Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować

Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować

Money.pl / 2008-10-15 08:12
Komentarze do wiadomości: Gwiazdowski: OFE i ZUS trzeba zlikwidować.
Wyświetlaj:
nkn / 89.229.131.* / 2008-10-16 09:13
Oczywiście, że ZUS marnotrawi pieniądze. Moim zdaniem jest to wina systemu rozliczenia i kontroli, niż celu działania zakładu. Emerytury socjalne tez ktoś musi płacić. Jedno jest pewne wysokość składki jest niszcząca dla firm.
daniel2222 / 89.77.160.* / 2008-10-16 19:49
jak sobie pomysle jakie pieniadze moge dostac na emeryturze z zusu to mnie zzera od srodkai odechciewa mi się placic im co miesiac pieniadze, zebym chociaz dostal tyle ile wplacam teraz, niestety jak dostane polowe z tego to chyba bede musial uznac to za rarytas, ze panstwo dalo mi tak dużo. Moji rodzice przeszli w zeszlym roku na emeryture, dostaja 690 zl miesiecznie, przeciez to jakas kpina, czy ktos z was orietnuje się jakie są sposoby aby dostawac ta emeryture nieco wieksza?
adamu / 109.243.166.* / 2010-03-13 09:08
są sposoby, trzeba tylko pomyśleć odpowiednio wcześnie i w wieku powiedzmy 25-30 lat zacząć odkładać po te 100-150 zł miesięcznie wykupując jakiś program emerytalny, przy tak długim okresie inwestycji (30-35 lat) należy inwestować tylko i wyłącznie w programy oparte na funduszach akcji (dynamicznych, agresywnych), średnia roczna stopa zwrotu takiej inwestycji to co najmniej 12% - magia procentu składanego w tak długim okresie sprawi, że taki emeryt będzie milionerem...
mś / 193.151.55.* / 2008-10-16 08:46
Pieniądze - i to nie małe , na funkcjonowanie placówek ZUS w Polsce przeznaczać na emerytury i renty. Natomiast jeśli chodzi o ludzi, sami oni powinni zadbać o siebie. Nikt kto jest u władzy i posiada INNE PIENIĄDZE nie ma pojęcia lub nie chce pamiętać czasy, w których musieli sobie tłumaczyć brednie O POJĘCIU : WYNAGRODZENIE BRUTTO, które część z tego wynagrodzenia( składki ZUS, zdrowotne ) nie są ich własnością lecz są to składki na grupę ludzi niezdolnych do pracy oraz opłacenie w pierwszym rzędzie administracji NFZ i wyrwanie zębą ! Dziwię się, że i OFE ! Czemu i oni - czyżby dla solidarności ? Przecież oni coś chociaż robią ! A ZUS udaje, że robi mając błogosławieństwo od systemu, które umożliwia im wydawanie cudzej własności. To mi przypomina robienie zakupów za sąsiada pieniądze.
ko007 / 89.78.224.* / 2008-10-15 23:56
Oj proponuję okulary na tą krótkowzroczność.
assaas / 78.133.171.* / 2008-10-15 23:37
no nareszcie ktoś powiedział to głośno!!!
bo ZUS to "złodziej" Państwowy a OFE złodzieje prywatni z licencja od „Państwa draństwa”!
P.S. Zlikwidować jeszcze PIT i wtedy każdemu wystarczy na starość z oszczędności.
DA-old / 217.172.247.* / 2008-10-15 23:05
Bzdura!!

To jak głoszenie "prawdy", że najlepiej o twoje oszczędności zatroszczy się bank. Jasne.

Gdzie niby mieliby inwestować ci napasieni 40% -centami "podatku" obywatele?
Na giełdzie specjaliści odradzają laikom bezpośrednie inwestycje.
Fundusze to takie hieny, które pożrą każdą nieroztropnie zainwestowaną złotówkę.

Zostaje jedynie bank - ale obecna sytuacja pokazuje, że nie jest to instytucja, co do której można mieć zaufanie, że nasze pieniążki uda się odzyskać.

Pozostaje biednym kandydatom na emerytów inwestować w nieruchomości, tylko czy znajda się chętni za kilkadziesiąt lat na kupienie rudery????

Można ich jeszcze nakłonić "słusznymi postulatami" zainwestowania w... budowę autostrad. No bo jak już rządowi się nie opłaca, to trzeba znaleźć jeleni - nie każdy może sobie ustawić umowę na 20 lat jak Autostrada Wielkopolska i Stalexport...

Miłego oczekiwania na "sprawiedliwy" świat.
assaas / 78.133.171.* / 2008-10-15 23:59
Jedyną rozsądną inwestycją jest następne pokolenie! Wychowanie własnych dzieci które nie pozwolą ci umrzeć z głodu na starość - tak było od ok. 3 milionów lat :) do niedawna. Bo gdy już wtedy istniał ZUS to na naszej planecie za jakiś czas np. jaszczurki odkopywałyby skamieniałości dawno wymarłych „emerytów” :)
gate / 2008-10-15 22:38 / Bywalec forum
Może to cytat ze sztuki " Gorwin Midde" ?
Idea godna pełnego, najwyższego poparcia. Diabeł tkwi w szczegółach.
10% z brutta podatek
10% leczenie
10% obowiązkowa emerytura - obowiązkowe oszczędności.
kika_s / 217.173.163.* / 2008-10-15 22:22
I za to go luuuubię!!!
prawiezaratustra / 2008-10-15 21:54 / _
Po pierwsze:
ja sobie nie życzę by wycinano bez pozostawienia śladu, wypowiedzi wolnych ludzi, takich jak moja z przedpołudnia, w której wykazywałem zmasowane działanie ludzi reprezentujących filozofię żydowską przeciwko Tutejszym: rdzennym mieszkańcom.
W tej wypowiedzi nie naruszałem regulaminu forum i cierpliwie znosiłem zniewagi gówniarzy młodzieżówek z wypranymi mózgami i ich rodziców, którzy zapomnieli o podstawowych obowiązkach wobec przodków, a wykształcenie mylą z mądrością.

Po drugie:
otwarta wypowiedź popularnego komentatora, człowieka z branży, o likwidacji podstawowych atrybutów państwowych jakimi są instytucje zapewniające byt obywatela i rodziny jak też ciągłość państwa, świadczy o wyjątkowej bezczelności światowego żydostwa i przecenieniu możliwości zdegenerowanego przez komunę ośrodka skupionego w tutejszym partii komunistyczno-liberalnej. Zapewniam was: tu będzie Polska, a o żydowskich centrach i fundacjach nikt nie będzie potem pamiętał.
Fahrenheit / 2008-10-16 00:24 / Bywalec forum
taki jesteś dobry? To dawaj darowizny na biednych, a nie rządź moimi pieniędzmi celem zapewnienia bytu komuś, w imię jakiejś solidarności społecznej.
MAM W DUPIE SOLIDARNOŚĆ.
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-03-01 17:07
To prędzej, czy później państwo też będzie cię miało w ….! Nie złapie złodziei, którzy cię okradną (jeszcze państwo to robi), nie ugaszą pożaru. A za 30 lat, jak pójdziesz do szpitala, spytają cię o polisę i czy regularnie płaciłeś. Na pewno będzie cię stać? A może wtedy zostaniesz socjalistą i zwolennikiem państwa opiekuńczego?
ZUS nie jest święty, ale twoja postawa „mam w …” jest typowa dla szczeniaka przed maturą.
jin / 68.0.100.* / 2008-10-15 21:36
bardzo dobre rozwiazanie!
Zlikwidowac ZUS ,OFE itp. potwory zjadacze wszytskiego.
Wystraczy aby kazdy zaplacil 10% podatku/ pobieranego z pensji brutto/ na emeryture socjalna, ktora bylalby dla wszsytkich jednakowa po osiagnieciu wieku np.62 lata.
A kto chcialby miec lepeij niech prywatnie inwestuje swoje oszczednosci.
KAZDY Polak milaby taka sama emeryture socjalna!
Np. w ysokosci polowy sredniej krajowej na dany rok.
Kolosalne oszczednosci na tlumie urzednikow nikomu niepotrzebnych! A te palace Zusowskie, a te limuzyny , biura itp.Ludzie to kupa forsy od ZARAZ!!!!
prawiezaratustra / 2008-10-15 22:55 / _
zgadzam się ale nie zaniżajmy sobie sami emerytury

Np. w ysokosci polowy sredniej krajowej na dany rok.

może 110% średniej krajowej - mamy przecież dodatni przyrost naturalny.
Być może trzeba by też zamknąć granice by płatnicy nie emigrowali bo nam spieprzą cały plan?
Mirosława Marcinkowska / 87.205.233.* / 2008-10-15 22:35
Wreszcie rzeczowa dyskusja! O niczym innym nie marzę! Piszę zresztą o tym od dawna jawnie : ZUS do likwidacji !!! Precz z ZUS-em ! Dodam tylko , że jestem emerytką, na łaskawym chlebie ZUS-u, nadal płace składki i podatki - to jest dopiero perfidna, obłudna gra. ZUS DO LIKWIDACJI !!!!!
rty / 83.7.83.* / 2008-10-15 22:18
Zgadzam się.
I taki sam wiek emerytalny dla wszystkich!
JX / 212.191.170.* / 2008-10-15 21:28
Nie spodziewałem się takich pomysłów po Gwiazdowskim! Określenie: "Emerytura socjalna, wystarczająca na przeżycie" jest godne dużo mniej wykształconego człowieka. A może polikwidować różne centra, fundusze, instytuty, w tym imienia naszych wielkich przodków, które chcą nas bezinteresownie uszczęśliwiać?
Bernard+ / 83.22.110.* / 2008-10-15 21:05
Panie Gwiazdowski jeżeli ma Pan jakieś wykształcenie w zakresie organizacji i zarządzania to wie Pan, że nawet najgłupsi widza co jest dlanich złe gdy się już stanie, trochę mądrzejsi wiedza co byłoby lepsze ale prawdziwego geniuszu i ogromnej pracy trzeba aby to co złe zmienić w to co będzie lepsze. Pokaż Pan drogę dojścia do nowego sytemu panstwowego socjalnego zabezpieczenia rentowego i emerytalnego. Powiedz Pan jak to przeprowadzić bo wartościowe są tylko te pomysły, które umiemy zrealizować a te których nie umiemy zrealizować są nic nie warte.
sceptyk / 2008-10-15 21:47 / Tysiącznik na forum
To zadaj sobie trud i poczytaj publikacje Gwaizdowskiego i Centrum Adama Smitha. Znajdziesz tam właśnie drogę dojścia.
Ale dla takich tuskomatołków jak ty wysiłek zbyt wielki. Łatwiej rzucić jakąś cyniczną uwagę.
sceptyk / 2008-10-15 20:57 / Tysiącznik na forum
Rządzący w europie faszyści rozwiążą problem emerytur bardzo prosto. Przygotowania już trwają.
Po osiągnięciu niezdolności do pracy (czyli niemożności płacenia podatków) osobnik niepełnowartościowy, na własne zyczenie wyrażone na pismie, zostanie poddany eutanazji, a jegomajątek przejęty na "skarb państwa".
Machina propagandowa zachęcająca do eutanazji już działa.
JX / 212.191.170.* / 2008-10-15 21:16
Sceptyk, nie napisałeś wszystkiego. Głodni mają zjadać bezrobotnych i dopiero wtedy budżet zbilansuje się.
sceptyk / 2008-10-15 21:45 / Tysiącznik na forum
Wszystko być możę, jednak ze względu na efekt cieplarniany bezrobotni będą zjadani na zimno, bo nie będzie wolno rozpalać ognisk do pieczenia.
oświęcim / 83.7.226.* / 2008-10-15 20:37
niesiony emocjami nie zdążyłem doczytac dalej ale podnoszenie VAT ??? ten pan zaprzedał dusze d...u za pieniądze można sprzedać Smith'a
bsf / 87.205.80.* / 2008-10-15 19:31
a z czego będą żyć POlityczni złodzieje w naszym ukochanym kraju?
kaziuq2 / 83.29.4.* / 2008-10-15 19:22
Oj ty głupi palancie ,a niby co mają zrobic z tą wolną kasą?Podbijać stale ceny towarów a potem znów bankructwo to samo z odłożonymi oszczędnościami w bankach.
Całe życie będzie trzymał kase w banku by potem bank padł?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy