Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Microsoft w Polsce - doczeka się konkurenta?

Microsoft w Polsce - doczeka się konkurenta?

Money.pl / 2009-01-31 14:30
Komentarze do wiadomości: Microsoft w Polsce - doczeka się konkurenta?.
Wyświetlaj:
eee / 83.18.23.* / 2009-02-05 09:55
Linuksiarze się podpalili, bo napisano coś o nich :) Niestety liczby w artykule mówią jasno i żadna wasza teoria doklejana nic tu nie zmieni. Linux jest od zajmowania sobie czasu jak się nie ma co robić.
Ja męczyłem się z akceleracją grafiki kilka dni i w końcu odpuściłem. Bo co? Wersja grafiki z inną literką na końcu? W Windowsach działa w Linuxie wieczne problemy. Podłączam aparat foto do usb, jeden działa drugi nie. W Windowsie oba bez problemu. Bluetooth kupiłem na usb, w Windzie włożyłem cd, kliknąłem 2 razy i po 5min miałem widoczny telefon, w Linuxie za cholerę nie widać telefonu. Nie wspomnę, że sterowników oczywiście na płytce nie było do Linuxa.
I naucz tu wszystkich dostosowywać Linuxa do własnych potrzeb, skoro konkurencyjne rozwiązanie za 300zł po prostu działa, a jeszcze niektórzy piszą tu o kompilowaniu jądra! Na fachowca od skonfigurowania mi tego linuxa musiałbym wydać więcej. Większość ludzi oczekuje profesjonalizmu działania nawet kosztem tych 300zł. Nie mówcie więc Linuxiarze, że samochody też kupujecie zepsute i sobie je "dostosowujecie" bo przecież każdy z tym poradzi.
Mam więc jeszcze tego Ubuntu na jednej partycji ale już nie chce mi się go więcej włączać i tracić czas.
tadeusiek / 83.238.182.* / 2009-10-26 00:28
Wstaw miast słowa LInuxiarerze ,Windo-wsiarze .Wyjdzie opis bliski prawdopodobieństwa
yaroo / 2009-02-05 09:47

Liczba przeglądarek zainstalowanych na polskich komputerach PC

PrzeglądarkaLiczba
Firefox 3.x4 mln
MSIE 6.x2,7 mln
MSIE 7.x2,6 mln
Opera 9.x820 tys.
Firefox 2.x800 tys.


IE: 2,7+2,6 = 5,3mln
FF: 4+0.8 = 4,8mln
To w końcu microsoft ma mniej czy więcej użytkowników?
Agis IV / 77.91.33.* / 2009-02-05 15:34
Spoko na mojej stronie internetowej dopiero od dwóch miesięcy prowadzi Firefox3 a w klasyfikacji ogólnej IE
Właściwie ta dwójka się tylko liczy reszta jest daleko w tyle a ja i tak wolę Opere
Darek747 / 2009-02-05 23:50
zdecydowanie tak! Opera jest swietna- oczywiscie Google podeslalo mi rekalme do -swojej-nowej przegladarki ale jak to zobaczylem...niestety to Opera z globusem (pomijam milczeniem rozwiazania wewnetrzne). Zastanawiam sie jak moge wywalic to scierwo IE ze systemu (vista) i jakos nikt mi jeszcze niedpowiedzial...
piron / 83.24.134.* / 2009-02-02 13:27
ja się do windowsa zbyt przyzwyczailem, by się przerzucac na linuxa. visty nie mialem, wolę XPka. co do windowsa 7 nie moge sie wypowiedziec, bo nie korzystalem. Teraz chcę kupic oryginalnego XPka, bo przez pirata mam wrazenie, ze jakies scierwo mi kompa atakuje.. podobno tylko do konca lutego mozna go kupic? ktos slyszal????
Asia30 / 83.31.230.* / 2009-02-01 09:42
A ja lubię windows bo ma nortona i nie boję się wirusów.
jan kowalski / 2009-02-01 09:51 / Tysiącznik na forum
biedne dziecko. Tak się jakoś dziwnie składa, że linuks wogóle nie potrzebuje antywirusa, bo napisanie takiego, a pózniej jego instalacja jest praktycznie niemozliwa.
Ja z kolei nie lubię windowsa za jego zamulające oprogramowanie, zwlaszcza antywirusowe.
serweradmin / 79.191.187.* / 2009-02-01 00:31
Administruję sporą liczbą serwerów, część jest Linuxowa, część Windowsowa. Myślę że mam wystarczająco dużo doświadczenia, żeby coś niecoś na ten temat powiedzieć.
Windowsy mają trochę zalet: niezły interfejs graficzny, sporo narzędzi w których klikologią załatwia się mnóstwo spraw. Od czasu W2K potrafią w miarę stabilnie pracować. Jako serwer plików i niektórych aplikacji sprawdzają się całkiem dobrze. Bolączką Windows są wirusy, trojany i inne śmieci - wszelkie programy anty- zżerają sporo zasobów i istotnie wydłużają czas restartu systemu. To zresztą jest kolejny problem Windows - ogromna, nieporównywalna z Linuxem ilość operacji wymaga restartu systemu. Problemem jest też zarządzanie dużą ilością serwerów - klikologia jest fajna jak się ma kilka maszyn. Przy kilkudziesięciu pewne operacji zdecydowanie łatwiej robić skryptami, a to bardzo słaba strona Windows. Pisanie skryptów na pewne operacje jest albo niemożliwe albo bardzo trudne.
Kolejny problem Windows, to zarządzanie programami - instalatory wielu programów firm trzecich mają skopane instalatory, które powodują że programów się nie da prawidłowo odinstalować. Pozostają różne śmieci których standardowymi narzędziami nie da się wyrzucić, lub trudno to zrobić.
Istotnym problemem jest licencjonowanie Windows - trudno jest przenosić system na nowe maszyny, trudno jest robić testy na maszynach wirtualnych, bo co i raz natrafia się na jakieś problemy licencyjne. Z ciekawszych przypadków - jeśli po przeniesieniu instalacji Windows na nowy komputer będzie gdzieś źle ustawiona data, to Windows może zażądać aktywacji na maszynie która nie ma skonfigurowanej sieci i sieci tej skonfigurować już się nie da.
Linux większości z tych wad nie ma. Jest znacznie przyjaźniejszy dla administratora i choć czasem mu czegoś brakuje, to jak już się go uruchomi, to chodzi jak skała, puki się sprzęt nie wysypie.
Generalnie z Linuxem jest znacznie mniej pracy. Windowsy wymagają ciągłego "popychania".
Tadeusiek / 83.238.182.* / 2009-10-26 00:49
Piękny opis.Ludzie męczą się 'windą' ale jadą ,męczą się ,tracą czas.Są programy linuksowe dla zaawansowanych ,ale są też bajeczne proste .Ubuntu Suse .nawet taki KateOs .Wszystkie są lepsze od Windowsa .Prosze sprawdzić ,dokonać -z kożyścią dla kompa jako drugi system naprawczy i ratunkowy dla danych ,na okoliczność padnięcia windy.
Andre7 / 2009-07-27 16:04 / Tysiącznik na forum
Właśnie powyżej jest odpowiedz czemu Windows jest górą - bo to system prosty, w którym nie będący informatykiem uzytkownik może sam zrobić wiekszość rzeczy.
Darek747 / 2009-02-06 00:00
Wlasnie!- z nieba mi spadles! odnosnie odinstalowywania i sprzatania smieci w systemie po programach instalacyjnych- jak poradzic sobie i czym z kasowaniem aplikacji ''gameshadow'' (znajdziesz na www.gameshadow.com), zostal mi ten smiec w systemie (-vista) i niczym nie moglem tego wywalic- musialem odwalic lopatologie czyli recznie cofac rejestr systemu a i tak widnieje to cacko na liscie programow- widac polowiczny sukces, polowiczny po teraz nie mam b. denerwujacego okienkoa po starcie komputera (...). BARDZO PROSZE O PODPOWIEDZ I Z GORY DZIEKUJE.
Krzysiek84 / 2009-01-31 23:26 / Bywalec forum
Ludzie nie wybierają Linuxa z powodu, że nie wiedzą co to jest Linux.
Moja ciotka teraz kupowała laptopa no i poleciłem jej bez Windowsa, bo tańsze są o paręset złotych, a ono, że nie będzie potrafiła się tym obsługiwać bo w pracy tylko na windowsie siedzi, ale jak jej pokazałem jak wygląda Linux to powiedziała, że nie widzi różnicy (przeglądanie internetu, pakiet biurowy itp).

Co do Google to możliwe, że wprowadzi w tym roku Androida na Netbooki oraz to, że po wycofaniu XP w tym roku dużą część jego klienteli przejmie nie Windows 7 tylko różne dystrybucje Linuxa (netbokki raczej nie poradzą sobie w Windows 7 który ma wymagania jak Vista).

Rosjanie niby tacy wielcy, a po prostu swoją dystrybucję Linuxa chcą zrobić, tylko ciekawe co takiego ciekawego tam wmontują.


Jak dla mnie Linux ma taką zaletę, że można włożyć płytkę z systemem na czysty komputer i odpalić bez instalacji, włączy się w parę minut i praktycznie wszystko będzie od razu działać (dźwięk, obraz, internet, dostępna będzie przeglądarka, pakiet biurowy itp)
asdasdsa / 79.189.179.* / 2009-07-24 11:01
twoja ciocia musi byc łebska :D ogólnie ludzie nie chcą czegoś nowego, wolą mieć do czyniania z rodziną systemów których używają od lat....
na_rozdrożach / 89.79.177.* / 2009-01-31 18:11
Mam pytanie : Czy studia informatyczne dają coś wiecej niż tylko papierek ? czy może lepiej będzie jesli czas "studiów" czyli moim zdaniem chodzenia na uczelnie przeznaczy sie na studia czyli faktyczną nauke infy (programowania, systemów operacyjnych- moje zainteresowania) a po papierek pójdzie sie wtedy kiedy będzie sie już pracować tylko po to żeby zarabiać wiecej ?
mxmxm / 85.222.24.* / 2009-02-08 17:54
warto pójść na studia informatyczne, tyle że na rozsądnej uczelni
morielf / 2009-02-01 00:10 / portfel / Bywalec forum
Hmm.. po pierwsze (nie licząc koroporacji) chyba nigdzie się nie zarabia więcej tylko ze względu na papierek.
A co do Twojego pytania, czy studia coś dają, to zależy jakie studia, gdzie.
Np w Poznaniu absolwenci Politechniki Poznańskiej są bardziej cenieni jako programiści niż absolwenci UAMu czy tymbardziej Akademii Ekonomicznej. Z kolei ci drudzy chyba szybciej znajdą pracę jako wdrożeniowcy itp pokrewne dziedziny.
Także imho wszystko zależy od tego jaka uczelnia, jacy wykładowcy i jak bardzo zacofany program nauczania.
jliber / 2009-01-31 16:45 / Tysiącznik na forum
Jeżeli Microsoft ma umieszczać w dystrybucjach Windowsa przegladarkę Firefoxa, to czy dystrybucje Linuxa będą też musiały mieć Internet Explorer? Co to za chora logika że producent musi sprzedawać produkty konkurencji? W jakich innych branżach coś takiego jest spotykane? Biurokraci wymyślą dowolny absurd aby uzasadnić swoje pasożytnicze synekury.
jan kowalski / 2009-02-01 07:54 / Tysiącznik na forum
każda dystrybucja linuksa oferuje przynajmniej kilkanaście przeglądarek internetowych: Opera, Firefox, Epiphany, Galeon itp. Jeśli M$ uwolni kod, to nie ma żadnego problemu, by IE znalazł się w każdej dystrybucji. Pasożytem jest tutaj M$, zobacz w jak perfidny sposób zwalcza wszelką konkurencję (p. Netscape), kradnie pomysły uzywane w wolnych OS (p. Compiz, beryl) czy nachalna sprzedaż windowsów w nowych komputerach bez możliwości wyboru przez klienta.
morielf / 2009-02-01 14:10 / portfel / Bywalec forum
zapomniales napisac o lynx :)

Ale akurat efekty compiza to byly wczesniej skradzione z maca zdaje sie
kris333 / 83.9.229.* / 2009-01-31 15:57
ile jest na legalu ??? Bo Linux jest darmowy i Windows tez :):):
studentMIM / 2009-01-31 14:30 / Tysiącznik na forum
Tu nie chodzi o stabilność Windowsa (bo ta jest często niższa), ale o łatwość obsługi. Póki co Linux nie jest systemem przyjaznym użytkownikowi i dopóki to się nie zmieni, to nie ma co liczyć, że przejmie on większą część rynku.
Tadeusiek / 83.238.182.* / 2009-10-26 13:06
Może to i normalne gdy umysł nie widzi !Miliony ludzi buduje poszczególne projekty linuksowo uniksowe Nigdy jedna korporacja nie prześcignie twórczj myśli pasjonatów i wolontariuszy wolnego oprogramowania.Kto patrzy wie jak korporacja stara się wyłapywać co lepsze projekty i pomysły.Na wszystko jest forsa a jeszcze większa by wmówić maluczkim co jest dobre a co be.W historii człowieka nie zawsze lepsze wygrywało.Prawem rynku jest zbyt.Jest tak jak jest.Jest jeszcze inna prawda Microsoft finansuje twórców wolnego oprogramowania ,więc niech sobie tworzy te buble opóżnione z czasem.Ci którzy pracują na dystrybucjach linuksowych mają w prezęcie najnowocześniejsze systemy z pełnym wsparciem.
kris333 / 83.9.229.* / 2009-01-31 15:49
POwiedz o łatwossci obsługi zwykłemu uzytkownikowi :):):) on wie tylko gdzie kliknac aby otworzyc przeglądarke i gg :):):
p************ / 82.210.157.* / 2009-02-01 09:32
Teraz zwykły zaczyna się gubić bo doszło nk;p A tak na marginesie to ciekawo-śmieszny artkuł i fajna, klasyczna dyskusja. Pozdr
Pole / 83.10.24.* / 2009-01-31 15:40
W Niemczech po wielkej eufori tym programem "LINUX" przyszla faza rozczarowania i wszycy uzytkownicy rezygnuja z Linuxa. A w takim razie kolej na Polske, bo Polacy jak papugi powtarzaja wszystko co juz Niemcy sprobowali. Ale niestety kiedy sprzeciwialem sie tymk niemieckim stereotypom ze Polacy sa zacofani, teraz widze ze wiele sie nie myla. Ten wasz Linux mozecie sobie wsadzic wiecie gdzie...., te bzdury o Linuxie razem z Linuxem...
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-31 18:23

Ten wasz
Linux mozecie sobie wsadzic wiecie gdzie...., te bzdury o
Linuxie razem z Linuxem...

czy Pole ma jakies pojecie o systemie operacyjnym , ktory tak krytkuje?
wypowieź wskazuje ze nie, albo bardzo niewielkie, w takim razie skąd taka niechęc do linuxa?
w mojej firmie uzywane sa obydwa, w moim domu równiez z tym że ja uzywam przewaznie linuksa, ze wzgledu na bezpieczeństwo danych i stabilność, windows jest uzywany jedynie do gier, przez dzieci moich polskich przyjaciół.
kris333 / 83.9.229.* / 2009-01-31 15:51
A jak Niemcy będa rezygnować z Windowsa to Polay znowu będu w plecy ??? Żłaosny jestes gosciu heheheh
Dojrzały Informatyk / 95.41.225.* / 2009-01-31 14:53
student chyba ostatni raz widziałeś Linuksa przynajmniej 3 lata temu :) Ucz się młody:
1. Odpal na gołym komputerze Viste i bez sterów mało która kartę sieciową Ci wykryje, zrob to samo na dowolny linuksie i się zdziwisz
2. Problemem jest to że wiele firm korzysta do rozliczania z programu Płatnik który nie ma konkurenta ( Linuksowy odpowiednik, Janosik nie obsługuje kart z podpisem cyfrowym )
3. Firmy sprzedające oprogramowanie Polskie Ministerstwom np. Ewidencja pojazdów tzw. Cepik jest tylko na platformie Windows, więc urzędnicy muszą mieć zainstalowanego Windowsa.
jliber / 2009-01-31 16:49 / Tysiącznik na forum
Mam Windowsa dokładnie po to aby nie musieć wiedzieć co to jest "wykrywanie karty sieciowej" i jak to niby Linux jest w tym lepszy. Akurat jestem informatykiem, więc wiem co to są sterowniki, ale NIE MUSZĘ o tym wiedzieć, i dla 99% użytkowników komputerów ma to znaczenie DECYDUJĄCE. Image płyty dołączany do każdego komputera zawiera także sterowniki. Podłączam i działa.
jan kowalski / 2009-02-01 08:18 / Tysiącznik na forum
jeśli takich informatyków kształcimy, to przyszłośc przed nami marna... Po zainstalowaniu windiwsa masz goły system, nie działa praktycznie nic, kilkoma grami, wordpadem i upośledzonym IE. Bez instalacji mnóstwa sterowników nie działa poprawnie ani grafika, ani dżwięk ani drukarka. No, i w windowsie raczej nie doczekasz się podpowiedzi w jaki sposób usprawnić swój komputer. O pózniejszych problemach z utrzymaniem i bezpieczeństwem już nie wspomnę. W linuksie tych problemów raczej nie ma, choć zdarzają się czasem inne,. Nie ma systemów idealnych, ale wyższość linuksa jest raczej niezaprzeczalna.
tyt / 94.254.195.* / 2009-01-31 16:54
W czym problem? linux Ci nie zadziała? Twoja sprawa!

PS. Rosjanie robią własną dystrybucję linuksa a nie system operacyjny!!
studentMIM / 2009-01-31 15:01 / Tysiącznik na forum
Niedawno musiałem zmieniać co nieco w jądrze Linuxa (studia), więc proszę bez takich wycieczek
Próbowałem odpalić Linuxa na moim kompie na czystej maszynie (normalnie pracuję na Windowsie (obecnie Vista) i Linuxa mam na maszynie wirtualnej), ale mi nie startowały X, bo nie było sterownika do karty graficznej.
Ja sobie odpuściłem, ale kolega (który ma taki sam komputer) zainstalował te sterowniki z ręki, ale z kolei nie był w stanie odpalić karty dźwiękowej.
Więc proszę nie mów mi, że do Linuxa są wszystkie sterowniki, bo nie jest to prawdą.
axxel / 83.143.213.* / 2009-01-31 18:36
to dziwne student, ja nie jestem informatykiem, obsługi systemów nauczyłem się tylko tyle ile muszę, na szczeście nie wykułem tego tylko, ale w miare rozumiem jak i dlaczego cos działa.
Nie mam kłopotów z linuksem, nie mam kłopotów z kompilacjami, ani z uaktualnieniami, dosyc sprawnie dostosowuje linuxa do swoich potrzeb, obojetnie jaka by to nie była dystrybucja,
Windowsem nie pogardzam, chetnie z niego korzystam, ot chocby teraz, ale jest to platforma tylko do tego, do takich, mniej znaczących działań.
nie neguje sprawnosci windowsów, nauczony jednak przykrymi doświadczeniami, najwazniejsze sprawy, obrabiane sa na platfornie linuksowej.
Wiekszośc wypowiedzi, to takie troszke ideologiczne, jak to zazwyczaj zwolennicy windowsó pogardliwie o innych systemach, zwolennicy tych innych pogardliwie o windowsach, a sprawa jes prosta, każde rozwiazanie ma swoje zalety i wady, wybierajmy to którego potrzebujemy.
morielf / 2009-02-01 00:55 / portfel / Bywalec forum
Z mojego doświadczenia z linuxem wynika jeden wniosek - jak masz w miarę popularny sprzęt to jest ok, jak kupiłeś jakiś "egzotyczny" (np z promocji w Gant) to masz problemy ze sterownikami.

A to wynika z tego, że niektórzy producenci sami robią stery pod winde, piszą beznadziejną dokumentację i mają w du.. użytkowników linuxa. A nie z tego, że linux jest "zły".

Dla tego jeżeli myślisz o używaniu linuxa to najpierw dowiedz się czy do Twoj konfiguracji są sterowniki i czy nie ma z nimi problemów.

Poza tym np Mac OS wspiera tylko kilka typów konfiguracji i jakoś nikt nie miałczy dlatego, że mu na jego "składaku" mac os nie chodzi.

Kiedyś pod linuxem było sporo problemów z grafiką ATI, teraz jest już znacznie lepiej. Więc ogólnie zmienia się na lepsze. I muszę powiedzieć, że już od paru lat nie słyszałem żeby komuś X-y kompletnie nie wstały. O braku dopalania to owszem. Coś namieszałeś student, albo masz jakąś starą dystrybucję.

Ja mój system instalowałem z 2 lata temu, przeszedłem przez zmianę desktopu (KDE na GNOME), 2 albo 3 dist-upgrade'y (dla windziarzy: to tak jakbyś zainstalował sobie win 98, potem aktualizował do XP a potem jeszcze na Viste za pomocą "aktualizacji windows" czy jak to się tam u was teraz nazywa, bez potrzeby formatowania dysku ponownego instalowania oprogramowania i innych tego typu manewrów) i jakoś też nigdy większych problemów nie miałem. Parę razy zdarzyło mi się zawiesić kompa, bo przekroczyłem dostępną ilość ramu + swap.

Na brak oprogramowania nie narzekam. Jedyne co kuleje to porządne programy do obróbki grafiki, co prawda jest Gimp ale to jednak nie to samo co photoshop. Chociaż jak miałbym zawodowo zajmować się grafiką to na 100% zainwestowałbym w maca - jak ktoś ma dostęp do win i maca niech sobie zrobi test np doda jakiś filter na dużym obrazku i zobaczy gdzie jest szybciej.

Ale cóż, na linuxie ikonki są inne i już większość ludzi się nie łapie.

BTW próbował ktoś instalować GOS (thinkgos.com)? Na razie tylko odpaliłem live cd i muszę powiedzieć, że wygląda nieźle.
dot / 94.254.195.* / 2009-01-31 16:50
O lol! nie wazne jaką masz karte X zawsze wystartują! co najwyżej bez akceleracji!!
tezStudent / 83.4.148.* / 2009-01-31 15:56
jakiej dystrybucji używasz studentMiM? I co to była za karta graficzna i muzyczna? Owszem, czasem zdarzają się problemy z odpaleniem niektórych urządzeń, ale "google twoj przyjaciel" zwykle pomaga się z tym szybko uporać. Przeważnie po etapie instalacji wszystko śmiga bez problemu.
jliber / 2009-01-31 16:50 / Tysiącznik na forum
A ten google to odpalasz wtedy na innej maszynie ale juz z windowsem haha?
morielf / 2009-02-01 00:59 / portfel / Bywalec forum
jliber, pisałeś wyżej że jesteś informatykiem. Wiesz, że linux ma konsole i przeglądarki takie jak lynx?
studentMIM / 2009-01-31 15:59 / Tysiącznik na forum
Wiem, że da się uporać, ale mi się nie chciało (kolega ze swoim się uporał, co napisałem). A ja po prostu lubię (w miarę) Windowsa;)
kris333 / 83.9.229.* / 2009-01-31 15:54
Student ty widziałes chyba Linuksa na sceenach :):):) i tacy studia koncza wykształuciuchy hehehe
Thalion / 2009-01-31 18:38
Uwielbiam czytać komentarze, gdy ludzie obrzucają się błotem tylko ze względu na posiadany system operacyjny... ;) Prawda jest taka, że zarówno Windows jak i Linux mają zalety i wady. Podstawową zaletą Windowsa jest dostepność i liczba aplikacji i chyba na tym się kończy i pozorna łatwość w obsłudze, jeśli nie niech ktoś mnie poprawi... wadą Linuksa jest co co jest zaletą systemu z Redmont, czyli dostępność aplikacji. Nie rozumiem też narzekań ze strony niektórych osób, że niby Linux, jest zbyt skomplikowany i tylko dla "specjalistów", nie wiem czy Ci którzy mają taki pogląd, używali kiedyś dystrybucji "Ubuntu"? Polecam wypróbować.
Kolejną zaletą Linuksa jest bezpieczeństwo oraz stabilność. Większość osób która narzeka na ten system nawet nie że ich sieci komputerowe obsługiwane są zapewne właśnie przez... Linuksa. Polecam również spojrzeć na listę 500 najszybszych superkomputerów świata, i sprawdzić pod jakimi systemami funkcjonuje większość z tych maszyn, tam "ideologia" i uprzedzenia do systemów są odstawiane na bok, a liczy się wydajność i niezawodność.

Prawda jest niestety taka, iż Linux zbyt szybko zajmie miejsca Windows, choć na pewno będzie coraz popularniejszy.

Pozdrawiam
meganderax / 92.234.175.* / 2009-02-05 13:47
wiele aplikacji windowsa dziala idealnie w srodowisku linuxa ubuntu 7wystarczy zainstalowac program Wine...np.photoshop sc2 dziala potem w linuxie I MICROSOFT OFFICE....internet sie nie wiesza w linuxie ..choc powiem ze uzywam teraz Windows 7 na starej maszynie...i dziala wszystko szybciej niz kiedykolwiek wczesniej ...dziala system tak jak xp po czystym zainstalowaniu...czasami mam problem z polaczeniem wireless...ale pewnie toi naprawiaja...

Najnowsze wpisy