Forum Forum finansoweInne

TAX CARE opinie.

TAX CARE opinie.

Ślusarz / 2011-10-18 12:56
Chciałbym się poradzić Was w sprawie jakości usług TAX CARE!! Czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą? Czy jakość ich usług jest dobra?
Wyświetlaj:
wiola OT / 93.105.178.* / 2015-02-03 18:02
Nawet największemu wrogowi bym nie poleciła!!!

Byłam klientką przez 1,5 roku. Przez ten czas przewinęły się 3 księgowe. Każda kolejna potrzebowała jakiegoś czasu aby wdrożyć się w dokumenty dotyczące mojej firmy. Pełno błędów w dokumentach. Pomimo terminowego dostarczania dokumentów kilkakrotnie musiałam upominać się o to aby księgowa na czas wyliczyła mi składkę VAT i podatek dochodowy za dany okres rozliczeniowy. Zdarzyło się kilkakrotnie, że nawet 25 dnia miesiąca składka VAT do Urzędu Skarbowego nie były rozliczone, przez co nie miałam możliwości opłacania ich w terminie. Mogłabym pisać o uchybieniach jeszcze długo, ale szkoda szarpania nerwów. Teraz od ponad roku nie jestem ich Klientką bo zerwałam z Nimi Umowę z końcem 2013 roku, a mimo to bezprawnie przysyłają mi Faktury do opłacenia za usługę księgowości. Ręce opadają. A żeby wyjaśnić sprawę to nie ma z kim rozmawiać na ten temat. Nikt nie jest za nic odpowiedzialny i kompetentny w tej firmie.
Lidia D / 83.6.230.* / 2015-02-05 20:33
Właśnie wniosłam przeciwko nim pozew do Sądu. Klęska nie firma, tragedia i czarna rozpacz :(
nestor2 / 2015-03-31 15:25
Witam serdecznie noszę się z zamiarem podania Firmy Tax Care do sądu i w związku z tym mam pytanie czy ma to sens .?Pozdrawiam
Jerzy50 / 83.29.205.* / 2015-04-02 14:46
Witam
Mam to samo bo to są zwykli wyzyskiwaczem anda Złodzeij
fiona151 / 2015-02-22 21:55
Witam,
Poszukuje poszkodowanych osób które przylaczą sie do pozwu zbiorowego dotyczacego nieuczciwych praktyk stosowanych przz Taź Care.
Osób które tak jak ja zostały wmanipulowane w ksiegowość pod pretekstem pomocy w udzieleniu pozyczki.
Wszystkie szczegóły podam w późniejszym terminie. Jestem po rozmowie z prawnikiem, chętnie podejmie temat jednak jedna osoba to za mało by złożyc doniesienie do prokuratury.
Magdalena382 / 83.20.2.* / 2015-04-04 17:13
Chętnie przyłączę się do pozwu,proszę o szczegóły. Najbardziej nieuczciwa firma jaką znam.
Jerzy50 / 83.29.205.* / 2015-04-02 13:32
Witam
Jstem jedną z nich po krótce podpisałem z nimi umowę bo to było niezbędne żeby otrzymać kredyt po dwóch dniach wypowidziałem na piśmie umowę a oi mi przysłali fakturę do zapłaty za nic nie robienie
nestor2 / 2015-03-31 15:23
Witam serdecznie chętnie przyłączę się do pozwu zbiorowego ja również zostałem oszukany przez Tax Care.Pozdrawiam
MagZu / 89.231.103.* / 2015-03-08 21:06
Również zostałam wmanipulowana w ubezpieczenie przez Tax Care w TU Europa. Żerują na ludzkiej niewiedzy i nieumiejętności wczytania się w dziwne prawnicze sformułowania. Pokazują wykresy, które ilustrują duże zyski, a kiedy już złapią.. Łobuzy, naciągacze itd. Przystępuję do pozwu zbiorowego przeciw TU Europa. Nie wiem, czy jest już formułowany pozew zbiorowy przeciwko Tax Care. Jeśli jest, proszę o informacje. Pozew przeciwko nieuczciwym praktykom firm ubezpieczeniowych jest prowadzony przez kancelarię LWB z Warszawy.
grzegorz i / 46.171.87.* / 2015-01-30 09:49
Kiedyś może i księgowość nie była u nich zła, choć z doświadczenia wiem że w dokumentach jest nadal mnóstwo nie skorygowanych błędów , gdyby US przyszedł do Tax Care to w segregatorze każdego klienta znalazłby przynajmniej kilkanaście błędów.
Dodatkowo opłaty mogą dobić każdego, spóźnienie z dokumentami 99 zł, rozliczenie poprzedniego miesiąca od 99 zł, dostarczenie korekty jakiejś faktury abonament za wszystkie miesiące jakich dotyczy korekta, zdarza się nawet tak że jest korekta na 30 zł a koszt tej korekty to 500 zł , fakt że managerowie boja się klientów lepiej ustawionych im nie doliczają opłat dodatkowych, boją się jak ognia reklamacji. 'Księgowi są dobrzy ale ludzie nad nimi są beznadziejni , managerowie jeszcze jako tako ale dyrektorzy regionalni nie mają żadnego pojęcia o księgowości wprowadzają takie rzeczy przez które nie ma takiej opcji żeby księgowy mógł dobrze zaksięgować , jest bałagan ,nie oddają wszystkich faktur za dany rok bo kilka % zostaje zgubiona, ludzie biorą protokół i idą do dom a podczas kontroli jest problem, kiedyś miałem inne zdanie na ten temat ale po długiej współpracy naprawdę odradzam.
Leonard O. / 37.31.250.* / 2015-02-04 12:18
NIE Polecam nikomu tej "firmy". Mnie bezprawnie wykazali do KRD w 2014r za opłacone w 2012r moje zobowiązania wobec TaxCare - przedłożyłem im bankowe potwierdzenie wpłaty.
Bezprawnie dokonali zniesławienia mojej osoby.
marcin647 / 188.226.213.* / 2015-01-24 10:52
opinie mają słabe, to fakt, ale nie wiem, z czego to wynika, bo mi prowadzą księgowość bezbłędnie i nie zawalają terminów (zatrudniam 7 pracowników na etacie, miesięcznie kilkadziesiąt faktur). mam też od roku tam kredyt na firmę na fajnych warunkach, i również OK, spłacam terminowo i nie ma żadnych problemów.
ja nie wiem, ludzie mają do przeanalizowania umowy, czas na odstapienie, i wszystko jest OK, a później jakieś dziwne lamenty, że ktoś ich oszukał. ja PRZECZYTAŁEM swoją umowę i nie ma w niej żadnych niepokojących zapisów, wszystko czarno na białym, a i nikt mnie nie namawiał na dodatkowe produkty.
edaret / 78.88.46.* / 2015-01-29 09:00
nie wiem jak kontrahenci ale pracownicy otrzymują umowę o pracę z czternastodniowym opóźnieniem między datą wystawienia i obowiązywania a podpisania. Co wtedy z terminem odstąpienia od umowy?
byli pracownicy 2 / 78.8.91.* / 2015-01-29 10:24
To mało powiedziane, na rozmowie dostajesz informacje ze zostanie przeprowadzone szkolenie przygotowujące Cie do rozmów z klientami, po czym okazuje sie że takie szkolenie polega tylko i wyłącznie na tym że dostajesz materiały w formie xero, osoba która ma szkolić przeczyta to przy Tobie - jak byś sam nie potrafił a dalej ucz się w domu. Zero jakiegokolwiek przygotowania technicznego do rozmowy, stąd też zapewne wcześniejsze komentarze o nie przeszkolonych doradcach i sprzedawcach. Wrzucają na głęboką wodę bez odpowiedniego przygotowania... Typowa masówka bez ładu i składu, a najbardziej rzucające się w oczy jest całkowity brak jakiegokolwiek zorganizowania. Nowi pracownicy 2 tygodnie bez własnego krzesła czy biurka nawet mówi samo za siebie.
Odradzam taką pracę, chyba że ktoś jest bardzo zdesperowany.
JJJJJJJJJJJJ / 89.228.229.* / 2015-02-19 15:32
Jakbym czytała swoją historię...... ja nie wiem skąd takich dziwnych ludzi biorą.....a najlepiej żebyś jak najszybciej otworzył własna działalność, a sama słyszałam jak mówią do siebie NIBY DORADCY: gdzie my znajdziemy takiego idiotę, który będzie chciał być doradcą?.... to stwierdzenie mówi samo za siebie
;-) / 78.88.46.* / 2015-01-29 11:10
o ile i biurka nie trzeba skręcać samemu ;-)
fiona151 / 2015-02-22 21:53
Witam,
Poszukuje poszkodowanych osób które przylaczą sie do pozwu zbiorowego dotyczacego nieuczciwych praktyk stosowanych przz Taź Care.
Osób które tak jak ja zostały wmanipulowane w ksiegowość pod pretekstem pomocy w udzieleniu pozyczki.
Wszystkie szczegóły podam w późniejszym terminie. Jestem po rozmowie z prawnikiem, chętnie podejmie temat jednak jedna osoba to za mało by złożyc doniesienie do prokuratury.
Jerzy50 / 83.29.205.* / 2015-04-02 14:57
Witam
Chętne przyłczę się do pozwu bo zostałem w pefidny sposób wmanipulowany
aldi83 / 83.6.156.* / 2015-03-04 18:00
chetnie sie przyłączę do pozwu!!!! prosze pisac na atoptyk@wp.pl
Justyna87 / 109.243.12.* / 2015-03-04 09:46
Witam,rowniez mam podobna sytuacje z checia przyłacze siedo pozwu przeciwko nim.
NZW / 89.79.69.* / 2015-01-22 16:17
Witam,

TAX CARE ?!

Obrzydliwa naciągająca arogancka firma! Mieliśmy wraz małżonką dostać pożyczkę z Idea Banku, która to pożyczka udzielona miała zostać tylko wraz z zabezpieczeniem pod postacią księgowości prowadzonej przez TAX CARE. Z pożyczki zrezygnowaliśmy gdyż warunki były kiepskie i sprawa powinna być zamknięta a tu "niespodzianka" TAX CARE postanowiło wysyłać nam faktury za usługi, które nigdy wobec nas nie były świadczone, a okazana nam umowa ramowa została uznana za obowiązującą - podkreślam że nigdy nie wzięliśmy ostatecznie żadnej pożyczki, której częścią były te usługi?! Dziesiątki e-maili, tłumaczeń, reklamacji - wszystko odbija się jak od ściany i mało tego - jeszcze TAX CARE zgłosił nas do Krajowego Rejestru Długów przez co w bankowych systemach jesteśmy pogrążeni... Suma rzekomych faktur na około 800 zł lub jak nam napisano sąd cywilny - co wybieracie? Gnoje skończone zarabiają na wyłudzaniu, na strachu małych przedsiębiorców przed dużą korporacją wraz z armią prawników. Pewnie skończy się to tym, że i my zapłacimy bo co tu robić?! W KRD powiedziano nam, że postarają się nam pomóc ale to też niesie za sobą następne koszta


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Hubi710 / 83.27.126.* / 2015-03-14 00:02
Tak to jest jak się nie czyta. Aby tylko ubiegać się o pożyczkę w IDEA BANK trzeba wziąść abonament TAX CARE. Jednak można zrezygnować, wypowiedzieć umowę płacąc 3 krotność miesięcznego abonamentu. Oczywiście wszystko w swoich terminach. Ja ten punkt wałkowałem z doradczynią godzinę czasu, co na wypadek jak nie dostanę pożyczki, jak wypowiedzieć tax care - ludzie nie czytacie, nie myślicie i tak to się kończy.
aldi83 / 83.6.156.* / 2015-03-04 18:03
zapraszam do pozwu zbiorowego
maja_to / 2015-03-16 14:37
WITAM,
PRZYŁĄCZE SIĘ DO OSÓB POSZKODOWANYCH.
JEST TO OSZUSTWO I ŚWIADOME WPROWADZENIE KLIENTA W BŁĄD
frycia 24 / 91.225.191.* / 2015-01-29 20:35
W zupełności się zgadzam mam ten sam problem z tą firmą,w poszukuję osób podobnie nabitych w butelkę,proszę o kontakt e-mail
vxz / 217.153.158.* / 2015-01-19 19:26
to firma ,która działa jak pasożyt i roluje ludzi na ich niewiedzy,jeszcze troche to bedzie lub jest afera na rangę Goldu ludzie unikajcie tej firmy to typowy pasożyt dość że drogi to jeszcze niekompetentny i nastawiony na wałek ludziska nie dajcie się dymać ,miejcie rozum i zdala od nich...............
EW.K1985 / 46.171.87.* / 2015-01-16 23:52
Jakie to dziwne, przychodzą klienci , czytają umowę , maja jeszcze kilka ustawowych dni na rezygnację, nie rezygnują wszystko jest fajnie, sami nie dopełniają swoich obowiązków, księgowa nie może wiedzieć wszystkiego o nich, są przedsiębiorcami, chyba nie są niepełnosprawni, gdy trzeba zapłacić pierwszą fakturę to już robi się problem, gdy jest już kilka faktur to szuka się powodów aby tych faktur nie zapłacić, niby źle zaksięgowana faktura, złe zgłoszenie do zusu,takich DZIADÓW jest dużo, bankruci, nie mają na nic pieniędzy kombinują jak tu nie płacić i to oni tak naprawdę są oszustami a nie tax care,


pracowałam jakiś czas w Tax Care dopóki nie przeszłam do lepiej płatnej pracy bo jeśli chodzi o wynagrodzenie to jest coraz słabsze jak na takie wymagania od księgowe, ale w TC od księgowej naprawdę wymaga się dużo, sa częste szkolenia , kontrole wewnętrzne itp. ale jak się dowidziałam w tym roku jeszcze niższe pensje dla księgych, księgowe będą odchodzić zTC do innych firm bo jak na tak wysokie wymagania płaca jest marna, ,'


więc ze swojego doświadczenia powiem że księgowe są tam dobre, dokumenty sa kontrolowane pod względem poprawności ale zawsze znajdzie się jakiś bankrut, dziad który szuka powodu aby nie zapłacić i po rozwiązaniu szuka w umowie ratunku , to są OSZUŚCI A NIE TC
rozczarowana / 31.174.25.* / 2015-04-03 13:42
guzik prawda z tymi ustawowymi dniami na rezygnację otworzyłam firmę 02.04.2015 zrezygnować chciałam 03.04.2015 i nie da rady trzeba trzy miesiące płacić abonament i jest się na nich skazanym przez trzy miesięczny okres wypowiedzenia
marek2343 / 31.61.129.* / 2015-01-04 22:24
Mam w Tax Care księgowość, dostałem też dobry kredyt parę miesięcy temu i nie mogę zgodzić się z negatywnymi opiniami tutaj, a jest ich sporo z tego, co czytałem. Jeżeli chodzi o księgowość, to wszystko gra, mam sporo dokumentów miesięcznie i jak dotąd żadnego błędu moja księgowa nie zrobiła, żadnych pism z urzędów itd., no i w razie rutynowej kontroli skarbówka robi ją u nich, tzn. w TC, a nie u mnie w siedzibie. Kredyt mam na dobrych warunkach, z oprocentowaniem 4%, dokładnie czytałem umowę od pierwszej do ostatniej strony, żadnych kruczków, doradca też o wszystkim mi powiedział. Myślę, że chyba nie ma sensu brać sobie do serca większości negatywnych opinii, może w części jest coś z prawdy, ale to raczej subiektywne odczucia po spotkaniach z doradcami, tak czy inaczej mnie to wygląda na czarny PR, bo część opinii identycznej treści widziałem na paru forach. ;)
ireneusz10 / 83.238.51.* / 2015-02-02 20:43
poszukuję osób oszukanych podaje ich na policję i do prokuratury im będzie nas więcej to zniszczymy nieuczciwe procedury -oczekuje telefonu od wszystkich poszkodowanych
509127923
rolpa / 178.43.117.* / 2015-02-12 15:36
Przyłączam sie do Pana
Wszystkim poszkodowanym polecam zgłoszenie sprawy na policję, tak mi doradził rzecznik konsumentów. Im będzie nas więcej tym lepiej.
Przeprowadziłem analizę metod działania tej firmy i umieszczam ją pod spodem.
Prosiłbym o składanie tego pisma razem z własnym doniesieniem o oszustwie.
Jest poniżej proszę je skopiować i wydrukować:

Doniesienie o metodach stosowanych przez firmę Tax Care przy współudziale Idea Banku (ten sam włsciciel)
W celu wyłudzania pieniędzy od firm.

Oto pełne dane firmy której doniesienie dotyczy.
Tax Care S.A. ul Przyokopowa 33
01-208 Warszawa
nip 521-348-07-07

Zgłaszam że firma Tax Care stosuje następujący schemat wyłudzania pieniędzy.
Najczęściej podczas zawierania umowy o pożyczkę w Idea Bank agenci nagabują
klientów na jednoczesne skorzystanie z usług księgowych firmy Tax Care.
Podawane są niskie stawki opłat za prowadzenie księgowości nie zgodne z tym co klient dowie się późiej.
Agencie nagabują że podczas zgody na księgowość procent pożyczki będzie niższy.
Stosują także wszystkie możliwe sposoby aby podpisać umowę z Tax Care.
Oczywiście istnieje możliwość zrezygnowania z tego pakietu usług (pożyczka + usługi księgowe)
w ciągu miesiąca po zapoznaniu się dokładnym z dokumentami w domu.
Po zapoznaniu się z dokumentami dowiadujemy się że pożyczka jest na fatalnych warunkach.
Całkiem innych niż przedstawiają agenci. Usługi Tax Care także są wyższe gdyż najniższa
kwota którą wpisał agent to kwota netto a podawał że brutto poza tym dotyczy to tylko 10 faktur miesięcznie.
Rzeczywiste opłaty sięgają kilkakrotnie więcej w zależności od firmy.
Wszystko to jest prowadzone tylko po to aby wprowadzić klienta do systemu firmy Tax Care.
Gdy klient znajdzie się w ich systemie zaczyna się gehenna.
Różna dla przedstawionych wariantów:

1 wariant- klient po zapoznaniu się z dokumentami rezygnuje z propozycji.
Do pożyczki nie dochodzi ale umowa z firmą Tax Care jest tak skonstruowana aby wyłudzić pieniądze nic nie dając w zamian. Przede wszystkim jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia.
Ponieważ miesiąc w którym złożyliśmy wymówienie nie jest brany pod uwagę jest to nawet 4 miesiące.
Firma nie poczuwa się wtedy do obowiązku wykonywania usług księgowania jednak wystawia faktry przez 4 kolejne miesiące.
Oczywiście na stawkę którą wpisał agent jest to około 230 zl brutto
(agent podawał 180 ale oczywiście była to kwota netto)
Jeżeli klient nie płaci faktur doliczane są dodatkowe usługi na kolejnych fakturach za monitorowanie telefony itp.
Klienci są straszeni wpisem do krajowego rejestru długów a później sądem.

2 wariant- klient decyduje się i korzysta z usług firmy Tax Care
Księgowość jest prowadzona w większości przypadków niechlujnie.
Występuje dużo błędów klient musi zajmować się ich korygowaniem.
Firma ma 150 reklamacji dziennie obecnie liczba reklamacji dochodzi do 60 tysięcy.
Wykorzystują tu fakt że to przecież właściciel firmy odpowiada.
Jak już ma dość zgłasza zerwanie umowy zaczyna się proces opisany w wariancie 1.

Widać wyraźnie że stosując takie praktyki można zyskać znacznie więcej niż przy rzetelnie wykonywanej księgowości.
Przez 4 miesiące nie trzeba płacić księgowej a jedynie wysyłać faktury za nie wykonaną usługę.

Ostatnio firma Tax Care reklamuje usługi księgowe za złotówkę.
Wiele ludzi da się na to nabrać. Możemy się tylko domyślać na czym firma będzie zarabiać.
Księgowanie za złotówkę doprowadziło by firmę do bankructwa.
Podejrzewam że umowa będzie tak skonstruowana aby wykorzystywać schemat przedstawiony wyżej.
Czyli opłaty będą pobrane w przypadku rezygnacji z usług.
Tax Care będzie wykonywała niechlujnie księgowość im krócej tym lepiej dla firmy ( 1zl za miesiąc oznacza stratę dla firmy) Zdenerwowany klient wypowie umowę i będzie musiał płacić przez 4 miesiące.
Proszę odpowiednie organa o przyglądnięcie się działalności Firmy Tax Care bo szykują się wyłudzenia na dużą skalę.
rozczarowana / 31.174.25.* / 2015-04-03 09:16
Ja nie dostałam do domu żadnych dokumentów wszystkie dokumenty zabrał przedstawiciel. Teraz chce zrezygnować z umowy i muszę czekać trzy miesiące okresu wypowiedzenia.
whoopie / 79.190.178.* / 2015-01-07 14:57
hehhehehe dobry marketing szeptany - nikt tu nie robi czarnego pr taxcare to najgorsza księgowość z jakiej do tej pory korzytsałem fajny marketing itd. a później wszystko stanowi problem, kiepska obsługa klienta, brak przejrzystości w deklaracjach, masa dodatkowych opłat - stanowczo odradzam. Prowadzę sklep intenetowy [...] i jestem bardzo nie zadwolony z ich obsługi, cen, a przede wszystkim uczciwości.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
marek2343 / 31.61.140.* / 2015-01-09 18:33
Nie sądzę. Dziwią mnie takie opinie, tym bardziej, że widzę ich sporo, no bo sam mam dobre zdanie o nich, po prostu się sprawdzili. Jakie miałeś dodatkowe opłaty? Bo ja żadnej, płacę wyłącznie za to, co podpisałem. Żadnych dziwnych monitów nie dostaję.
Jak nie czarny PR, to co? Kto normalny na 10 forach zakłada loginy i to samo wkleja? Przyznasz chyba, że dziwne.
księgowa !!! / 80.52.144.* / 2015-02-17 09:45
właśnie wyprowadzam księgowość z 2 ostatnich lat klientowi TAXCARE - rażące błędy... dokumenty zaksięgowane i rozliczone na wyczucie. Podatki i odsetki z tytułu korekt będą słono kosztować podatników za niedbalstwo TAXCARE :(
Krzysiek 442 / 31.174.113.* / 2014-12-22 11:29
Brak profesjonalizmu, dezinformacja doradcy nie przygotowani do rozmów z klientem. Pożyczki, o których informują, ze są oprocentowane 4 - 6% okazują się ubezpieczone i łączne oprocentowanie wychodzi prawie 20%.
mmmm1 / 79.189.33.* / 2015-01-23 08:58
Beznadziejna obsługa. Tragiczny przepływ informacji. Wypowiedziałem umowę, zamknąłem u nich obsługę, a nie wiedząc dlaczego wysyłali jeszcze deklaracje do US. Z czego potem po wezwaniu do US musiałem się tłumaczyc z róznic w deklaracjach. A oni zapomnieli ze mają nie przesyłać. Żenada. Dziecinada.
Delmuska / 46.215.81.* / 2014-12-22 03:38
zdecydowanie odradzam! Dałam się nabić w butelke bankowi Idea. Nie korzystałam z tax Care, a komornik mi ściaga 3000 zł za "gotowość pełnienia usług". Złodzieje! I z nikim nie mozna się dogadać, bo nie mają ustalonej siedziby firmy!
medi / 212.67.149.* / 2014-11-24 16:42
Zdecydowanie odradzam. Wiele obiecują później przy wypowiedzeniu umowy powołują się na zapisy w umowach, niby sprawdzają ich prawnicy po 3 tygodnie jak przyjdzie co do czego to nie potrafią przesłać konkretnego dokumentu. Typowe odbijanie piłeczki od jednej osoby do kolejnej.
dwejs / 82.115.69.* / 2014-11-24 15:28
odradzam !
Krzysztof N / 77.45.36.* / 2014-11-06 13:38
Witam serdecznie. Otrzymałem zapewnienie od konsultanta o pożyczce bezzwrotnej w kwocie do 25000 jeżeli prowadzę działalność min. 3 miesiące. Muszę pojechać do Bydgoszczy na spotkanie z doradcą i na miejscu jest możliwość wypełnienia wszystkich formalności. Podobno są to pieniądze z banku gospodarczego z pomocy deminimis, nie ponoszę żadnych kosztów ubezpieczenia itp. Czy już ktoś z Państwa skorzystał z takiego dofinansowania i jest zadowolony. Pozdrawiam
dwejs / 82.115.69.* / 2014-11-24 15:27
kłamstwo,ja pojechalem wydalem na paliwo oraz stracilem czas
Louuise / 83.144.112.* / 2014-10-08 09:06
Jestem nową księgową firmy która odeszła z TC. Choć dostałam od mojego nowego klienta kontakt do księgowej z TC to od paru dni nie mogę się skontaktować z nią ani telefonicznie ani mailowo. Firma ma infolinię i niestety nie ma możliwości skontaktowania się z kimś z kierownictwa. Napisałam więc reklamację i odpowiedział mi automat że mają co najmniej 30 dni na rozpatrzenie tej reklamacji..... dla mnie to kpina.
Jacek410 / 62.69.235.* / 2014-10-22 10:38
Odradzam, odradzam, po stokroć odradzam każdemu.

Nie dość, że "w związku z dynamicznym rozwojem firmy" zmienili kilkukrotnie moją księgową prowadząca to jeszcze tylko przypadkiem okazało się, że w moich dokumentach jest masa błędów skutkująca wielotysięcznymi stratami dla mojej firmy - podwójne księgowanie całych raportów miesięcznych, błędne liczenie kosztów etc.

Żeby było przyjemniej - zakończyłem umowę i traf chciał, że spóźniłem się 5 dni z płatnością faktury. Czy Taxcare załatwiło kwestię jak profesjonalna firma wysyłając wiadomość przypominającą lub nawet wezwanie do zapłaty? Nie. Od kilku dni nęka mnie bzdurnymi smsami i mailami ich dział windykacji, który mimo, że faktura zapłacona to zdążył naliczyć 50 groszy odsetek.

Absurd.
Ula_29 / 194.147.108.* / 2014-12-02 15:40
tak się składa, że Tax Care zawsze wysyła wiadomość mailowo i smsowo z przypomnieniem nadchodzącej płatności. ktoś tu chyba jest gapą ;D ja korzystam i bardzo jestem zadowolona, zero formalności po mojej stronie, a i doradztwo profesjonalne. nie tylko księgowe.
Ula_29/194.147.108 / 83.21.216.* / 2015-03-13 02:35
Co Ty nie powiesz?!!Ja korzystam z tc od poczatku id i tc i jakos nigdy smsa nie dostalam a maile zalezy pewnie od pogody:)nie osmieszaj sie_wszyscy wiemy jak jest:)
isabelka / 46.171.87.* / 2015-02-16 08:58
ha ha ha polecam, jak się płaci a nie masie pojęcia co jest w papierach to można polecać a jak ktoś ma jakieś pojęcie o czymś to wie jaki tam jest bałagan dokumenty księgują praktykanci, nikt tego nie sprawdza w urzędach skarbowych jak słyszą z jakiego biura to się śmieją, co miesiąc te same błędy nie umieją wysłać deklaracji, zgłoszeń, nie ma nad nimi żadnej kontroli, boją się tylko reklamacji bo za to maja potrącane prowizje więc to jest najlepsza metoda zasypać ich reklamacjami
guziczek / 79.185.216.* / 2014-10-28 22:49
ja też tak mówię
wieska136 / 89.229.185.* / 2014-10-09 12:16
Słyszałam że teraz można podpisać umowę na rok za 1 zł.za cały szeroki pakiet usług. Oferta interesująca, ale czytając te wszystkie opinie zastanawiam się czy warto rezygnować ze sprawdzonego biura rachunkowego za te kilka złotych oszczędności. Co to będzie za obsługa za 1 zł? Czy ktoś by się skusił?
BRMA / 89.229.62.* / 2014-11-18 12:15
Czy sama chciałabyś pracować za 1 złotówkę, bo ja nie. Są tylko nie uczciwą konkurencja dla prawdziwych księgowych ciężko pracujących we własnych biurach rachunkowych. I pamiętaj o przysłowiu "Chytry dwa razy traci." A przysłowia są mądrością narodu.

księgowa
szklarek / 2014-11-18 12:18
Przecież najprawdopodobniej (o ile w ogóle to prawda) chodzi o umowę terminową na min. 2 lata, z takim kosztem obsługi w drugim roku, że wyjdą na swoje.
Analogicznie jak z operatorami telekomunikacyjnymi na ten przykład.
tanioszkadroszka / 37.249.24.* / 2014-11-15 20:59
co tanie to drogie poza tym zawsze za małą kwotą zawsze ukryty jest duży hak nie haczyk:)
ewelina911 / 46.112.236.* / 2014-11-13 16:25
Nie podpisuj ja to zrobiłam i w momencie wypowiedzenia płace stawke 199 miesięcznie nie dając ani jednego dokumentu
ASASASA / 31.174.104.* / 2014-11-12 18:02
Też tak słyszałam i namawiam moją siostrę. Ponoć to jest dla osób, które nie księgują więcej niż 30 dokumentów miesięcznie. Licząc 1 zł za miesiąc, a porównując to do zwykłej księgowej, której trzeba płacić po 100-200 zł miesięcznie (w zależności od ilości faktur) to mamy 1200-2400 zł rocznie w kieszeni. Ja już jestem w Tax Care od dawna i jestem zadowolona. Jakbym mogła się zapisać po raz drugi - żeby korzystać za złotówkę - to bym się zapisała ;-)
asasasa/31.174.104 / 83.21.216.* / 2015-03-13 02:53
Zycze szybkiego przebudzenia:)i duzo szczescia bo przy tym podejsciu bedzie ci bardzo potrzebne-sprawdzilas chociaz raz ksiegi?
wojteklu / 194.147.108.* / 2014-11-12 16:11
Witam,
Jakoś zawsze tylko widać negatywne opinie o firmach, nieważne czy to jest TaxCare czy Play, a może auto marki X... Normalna rzecz z tym jest, że opinie negatywne obiegają najszybciej świat.
Mam księgowość w TaxCare i jestem zadowolony. Z księgową mam dobry kontakt, robi to co należy.. Przed urzędami odpowiada księgowa, podpisywałem przecież pełnomocnictwo do reprezentowania. I wytłumaczyła mnie z mandatu za niezgłoszenie konta firmowego. Podobno mandat wynosi od 1000 zł...
Ja tą firmę polecam. Mam księgowość od 8 miesięcy.

Zastanawia mnie czy jakbyście tak we wszystkie opinie negatywne wierzyli, jakby wyglądało to wszystko. Poczytajcie o opiniach innych firm.
ksiegxxxxx / 89.229.62.* / 2014-11-18 12:18
Przed urzędem skarbowym zawsze odpowiada właściciel firmy.
gość117 / 89.66.253.* / 2015-04-28 19:48
a wiesz co to jest pełnomocnictwo? :)
business / 81.15.222.* / 2014-10-10 07:27
nad czym się zastanawiać? oferta 1zł może być dla dostawy internetu, obsługę przez rok w pralni, czy jakiś karnet do kina, ale nie za rozliczenia podatkowe. Tax Care nie zna się na tym co robi, bałagani klientom w dokumentacji. Ja wolę zapłacić uczciwie i oczekiwać uczciwej i rzetelnej usługi. Zwłaszcza w obszarze rozliczeń z urzędami.
Dobry radca / 31.1.213.* / 2014-10-05 13:41
Posłuchajcie, zróbcie to co zrobił mój znajomy. Gdzieś w maju 2014 podpisał umowę z TAX CARE na prowadzenie księgowości. Już w pierwszym miesiącu TAX CARE narobiło mu takiego bałaganu, że chłop się złapał za głowę. Korekty do urzędów, wyjaśnianie, masakra. Napisał reklamacje i po wysłaniu reklamacji przez e-maila otrzymał potwierdzenie złożenia reklamacji. Numer tego potwierdzenia był coś ponad 20000. Chłop się złapał za głowę. Od razu wypowiedział umowę i jednocześnie złożył pismo tzw uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia woli podpisanego pod wpływem błędu. Jest to opisane w art. 84 Kodeksu cywilnego. Powołał się na ten artykuł, napisał, że firma TAX CARE wprowadziła go w błąd że będzie rzetelnie prowadziła mu księgowość, dobrze wiedząc, że nie sprosta temu, przy takiej ilości reklamacji. Napisał, że umowa jest tak sporządzona, aby wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców i nic w zamian nie dając. I z tego co wiem wygrał. Dali mu spokój.
Piszcie te oświadczenia. Powołujcie się na numer potwierdzeń złożenia reklamacji. Cały myk w tym art. 84 polega na tym, że błąd musi być tego rodzaju, że gdybyście wiedzieli o fakcie, to nigdy byście umowy nie podpisali. No więc odpowiedzcie, czy podpisalibyście umowę z TAX CARE wiedząc że mają dziesiątki tysięcy reklamacji? że nie radzą sobie z wywiązywaniem się z zobowiązań, a naciągają kolejnych klientów, aby tylko wyłudzać pieniądze? NIE! nie podpisywalibśycie! I nikt o zdrowych zmysłach by nie podpisał. Firma TAX CARE wprowadza w błąd klientów zobowiązując się do rzetelnego prowadzenia księgowości, bo dobrze wie, że nie uda jej się tego zrobić. A więc robaczki, zakładam, że macie jakieś tam swoje reklamacje, bo skoro narzekacie, to pewnie też składacie reklamacje. Zerknijcie na kolejny numer Waszej reklamacji, niech wam się nogi ugną i siadajcie czym prędzej do biurka piszcie oświadczenie o uchyleniu się od skutków oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu. Sprawa na 100% do załatwienia. Niestety mam też smutną wiadomość. Oświadczenie trzeba złożyć w ciągu roku do podpisania umowy. Do dzieła!
evebso / 31.1.80.* / 2015-02-09 12:09
Właśnie zrobiłam tak jak Pan radzi. Poczekamy
evebso / 46.215.1.* / 2015-02-10 10:25
Wczoraj wysłałam reklamację i miała numer 58582 (09.02.2015)Bez komentarza.
evebso / 37.7.225.* / 2015-03-04 10:24
Właśnie jestem w trakcie wypowiedzenia z nimi umowy. Powiem tak, masakra. Odkąd zawiadomiłam ich,że z nich rezygnuję i zwalniam z obowiązku świadczenia usługi (ostatni m-c mi rozliczą w lutym).Moje wiadomości z poczty chyba trafiają już u nich do spamu, bo zero odzewu. Dopiero wysłany SMS rodzi odzew. Do nowej firmy mam dostarczyć zgłoszenie do ZUS - zero odzewu (chyba muszę się przejść do ZUS po kopię). Aby otrzymać kopię VATR sama podejdę do skarbówki, bo skan UPL1 przesłali w takiej jakości, że nie da się nic odczytać - chociaż wiedzieli ,że to zanoszę do skarbówki, która mnie o to prosiła.Nigdy więcej nic z nimi nie chcę mieć do czynienia.
evebso / 31.2.98.* / 2015-04-03 10:33
Jestem w trakcie wypowiedzenia umowy. Zwolniłam ich z obowiązku świadczenia mi usług i wypowiedziałam pełnomocnictwa. Dotąd płaciłam 1,23. Pewnie teraz, ponieważ zamknęłam rachunek w ich banku to przysolą mi po 230 zł przez 4 miesiące. Wolę płacić niż być z tymi pożal się Boże księgowymi - mylącymi się na każdym kroku ( zaznaczę,że jedna z księgowych jest ok. ale to za mało aby mnie z nimi zatrzymać.)

Ostrzegam wszystkich przed jeszcze jedną pułapką związaną z ich usługami. Otóż przy zamykaniu konta w banku - które założyłam chociaż do niczego nie było mi potrzebne - firmowe bez problemu bo tam widziałam opłaty, bo był ruch na koncie. Na koncie prywatnym Idea banku nie było nic widać przez 5 miesięcy, że należą się opłaty. Nie powiadamiali, nie było widać pobierania opłaty. Było cały czas '0' na koncie. Przy zamykaniu okazało się ,że mam zaległość. U mnie było to 5 m-cy, ale przez lata może się uzbierać spora suma.

W międzyczasie zawarłam umowę z nowa księgową on-line i powiem Państwu ,że to jest strzał w dziesiątkę. Komunikacja super, przesyłam tylko skany -oryginały są u mnie . Kosztuje to niewielkie pieniądze, a jest jeszcze program partnerski i za polecenie można zejść z opłaty do zera. Wszystko opisałam na mojej stronie
ksiegowosc.ewapoleca.com.pl
rolpa / 178.43.116.* / 2015-02-11 15:24
moja reklamacja ma numer 58871(11.02.2015)
czyli dobre tempo 150 reklamacji dziennie
dobry radca / 31.1.213.* / 2014-10-05 13:46
Acha, jeszcze jedno. Dzielcie się swoimi doświadczeniami po wysłaniu oświadczenia (musi być w formie pisemnej). Mówicie o swoich zwycięstwach, aby innym dodać odwagi do walki z oszustami. Przedsiębiorcy i tak mają ciężko w Polsce, a takie firmy jak TAX CARE tylko dodatkowo utrudniają pracę. Mają zniknąć!
OSIA22402 / 94.251.222.* / 2014-10-18 19:55
ZGADZAM w 100%. Niesamowicie sprytnie są przygotowani doradcy, na wszystko mają opowiedż. OBIECUJĄ NIESAMOWITE RZECZY. CHCĄ WSZYSTKO PRZEŚLEDZIĆ U KLIENTA I WYŁUDZIĆ DANE. SĄ TO NAJWIĘKSI OSZUŚCI W POLSCE. MAFIA JAWNA W POLSCE
Mika / 78.10.105.* / 2014-10-08 20:10
Święta prawda. Ja na ich "super działaniach" jestem w plecy jakieś 40.000,00 zł. Oczywiście udają, że nic się nie stało a winnych nie ma. Gość, który mienił się moim "opiekunem" od 2 lat nie odbiera telefonów, ucieka przede mną i nawet nie powie "przepraszam". Niestety moja sprawa ciągnie się w nieskończoność i nie mam pojęcia kiedy się zakończy. Czekam na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego. Absolutnie nikomu nie polecam tej firmy.
Klient475 / 178.37.128.* / 2014-09-11 18:41
Ten cały tax care i Idea bank to zdziercy masakra!! Pracuje od 7 lat w finansach i spotykam się pierwszy raz z tak niekompetentnymi osobami taką ilością błędnie udzielonych informacji klientowi!! Niech ktoś coś zrobi z tym bankiem i ich usługami bo psują rynek dziwić się że ludzie mają potem takie podejście do przedstawicieli instytucji finansowych!!
mstg / 95.40.204.* / 2014-10-13 10:21
A w czym Cię dokładnie oszukali? Może jakieś konkrety? Bo ogólne hasło "zdzierca" niewiele mówi. A z błędnymi informacjami udzielonymi Klientom sam spotykam się od lat, bo też pracuję w finansach. Tyle tylko, że zazwyczaj chodzi o błędne rozumienie Klientów, czyli "niezrozumienie tego co się do nich mówi" a nie błędne udzielanie informacji. O ile Klienci są w stanie zrozumieć na czym polega pożyczka gotówkowa (chociaż z problemami) o tyle rozliczenia i podatki to ciężki temat, więc przypuszczam, że połowa frustracji bierze się stąd, że ktoś źle przeczytał/zrozumiał a później ma pretensje do wszystkich poza sobą. A propos: napisałeś, że ludzie mają złe podejście do przedstawicieli instytucji finansowych. Nie zgadzam się z tym. Chyba, że do Ciebie mają złe podejście?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: