Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Budżet potrzebuje pieniędzy. Będzie podwyżka składek?

Budżet potrzebuje pieniędzy. Będzie podwyżka składek?

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.22.113.* / 2009-04-06 11:31
Każda klika przepraszam "koalicja", która rządziła Polską po 1990 roku zawsze sięgała do kieszeni Polaków prowadzących działalność gospodarczą, gdy brakowało jej pieniędzy na swoje głupawe pomysły powodujące stały wzrost wydatków budżetowych. Obciążenia podatkowe MSP kłamliwie są nazywane różnymi składkami, ale tak naprawdę za te składki nic nie dostajemy oprócz coraz większej coraz liczniejszej i coraz droższej armii urzędasów do utrzymywania. Zgodnie więc z starożytnym spostrzeżeniem „ Że władza nie cofnie się przed żadną niegodziwością gdy ma pusty skarbiec” Należało się spodziewać tego, że jedyną grupą społeczną liczącą już 2 miliony pracujących po 60 godzin tygodniowo osób, która nie jest zorganizowana do obrony swoich interesów są drobni przedsiębiorcy i ich pracownicy więc tą grupę Polaków można obciążać bezkarnie coraz to nowymi ciężarami fiskalnymi, bo inne grupy są za silne dla strachliwych a nieuczciwych „elyt” politycznych rządzących Polską, Posłowie i senatorowie boją się tych, co organizują wielotysięczne agresywne demonstracje, okupacje budynków i strajki. Nie zaryzykuje dbająca o swoje drogie garnitury, które mogłyby zostać obrzucone jajami „elyta” parlamentarna obcięcia dotacji do deficytowych państwowych zakładów, w których koledzy członków rządzących partii dostają zwyczajowo ciepłe posadki w zarządach i radach nadzorczych. Tam władza sama się wybierająca nie będzie ryzykować konfliktu ze zdemoralizowanymi działaczami związkowymi i manipulowanymi przez nich równie zdemoralizowanymi bo przyzwyczajonymi do wysokich zarobków za marną jakość i jeszcze marniejszą wydajność pracy załogami. Zamiast przestać dotować te święte krowy wygodniej jest okraść Cichych i Pracowitych Polaków , którzy mimo rozwijania od 20 lat tego okradania nie zorganizowali się do obrony swoich praw konstytucyjnych do równego traktowania pod względem obciążeń finansowych. tylko osoby prowadzące działalnośc gospodarczą muszą płącić skałdki nawet gdy nic nie zarabiająn reszta pracujących i siedzących na budżetowych posadkach nie musi płacić 800 złotych miesięcznej składki do ZUS i NFZ, gdy ma zero dochodu.
popisokomuch / 213.238.86.* / 2009-04-02 20:04
To wyraz nieudolności rządu. Zamiast działać tak, jak tu napisano, czyli rozważać dobre i złe scenariusze, to rząd karmił nas przez minimum 2 miesiące bajkami o ominięciu Polski przez kryzys. Dla idioty informacja o powiązaniu gospodarki polskiej ze światową byłaby wystarczającym powodem, aby z tego zdrowo uśmiać się.
Proponuję rónie kretyński pomysł. Podwyżkę podatków PIT, bo konsumpcja nie spadnie, a to dlatego, że tak nędznego poziomu jak w Polsce nie ma w całej Europie. Niech też nasi szacowni wybrańcy narodu nie zapomną o podwyżkach dla siebie. Toż to realna wartość złotówki spada, więc nie mogą dopuścić do ograniczenia swoich apetytów - dla dobra Polakó i w interesie Polski.
historyk / 89.77.24.* / 2009-03-29 17:24
oto prawdziwe oblicze tych którzy tyle ględzili o obniżce podatków i ich reformie, obłuda i tylko obłuda.
słońce / 62.87.150.* / 2009-03-29 11:31
To jakaś paranoja najpierw obniżacie a za chwilę chcecie podwyższać? Ten rząd jest nieudolny i nie potrafi rządzić tak, żeby ludziom żyło się tochę lepiej. Zabierzcie ulgi na dzieci to do budżetu wpadnie więcej pieniędzy. W Polsce nie dasię żyć normalnie.
eeech / 83.11.3.* / 2009-03-27 23:00
Chciałem napisać coś konstruktywnego, ale zwątpiłem. Podsumowując naszym krajem rządzą ludzie którzy całkowicie się do tego nie nadają. Do łopaty ! Tam ich miejsce...
. grzegorz / 145.7.10.* / 2009-04-03 10:59
Łopatę też trzeba umiejetnie trzymać, nieumiejętne trzymanie łopaty może spowodowac trwały uszczerbek na zdrowiu, te łamagi nie nadają sie do niczego, do niczego.
bisnesmen / 83.22.178.* / 2009-03-28 11:34
Ludzie , nie jest tak źle ! , damy radę !, bywało gożej !
pozdrawiam zawiedzonych, głowa do gury
I jeszcze jeden fault / 85.237.190.* / 2009-04-03 12:16
i biznesmen ;)
damianpoch / 2009-03-27 18:24 / portfel
ZAMYKAM DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ !!! I MOJA ŻONA TEŻ , BĘDE NAMAWIAM ZNAJOMYCH ZE SIE NIE OPCAŁA = BEDA MIEC W PLECY 2000 ZŁ ODEMNIE SAMEGO !
POZDRAWIAM PANA tuska I
Ryszard4321 / 83.9.239.* / 2009-03-28 21:15
Ja to zrobiłem cztery lata temu, nie dlatego,że źle szło ale tylko dlatego żeby tym złodziejom nie płacić a działalność prowadziłem 20 lat i tera żyję z tego co zarobiłem
bezrobotny / 83.22.250.* / 2009-03-27 20:30
Świetna myśl, ja na to wpadłem juz dawno, niech chińczycy pracują i produkują, my będziemy to kupować za swoje zasiłki z pomocy społecznej...
rozpacz / 193.213.17.* / 2009-03-27 10:44
nam składki w góre a sobie premie po 85 tys. banda złodzieji
PrawdaKtóraBoli / 217.147.104.* / 2009-03-27 10:11
To nie zdrowe.
??? / 213.158.197.* / 2009-03-27 11:38
Co by się musiało wydarzyć, żeby ktoś taki jak Ty-obolały zączą myśleć o faktach swoją głopią głową?
janiszek1972 / 85.222.86.* / 2009-03-27 09:42
Kochane Platfusy wiedzą jak dogodzić swoim wyborcom. Niedługo podniosą podatki i akcyzę. A fani sflaczałych platfusów i tak będą im wierni. Oddadzą za nich drugą nerkę i drugiego członka jeśli takowego będą posiadać. Bo ciemnogród, który wybrał tych zboczeńców i chorych psychicznie na władzę ćwierć inteligentów nie zauważył jeszcze, że są to maszyny, których jedynym celem jest zdobycie pełni władzy i wydojenie kraju ze wszystkiego co jest tylko możliwe. Głupota Polaków wiernych platformersom nie zna granic. Polak po szkodzie obudzi się jak zwykle z ręką w nocniku i w gównie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Cspostrzegawczy / 2009-03-27 16:19 / Tysiącznik na forum
Święta racja.
Ale jeszecze wielu nie rozumie, ze polityka PO to polityka "zwijana się" a nie rozwoju.
damianpoch / 2009-03-27 09:25 / portfel
JEŚLI PODNIESIECIE SKŁADKI8 ZAMYKAM FIRME !!!! SWIĘCONE DOTACJE NIE POMOGĄ !!!
sbbdb / 89.79.57.* / 2009-03-27 09:33
Bolszewicki sposób łatania dziury która sie stworzyło.

Zwijam żagle i niech mnie w d.... pocałują.

Już dziś z każdego 1000 zł wystawionej fakruty (zakładam że nie mam kosztów) wraca do mnie 500-600 zł kasy za która mogę coś zrobić reszta to VATy, ZUS-y, Podatki, opłaty, akcyzy, sraty....

Nie pozwalają działać normalnie to zabieram zabawki i bawcie sie sami... ja sobie dam radę.... pójdę na początek na zasiłek a będę robił swoje..... Ja zadowolony bo głupot nie będę płaci, odbiorca zadowolony bo mniej musi płacić, i do tego zasiłek za darmo.....

GRATULUJĘ PO LIBERALIZMU i charakteru rynkowego.

A z tego co wiem to był jedyny sensowny argument przeciw PIS - IRLANDIA i CUDa.
Fi_skus / 83.22.250.* / 2009-03-27 20:35
No, kolego, skoro nie masz kosztów, ale fakturujesz swoją działalność, to musisz być polskim "Madofem", sprawdzimy Twoje dochody, czy wszystko opodatkowane, masz same zyski!
madof / 83.19.46.* / 2009-04-04 22:17
Fi_skus - jak widzę takie odpowiedzi to mi się słabo robi, a faktura czysto usługowa to jakie ma niby koszty (atramentu i papieru) ?!?, . I jeszcze twierdzi że jak mi zostanie 500 z 1000 zł to mam same zyski. Ja pier...., następny filozof, tok myślenia naszych polityków.
Emeryt 1 / 80.50.54.* / 2009-03-27 18:14
Przestańcie dotować Partie Polityczne z Budżetu, to nie trzeba będzie podwyższać składek. Jak chcecie się bawić w partie, to za własne pieniądze, a nie za pieniądze podatników!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marig / 80.54.43.* / 2009-03-27 21:13
Święte słowa !!!!!!!!!!!!!!!!
Przestańcie dotować Partie Polityczne z Budżetu, to nie
trzeba będzie podwyższać składek

Najnowsze wpisy