Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Rada Europy: Polska za słabo walczy z korupcją

Rada Europy: Polska za słabo walczy z korupcją

Wyświetlaj:
Krystyna Kaczor / 80.48.252.* / 2009-03-31 22:56
Do tego w znacznym stopniu przyczynia się Rada Europy, która chroni skorumpowanych prawników !!! Składane na nich skargi pozostają bez odpowiedzi.
Krystyna Kaczor / 80.48.252.* / 2009-04-05 17:21
Ministerstwo wydało absurdalną decyzję, więc wniosłam skargę do WSA za pośrednictwem Ministerstwa, które ją przekazało do sądu, a to oznaczało, że sprawa jest ustawiona. W tej sytuacji od razu zwróciłam się do Rzecznika Praw Obywatelskich, żeby się przyłączył do postępowania przed WSA, W piśmie z dnia 26.09.2005r. (RPO-390521-VIII/EG/01) powołał się na przepisy, które rzekomo tak stanowią:,,Z wymienionego uprawnienia Rzecznik korzysta w sytuacjach wyjątkowych, tylko wówczas, gdy w jego ocenie doszło do naruszenia zbiorowego interesu obywateli lub interesu Rzeczpospolitej Polskiej". wyrok został wydany 27.09.2005r. ( akt IISA/Wa 949/05) , adwokat odmówił sporządzenia skargi kasacyjnej, natomiast Rzecznik Praw Obywatelskich posunął się do perfidnego krętactwa.
Odebrano mi prawa człowieka, żebym nie mogla dochodzić sprawiedliwości i!!!
Prawnik Stary / 212.76.37.* / 2009-10-10 22:52
Krystyna - radzę ci udać się najpierw do psychologa i później do prawnika, wtedy zrozumiesz dlaczego pisma bez sensu pozostają bez odpowiedzi - są lekceważone przez poważnych ludzi
hipoteza / 79.184.27.* / 2009-02-17 19:03
... jak wyżej ...
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-14 20:57
Jeżeli faktycznie jesteś starym prawnikiem, chętnie Ci wyślę tą opisaną dokumentację i dojdziesz do wniosku, że jestem zdrowa na umyśle, ale chory jest bardzo wymiar sprawiedliwości ( głęboko zabagniony) ( ynak@onet.eu).
Opiszę Ci teraz inne przypadki: Sąd Okręgowy w uzasadnieniu wyroku (II Ca 148/00) zmienił treść decyzji Wojewody. Adwokat odmówił sporządzenia kasacji, więc skierowałam się do Rzecznika Praw Obywatelskich, który jednak wymyślił, że do tego typu spraw, uprawnień nabył dopiero od 15 lipca 2000r. i do wniesionych od tego miesiąca. Złożyłam skargę do Prokuratury na działanie przestępcze sędziów. Otrzymałam taką odpowiedź, której nie można było zaskarżyć do sądu. Jednak nękanie Prokuratury odniosło taki skutek, że wyrok nie został wykonany. Prokurator z pewnością nakazał adwokatowi, który ustawił sędziów, aby to samo uczynił z Powodem.
Zupełną patologią są decyzje wydane przez Komisję Europejską i Komisję Petycji Parlamentu Europejskiego, które zupełnie nie odnoszą się do istoty zarzutów i podpisane są przez Polaków. Pod jedną z nich nie ma nawet podanego stopnia służbowego. Zaskarżenia tych decyzji odmówił adwokat, więc zwróciłam się do Sądu Pierwszej Instancji o wyznaczenie mi Pełnomocnika na mój koszt. Sąd, aby oddalić wniosek, w uzasadnieniu Postanowienia (T-79/08 AJ) posunął się do perfidnego kręactwa, gdyż stwierdził, że chciałam go również dla potrzeb przed sądem krajowym. Trybunał Sprawiedliwości to bezprawie zaakceptował, odpowiadając dwukrotnie pismami niezarejestrowanymi (lewymi), że Postanowienie jest ostateczne.
Stary Prawniku, wiesz doskonale, że gdybym chciała zaskażyć do sądu nawet brak śniegu, to mam prawo do adwokata na własny koszt. Twierdzenie , że pisma bez sensu pozostają bez odpowiedzi dowodzi o słabej znajomości kpa.
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-15 17:34
,,Stary Prawniku". w ten sam sposób rozumuje Szanowna minister Julia Pitera, która otrzymała skargę na ewidentne działania bezprawne prawników. W jej pojęciu, na skargę nie musi odpowiedzieź. Tej skargi nie złożyłam do organów państwa, bo się już przekonałam, że one bezkarnie nie przestrzegają żadnych norm prawnych w tego typu sprawach. Natomiast minister Julia Pitera zna moc wyborców. Weszła w rolę gangstera i chciała mnie zastraszyć, pisząc bzdurne pismo do Burmistrza. Przed sporządzeniem odpowiedzi był ciekawy, jaką wysłałam dokumentację, że Pani minister , że nie rozumie, o co mi chodzi. Po zapoznaniu się z nią , dla niego wszystko było już jasne. Gdybym mogła skorzystać z odważnego adwokata, złożyłabym na nią pozew do sądu za komunistyczne myślenie. Kto się sprzeciwi skorumpowanej władzy, to trzeba uczynić z niego chorego. Zdrowe Naczelne Organy Państwa twierdzą, że Pani minister nie ma obowiązku odnieść się do skargi. Super zdrowa Rada Europy i Komisarz Praw Człowieka na idiotyczne skargi też nie musi odpowiedzieć. Powód takiego postępowania jest oczywisty: gdy się wykaże działania przestępcze sędziów, wówczas następuje całkowite pozbawienie praw człowieka.
Jest to metoda żywcem wzięta z krajów Trzeciego Świata !!!
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-16 17:56
Jeżeli Premier Donald Tusk nie jest w stanie wpłynąć na minister ds. korupcji Julię Piterę, aby się odniosła do skargi z dnia 14 listopada 2008r. , to powinien złożyć Urząd. To samo powinien uczynić Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, ponieważ z Kancelarii Sejmu otrzymałam kilka odpowiedzi (BKI-151-13887/09), których treść zupełnie kompromituje ten Organ.
Platforma Obywatelska nie może traktować państwa jak prywatnego rancza !!!
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-17 18:48
Zupełne rozczarowanie mnie spotkało, gdy skierowałam się do Fundacji Helsińskiej, ze sprawą, która jest ewidentnym bezprawiem. Treść odpowiedzi ( 19079/2005/KH/III 20719/TK) dowodzi, że dla Fundacji priorytetem jest ochrona kolesiów i nadal tak czyni.
W 2008r. zwróciłam się w innej sprawie do organizacji Human Rights Watch i Transparency International, a w październiku 2009r. do Fundacji Batorego, Fundacji Helsińskiej i Stowarzyszenia Amnesty International. Odpowiedź uzyskałam tylko od Stowarzyszenia , pismem niezarejestrowanym, które m.in. stwierdziło: ,, Ammnesty International nie pośredniczy w sprawach karnych i cywilnych na terenie kraju".
Obrońcy praw człowieka, którzy nie są w stanie zapewnić mi Pełnomocnika na mój koszt, z pewnością chodzą na krótkiej smyczy władzy .
Europejski Rzecznik Praw Obywatelskich i Nasz powinni być usunięci z Urzędu, ponieważ pełnią rolę obrońców skorumpowanych prawników. Jednak sługusów władza w pełni aprobuje !!!
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-18 18:09
Chciałam przedstawić, jak Trybunały potrafią traktować obywatela, którego banda pozbawiła możliwości skorzystania z usługi adwokata. Po zupełnej kompromitacji Sądu Pierwszej Instancji i Trybunału Sprawiedliwości, Europejski Trybunał Praw Człowieka postanowił przyjść z pomocą, aby tę hańbę zmazać. Przysłał mi wbrew mojej woli pismo z nadanym nr sprawy (24128/08) bez podpisu i domagał się wypełniania formularza i dosłania dokumentacji. Krętacz, do tego typu spraw nie posiada żadnej kompetencji, natomiast Sekcja Polska ma ten atut, że oddalając skargę, nie musi niczego uzasadniać.
Krystyna12 / 80.48.252.* / 2009-11-21 14:55
Kancelaria Sejmu z uporem maniaka twierdzi, że skarga złożona do Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka nie kwalifikuje się do niej. Z tego powodu zwróciłam się do jej Przewodniczącego Ryszarda Kalisza, a następnie do szefa SLD- Grzegorza Napieralskiego, aby wpłynął na mecenasa, żeby nie kompromitował tej formacji i pismo przyjął. W bezczynności również tkwi Senacka Komisja Praw Człowieka i Praworządności. Porażające jest to, że Marszałek Senatu - Bogdan Borusewicz , Sejmu- Bronisław Komorowski i ich zastępcy - senator Zbigniew Romaszewski i poseł Stefan Niesiołowski, za komuny uchodzili za bohaterów, a teraz zachowują się jak tchórze. Marszałek Sejmu - Bronisław Komorowski nie ma prawa moralnego wypominać, że sędzia Andrzej Kryże był dyspozycyjny i bezprawnie go skazał. Nawet komuniści mieli swoje zasady i z pewnością nie zabronili Panu Bronisławowi Komorowskiemu skorzystania z pomocy adwokata. W Biurze Poselskim szefa Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka od marca br. znajduje skarga i żadne monity nie są w stanie spowodować , aby Biuro do niej się odniosło.
Sterowalni wybrańcy Narodu, którzy mają nakaz krycia działań bezprawnych, wybierają metodę stanowczego milczenia !!!
kapryśna / 80.48.252.* / 2009-12-13 17:52
Zwróciłam się do Rady Praw Człowieka ONZ , ale skarga została odesłana, bo była sporządzona po polsku, więc uczyniłam to w języku angielskim. Rada Praw Człowieka zastąpiła dotychczasową Komisję Praw Człowieka, ponieważ Komisja się skompromitowała.
Do Rady nie wstąpiło USA , bo nie wierzy w skuteczność tego Organu.
Graniczy z pewnością, że Rada będzie milczała , tak jak to czyni Komisarz Praw Człowieka i Rada Europy.
zielony 61 / 80.48.252.* / 2010-03-21 14:13
Służalczość Platformy Obywatelskiej wobec sitwy prawniczej jest tak wielka, że pozwoliła, aby Szanowna minister Julia Pitera potraktowała Prokuraturę (3Ds 67/10) jak chłopca na posyłki, który straszył sądem za jej nękanie.
Poraża to, że do perfidnego krętactwa zmuszono przyszłą prokurator, której to nie wyszło, więc oznajmiła, że o tym, czy sprawa trafi do sądu , zdecyduje Pani minister.
Pani asesor sporządzonego protokołu nie przedstawiła do podpisu.
zielony61 / 80.48.252.* / 2010-08-09 13:37
Zupełnie niezależne Stowarzyszenie Transparency International usunęło z bloga komentarz :

,, Rada Europy drwi sobie z prawa, nie odpowiada na wyznaczenie mi Pełnomocnika na mój koszt., a dokumenty, które ociekają przestępstwem przesyła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Zostaje nadany nr sprawy (16579/10), dziesięć kodów kreskowych i zalecenie wypelnienia formularza w ciągu 6 miesięcy. Czwarta sekcja, dla której priorytetem jest ochrona skorumpowanych prawników, na prośbę o udzielenie mi pomocy prawnej, odowiada tak:
,, Trybunał nie zasądza zwrotu kosztów sporządzenia wstępnej skargi przez prawnika, ani nie udziela pomocy w jego znalezieniu".
zielony 61 / 217.96.90.* / 2010-09-06 18:02
W demokratycznej Polsce normą jest, że kto by nie został Rzecznikiem Praw Obywatelskich,musi kryć prawników, którzy rażąco łamią prawo(pismo z dnia 24.08.br.; RPO-611538-09/I/MSW).
Można skargę wieś do Komisarza Praw Człowieka Rady Europy,ale ten organ w takiej sytuacji nie odpowiada.
Taką samą metodę krycia bezprawia ma przewodniczący Sejmowej Komisji Niesprawiedliwości
i Praw Człowieka- mecenas Ryszard Kalisz(SLD),który też odnieś się nie chce do nacisku Platformy Obywatelskiej na prokuraturę. Gdyby to były dokumenty na PiS , z pewnością ich bieg bieg zostałby nadany.
Złożyłam skargę do Parlamentu Europejskiego,którego przewodniczącym jest prof. Jerzy Buzek.
Z jego Biura poselskiego na odpowiedż czekam już kilkanaście miesięcy!!!
Karina 6 / 217.96.90.* / 2010-12-17 18:35
Określenie,że Pan Donald Tusk jest dziadowskim premierem w programie TVN24 Pani Moniki Olejnik przez posła Joachima Brudzińskiego PiS jest pełni zasadne. Świadczą o tym fakty: płynące z Kancelani Prezesa Rady Ministrów odpowiedzi na pisma są drwiną z prawa.
Premier opowiada bajki ,że prokuratura jest niezależna,a jego koleżanka Pani minister Julia Pitera ją ustawiła do straszenia. Prokuratura Generalna (PGVIIKo264/10) to zatuszowała.
W Polsce rządzonej przez BANDĘ POkolesiów nie mam dostępu do pomocy prawnej na mój koszt.
Rada Europy zachowuje się w ten sam sposób. Z tego wynika, że STRAŻNIK PRAW CZŁOWIEKA trzyma stronę mafii!!!

Najnowsze wpisy