Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś można składać PIT przez internet

Od dziś można składać PIT przez internet

Money.pl / 2008-04-01 11:14
Komentarze do wiadomości: Od dziś można składać PIT przez internet.
Wyświetlaj:
headnotfound / 85.221.197.* / 2009-05-25 01:02
Napisałem o tym problemie w moim blogu: w tym roku, by złożyć deklarację PIT-37 wystarczyło podać dane autoryzacyjne podatnika:

* imię i nazwisko,
* data urodzenia,
* NIP
* PESEL
* kwota przychodu w roku 2007 (na podstawie zeznania podatkowego),

Wydaje się, że większość danych jest łatwo dostępnych - czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Więcej na blogu www.itwmsp.pl
Halina45 / 2008-06-27 11:59
Lubelski Oddział ZUS już obecnie nie przyjmuje wniosków o przedłużenie niekwalifikowanego certyfikatu na przesyłanie dokumentów pomimo że ustawa jeszcze nie weszła w życie. I znowu będzie tak jak z bankami - kilka dni temu był artykuł o tym że banki pobierają prowizję za wpłaty dokonane na własny rachunek, i co się okazuje w ostatnim wyciągu jest czysto prowizja w wysokości 0,5% raptem znikła. Czy nie można by tępić takich nadgorliwców co tylko patrzą jak by tu nieuczciwą reklamą nabić własną kiesę.
marter / 193.40.244.* / 2008-04-02 23:14
A tu na stronie banku jest opcja "wyślij dane do odliczeń od podatku" i przy pomocy paru kliknięć myszą informacje o wszystkich wydatkach z zeszłego roku, które kwalifikują się do odliczeń są wysyłana do urzędu skarbowego. I nie trzeba do tego żadnego podpisu elektronicznego. NIPów i PESELi też zresztą nie trzeba - na pytanie o nie miejscowi byli bardzo zdziwieni i twierdzili, że po co jakieś dodatkowe numery - mają numer w dowodzie wydany przez urząd państwowy, więc ten numer wystarcza.

Dlaczego u nas nie można skorzystać z sensownych wzorców - takiej np. Estonii?
draska / 83.6.198.* / 2008-04-05 07:26
masz rację i tak powinno być. Prę dni temu otrzymałem pismo z Zus, a wnim pewnie w celu ropoznania petenta oprócz nazwiska i adresu 4 numery rozpoznawcze - pesel. Nr dowodu, Nip i regon . Jak stworzą pesel 2 to pewnie będzie i piąty numer -- Moim zdaniem to już jest kompletne kretyństwo. Do tego dojdzie podpis kwalifikowany.
Przykład drugi - zmiełem konto bankowe i napisałem do Urzędu Skarobowego. US to mało przysłał pismo i zażądał dokumentów firmy i stawiennictwa osobistego. Po czym urzędniczka oświadcza, ze mam za stare zezwolenie i załztw człowieku nowe za które mam zapłacić 100 zł.
Tak jest ze wszystkim.
Pajchiwo / 2008-04-04 22:05 / Tysiącznik na forum
heh - niejednokrotnie zdawałem sobie to pytanie.
Odpowiedź jest prosta - cała rzesza urzędników, musiała by się przestawić z myślenia typu "klient nasz wróg" na "klient nasz pan" i w tym duchu działać, podejmować decyzje. W dodatku sporo z nich straciło by przy takim klimacie pracę.
Heh - marzy mi się, że bez zbędnych utrudnień można będzie prowadzić tu kiedyś biznes, ale administracja za bardzo kocha "ciepłe posadki", żeby dopuścić do tego - dopiero poważny kryzys może coś ruszyć w tym kierunku.
tszeligowski / 2008-04-22 08:20
DOBRE! i gwarantuję że funkcjonowała by bez zarzutu, we wszytkich instytucjach!
wero / 83.24.126.* / 2008-04-01 11:14
Oczywiście, że powinien być TAŃSZY. Jest zwykłym zdzierstwem branie minimum 400 złotych jednorazowo plus - uwaga! - 100 złotych rocznie za "aktualizację"!
Krysonet / 87.239.172.* / 2008-07-09 11:59
pOLSKA !!! Taki mały bIEDNY kRAJ !!! w którym na nic nie ma pieniędzy bo za mało płacimy podatków - ost. doświadczenie z II Urzędem Skarbowym w Katowicach - opłata za 1 stronę ksera MOICH dokumentów 5 zł Brutto (zapłaciłem 40 zł za 5 stron) + 17 zł za przybicie pieczątki na pełnomocnictwie dla księgowej - co to dla mnie 57 zł w tą czy w tamtą - 400 zł czy 500 zł mniej czy więcej - kogo to obchodzi - na pewno nie nasz wspaniały i ukochany rząd lewy czy prawy bez znaczenia !!!
Krysonet / 87.239.172.* / 2008-07-09 12:01
sprostowanie - (zapłaciłem 40 zł za 6 stron)
Krysonet / 87.239.172.* / 2008-07-09 12:03
sprostowanie - (zapłaciłem 40 zł za 8 stron)

Najnowsze wpisy