Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Łatwiej założyć firmę. Tusk otwiera "jedno okienko"

Łatwiej założyć firmę. Tusk otwiera "jedno okienko"

Wyświetlaj:
barry75 / 80.55.83.* / 2009-05-11 13:26
CO ZA DNO!!!
Jedno okienko to żadne wielkie usprawnienie! Najpierw musimy czekać miesiąc na wpisanie spółki do KRS, (już minął miesiąc, zresztą) i potem Urząd skarbowy ma miesiąc na przyznanie NIP (twierdzą, że zrobią to w przeciągu do 2 tygodni)
Oprócz jednego okienka powinna być możliwość założenia firmy w 24h i automatyczne generowanie NIP-ów, Numerów KRS i Regonów. No ale to jest Polska właśnie!
lpokju / 83.23.22.* / 2009-03-26 12:48
Ale lipa , a co z ZUSEM to ten syf nie pozwala na egzystencje malych firm reforma zus a nie okienko
F-16 / 79.162.191.* / 2009-03-25 06:29
Polska coraz bardziej zaczyna przypominać republikę bananową w środku Europy."Polskość to nienormalność, polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać... Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski, tej ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w Krainę mitu. Sama jest mitem". ("Znak", nr 11-12, z 1987 r.). Skąd tyle agresji u obecnego phlemiehla? Trzeba zajrzeć do jego życiorysu, gdy miał mniej niż 8 lat. WÓWCZAS NIE ZNAŁ JESZCZE JĘZYKA POLSKIEGO. a rówieśnicy wyzywali go od Szwaba i Folksdojcza.
FUFU / 87.114.18.* / 2009-03-25 06:28
TUSK DAJE CI RADE DARMO!!!!!!!!!!
NIE CHODZI O JEDNO OKIENKO ALE O:1/WPROWADZENIE ZUSU OD OBROTU FIRMY I ZMNIEJSZENIE GO 2/ZLIKWIDOWAIE KRUSU AB WSZYSCY BYLI ROWNI WOBEC PRAWA 3/ZMNIEJSZENIE OPODATKOWANIA UMOW O PRACE I UMOW ZLECENIE 4/WPROWADZENIE ROCZNEGO ROZLICZENIA PODATKOWEGO 5/ZMNIEJSZENIE LICENCJ 6/WPROWADZENIE KATASTRU ABY UREALNIC CENE WYNAJMU NIERUCHOMOSCI 6/ZMNIEJSZYC ILOSC KONTROLI ITD
WOJCIECHA / 2009-03-24 23:04
tego durnia wiecej nie pokazujcie -bo zupa nie smkuje!!
Kinol / 83.28.175.* / 2009-03-24 22:30
niezle są pokrecen i ci nasi liberałowie gospodarczy Temat "jedno okienko" jest dla błaznów. Kapital, ponmmysł i czas. Grzyby przy drodze mozna sprzedawac be rejestracji.
wyznawca / 62.21.106.* / 2009-03-24 20:49
UFFFF wreszcie Tusk zagwarantował 15% wzrost PKB. Ta ustawa była kluczowa dla gospodarki
lolek000 / 2009-03-24 21:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Nieźle idzie premierowi. JuŻ drugi rok otwiera to okienko. Pewnie PiS przeszkadza.
124ccc / 83.4.164.* / 2009-03-25 01:44
No tak PIS przez 2 lata nawet tego okienka nie mógł otworzyć toż to sukces.
lolek000 / 2009-03-26 15:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale biznes kwitł a teraz...?
wezyrus / 62.21.106.* / 2009-03-24 20:47
UFFF Wreszcie Tusk zagwarantował nam 15% wzrost PKB. To była kluczowa ustawa w życiu gospodarczym
gjfgjfhg / 82.160.120.* / 2009-03-24 20:29
PRZECIEŻ TO KPINA !!! FIRMĘ ZAKŁADASZ TYLKO RAZ !!!!
TO NIE PROBLEM ZAŁOŻYĆ A CO POTEM??????????
PANIE TUSK KIEDY NAPRAWDĘ WPROWADZISZ JAKIEŚ ZMIANY
NA LEPSZE????
PO ZAŁOŻENIU ZACZYNA SIĘ: ZUS-ik, WYSOKIE PODATKI,BIUROKRACJA,KONCESJE,POZWOLENIA,KONTROLE,VAT i DOJENIE KASY !!!!!!!
Z TYM TRZEBA ZROBIĆ PORZĄDEK !!!
pieniek / 94.254.241.* / 2009-03-24 20:23
Jak ktoś ma pomysł na biznes to i w 3 okienkach załatwi sprawę!!!

Ważniejsze jest aby przedsiębiorca nie musiał na co dzień tracić czasu i energii(pieniędzy i zdrowia) na wypełnianie idiotycznych kwitów i tylko po to aby jakaś Babsko w urzędzie mogła wcinać pomidora(z autopsji przy zakładaniu firmy)!!!
JX / 91.193.160.* / 2009-03-24 19:37
Do Młodego88: Masz rację, z racji wieku. Mnie też łzy w oczach zmusiły do zrobienia przerwy w czytaniu artykułu :-))
Tu masz jednak więcej o tym, jak robi się prawdziwy biznes:
http://tnij.org/c4d9
Fragment: "...w październiku 1993 r. Polsat dostaje koncesję na telewizję satelitarną, a zaraz potem – założona przez Władysława Frasyniuka firma „Fracht” kupuje od Zygmunta Solorza kolejne ciężarówki. Tak wyekwipowana flota kamionów kooperuje z Fabryką Mebli „Forte”, której wyroby reklamował w swoim czasie sam prezydent Aleksander Kwaśniewski, bo okazało się, że gdańską filią tej firmy kieruje szwagier pani prezydentowej, pan Godlewski".
lolek000 / 2009-03-24 21:30 / portfel / Tysiącznik na forum
To tak jak z korupcją w polskim sporcie. Po co piłkarz czy koszykarz miał się starać i grać jak najlepiej skoro wynik meczu był ustalony przed meczem.
Po co starać się w pracy/firmie skoro przyjdzie jakiś jełop, który ani be ani me ale zna szwagra sostry kuzyna prezydenta Wejherowa?
Założysz firmę bez "koncesji" czy wpłaty na właściwą fundację to ciebie indianie napadną i na koniec trafisz do ciupy.
wuja / 2009-03-24 20:55 / portfel / Billy the Kid
Właśnie, a druga sprawa to nasza polska mentalność. Przewaznie patrzymy na innych jak im sie udaje i zazdrościmy i zawiścimy zamiast wziąć sprawy w swoje ręce. Tylko że to sie powoli zacznie zmieniać nadchodzą młode pokolenia i wezmą sprawy w swoje ręce. Ludzie którzy doświadczyli co znaczy ciężka praca (na zmywaku czy w przy zbieraniu truskawek w UK), przygotowani na trudności i wyzwania.. Jakaś biórokracja? Wszystko jest do przejścia tylko trzeba chcieć. To może polikwidujmy wszystkie urzędy i bedzie dopiero wolna amerykanka. Niektorzy przytaczają różne przykłady korupcji i bezprawia że ktoś coś komuś załatwił.. no pewnie najlepiej szukać usprawiedliwienia swojej bezradności i niemocy patrząc na czyjeś występki i co z tego nam pozostanie jakieś zadowolenie? Mnie to nie zadowala bynajmniej a gdy do czegoś dążę w życiu to tylko ciężką pracą i samozaparciem. Pozdro
kaczordonald / 86.139.232.* / 2009-03-24 21:30
Ludzie którzy doświadczyli co znaczy
ciężka praca (na zmywaku czy w przy zbieraniu truskawek w
UK), przygotowani na trudności -Moja corka skonczyla 3 lata szkolu w UK A zona jest ksiegowa.Kolega ma firme informatyczna .Ja prowadze budowlana.WSZYSTKO W UK.-wskoczyles ale jakos tak nieskladnie-ludzie ze zmywaka wezma sprawy w swoje rece-po zmywaku podzwigna Polske?-eeee -wuja.....moze nastepnym razem
wuja / 2009-03-24 21:49 / portfel / Billy the Kid
Ale że co następnym razem? Bo chyba nie dla Ciebie następnym razem (...). Zmywaki i te sprawy to jest przenośnia tak samo twoja budowlanka. Widzisz kaczordonald bo taka jest różnica że Polacy w Uk nigdy nie będą na równych prawach co tubylcy wiem co mówie bo spędziłem tam ładnych pare lat może i na zmywaku nie ważne zarobiłem swoje wróciłem i tu prowadze interes również w budowlance. I raczej nie chce mi sie tam wiecej wracać. Wole rozmawiać po polsku i moje dzieci również.
kaczordonald / 86.139.235.* / 2009-03-25 08:19
Polacy w Uk nigdy
nie będą na równych prawach co tubylcy wiem co mówie
bo spędziłem tam ładnych pare lat może i-to tez prawda.Boli tylko ze na tych nizszych prawach wiele ludzi ma zapewniony lepszy byt niz we wlasnym kraju.
wuja / 2009-03-26 22:54 / portfel / Billy the Kid
To w takim razie jedynym rozwiązaniem jest uciec tam gdzie lepiej? Takie plynięcie z prądem.. Tylko zdechłe ryby płyną z prądem panie kolego,a co do Wielkiej Brytani że niby taki wspaniały kraj, większość ekonomistów uważa że kraj ten pogrąży się w kryzysie najmocniej spośród wszystkich w europie. Ku przestrodze. I jeszcze jedno gdy chcemy cytować czyjąś wypowieć to jest taka funkcja wystarczy zaznaczyć cytowany tekst i kliknąć w odnośnik ten na dole po prawej stronie o tak:

Boli tylko ze na tych
nizszych prawach wiele ludzi ma zapewniony lepszy byt niz we wlasnym kraju.
Młody88 / 85.221.131.* / 2009-03-24 19:15
Proszę wybaczyć ale ja pragnę skomentować poniższe wypowiedzi a raczej ominę temat samego artykułu.Te wszystkie komentarze są dla mnie śmieszne a zarazem smutne. Fakt, jestem młody i jeszcze wielu spraw nie rozumiem ale mogę wywnioskować już teraz jedną rzecz... ludzie kochani, jak ma sie lepiej żyć w tym kraju skoro umiemy tylko narzekać. Spójrzcie, każdy albo ma pretensje do rządu albo to całej Polski, (do rodziców chyba że byli Polakami) . Owszem, rząd nie jest bez winy, wg. mnie ogólnie jest trochę za dużo biurokracji i wielu sie pewnie zgodzi z tym stwierdzeniem, ale nie popadajmy w pesymizm, jeśli nam sie nie podoba rząd to następnym razem wybierzmy lepiej, mądrzej. Zróbmy coś a nie tylko narzekajmy.... może te wypowiedzi są stworzone przez prowokatorów , nie wiem ... Moim zdaniem wiele zależy od nas samych i to my Naród powinniśmy działać wspólnie dla dobra ogółu jak i jednostki. A tym, którzy tylko narzekają i mówią jak to jest źle, jaki to zły kraj, że wszędzie są złodzieje i układy, życzę powodzenia bo im będzie najciężej w życiu.
prowadze firmę / 80.51.98.* / 2009-03-24 20:33
Opcja jednego okienka nie jest zasługą tego rządu. To nie ważne czyje tak naprawdę. Faktycznie że łatwiej ale o też kropla w morzu problemów. Inaczej najłatwiejsza sprawa którą można było zrobić. Gdzie reszta? Dlatego występują takie komentarze. Taki temacik pod publiczkę. "Udało nam się coś wielkiego " Ogólnie to nic nie zmienia.
dlodledlu / 208.118.185.* / 2009-03-24 19:41
Brawo. Takich mlodych trzeba. Starzy i niedouczeni tylko narzekaja. Masz racje. Glowa do gory i nie sluchaj narzekan, bo sam zaczniesz narzekac.
kaczordonald / 86.139.232.* / 2009-03-24 19:54
Ty jelopie.Jemu nikt nie kaze narzekac .Chodzi tylko o to zeby sie dzieciak szybko obudzil.A TY GO NIE OPOZNIAJ TYLKO PRZECZYTAJ WPIS JX POWYZEJ.
kaczordonald / 86.139.232.* / 2009-03-24 19:32
Mlody k****.Zaloz rodzine.Narob dzieciakow .Wyprowadz sie od rodzicow.I sproboj sie utrzymac z uczciwej pracy, A potem rozum ci przyjdzie.
uczulony na Polskę. / 78.152.6.* / 2009-03-24 18:11
No to się zerwali. Tyle samo to warte jak chemiczna kastracja pedofila, błyskawiczna budowa dróg i usuwanie fotoradarów z dróg.
Ciemny lud to kupi?
Szczególnie tym w Łapach to pomoże. Prawda p.Putra i p.Tusku?
Miłe słowa padły wczoraj w TV pod adresem wszystkich, kochających Rodaków polityków.
Coś o padalcach było, czy co?
Takie tanie gesty, to jak pokazywanie przez dziwkę grubych ud. Może ktoś się złapie, chociaż na syfa.
Własnie tak leczycie wszyscy polityczni kur.....rze, chory kraj.
Pudrem i obietnicą szybkiego numerku.
Byle taniej było i byle się żona nie dowiedziała. Bo jakby co, to w skok, do Brukseli.
Można by powiedzieć, wypi.........i nie wracać. Tylko, że nowe zgniłki za Wami przypłyną. Przez to ułatwienie, przez te otwarte wrota do szczęsliwości.
A może byście przez to jedno okienko wyrejestrowali się wszyscy z Wiejskiej i dali Narodowi święty spokój.
Fandango / 94.254.146.* / 2009-03-24 18:04
Premier podkreśla, bo Premier nie rozumie, bo Premier nigdy nie prowadził własnej firmy i nie wie, że nie jest problemem ją założyć, tylko utrzymać.
ojtaktak / 79.185.231.* / 2009-03-24 19:19
Oj chyba rozumie. Kiedyś czytałem że parał się biznesem. Miał piekarnię i zbankrutował w błyskawicznym tempie. Najlepiej mu szło w firmie Płażyńskiego na kominach.
kaczordonald / 86.139.232.* / 2009-03-24 18:48
On rozumie.Blyskawcznie zarejestrujesz.Blyskawicznie poplacisz.
poszmaty / 79.185.231.* / 2009-03-24 17:14
Mam nadzieję że to baaaaardzo wysoko umieszczone okienko a na dole bruk jak świńskie łby. I nasz drogi płemieł zrobi co do niego należy. Leeeeeć Donek leć a szybko. Ruchem baaaaardzo przyspieszonym.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy