Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Tusk po roku. Cud już nie działa

Tusk po roku. Cud już nie działa

Money.pl / 2008-11-14 06:45
Komentarze do wiadomości: Tusk po roku. Cud już nie działa .
Wyświetlaj:
POKRZYWDZONY i KRZYWDZONY... / 83.8.141.* / 2009-11-14 12:09
NAJGORSZY!!! z RZĄDZĄCYCH w RP!;
NIE ODPOWIADA NA KIEROWANE:
SKARGI, PISMA, PROŚBY oraz wg PRAWA i USTAW...
Tak być NIE POWINNO! i NIE może!.
NIE ZAJMUJE STANOWISKA wg j/w: USTAWY, PRAWA...!.
TYM DOBIJA NAS - SPOŁECZEŃSTWO! W SZCZEGÓLNOŚCI1:
CHORE, NIEPEŁNOSPRAWNE... itd., A UKRYWA : SPRAWCÓW,
PRZESTĘPCÓW... Z ŁAW RZĄDOWYCH - POSŁÓW,POLICJI (...)!.
hawk175 / 2009-02-26 11:55
ABY KOGOS SZANOWAC NALEZY DOTRZYMYWAC DANEGO SŁOWA-OBIETNIC WYBORCZYCH PO PIERWSZE MIAŁ BYC SKASOWANY LUB OPNIZONY PODATEK "BELKI" JEST NAJWYZSZY Z MOZLIWYCH A DLACZEGO NIE np 5-10% ,SPRAWA KOLEJNA LIKWIDACJA SENATU ,KAZDA PARTIA OBIECUJE ZLIKWIDOWANIE 100 ETATóW + KOSZTY BIUR KTORE MY OBYWATELE UTRZYMUJEMY ,SPRAWA TRZECIA ZMNIEJSZENIE LICZBY POSŁOW np DO 100 OSóB ALE WYBIERANYCH IMIENNIE CZYLI LUDZI MADRYCH A NIE "PRZYDUPASOW" PREZESOW I MASZYNEK DO GŁOSOWANIA.ABONAMENT RTV -ZA TO WSZYSTKO DOKUPIC np SPRZET MEDYCZNY DLA SZPITALI.DOSC OSZUKIWANIA SPOŁECZENSTWA KTORE JEST TYLKO POTRZEBNE DO GŁOSOWANIA ????
ottt / 2009-02-14 22:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ale to nieprawda jest! To wszystko wina Kaczorów.
A telewizja kłamie.
Przecież prezydnet Tusk to brzmi tak dumnie.
No dalej Polacy. Czerwone książeczki w dłoń i naprzód budować IRLANDIĘ.
Obywatel III RP / 83.3.58.* / 2008-11-24 11:50
A co ma niby działać ?
Niestety, ale PO i PiS prowadzą sobie na nasz koszt kampanię przedwyborczą - przydługą, nędzną merytorycznie i koszmarnie nudną... Mam nadzieję, że znajdzie się ten trzeci, który "pogodzi" Tuska i Kaczyńskiego i wygra w pierwszej turze.
Niestety (bo głosowałem na PO i sobie w brodę pluję) to najbardziej leniwy rząd w historii tego kraju... Nie oczekiwałem nigdy cudów, anie drugiej Irlandii, ani drugiej Japonii. Wiem, że jak sam się nie dorobię, to nikt mi nie da - i tak jest OK.
Ale oczekiwałem usprawnienia państwa poprzez - uproszczenie przepisów prawa, zastopowanie i stopniowe znoszenie przywilejów nauczycieli, górników i innych "świętych krów", rozbudowę sieci dróg i autostrad, no i większy szacunek dla publicznego pieniądza...
No i co ? No i już nie oczekuję :((((((((
filozofina / 151.92.176.* / 2008-12-01 12:02
Jasne...a po dwóch latach rząd pis-samobrona-roman podobał ci się i ich wybitne osiągnięcia??? No to idź zagłosuj na nich, będziesz miał zmiany...
uygbuhfvb / 194.29.137.* / 2009-01-16 23:41
Filozofina widzę że jesteś jednym z tych bezkrytycznych wyznawców platformy którzy "myślą" na podstawie prostych schematów : ktoś mówi źle o po to od razu kaczysta i trzeba go gnoić tak. Przestań narzekać i zacznij trzeźwo patrzeć na rzeczywistość.
bufon / 83.10.158.* / 2008-11-18 07:08
Tusku to ma porażkę wpisaną w życiorys.
krzysiu-pysiu / 83.26.185.* / 2008-11-16 16:48
portal wmawiający swoim średnio kumatym użytkownikom, że polski wyborca to idiota wierzacy w cuda Tuska, czystość moralną i 3 mln mieszkań Kaczyńskich, nawrócenie postkomuny Millera, czy beatyfikację Mussoliniego, nie jest godny by nazywal się money.pl
MSP 7 / 2008-11-17 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Obojetnie co mowiło poszczególne ugrupowanie:
-mieszkania - ażeby bl sens budwać - muszą być nabywcy; sprzyjające warunki gospodarcze (wzrost, niskie stopy procenowe i praca); wybudowanie tylko - ażeby stały bez nabywców to działanie pozbawione sensu ekonomcznego,
- cud gospodarczy - tylko naiwni mogą obiecywać i naiwni mogą uwierzyć, że sane się coś"wielkiego" (czytaj cud gospodarczy) bez naszego udziału i przede wszystkim bez naszej koncepcji na osiągnięcie tego cudu,
- autostrady -żaden z rządzących (ostatnie parę rzadów) nie użył sformulowania, że dotychzsowy "proces" budowy autostrady średni zajmował 7lat. Oznacza to, że w zasadzie ten rząd, który otwierał autostrady - nie uczestniczył w otwarciu - chyba, że komuniści, którzy rządzili 1993-1997 i 2001-2005 - mogli zacząć i po czterech latach rzadzenia przez Buzka - skończyć
2310 / 79.163.248.* / 2008-11-18 22:08
Owoce POtanialy...
OBIEKTYWNY I REALISTA / 83.19.1.* / 2008-11-16 14:34
Przeciez PO to inaczej-- unia wolności a to są sami burżuje,
dbają o interesy swojej klasy --WYŻSZEJ SREDNIEJ I BOGACZY klasa pracownicza ich nie obchodzi jedynie to
mogą nas upodlic ,przykłady sami w koło widzicie,wiec ciesze sie ze poparcie spada może beda wczesniejsze wybory i zmieni sie na dobre . NIE JESTEM Z PIS-U ani zSLD jestem niezależny a utożsamiam sie z klasa pracujacą ktrórą sie nie docenia
MSP 7 / 2008-11-17 16:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Po dwudziestu latach będąc w klasie tzw pracowniczej zacząłem działać na własną "rękę" - jest O.K. - spróbuj może i nie narzekaj - jak widzę nielicznych moich pracowników niewiele dających od siebie - z czyms mi się to kojarzy....
Teddy / 81.210.91.* / 2008-11-17 22:35
Zmień stosunki między Wami , a uzdrowisz sytuację i będą więcej dawali z siebie napewno
ostry / 81.210.91.* / 2008-11-15 15:41
Panowie nie gorączkujcie się tak, bo chodzicie na kolejne wybory i czy to pis, czy po , czy psl , czy też inne drobiazgowe partie, to przecież macie wciąż do czynienia z tymi samymi mordami, które dbają tylko o swój dobrobyt, a naród polski mają głęboko w dupie. Czy naprawdę tego nie widzicie? Pomyślcie trochę , przecież to widać w kolejnych kadencjach każdego z rządów, Od dobrobytu i bogacenia się są oni na piedestałach, a wy ciemny narodzie do roboty i myśleć o tym żeby Wam chociaż na liche żarcie i opłaty wystarczyło, a jeżeli uda Wam się uzbierać trochę grosza, to wprowadzi się podwyżki i wyczyści się Wam portfele , bo wy jesteście robolami , którzy muszą zarobić na luksusy miłościwie nam rządzących którzy poprzez media wciskają Wam ciemnotę a wy nie myślicie swoim rozumem , tylko wierzycie w te ich brednie , które do Was mówią i między sobą się skłócacie , a PRAWDZIWEJ OCENY faktów nie potraficie dokonać. Nie oskarżajcie się nawzajem , tylko odnajdzcie wspólnie właściwego winnego, czyli tych na piedestale od wielu lat i starajcie się domagać od nich bardzie sprawiedliwego podziału dochodu narodowego tak aby i Wam wystarczało na godne życie i niech ta demokracja , którą się tak szczycą ma oblicze u nas w Polsce takie jak w USA, a nie takie jak w Ameryce Południowej , bo teraz mamy demokrację w stylu Ameryki Południowej i nasz rząd chce właśnie takiej demokracji. Przemyślcie sobie to i zrozumcie. Nasz rząd dąży do tego, aby ludzie przy żłobach mieli po uszy bogactwa, a naród z wielką łaską jakąś robotę za nędzne wynagrodzenie. To jest cel do którego dążą nasi wybrańcy
MSP 7 / 2008-11-17 16:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
taki jeden "ostry" był -lenin nazywał się - może zamiast marudzić załóż nową partię i przekonaj do siebie innych - napewno ciężka praca....
M....... / 85.221.188.* / 2008-11-16 10:48
Proponuję ruszyć dupę i wziąć się do pracy. Gdyby nie ta zaraza Kaczyńskich reprezentująca obóz frustratów i nieudaczników to może byłoby lepiej, ale widzę tutaj zwolennika brania od innych. Mam żonę i 2 małych dzieci, pracuję i daję jakoś radę. Nigdy od nikogo nic nie brałem i nie zamierzam pokrywać kosztów życia grup roszczeniowych w naszym kraju. Po za tym na szczęście skończyłem ekonomię i zdaję sobie sprawę, że aby komuś dać to trzeba komuś zabrać. Pomyślcie.
MSP 7 / 2008-11-17 16:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wreszcie jakś "bratnia dusza" w sensie rozsadnego podejścia- z pewnością krokiem do przodu mgloby być wyeliminowanie idacych na wczesniejsze emerytury. Brak podpisu prezdenta bylby dobrym krokiem. Jak tego nie bedzie - to 2011-2012 zapłacimy wyższe podatki -i ci maruderzy, co narzekają (1250 dochodu netto) też będą msieli oddać - w myśl tego co napisałeś - żeby coś "dać" - trzeba innym "zabrać"....
Teddy / 81.210.91.* / 2008-11-17 00:46
Jak widzę jesteś cienkim ekonomistą i jeszcze młodym i niedoświadczonym młodzieńcem , dlatego nie dziwię się zbytnio Twojej wypowiedzi . Ja też mam dwóch synów ,jeden po prawie, a drugi po AGH,więc aby ich wykształcić musiałem pracować, ba - miałem swoją własną firmę.Różnica w myśleniu Twoim i moim polega na tym,że drogi ekonomisto- zatrudniałem 16 ludzi u siebie w firmie i godnie ich za tę pracę wynagradzałem i byli zadowoleni ,że u mnie pracują do tego stopnia , że po ponad dwóch latach jak zlikwidowałem firmę przyszli do mnie z wódką i w trakcie rozmowy namawiali mnie , abym ponownie założył firmę i oni wtedy wszyscy wrócą do mnie do pracy , bo ich nowi pracodawcy ich tylko wykorzystują płacąc o wiele mniej , niż zarabiali u mnie i czują się oszukiwani , czego wcześniej nie doświadczyli u mnie.Tylko,że ja miałem zasadę, że najpierw pieniądze muszą dostać pracownicy, a ja ze swoją rodziną byłem zawsze na końcu, ale sprawy traktowałem uczciwie i nie dorobiłem się na ludzkiej krzywdzie. Byłem szanowany i nadal jestem , przez swoich byłych pracowników. Obecnie pracodawcy wykorzystują pracowników na maxa, płacąc im głodowe pensje i to miałem na myśli , po prostu ich okradają . Stworzona została u nas demokracja południowo amerykańska , gdzie10% ludzi pławi się w bogactwie, a 90% żyje w nędzy, a powinna być najbardziej liczna klasa średnia, bo każdy chce pracować i pracuje po to , aby godnie żyć.Pewnie znasz pojęcie sprawiedliwego podziału dóbr wypracowanych , nie po równo , ale za solidną pracę solidne wynagrodzenie , a nie okradanie ludzi , którzy w wypracowanie tych dóbr włożyli największy wkład pracy , a pasożyty i trutnie z ich pracy żyją. Tak,że Młodzieńcze -- czy to zaraza Kaczyńskich , czy też zaraza Tuskowych, to są tylko dwie bandy , które naród polski potrafią okradać ,nie dając nic w zamian, a tylko patrzą ,aby mogli się jak najwięcej nażreć kosztem całego narodu. Przemyśl to sobie, może zrozumiesz i będziesz wtedy bardzo dobrym ekonomistą
MSP 7 / 2008-11-17 17:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy należysz do grupy roszczeniowej?
Teddy / 81.210.91.* / 2008-11-17 22:09
Do MSP 7--nie należę do grupy roszczeniowej i mogę powiedzieć , że mnie żyje się dobrze i potrafiłem dojść do tego , że obecnie i na przyszłość mam zapewniony stały , dobry dochód (nie renta , czy emerytura ) , ale mnie boli te 90 % społeczeństwa , które za swoją ciężką pracę dostają głodowe wynagrodzenia , bo są okradani tak przez swoich pracodawców , jak również przez tych " miłościwie nam panujących ". Wystarczyło by tylko nie okradać najpierw tych ludzi z ponad połowy pieniędzy , które wypracowywują i nie trzeba by było im wtedy w drodze wielkiej łaski oddawać5% wypracowanych ich własnych pieniędzy , wcześniej okradając ich z więcej niż50% , a 45% przywłaszczając dla siebie i swoich kolesi . Przemyśl to głęboko , a przyznasz mi rację , gdyż Ty również jesteś okradany .w prowadzonej przez Ciebie działalności , a przecież za darmo nic nie dostajesz . Jest to Południowo Amerykańska demokracja o której powyżej pisałem
MSP 7 / 2008-11-18 16:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wszystko zgadza się - tylko, że problemem nie jest "wąska" grupa rządzacych pod wzgledem rozmiarów tylko (skopiowałem mój inny wpis):
"A armię;
- nauczycieli (ok. 600tys)
-ochrony zdrowia (200tys)
-wojsko (100tys)
-policja 100tys
-skarbówka ok. 50tys
-inna administracja - kilkaset tys.
- emeryci i rencisci -ok.10-11mln
i tak trzeba utrzymać...."
Tam - nigdzie nie było "odkładania" własnych pieniędzy - tych ludzi przy takim systemie (w Europie podobny) trzeba utrzymać - właśnie z tych podatków - czy je inaczej nazwiemy, "przerzucimy" na innych - ktoś tą budżetówkę będzie musiał utrzymać i "tego emeryta" wojskowego 34lata i 10 miesięcy (zadzwonił do radia Z i pochwalił się),
To są problemy (w tym momencie nie zamknie się tych ludzi np. na pustyni - ciężar zastany trzeba dźwigać......)
Teddy / 81.210.91.* / 2008-11-18 18:19
Niektóre przepisy i akty prawne rzeczywiście powinny być zmienione , ale .na korzyść CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA, a nie tylko wąskiej grupy osób , wtedy ten ciężar byłby znacznie lżejszy , Nie zazdrościł bym temu wojskowemu i jemu podobnych , bo ich renty czy emerytury są na pewno słabe i będąc jeszcze w młodym wieku , pójdą, aby dorobić, bo na pewno potrzeby ich do tego zmuszą , lub z własnej woli będą klepać biedę. Pomyśl o tych , którzy obecnie są , czy też byli na piedestałach z zarobkami kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tysięcy złotych , a obecnie są , lub będą w przyszłości na emeryturach , czy rentach -- jakie są lub będą ich apanaże. Ty zapierniczasz u siebie we własnej firmie i być może bardzo chcesz i marzysz o takich pieniądzach , a oni je mają za niewielki wysiłek, tylko , że oni należą właśnie do tej sitwy , która nas na wszelkie sposoby skubie , aby sami mogli się maxymalnie obłowić i tu szukaj winnych takiego stanu jaki mamy w Polsce. Można ich porównać do trutni w ulu pszczelim . Nic nie robią , ale miód pracującym pszczołom spijają .
MSP 7 / 2008-11-17 17:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Własne rozgorycznia nie powinny deprecjonować innych;
może popełniłeś jakieś błędy;( nie wiem czy ja nie popełnię), mz powinieneś płacić troche mniej swoim pracowikom, może lepsze zarządzanie finansami albo coś innego... W osatnich dwóch latach płace pacowników w mojej branż "poszły' solidnie w górę, albo potrafie dostować się lub nie (wtedy wypadam). Narzekanie, ze oni są żli - tylko ja dobry - do niczego dobrego nie prowadzi. Rządy czerwone, czarne czy niebieskie - ważne jest żeby nie przeszkadzały. Duży "balast" dla działających gospodarczo teraz - to przez lata "produkowani" młodzi emeryci i renciści (moi klienci z krajów zachdnich Unii aż przecierają oczy jak słyszą jaki mamy średni wiek emerytalny). To waśnie u mnie wzbudziło pozytywną reakcję - na wypowiedż - jak nazwałeś młodego ekonomisty - on chyba nawet nie napisał czy jest młody - ważne z jego wypowiedzi - żeby dać - trzeba komuś zabrać (no, chyba, że sie zapracuje - wtedy nie dstaje się)..
TEDDY / 81.210.91.* / 2008-11-17 22:31
I tu masz zupełną rację -- żeby dać - trzeba komuś zabrać . Tak właśnie robią " miłościwie nam panujący ". Dają , a jakże - nawet z 20 % , tylko , że z kwoty którą ludziom pracy wcześniej zabiorą , a resztę mają dla siebie . Tak , to ja bym też potrafił i wychwalał bym taką demokrację . Tylko , że co byłoby wtedy z moim sumieniem . Bardzo ciężko by mi się żyło .Jeżeli się ciężko zapracuje wtedy się nie dostaje tylko dużo oddaje i to boli .
MSP 7 / 2008-11-18 16:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Wybralismy demokrację (europejska to socjalna a ta kosztuje) - tak a propos glosowałem za Unią wiedząc, że jest socjalistyczna (czytaj duże ciężary w tym wpłaty do Unii, o ktorych raczej nie pisze się - a pisze się ile możemy dostać - jeden z plusów tego "dostawania" jest przeznaczenie na określony cel)
Teddy / 81.210.91.* / 2008-11-18 17:27
Gdybyśmy mieli u nas w kraju demokrację europejską społeczeństwo na pewno byłoby zadowolone , bo jest ona rzeczywiście socjalna , ale u nas tak jak już wcześniej napisałem jest demokracja Południowo - Amerykańska , którą cechuje to , że wypracowany dochód narodowy jest dzielony w sposób nieludzki -- około 80 % dochodu trafia do wąskiej grupy ludzi - około 20 % narodu , a 20 % dochodu , trafia do 80 % społeczeństwa i podobnie jest -zaznaczam :PODOBNIE u nas w kraju. i to mi się bardzo nie podoba.
Greeder / 213.199.198.* / 2008-11-16 17:43
Taaa. Tyle, że teraz zabierają tobie, żeby dać partyjniakom. I o tym jest mowa. To ja już wolę, żeby mi zabrano i oddano biednym.
Pajchiwo / 2008-11-15 09:45 / Tysiącznik na forum
Czyżby niektórzy zorientowali się, że znowu ich wyd.....ano?
Kolejny raz Panie i Panowie.
A najciekawsze, że nie ma już w Polsce ekipy, która by nas już przynajmniej raz nie zawiodła, więc co teraz?
IMHO - nie ma sensu iść nawet do wyborów...
ostry / 81.210.91.* / 2008-11-15 16:24
Czy to tusk czy to kaczyński-- kruk krukowi oka nie wykole jak mówi przysłowie , a ty narodzie byłeś, jesteś i będziesz dojną krową dla nich i ich band i przed każdymi wyborami są w stanie Wam zamieszać w głowach, bo nie chce się wam właściwie pomyśleć , używając swoich szarych komórek i znowu pójdziecie do wyborów , a oni zadbają oto ,aby znowu być wybrańcami, bo dajecie się sami omamiać przez nich
Pajchiwo / 2008-11-15 22:47 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak.
Partyjniak w razie konfliktu na tle interesu własnego jego kraju i jego partii - wybierze zawsze partię. A do takich konfliktów dochodzi u władzy kilkakrotnie w ciągu dnia...
Jedynie słupki sondaży przyhamowują trochę ten pęd, ale bynajmniej nie w kierunku dobra kraju, tylko oszukania kolejnych naiwniaków obiecując im "gruszki na wierzbie".
I tak co wybory. Można by pomyśleć, że kiedyś jako ludzie świadomi dorośniemy wreszcie, ale niestety to kolejny miraż...
gall333 / 2008-11-15 09:21 / Bywalec forum
PO przed wyborami obiecywało złote góry a po wyborach dochodzi do masowych przekretów,reatowani są ludzie którzy mieli być sądzeni. Ludzie ci szybko się wyprzedają i szykują się do emigracji.Zadna z obietnic nie jest spełniona do tego ten kryzys. Przypomina mi to sytuację kiedy do władzy dorwał się AWS. PIS mógł to przewidzieć i dlatego oddał władze bo wie że jak teraz tą władze przejmie to nikt w narodzie już takiej opozycji jak PO czy PSL nie bedzie już słuchał.
filozofina / 151.92.176.* / 2008-12-01 12:06
Rany, co za brednie....Człowieku, emigranci wracaja, benzyna tanieje, pomostówek może wreszcie nie będzie, służba zdrowia zacznie dychać (jak kaczyński w pałacu nie bedzie przeszkadzał, w co wątpię), podatki od stycznia zmaleją a kryzys jest amerykański, to nie jest wina Tuska i jarek wrzechwiedzący nie mógł tego przewidzieć w żaden sposób...! Kto ci taką ciemnotę nawtykał???
zielonysztaandar / 195.205.202.* / 2008-11-15 11:40
jakieś konkrety ?? - tylko slogany wprost z Radia Marii
gastarbeiter / 91.64.34.* / 2008-11-17 20:07
lepsze niz tuskowe, bo gorszych juz niema
taki tam / 87.205.67.* / 2008-11-16 21:41
Czego ci brak?
djdjdjdjj / 82.45.130.* / 2008-11-16 15:07
zaloze sie ze gall nosi beret hehehehe. posluguje sie tym samym jadem i opluwa wszystkich jak ojciec dyrektor. ciekawe za co kupil sobie tego maybacha?
Gastarbeiter / 91.64.34.* / 2008-11-17 21:25
opowiedz bajke a ciemnota w to uwierzy..... wolalbym nosic ten beret niz byc takim ciemnym i nie miec rozeznania co moze byc realnoscia. za to wlasnie polubilem Rydzyka bo coraz wiecej bajek o nim sie opowiada. Powiedz czy widziales? czy typowa polska "jedna baba powiedziala drugiej". A ja slyszalem ze Tusk ma mozg lzejszy od kury a ty mu placisz podatki, zobacz gdzie sa twoje pieniadze ulokowane. jak rydzykowi po oplaceniu telewizji i wszystkich jego fundacji zostanie kasa na maybacha, to niech go sobie kupi, dlaczego nie...ale takiej kasy to on jeszcze nie ma. Sa lepsi, to ci co te bajki opowiadaja.
np. pan Michnik czerwony ksiaze wszyscy placom mu za te jego bajki a on ma 100 razy wiecej kasy od Rydzyka i nikt nic nie mowi, bo on wie jak na ciemnocie sie zarabia.
Zaloze sie ze tez placisz ten podatek od ciemnoty, obudz sie wrescie ciemniaku i badz
trzezwy a nie omamiony jezeli tego nie widzisz to zaloz okulary bo dalej bedziesz bladzil w tym gownie smierdzacym......
Patrz lepiej na tych, co zyja za kase narodu i nic jeszcze dobrego nie zrobili.
filozofina / 151.92.176.* / 2008-12-01 12:00
Za kasę narodu to właśnie najbardziej ze wszystkich ekip rządzących i oszołomów akwizytorów, żyje ojciec dyrektor a najśmieszniejsze jest to, że te biedne babki i dziadki z demencją zaawansowaną są otumanione do kwadratu i wydaje im się że to jedyna i słuszna droga...
A ojciec siedzi na skórzanej kanapie, śmieje się i żyje jak 5% klasy najbogatszej w Polsce...

ulokowane. jak
rydzykowi po oplaceniu telewizji i wszystkich jego
fundacji zostanie kasa na maybacha, to niech go sobie
kupi, dlaczego nie

A dlatego chociażby że po pierwsze jest kapłanem i ślubował ubóstwo a po drugie taki z niego i z ciebie hipokryta chrześcijanin..?tyle dzieci głoduje, tyle ludzi biednych jak sam mówisz a pieniądze wyciągnięte od staruszków, którzy ledwo ciągną, przeznaczyć na luksusy dla ojca dyrektora??? Przepraszam, może ktoś mi wytłumaczy w czym ten "kapłan" naśladuje Jezusa czy choćby naszego Papieża ???
ostry / 81.210.91.* / 2008-11-17 00:56
djdjdjdjj; -- ależ Ty jesteś idiotą. szkoda gadać
kerasko emil / 85.198.213.* / 2008-11-14 19:58
Cud tuska to iluzja dla naiwnych - myślę ,że z czasem ta ciemna masa odpowiednio podziękuje tuskowi i jego błaznom bo powoli zdają sobie sprawę z tego ,że to tylko grupa różnego rodzaju cwaniaczków chcących zbić ,,kasę" na ich naiwności.
Gastarbeiter / 91.64.34.* / 2008-11-17 20:30
tak jest!!!!- ten numer "schowaj babci dowod przed wyborami" mu wyszedl, ale mloda generacja musi zobaczyc, ze "babcia" podjelaby dobra decyzje, chociazby ze wzgledu na dobro dla wnukow. Tusk juz zarobil na logopede teraz do lekarza. Polska zrobila znow
przez glupote duzy krok do tylu. Krew mnie zalewa kiedy patrze na to blazenstwo. Nie ma szans na lepsze jutro a to wszystko przez to, ze narod no niestety jest ciemny i wierzy juz po raz kolejny takim lejwodom. To oni sa winni, ze mlodzi ludzie opuszczaja kraj, to oni klamia, ze powstana autostrady, ze gaz nie podrozeje, ze pielegniarki dostana podwyzki, ze sluzba zdrowia bedzie lepsza, no i ze Polska jest 18 potega gospodarcza na swiecie, no ale do Waszyngtonu ich nie zaprosili. Teraz Tusk Francji lize tylek takiemu samemu nieudacznikow jak on. No i najlepsze to, ze szykuje sie na prezydeta, ta funkcja nie wymaga operatywnosci a kasa jest niezla. Premier zas musi byc z jajem a nie sepleniacym demagogiem, juz dosyc mamy tych bajek!!!!!!! Chcemy ludzi swiatlych i dbajacych o nasze interesy, a nie patrzec czy niemcom albo innym sie to podoba.
Niemcy i Francja przyklaskuja Tuskowi bo ten "osiol" tanczy jak oni graja, a my musimy wyjezdzac za chlebem.
arch / 2008-11-14 16:52 / Tysiącznik na forum

Cud już nie działa

a dlaczego nie działa ?
-bo Podatek Belki istnieje i ma się dobrze -:))
a Podatek liniowy ...nie widać go jeszcze -:)

Weźcie się wreszcie do roboty, zamiast pieprzyć trzy PO trzy ! ! !
MSP 7 / 2008-11-17 17:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co opowiadasz - liniowy płacę od 2004roku. Pisw 2006 obniżył od 2009 na 18% i dalej będę na liniowym
asdffg / 86.63.144.* / 2008-11-14 19:24
Po co komu podatek dochodowy.

W 2003-04 Centrum im. Adama Smitha zaproponowało radykalną zmianę systemu podatkowego.

25% od wynagrodzeń (odprowadza pracodawca ryczałtem od funduszu płac),

1% wartości wszystkich przychodów (sprzedaż, dotacje, odsetki...),

0,2% miesięcznie od kapitału własnego (dla płatników VAT),

700 zł ryczałtu miesięcznego dla osób pracujących na własny rachunek i spółek cywilnych nie będących płatnikami VAT; te firmy nie prowadzą żadnej (!) księgowości

i likwidacja ZUS oczywiście

czyli postulaty zbliżone do UPR
MSP 7 / 2008-11-17 17:15 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nic specjalnego nie wymysliłeś - w miejsce jednych podatków (jak w Europie) proponujesz zbliżone do tych na Wyspach;
A armię;
- nauczycieli (ok. 600tys)
-ochrony zdrowia (200tys)
-wojsko (100tys)
-policja 100tys
-skarbówka ok. 50tys
-inna administracja - kilkaset tys.
- emeryci i rencisci -ok.10-11mln
i tak trzeba utrzymać....
Jedi1 / 83.16.104.* / 2008-11-14 15:44
mimo iż "tak wiele stracił" jak próbują to udowodnić w artykule to przecież i tak ma praktycznie najlepsze notowania w porównaniu do poprzednich rządów.
Garand / 2008-11-14 14:34 / portfel / Bywalec forum
Trzeba dodać, że na spadek osób popierających obecny rząd ma kryzys finansowy. Wiadomo, że jest to wynikiem wydarzeń na amerykańskim rynku kredytów hipotecznych, a nie rządów Tuska i jego ekipy.
Ale ludzie jak zwykle zwalają wszystkie problemy gospodarcze na władze mimo, że Ci nie mięli z tym nic wspólnego...
Gastarbeiter / 91.64.34.* / 2008-11-17 22:00
przeciaz on sam powiedzial, ze kryzysu w polsce nie ma, bo polska ma bardzo dobre fundamenty bankowo-finansowe. a tu nagle kryzys? a co do tego czasu zrobiono???
superrrr wymowka. Oni maja juz kieszenie pelne, a my znow na roboty do niemca.
Swietna przyszlosc dla mlodych i oszukanych, tego sie caly czas obawialem.
Gowno mamy teraz po uszy z tendencjom zwyzkowa. Jak spadalo to sie wszyscy buntowalismy "kaczory zle" a teraz rosnie - powtorka z rozrywki, tylko kazdy ma jedno zycie
i do cholery chcemy zyc jak ludzie a nie jak kukielki ten wybor bedze nas kosztowal, a ja juz nie chce eksperymentowac, mam tego gowna dosyc: gowno PO uszy
MSP 7 / 2008-11-17 17:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak, święci - samym PR-em ile można bazować?
badyl L-2 / 79.162.46.* / 2008-11-15 21:57
Narazie to kryzys finansowy USA jeszcze mocno nie jest odczuwalny w Polsce, Poczekajmy do I kwartału 2009 r, kiedy nastąpi ograniczenie produkcji w"naszych" fabrykach i zwolnienia, wówczas Polacy będą "chwalić" PO i jej przywódcę. A wiadomo, że rząd PO-PSL nie kiwnie palcem, żeby przeciwdziałać skutkom tego kryzysu, więc skutki będą z wielokrotnione, więc i nowe wybory tez będą przyśpieszone,, PIS może już szykować "gabinet cieni".
bezpartyjny / 83.23.10.* / 2008-11-15 06:49
Pokaz co tysk i rząd zrobił dla polski i dla społeczeństwa ? Kompletnie nic dobrego zajęli się wszystkim to co zrobiły poprzednie rządy dobrego to zniszczyć. Pokaz ten cud tuskowy? Ten cud polega na tym że ceny gazu , energii, wody kanalizacji podniósł o niebotyczne procenty a za tym nastąpiły podwyżki wszystkich produktów.
Czy cud tuskowy polega na tym by społeczeństwo z dnia na dzień ubożało?
Czy cud tuskowy polega na tym by dzieci wychodziły z domu do szkoły głodne?
Czy cud tuskowy polega na tym by ludzie pracowali jak niewolnicy?
Czy cud tuskowy polega na tym by by robotnikom odbierać prawa do wcześniejszych emerytur ktorzy pracowali przez lata w warunkach szczególnych?
Pytam się dlaczego tusk i rząd nie odbiera praw do wcześniejszych emerytur dla policji wojska i strażaków? Którzy maja 35 lat ida na emerytury ? Czy tusk i rząd myśli ze narod jest aż tak głupi i uwierzy że pprzez 15 lat pracy policjant, wojskowy , czy strażak uskłada pieniądze na swoją emeryturę? Ten rząd nadaje sie tylko do bujania bykom jaj w kołchozach rosyjskich a nie do rządzenia Polską
NAród rząda usunięcia tego rządu wraz z nieodpowiedzialnym premierem za swoje poczynania
voodoo30 / 83.6.136.* / 2008-11-17 10:34
"Naród rząda".... ? Jeżeli już to "żąda" .... poza tym co to ma być...? Jakim prawem mówisz w imieniu CAŁEGO narodu? Chyba "Dziadów" Mickiewicza się naczytałeś... :) Konrad miał taką samą schize jak Ty :) Pozdro głosie narodu :) Buhaha
zby79 / 89.174.122.* / 2008-11-14 20:00
Pokaż mi reformy finansów publicznych. Zrównoważenie budżetu. Czy rząd ma jakiś plan na czas kryzysu? Bo plany typu zachęćmy zwalnianych pracowników do pracy obniżeniem zasiłku dla bezrobotnych to jest po prostu kpina.
hjk / 79.185.194.* / 2008-11-14 16:20
Oj mięli mięli. Trzeba tylko patrzeć swoimi oczami a nie przez szpalty fałszywych gazet czy łgarskich telewizji.
JX / 91.193.160.* / 2008-11-14 17:22
hjk, moje uznanie!
taki tam / 213.238.105.* / 2008-11-14 14:42
Czemu frank i euro rosną, a złotówka spada?
Garand / 2008-11-14 14:54 / portfel / Bywalec forum
W stosunku do dolara wszystkie waluty spadają... W takich sytuacjach jak ma miejsce teraz na rynkach jest to powszechne zjawisko, że inwestorzy pozbywają się innych walut i lokują je w bezpieczniejszych czyli EUR,CHF i USD...
taki tam / 213.238.105.* / 2008-11-14 15:05
o niezupełnie inne waluty też rosną:
NBP - Kursy kupna i sprzedaży walut obcych 2008-11-14:

Nazwa waluty Kod waluty Kurs kupna Zmiana
Dolar amerykański 1 USD 2,9773 wzrost o 0.32%
Euro 1 EUR 3,7215 wzrost o 0.17%
Forint węgierski 100 HUF 1,3785 wzrost o 0.75%
Jen japoński 100 JPY 3,1043 wzrost o 0.83%
Korona czeska 1 CZK 0,1473 wzrost o 0.96%
Korona duńska 1 DKK 0,4997 wzrost o 0.16%
Korona estońska 1 EEK 0,2379 wzrost o 0.21%
Korona szwedzka 1 SEK 0,3690 wzrost o 0.90%
Garand / 2008-11-14 15:59 / portfel / Bywalec forum
Nie pokazuj tutaj wyników za jeden dzień, bo to nie pokazuje rzeczywistego obrazu. Wystarczy spojrzeć na długoterminowe wykresy kursów walut (http://www.money.pl/pieniadze/nbparch/porownanie/), żeby zobaczyć, że od ponad dwóch lat złotówka bardzo się umocniła w stosunku do innych walut. to co ma miejsce teraz to zwykłe odreagowanie inwestorów, którzy wcześniej zakupili b. duzo polskiej waluty
MSP 7 / 2008-11-17 17:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Słusznie - jest to odreagowanie
tkt / 216.93.183.* / 2008-11-14 18:38
Chcesz wyników za wiele dni?
taki tam / 87.205.67.* / 2008-11-16 21:42
Widać, że chłop nie chce. Woli wierzyć, że ma rację.
FirezeuG / 2008-11-14 16:13 / Tysiącznik na forum
dokładnie tak i już nei ma poco się nad tym rozwodzić
Magister Magister / 212.219.235.* / 2008-11-14 13:42
Jak zwykle zostane premierem i bede musial zrealizowac wszystkie obietnice PiS-u i PO w dwa razy krotszym czasie. A na koniec i tak bede najgorszym premierem od czasow prl-u.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy