze wie, że nie uda jej się tego zrobić. A więc robaczki, zakładam, że macie jakieś tam swoje reklamacje, bo skoro narzekacie, to pewnie też składacie reklamacje. Zerknijcie na kolejny numer Waszej reklamacji, niech wam się nogi ugną i siadajcie czym prędzej do biurka piszcie oświadczenie o uchyleniu się od skutków oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Sprawa na 100% do załatwienia. Niestety mam też smutną wiadomość. Oświadczenie trzeba złożyć w ciągu roku do podpisania umowy. Do dzieła!
dobry radca / 31.1.213.* / 2014-10-05 13:46
Acha, jeszcze jedno. Dzielcie się swoimi doświadczeniami po wysłaniu oświadczenia (musi być w formie pisemnej). Mówicie o swoich zwycięstwach, aby innym dodać odwagi do walki z oszustami. Przedsiębiorcy i tak mają ciężko w Polsce, a takie firmy jak TAX CARE tylko dodatkowo utrudniają pracę. Mają zniknąć!
OSIA22402 / 94.251.222.* / 2014-10-18 19:55
ZGADZAM w 100%. Niesamowicie sprytnie są przygotowani doradcy, na wszystko mają opowiedż. OBIECUJĄ NIESAMOWITE RZECZY. CHCĄ WSZYSTKO PRZEŚLEDZIĆ U KLIENTA I WYŁUDZIĆ DANE. SĄ TO NAJWIĘKSI OSZUŚCI W POLSCE. MAFIA JAWNA W POLSCE
Mika / 78.10.105.* / 2014-10-08 20:10
Święta prawda. Ja na ich "super działaniach" jestem w plecy jakieś 40.000,00 zł. Oczywiście udają, że nic się nie stało a winnych nie ma. Gość, który mienił się moim "opiekunem" od 2 lat nie odbiera telefonów, ucieka przede mną i nawet nie powie "przepraszam". Niestety moja sprawa ciągnie się w nieskończoność i nie mam pojęcia kiedy się zakończy. Czekam na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego. Absolutnie nikomu nie polecam tej firmy.
Klient475 / 178.37.128.* / 2014-09-11 18:41
Ten cały tax care i Idea bank to zdziercy masakra!! Pracuje od 7 lat w finansach i spotykam się pierwszy raz z tak niekompetentnymi osobami taką ilością błędnie udzielonych informacji klientowi!! Niech ktoś coś zrobi z tym bankiem i ich usługami bo psują rynek dziwić się że ludzie mają potem takie podejście do przedstawicieli instytucji finansowych!!
mstg / 95.40.204.* / 2014-10-13 10:21
A w czym Cię dokładnie oszukali? Może jakieś konkrety? Bo ogólne hasło "zdzierca" niewiele mówi. A z błędnymi informacjami udzielonymi Klientom sam spotykam się od lat, bo też pracuję w finansach. Tyle tylko, że zazwyczaj chodzi o błędne rozumienie Klientów, czyli "niezrozumienie tego co się do nich mówi" a nie błędne udzielanie informacji. O ile Klienci są w stanie zrozumieć na czym polega pożyczka gotówkowa (chociaż z problemami) o tyle rozliczenia i podatki to ciężki temat, więc przypuszczam, że połowa frustracji bierze się stąd, że ktoś źle przeczytał/zrozumiał a później ma pretensje do wszystkich poza sobą. A propos: napisałeś, że ludzie mają złe podejście do przedstawicieli instytucji finansowych. Nie zgadzam się z tym. Chyba, że do Ciebie mają złe podejście?
oburzona2014 / 2014-09-10 15:47
Ja też zostałam przez nich oszukana,może razem coś zdziałamy.
hn / 83.13.29.* / 2014-08-23 11:06
Ludzie sami się pchacie w ich usługi a potem narzekacie, niestety pracowałam tam jako księgowa, bo musiałam gdzieś zdobyć doświadczenie, żeby potem dostać dobrą pracę. Nasłuchałam się dużej ilości osób, które mi narzekały na spotkaniach na usługi- i zawsze udawałam że ich słucham. Przecież kto ich zmusza? jest mnóstwo firm które sie tym zajmują, sami też możecie księgować sobie te 5 faktur na krzyż, przecież to łatwizna. Poziom księgowych w tych TC jest taki jak klientów. Taka prawda jacy klienci takie biura.
bartek1023 / 83.12.180.* / 2014-08-25 21:34
nawet jeślibys pracowała tam jako dyrektor do spraw finansowych to i tak niczego byś nie osiagnęła znam biura o jakich sie nie śniło to brak profesjonalizmu znałem taką jedną księgową wcale ją praca nie interesowaa ale portfele klientów nie wiem czy jeszcze pracuje żalll
ja859 / 78.8.181.* / 2014-08-19 12:26
nie radzę korzystać z ich usług tam pracuje masa nie kompetentnych osób ,nie douczonych księgowych no chyba że ktos lubie miec problemy z ZUS-em i US oczywiście nie omieszkuja dopominać się o pieniądze za to co nie zrobione
tomek1986 / 194.147.108.* / 2014-10-28 16:49
Nie z przymiotnikami piszemy razem. To tak na przyszłość. Śmiesznie to wygląda gdy zarzucasz komuś "NIE KOMPETENCJĘ".
oszukana167 / 89.71.208.* / 2014-08-14 12:52
TAXCARE TO AMBER GOLD ! Przerobiłam na własnej skórze dwukrotnie-drugi raz z nadzieją, że jest lepiej, uciekaj kto może
nowaszefowa / 188.115.46.* / 2014-07-30 15:05
Dzien dobry wszystkim, mam pytanie. Planuje otworzyc wlasna firme, wiemm ze firma TAX CARE oferuje bezzwrotne dofinansowania. Ide do nich na rozmowe dopiero za tydzien, na dzien dzisiejszy nie mam bladego pojecia o formie wspolpracy z nimi. Nie wiem na jakich zasadach takie dofinansowanie u nich moge otrzymac i jakie warunki musze spelnic. Czy ktos z czegos takiego juz korzystal badz probowal i moze mi w dwoch slowach nakreslic sytuacje? Widze tu bardzo wiele niepochlebnych informacji na ich temat, ciekawa jestem ile z tego jest rzeczywiscie prawda.
Bede wdzieczna za odpowiedz.
Pozdrawiam
Margo191 / 83.8.203.* / 2014-09-21 10:37
Bezzwrotne dofinansowanie?Nie wierz na słowo.Przeanalizuj dokumenty,przelicz.Bardzo się zdziwisz ile to bezzwrotne dofinansowanie będzie cię kosztowało.
Ed53 / 31.61.136.* / 2014-09-04 12:02
Załóź dzialalność sama .Ich bezzwrotnych dotacji nie ma to tylko chwyt reklamowy .
oszukany_oszukany / 37.7.85.* / 2014-08-09 19:49
podejrzewam, że wszystkie opinie są prawdziwe. Fakty są takie, że mają genialny marketing, ale jakość usług MASAKRA. Mi to się skojarzyło z Amber Gold, obiecują złote góry, a jak już złapią naiwniaka, to traktują go tragicznie. właśnie zakładam im sprawę w sądzie. Porażka. Odradzam tę firmę, odradzam.
zadowolona Ala / 31.175.135.* / 2014-09-08 16:28
Ja akurat jestem zadowolona, więc nie odradzam. Korzystałam z ich usług w Krakowie, a później w Warszawie. Tam miałam super doradczynię, tutaj też niczego sobie. Nie czuję się oszukiwana, ani manipulowana. Pomogli mi ubiegać się o środki unijne i dostałam je. Mam faktoring i dzięki temu mam też płynność finansową. Księgowość prowadzą mi dobrze. Robią też rzeczy kadrowe. Co człowiek to opinia, ale tych pozytywnych chyba nie chce się ludziom wpisywać na forach.
marekb1094 / 46.205.101.* / 2014-07-31 12:27
Szanowna Pani,
Nie ma bezzwrotnego finansowania, to bajki
suma do oddania jest zawrotna ,wiem bo próbowałem wziąć krerdyt na firmę- unijny a nawet rządowy bez pieniędzy i zabezpieczeń
nie otrzyma się pieniędzy itd. itp. etc.
Miłego dnia....
Raźny / 95.49.255.* / 2014-07-30 17:54
25 tyś dostaniesz za darmo a zapłacisz tylko odsetki. Ile tych odsetek??? Podobno przez 10 lat miesięcznie będziesz płacić ok.550 zł.... Czyli łacznie jakieś 67 tys złotych odsetek....
Wg mniej taniej wychodzi w innym banku spłacenie kredytu z odsetkami...
tomek1986 / 194.147.108.* / 2014-10-28 16:52
1. Za księgowość i tak płacisz. Za tą albo inną.
2. Jeśli zaczniesz myśleć to zauważysz że 500zł raty to co innego niż 500zł kosztów (odsetek) i na tym polega przewaga tej "pożyczki". Ale niestety do prowadzenia działalności trzeba albo dorosnąć albo mieć kogoś kto wytłumaczy podstawy księgowości.
Margo191 / 83.8.203.* / 2014-09-21 10:46
To prawda.Przez 10 lat płacisz odsetki od udzielonej pożyczki plus ubezpieczenie.Jest jedno ale.Jeżeli przez te 10 lat choć raz spóźnisz się z ratą,musisz spłacić też kapitał.Czyli do tych 67 tys. dolicz sobie jeszcze 25 tys. i obsługę TC ( ok.200 zł miesięcznie),czyli następne 24 tys. 67 tys.+25 tys.+24 tys.=116 tys. no i przez 10 lat musisz korzystać z usług TC.
marekb1094 / 46.205.167.* / 2014-07-29 17:20
Szanowni czytający,
skandal to mało, jak w firmie tax care
traktuje się klienta gdzie jeden o drugim nic nie wie...
prcownik nic nie wie o spotkaniu ( umawia
go konsutant w centrali w konkretnej sprawie)
czyli nie jest przygotowany na rozmowę z klientem i wybucha wielka awantura
upał daje się we znaki 34 w cieniu i nie ma
winnych tylko są poszkodowani- nie radzę.
ola... / 77.79.213.* / 2014-07-28 17:14
Witam, korzystałam z tax care we Wrocławiu i w Warszawie, przez ponad 3 lata. Mogę jedynie ODRADZIĆ korzystanie z usług tej firmy. Piszę tu, po wielu próbach naprawiania błędów księgowych i kadrowych z tej firmy. Mimo zgłoszeń z mojej strony, błędy nie zawsze były poprawiane i nawet teraz, po miesiącu od zakończenia umowy, przygotowując rozliczenia dla partnerów, docieram do kolejnych. Moje zarzuty wobec tej firmy:
- ilość księgowych obsługujących moją firmę - podczas 3 lat współpracy, to było ponad 5 osób (nie liczę przeprowadzki do Warszawy)
- jw. ilość kadrowych
- brak (!) kadrowej obsługującej moją firmę przez ostatnie pół roku trwania umowy
- bałagan w dokumentacji
- brakujące dokumenty i wpisy w KPiR (wyszły na jaw, gdy robiłam rozliczenie)
- błędy w rozliczeniach ZUS i US - dostaję pisma od tych urzędów. ze strony tax care nigdy nie było słowa "przepraszam"
- brak odpowiedzi na wysłaną reklamację, po tym jak przez 3 miesiące starałam się o wprowadzenie brakujących wpisów do KPiR
- bałagan kompetencyjno-komunikacyjny (instytucja "specjalisty" działająca w tax care przez klika miesięcy, która w ogóle się nie przyjęła i tylko wydłużyła okres oczekiwania na odpowiedź)
- stracone nerwy
NIE POLECAM, zdecydowanie.
klient tax care / 149.226.255.* / 2014-07-28 16:43
totalna masakra
Odradzam tą firme..
kompletny brak profesjonalizmu w jakiej kolwiek dziedzicie czy to finansowej czy doradczej
chembers / 89.25.154.* / 2014-07-18 07:50
Witam czemu tyle ludzi wypowiada się o tej firmie a nikt nie próbuje z sobą się skontaktować i wystąpić do sądu o zażalenie i nie wywiązanie się z umowy z tytułu prowadzenia rachunkowości ??? reszta się sama znajdzie (dowody)
bsbsbs / 31.175.148.* / 2014-07-25 15:15
Dlaczego? Bo jak przyjdzie co do czego, to okazuje się, że wszystkie "problemy" są z winy samych klientów, którzy nie mają bladego pojęcia o umowach, fakturach, podatkach w Polsce i terminach ich płacenia, myślą, że kredyty same się spłacają, albo przynoszą rachunki księgowej z opóźnieniem i dziwią się, że podatki też są z opóźnieniem wyliczone. Ręce opadają jaki jest poziom wiedzy tych ludzi, a frustracja rośnie, bo sami coś podpisali i nie wiedzą nawet co. Wydaje im się, że pójdą się sądzić, tylko chyba z samymi sobą powinni w pierwszej kolejności. Nie mówię tu o Tax Care, ale ogólnie o tym jak Polacy prowadzą biznes, chaos, mizerna wiedza i podejście "może tym razem się uda, tu załatam, tu naściemniam i będzie git"
ania874 / 83.13.29.* / 2014-08-23 11:19
nie prawda, sama tam pracowałam i wiem jak to wyglądało , błąd na błędzie bo zero wiedzy, zero sprawdzania i wpychanie 90 firm każdej z osób wmawiajac że dostanie premie- gdzie ta premia dodając do podstawy wychodzi tyle co w normalnej firmie podstawa.
gosia z czarnej wody / 83.25.128.* / 2014-07-25 00:35
Okropna Firma
Trzy miesiące temu mieliśmy otrzymać kredyt gotówkowy.Złożyliśmy wszystkie papiery nawet sama konsultantka WIOLETA CIENIEWICZ przyjechała do nas do domu by podpisać umowę .I co.....od tej pory nawet się nie odezwała nie odpisuje nie telefonuje .Kobieta o tym nazwisku to oszustka UWAŻAJCIE zapadła się pod ziemię.
PiotrK137 / 31.6.142.* / 2014-07-17 20:46
Odradzam. Co parę miesięcy zmienia się księgowa prowadząca, nie da się z nią w żaden sposób skontaktować, na maile odpisuje z wielodniowym opóźnieniem. Podatki zdąża wyliczyć przed terminem, gdy się ostro ciśnie.
zk510 / 37.248.254.* / 2014-07-08 13:26
Fatanie! Nie radze.Dlaczego? "Niech Pan otworzy firme, a my damy Panu karte debetowa..." Otworzylem i niedostalem karty debetowej! Pozatym instytucja finansowa nie ma telefonu i strony (chodzi o oddzialy),czy to nie wystarczy?
Renata Szymańska / 83.28.230.* / 2014-07-01 22:32
FATALNA FIRMA
miałam z nimi umowę księgową od 07.2012, w tamtym roku zmieniłam miejsce pracy i podpisałam umowę z pracodawcą o stałą współpracę (którą wysłałam oczywiście do tax care), wystawiałam rachunki za moje usługi nieświadoma tego co wyczynia moja księgowość... po kilku miesiącach przez przypadek dowiedziałam się, że oni wcale tych rachunków nie księgują w przychodach firmy, bo uznali, że umowa którą podpisałam jest kontraktem menadżerskim i działalnością wykonywaną osobiście!!! i nie raczyli mnie o tym poinformować!!! przez pół roku wystawiałam rachunki mojemu szefowi, który księgował je w kosztach, tymczasem moje rachunki zamiast znaleźć się w moich przychodach-lądowały w koszu!!!! gdy się o tym dowiedziałam byłam wściekła - na szczęście z pomocą przyszli księgowi mojego szefa, którzy wyprostowali całą sprawę....
w życiu nie spotkałam się z taką niekompetencją!!! szczerze odradzam prowadzenie u nich księgowości - żadnej pomocy, ignorancja, młodzi niedoświadczeni księgowi, którzy co chwila się zmieniają...
xcarf / 89.74.16.* / 2014-07-24 23:16
ha, jako pracownik jestem już na skraju wykończenia nerwowego, żal mi tylko klientów. zbyt dużo firm na osobę i brak kompetencji przełożonych, poprzedników. z drugiej strony klienci są często tak niedoinformowani,że powstaje przez to wiele problemów. i tak w koło macieju.
obserwator 505 / 46.238.97.* / 2014-07-24 11:56
tak zgadza się ja tez mam firmę i sama musiałam się rozliczać a pit po terminie mi wysłała księgowa ,tel nie odbiera .jakie nalicza faktury sobie nie tak jak uzganiałśmy ,to zrobiła abonament elastyczny Zeby im pasowało ..księgowa to niest firma wierzytelna..
kamil656 / 160.83.30.* / 2014-07-23 15:24
w sumie nie uważa Pani, że Pani obowiązkiem jest pilnowanie swoich spraw księgowych i kontrolowanie swoich ksiąg rachunkowych raz na jakiś czas?? ja jak prowadziłem firmę to się tym interesowałem...za głupotę i ignorancję się płaci :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy