Forum Forum finansoweInne

TAX CARE opinie.

TAX CARE opinie.

Ślusarz / 2011-10-18 12:56
Chciałbym się poradzić Was w sprawie jakości usług TAX CARE!! Czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą? Czy jakość ich usług jest dobra?
Wyświetlaj:
AntyTaxCare / 79.185.117.* / 2013-12-10 18:09
Ja złożyłem w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie toleruje oszustwa i nie popuszczam.
JulitkaKaw / 2013-12-22 01:47
Witam Wszystkich.
W dniu wczorajszym, mój mąż nie słuchając mnie podpisał umowę z tą firmą ( dodam, że za namową dobrze go kierującego kolegi "przyjaciela", który podobno czytał komentarze) Oczywiście, po przeczytaniu wszystkich komentarzy błagałam go aby nic tam nie podpisywał, ale nie skończyło się awanturą, że nie mam racji a komentarze wystawia konkurencja. Myślicie że długo będę musiała poczekać aż sam się przekona iż miałam rację????
Janusz227 / 77.252.244.* / 2013-12-21 08:50
NACIĄGACZE I OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!!
Iwona1980 / 89.65.169.* / 2013-12-09 17:07
Tax Care jest firmą, którą cechuje brak profesjonalizmu. Ceny za ich usługi są odwrotnie proporcjonalne do jakości usług. Kosmiczne pieniądze za "odwaloną" pracę.
Majka 857 / 87.206.98.* / 2013-12-06 10:18
Szukajcie innej firmy , tragedia, księgowe zmieniają się jak rekawiczki, przez nich nieraz miałam problemy z US ,i czym dłużej się jest tym więcej pieniędzy doją.
makonesi / 79.184.164.* / 2013-11-05 21:14
tak tylko piszę, bo szukam wzoru wypowiedzenia umowy w internecie... tragedia.
Nie polecam nikomu nigdy kontaktów z tą firmą.

jak najdalej, omijać wielkim łukiem...chcą tylko oskubać i wrzucić do wora. bez sensu.
Artur403 / 46.253.219.* / 2013-12-04 17:06
Witam. Tak dałem się naciągnąć i podpisałem umowę. Namówili mnie podstępem obiecując, że mogę korzystać z platwormy biznesowej a ja podpisałem. Pierwsza faktura jest na 250zł. Przeraziłem się i napisałem wypowiedzenie umowy. Teraz nie podpiszę umowy z żadną firmą. Mam ksiegową na miejscu za 120zł. faktury przynoszę 10go a czsami 15go i nic się niedzieje. Nie polecam Tax-Care i innych tego typu firm. Artur 516 168 827
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tomekszybki.]
NieKumam / 77.115.60.* / 2014-01-23 12:06
Artur, jak można kogoś namówić podstępem, ja w ogóle tego nie rozumiem jak ludzie piszą, że zostali namówieni podstępem, czyli jak? Jeśli masz napisane w umowie, że płacisz abonament w wysokości jakiejśtam np. 150 zł, ale że masz przynieść faktury do 10 dnia miesiąca, bo za każdy kolejny dzień masz doliczone kilka złotych, albo że jak przekroczysz liczbę faktur o 10 kolejnych to też musisz dopłacić, to dlaczego jesteś zdziwiony, że Twoja faktura jest na 250 zł? Ja tego nie rozumiem. Jak możesz mieć pretensje do kogokolwiek niż do siebie, że masz więcej faktur i że się spóźniasz?
riki376 / 5.60.69.* / 2013-12-11 18:54
To koszmar ciągle wydzwaniają do ludzi którzy nie są ich klientami, namawiają na kredyt. Takie uporczywe techniki powinny być karalne.
Jan Polak / 89.74.141.* / 2013-11-13 21:01
Dotaczje zawsze są
HaniaRZ / 5.174.3.* / 2013-10-31 12:20
Czy to jest forum reklamowe global tax? Bo widzę, że wszystkie wpisy nachrzaniają na Tax Care, a co trzeci wpis reklamuje Global Tax i wysyła ludzi do nich. O co chodzi? Moja Siostra jest w Tax Care i to od dwóch lat - chyba to jest wystarczający okres, żeby się zniechęcić i pomylić, zwłaszcza patrząc na Wasze wpisy - ale nic takiego się nie stało. Jest zadowolona. Może dlatego, że sama używa mózgu i jak ma dostarczyć faktury papierowe, to dostarcza papierowe. Jak ma je donieść do 5 dnia miesiąca to donosi do 5 dnia miesiąca, a nie do 10 ze zdziwieniem w oczach, że "ojej, za spóźnienie trzeba pieniążki zapłacić?". Opanujcie się. A global tax może powinien bardziej subtelnie działać, bo oczernianie kogoś innego i jednoczesne reklamowanie siebie, to trochę słabo o nich świadczy.
andrew1971 / 89.200.214.* / 2014-01-18 23:38
Haniu,przeczytałem Twój wpis dopiero dzisiaj,to forum dotyczy raczej osób poszkodowanych przez Tax Care.O global tax dowiedziałem się teraz od Ciebie.A może Przyznaj się,że jesteś jedną z tych nieszczęsnych księgowych Tax Care która widzi świetlaną przyszłość z tymi naciągaczami a Twoja zadowolona krewna,to się nazywa!!!kto by pomyślał?wystarczy wiedzieć co to takiego:papier,cyfra 5,no i ...jak tam Pisałaś mózg!!!i jest OK.A i jeszcze ojej w oczkach pieniążki!Na dziesiatego Hura.Powodzenia
Tomasz B.. / 46.171.87.* / 2014-01-03 21:49
Dokładnie zgadzam się z Tobą, 2 znajomi mają w Kielcach księgowość od 5 miesięcy i są bardzo zadowoleni,
nie ma lepszej metody na pozyskanie klientów niż pisać takie bzdury na Tax???
W.K / 46.171.87.* / 2015-04-01 22:15
Racja moi znajomi tez mieli tu ksiegowość , jak też mam ale już nie jestem zadowolona oni też nie, pozmieniało się, mam innego księgowego, błedy są nie do wybaczenia. Ja mam jeszcze 2 miesiące do końca wypowiedzenia i koniec męki.
Iwona1980 / 89.65.169.* / 2013-12-09 17:11
Ja akurat nie znam firmy Global Tax i szczerze mówiąc po doświadczeniach z Tax care boję się tego typu firm. Cały system jest niespójny, brakuje komunikacji między oddziałami, w miejscowym oddziale podpisałam umowę o zmianie abonamentu, po czym po 2 tyg. zadzwoniono do mnie z propozycją zmiany abonamentu (na ten, na który już przeszłam). Momentami brak odpowiedzialności za postępowanie pracowników tax care.
Asiulka499 / 91.221.144.* / 2013-11-29 11:00
Hania,
ja się spotkałam z sytuacją, że ktoś z Global Tax napisał pytanie po czym sam na nie odpowiedział. Nawet nie zmienił nicka (sic!).
Zgadzam się z Tobą, że jak ktoś solidnie przestrzega terminów i wspólnych ustaleń to nie powinien mieć pretensji do nikogo.
Iwona1980 / 89.65.169.* / 2013-12-09 17:12
A co, jeśli sama kadrowa tax care daje rady niezgodne z prawem, a potem się tego wypiera?
Czy to jest profesjonalne?
gość 1141 / 95.51.153.* / 2013-10-31 10:26
Od przeszło dwóch lat mam rozwiązaną Umowę z tą "firmą" a jednak co jakiś czas dostaję sms-y o nieuregulowanej należności - nawet bez podania nr faktury. Dodam, że wszystkie faktury zostały przeze mnie zapłacone. Dostałam nawet nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym (tam wierzyciel nie musi nic udowadniać - tylko czekać na uprawomocnienie się nakazu). Wniosłam skuteczny sprzeciw, a teraz dostaję następne sms-y - ciekawe czy dostanę następny nakaz w tej samej sprawie - to wszystko jest chore. Ta firma to nie księgowość tylko inwigilacja klientów i szukanie możliwości jak wyżej opisane.

Dodam, że osobiście znam osoby z podobnymi doświadczeniami.
megg418 / 5.173.120.* / 2013-11-12 20:49
ale bzdura
Marzena242 / 94.254.208.* / 2013-10-24 13:56
Kochani ja rownież odradzam i przestrzegam przed ta firma. Tax Care to najgorsza firma na rynku , księgowe bez doświadczenia, bez znajomosci księgowości , bezmózgie. Doradcy śmiesznie żałośni. A na dokładkę bank Idea punkt finansowy dla naiwnych. Zero kompetencji aż zygac sie chce na to. Zastanawiam sie nad pozwem zbiorowym. Mam działalność od roku jestem jedna i miałam pracownika. Za księgowość zapłaciłam ponad 2000 zł wiec gdzie logika?
klient świdnica / 164.127.222.* / 2013-10-30 08:15
gdzie logika jak po roku prowadzenia działalności płacisz 2000zł za księgowość. chyba tylko ogromne firmy płacą tyle bo mają księgowego na etacie.to za takie wpisy i kłamstwa powinien być pozew zbiorowy. istnieje coś takiego jak umowa którą się czyta i podpisuje i jest tam ściśle zawarte ile trzeba zapłacić za obsługę. a jak na każdą paczkę zapałek wystawiamy fv to może i płaci się tyle. pozdrawiam klient zadowolony
Marcin520 / 94.254.195.* / 2013-10-24 18:54
Ostatnio dużo klientów Tax Care przechodzi do nas i mają sporo nieprawidłowości w dokumentach, które prostujemy. Zapraszamy, więc i Panią. Proszę zapoznać się z naszą stroną www.glb-tax.pl. Gwarantujemy wysoką jakość usług, stały kontakt z księgowym oraz dojazd po dokumenty w atrakcyjnej cenie. Małe firmy mające do 15 faktur miesięcznie rozliczamy już za 100 pln netto miesięcznie.
mrowka301995 / 79.216.144.* / 2013-10-17 14:54
witam, mój przyjaciel tak się na palił z obietnicami tax care że podpisał z nimi umowę a oni będą załatwiać mu dotacje. Proszę nich ktoś mi napisze do czego to zobowiązuje i jak można się z tego wycofać
Marcin520 / 94.254.195.* / 2013-10-24 19:02
Umowę na księgowość można rozwiązać składając pisemne wypowiedzenie umowy na recepcji w dowolnym oddziale TC. Okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Dotacji nie załatwią w tym roku, ponieważ już nie są przyznawane. Ustalane są teraz środki na lata 2014-2017. TC jednak i tak nie załatwi takiej dotacji, ponieważ nie zajmują się tym. Są to tylko obietnice żeby zdobyć klienta. Polecam tą firmę: www.glb-tax.pl
cewq / 79.184.55.* / 2013-10-27 11:01
jakie żałosne. Piszecie negatywne komenty o TaxCare po czym proponujecie własne usługi. Jesteście bardzo wiadrygodni:/
Marzena242 / 94.254.208.* / 2013-10-24 13:58
Wypowiedz umowe i tak 3 miesiące bedziesz płacić od wypowiedzenia.
jedna z wielu oszukanych... / 91.237.156.* / 2013-10-10 21:44
Witam,,odradzam wszystkim jakakolwiek współprace z firmą Tax Care w Bielsku Białej,dawno takiej ,ba! Nigdy nie spotkalam takiej korporacji oszustów! Zaluje,ze zanim podpisalam z nimi umowe nie przeczytałam prawdziwych opinii o nich,ale u mnie juz za pozno....
MUMBAS / 31.61.129.* / 2013-12-02 21:15
Hmmm...Szkoda, że nikt nie C Z Y T A umowy przed jej podpisaniem :)
Robert133 / 87.99.115.* / 2013-10-03 18:05
Witam, przez 6 miesięcy firma Tax Care prowadziła moją księgowość + kadry 4 osoby ( ostatnie trzy miesiące to okres wypowiedzenia) Cena za pakiet podstawowy ( 30 dokumentów) + kadry miał mnie kosztować 369 zł netto. Rozpoczynając działalność trudno mi było dokładnie określić ilość dokumentów jakie trzeba będzie księgować.Okazało się ,że jest to około 40-55 dokumentów. Tax Care kasuje 5zł netto za każdy dodatkowy dokument, za każde spóźnienie powyżej 5 dni 100 zł, za korektę poprzedniego miesiąca 150 zł itd,itd. Suma sumarum moje faktury na ich rzecz czasami zbliżały się do 1 tys zł netto. Co w zamian za to otrzymałem poza standardowym księgowaniem ? NIC, żadnego doradztwa np.w kwestii optymalizacji kosztów czy czegokolwiek innego. Zmieniłem biuro na inne, za tą samą ilość dokumentów i pracowników płacę 340 zł netto i nie naciągają mnie na żadne dodatkowe opłaty, mogę liczyć na doradztwo i pomoc w każdej sprawie księgowej.
Po prostu jestem traktowany jako partner a nie dojna krowa!

Szczerze odradzam współpracy z firmą Tax Care!!!
AktualnyKlient / 217.154.243.* / 2013-09-23 16:45
Witam,

Poniżej moje podsumowanie aktualnej współpracy z TaxCare:

6 miesięcy współpracy

1) Księgowa zmieniona po miesiącu. Wysłane do niej dokumenty zginęły (musiałem wysyłać ponownie).

2) Druga księgowa nie miała dostępu do korespondencji z poprzednią więc musiałem uzgadniać wszystko od nowa.

3) Człowiek szumnie określany mianem Konsultant Biznesowy Prestige na początku odpowiadał na korespondencję z 2 tygodniowym opóźnieniem, potem zaczął się odnosić w sposób sarkastyczny aż w ogóle przestał odpowiadać na maile i telefony.

4) Zleciłem załatwienie leasingu samochodu (rozliczam się kwartalnie więc mieli 3 miesiące na załatwienie formalności). Rezultat - Starszy Ekspert Finansowy poszedł na urlop nie włączając żadnego autorespondera, Konsultant Biznesowy Prestige miał mnie w d*pie jak już wcześniej wspomniałem a Ekspert Finansowy, który się uaktywnił po serii maili bez odpowiedzi nie potrafiłby znaleźć własnego cienia bez przewodnika. Leasing musiałem załatwiać sam co kosztowało mnie kilka tysięcy PLN w podatkach, które nie powinny być zapłacone (nie zdążyłem przed końcem kwartału).

5) Chciałem aby moje faktury były wysyłane drogą elektroniczną ponieważ większość faktur jakie otrzymuję są w tej właśnie formie. Po krótkiej wymianie maili dowiedziałem się od księgowej (ciekawe czemu księgowa zajmuje się takimi sprawami), że jej przełożony zabronił jej przyjmowania faktur elektronicznych i mam dostarczać papierowe wersje do oddziału TaxCare lub IDEA Banku. Moje pytania o wskazanie w umowie paragrafu w którym jest narzucona forma dostarczania dokumentów (oczywiście wcześniej przestudiowałem wszelkie podpisane dokumenty) zostały zignorowane.

Rozpoczął się 2 kwartał współpracy.

6) Wynika z poprzedniego punktu. Uginając się pod presją braku rozliczeń dostarczyłem wszystkie dokumenty w formie papierowej w porządnej kopercie zaadresowanej do księgowej (uprzednio upewniłem się do kogo i gdzie ma być zaadresowana przesyłka) do placówki IDEA Banku. Dokumenty niestety zaginęły na drodze IDEA Bank - TaxCare. Dlaczego? Tego nie wie nikt. Być może dla tego, że przesyłki z IDEA Banku trafiają najpierw do siedziby IDEA Banku (jeden kurier), gdzie dopiero są wysyłane do TaxCare (drugi kurier). Dłuższej drogi już się nie dało wymyślić. Oczywiście nikt się nie poczuwa do odpowiedzialności.

7) Starszy Ekspert Finansowy powrócił z urlopu więc poprosiłem o rozpoczęcie procedury załatwiania kredytu ze wsparciem unijnym (wcześniej nie udało mi się uzyskać leasingu na sprzęt do firmy - brak ofert od TaxCare a sam nie miałem już na to czasu). Wypełniłem stosowne dokumenty i rozpoczęły się schody. Do kredytu potrzebne były KPiR za bieżące miesiące. Niestety okazało się, że księgowa poszła na urlop (tym razem ustawiła autorespondera dla tego wiem że tak było). Próbowałem więc skontaktować się ze Specjalistą Księgowym ale (tu niespodzianka !!!) okazało się, że już nie pracuje w TaxCare a mój nowy specjalista księgowy jest niedostępny. W międzyczasie zaginęły dokumenty księgowe pozostawione w placówce IDEA Banku (nikt nie wie co się z nimi stało) i księgowa nie może rozliczyć ostatnich 2 miesięcy.

W chwili obecnej staram się pozbierać wszystko w jakiś sposób marnując swój czas i pieniądze (nie mogę wykonywać swojej pracy w momencie poszukiwań i załatwiania duplikatów faktur) i wznoszę modlitwy, żeby wszystkie rozliczenia z US były przeprowadzone prawidłowo.

Zapewne będzie mnie to kosztowało kolejne kilka tysięcy w podatkach nie wspominając o zszarpanych nerwach i zmarnowanym czasie, który mógłbym poświęcić rodzinie.

Muszę jakoś dotrwać do końca kwartału (patrząc na ręce "specjalistom") a potem wrócę z podkulonym ogonem do poprzedniej księgowości.

Moje pytanie jest proste. Czy na prawdę nie ma żadnego bata na takie pseudo-firmy? Może ktoś już z nimi walczył i ugrał coś?

Mam nadzieję, że lektura tego co napisałem pomoże kilku osobom uniknąć popełnienia największego błędu w życiu.
kopro / 195.117.188.* / 2013-10-08 13:00
Witam, serdecznie chciałam podziekować za ostrzeżenie i dokładny opis co pana spotkało w zwiazku z współpracą z firmą Tax. Po przeczytaniu paru opini doszłam do wniosku iz odwołam spotkanie z doradcą - bo w gruncie rzeczy szkoda mojego czasu na mydlenie oczu. Po odwołaniu spotkania i zaznaczeniu iż jesli bedę potrzebować pomocy w założeniu firmy to zadzwonie i ustale spotkanie sama w dogodnym terminie dostawałam telefony przez 2 tyg. Po czym odebrałam i powtórzyłam iz nie zycze sobie telefonów..ah i w odpowiedzi usłyszałam ze "pan" współczuje moim przyszłym klientom i ze jestem taka i taka :) Bardzo dziękuję za profesjonalne- ostrzeżenie przed tego typu firmami :) Pozdrawiam
mecenas_warszawa / 93.154.143.* / 2013-10-02 11:40
Człowieku (aktualny kliencie) - na co ty czekasz? Powinieneś iść do prawnika (radcy prawnego czy adwokata) i wywalczyć sobie obok rozwiązania umowy taką dziwną firmą wysokiego odszkodowania !
ravip / 2013-10-29 18:07
ravip-AktualnyKlient (rejestracja na portalu)
ravip / 2013-10-29 18:03
Chętnie skorzystam z pomocy prawnej jeśli ktoś się za to zabierze. Do tej pory jedyną odpowiedzią jaką w tej sprawie uzyskałem to "będzie trudno cokolwiek udowodnić i wywalczyć".
Więc drogi (mecenas_warszawa) jak masz ochotę się tym zająć to ja chętnie im dołożę. A jak uda się jeszcze nagłośnić sprawę to wszyscy na tym skorzystają.
sara3174 / 5.173.44.* / 2013-09-24 21:49
nic dodac nic ujac...wspolczuje tylko...i racja!!! dlaczego nie ma bata na takich oszustow ktorych pelno w tym kraju i ktorym wszystko uchodzi na sucho...ku uciesze chyba rzadzacych i samego wymiaru sprawiedliwosci...ktory nie taki slepy i sprawiedliwy
wjosna / 178.183.255.* / 2013-09-20 12:37
NIE POLECAM!! Robią wszystko, żeby zdobyć klienta, kłamią, ukrywają fakty a jak już go mają to ich więcej nie obchodzi.
Korzystalam z usług TAX CARE jako doradcy finansowego. Doradca namawiał mnie pakiet konto IKE + plan inwestycyjny- polisa na zycie. Na spotkaniu wszystko ładnie, pięknie oczywiście bez słowa o dodatkowych opłatach - dostałam dokumenty do podpisu, wszystko w otoczce pt" musimy się spieszyć z formalnościami bo to ostatnie dni tej wyjątkowo atrakcyjnej oferty". Wśród dokumentów, które dostałam od doradcy nie było ważnego elementu całej układanki czyli dokumentu pt. " Ogólne Warunki ubezpieczenia" - na szczęście w umowie doczytałam małym druczkiem, że zaświadczam, że zapoznałam się z Ogólnymi Warunkami Ubezpiczenia - więc dla ciekawości pogrzebałam w internecie i sobie taki dokument ściągnęłam z sieci. Tam przeczytałam o różnych dodatkowych opłatach, które wiążą się z tą polisą - ale ponieważ dokument ten jest pisany takim językiem, że trudno mi było zrozumieć, jakie to są dokładnie opłaty i w jaki sposób naliczane (rocznie czy miesięcznie) napisałam do doradcy, że nie wspominał na spotkaniu o żadnych dodatkowych opłatach więc prośba żeby mi je wymienił i sprecyzował co będę dokładnie dodatkowo płacić. Doradca odpisał wymieniając 3 opłaty - opłatę za ryzyko 25 groszy miesięcznie, opłatę za zarządzanie - roczną ale naliczaną dopiero do 3 miesiąca i opłatę operacyjną jakbym chciała zmienić składkę. Podpisałam dokumenty, po wpłaceniu pierwszej rocznej składki okazało się, że naliczana jest jescze jakaś miesięczna opłata - ok 16- 17, którą doradca zataił. Próbowałam się z nim skontaktować - bezskutecznie, potem złożyłam reklamację ale została odrzucona. Wg nich doradca okłamując mnie i ukrywając opłaty ( mimo pytania o nie wprost) nie dopuścił się żadnego uchybienia. A ja przecież podpisałam że zapoznałam się z Ogólnymi Warunkami Ubezpiecznia - i to nie ważne, że nie otrzymałam od nich tego dokumentu razem z Umową do podpisania, ani nawet nie było wspomniane, że taki dokument istnieje.

A tak przy okazji - czy ktoś wie, co mogę z tym dalej zrobić, gdzie to zgłosić?
lina319 / 87.207.92.* / 2013-09-16 18:52
nie polecam firmy ,na pierwszym spotkaniu zamydlanie oczu ,natomiast później oby tylko wydusić jak najwięcej kasy
to nie jest firma godna prowadzenia księgowości dla waszej firmy ,jak najdalej od nich
księgowe nie mające pojęcia o prowadzeniu firm ,doradcy nie wiedzący co do czego ogólnie totalna porażka
waga444 / 83.28.135.* / 2013-09-10 18:48
Totalna amatorszczyzna, tandeciarstwo (wystarczy posłuchać ich infolinii) i zero szacunku dla klienta. Trzymajcie się od nich z daleka.
mzmaniek@wp.pl / 2013-09-05 09:11
Nie polecam szkoda czasu i zdrowia...jeżeli stać Cię na kredyt który zaoferują to go po prostu nie potrzebujesz...kredyty które udzielają nie mają nic wspólnego z niskim oprocentowaniem...poza tym mili i kontaktowi są tylko wtedy gdy dochodzi do spotkania...później cisza nikt nie odbiera telefonów...nikt nie odpisuje na emalie...otwierają konto w IDEA BANK pod pretekstem sprawdzenia BIK...tak na prawdę wciskają Tobie konto za które mają wynagrodzenia...podsumowując szkoda czasu..lepiej zastanowić się nad rozwiązaniami bardziej przyziemnymi...
komitet do spraw zalatwiania oszustow / 5.185.0.* / 2014-09-09 18:45
A ja wam wszystkim napisze ze te komentarze pozytywne na temat tax care są usprawiedliwianiem samej firmy tax care i mi możecie ufać po tym czego sie na czytalem nawet nie mam ochoty tam jutro jechac fakt potrzebne mi są pieniądze ale dam sobie rade i bez nich

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: