Forum Polityka, aktualnościGospodarka

73,3 mld zł dotacji - sprawdź kto dostał najwięcej?

73,3 mld zł dotacji - sprawdź kto dostał najwięcej?

Wyświetlaj:
Baudilino / 85.128.80.* / 2009-07-13 14:57
Ciekaw jestem kiedy CBA i inne organa zabiorą się za kolesi z uprawnieniami, którzy najpierw za 150 zł (!) oceniają 80 stronne wnioski o dotacje, opatrując je zdawkowymi uwagami niemerytorycznymi i uwalając, a następnie aprobują wnioski wypełnione przez swoich kolegów, pobierając odpowiednio suty procent (łapówę).
erpe / 217.153.227.* / 2009-04-27 11:05
Panie Bartoszu grubo i socjalistycznie Pan przesadził, ściana wschodnia dostała najmniej bo nie wie na co wydać, a nie dlatego że nie ma pieniędzy, może wziąć też kredyt. poza tym tam dopłaty są większe niż w pozostałych województwach, inaczej mówiąc wymagany udział własny jest mniejszy. Polska A i B albo nawet C będzie zawsze bo tam niestety nie ma przemysłu tylko rolnictwo, nikt na siłę fabryki nie będzie budował. Podział będzie się pogłębiał tam gdzie zamiast pracowac wydajniej "modlo sie" i "narzekajo" że nikt im nic nie dał. nie chcę śmiać się ze ściany wschodniej ale klimat jest tam raczej mało przedsiębiorczy o czym każdy dobrze wie. widać to zresztą zawsze w wyborach, tam tęsknią za PRLem.
kuba078 / 83.11.224.* / 2009-05-01 12:50
takie bzdury rodza sie w glowach dresow i frustratów na krancach zachodnich; Sciana wschodnia tęsni za PRL-em?? to na zachodzie ciagle wygrywało SLD do ostatnich sukcesów PO, była niska frekfencja, ludzi e częściej glosowali na Tymińskiego, jest dużo wieksza przestępczość; rejestrowane bezrobocie było wyższe, macie kompleksy do niemcow to przynajmniej zeby sie podbudowac wymyslacie jaka to ciemnota i "modlo sie" na wschodzie, ja akurat odnosze zupelnie odwrotne wrazenie porownojac np zachodniopomorskie i sciane wschodnia; Zanim sie wypowiadasz pojedz i zobacz; kiedy jestem na zachodzie widze brudne nieremontowane domy, drechole na ulicach, i wlasnie menelstwo co nie pojdzie do pracy bo nie chce, na plus tylko wiecej okazałych zabytkow i mniej rozlazłe przestrzennie wsie-ale to nie nie swiadczy o wiekszej zaradności mieszkanców obecnych niz gdzie indziej.
malpeczczka / 83.4.32.* / 2009-04-30 13:20
hej Jestem studentka i pisze wlasnie prace magisterska. Nie bede ukrywac przydałaby mi sie Wasza opinia na temat przedsiębiorczości akademickiej.
Jak macie dosłwonie 2 minutki to wypełnijcie ankiete która znajduje sie na stronie www.mlody przedsiebiorca.pl
lub tutaj bezposredni link:
http://mlodyprzedsiebiorca.pl/ankieta?task=fillPoll&pollID=2

Wielkie dzieki ;-)
Wrocławianin / 78.8.143.* / 2009-04-27 13:27
Pieniądze z Unii są tylko dla bogatych to jest ta cała prawda skrywana przez unię i polski rząd. "Modlo się" - to im się nie dziwię. Podatki są takie jak wszędzie, a z powrotem dostają mniej "bo nie ma na co". Tylko błagam nie wyjeżdżajcie mi z tymi unijnopropagandowymi sloganami, że podlasy rolnicy dostają dopłaty i płacą mniejsze podatki bo to na prawdę kropla w morzu podatków z tego województwa. Polsko-unijna polityka jest jak JANOSIK CO ZABIERA BIEDNYM A DAJE BOGATYM. Pozostają tylko modły "co by to unię szlag trafił", wtedy nie będziemy budować oczyszalni w Warszawie kosztem podlaskiej wsi. W danych statystycznych zawsze wychodzi prawda - nie to co w propagandowych prounijnych spotach, w których nigdy nie podaje się ile wpłacamy do unijnego budżetu (bo wtedy sumy byłyby o połowę mniej propagandowe), ani nie podaje się jaki procent ludzi płaci podatki, a jaki korzysta z funduszy. Gdyby choć raz puścić w telewizji spot ile Kowalski zarabiający poniżej średniej krajowej płaci podatków na utrzymanie unijnej kasty urzędniczej, ale ile dostaje w środkach "pomocowych" to jutro nie byloby Unii Europejskiej. Żeby dostać kasę trzeba ją po prostu mieć ot cała filozofia, która jak oliwa wypływa w takich statystycznych danych.
gothom city / 79.188.238.* / 2009-04-27 12:41
a ty byś chciał kolego aby wszędzie były te twoje fabryki i szkalne biurowce w których obmyśla się strategię opcji walutowych !
nie marnuj czasu na wpisywanie się na tym forum lec szybko do jakiejś galerii i kupuj, kupuj , kupuj razem z całą rodziną
sem18 / 83.10.195.* / 2009-04-27 11:58
Nie ma przemysłu?! Ty sobie chyba żartujesz. Na Lubelszczyźnie funkcjonuje przemysł metalowy, maszynowy, włókienniczy, skórzany czy chemiczny. Wystarczy wspomnieć największe zakłady: Fabryka Łożysk Tocznych (jedna z 2 takich w Polsce), Huta Stalowa Wola (potężny zakład), zakłady chemiczne w Puławach, fabryka opon w Dębicy, wydobywa się węgiel kamienny - jedno z największych polskich złóż (działa tu m.in. spółka Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA), w Lublinie ponadto istnieje przemysł samochodowy, w Milejowie, Lublinie oraz Łukowie na dużą skalę produkuje się żywność.
A i jeszcze jedno. Za PRL-em tęsknią tu chyba tylko starzy ludzie (i to nieliczni). Młodzież ze ściany wschodniej osiąga najlepsze wyniki w edukacji (olimpiady, matury zdawane o blisko 10 % częściej niż na zachodnie kraju itd.). Region pełen perspektyw, o którym w Polsce panuje krzywdzący stereotyp.
jquicka / 192.193.245.* / 2009-04-27 12:30
Wydaje mi się, że ranking wg. liczby uzyskanych dotacji wyraża jednak wartości w tys. PLN
man13 / 2009-04-27 11:02 / Tysiącznik na forum
Zawsze mnie zastanawia z kąd ludzie tacy jak Bartosz Chochołowski wiedzą że "ściana wschodnia" najbardziej potrzebuje wsparcia i to ona powinna dostać najwięcej?
Cspostrzegawczy / 2009-04-27 11:02 / Tysiącznik na forum
brakuje słupków dotacji w podziale na lata,
powinno byc pokazane jak praktyka pobierania dotacju ułatwia branie następnych i jaki procent z planowanych został wykorzystany , a ile przpadło w danym roku.
(chodzi o to, że ostatnio było bardzo dużo możliwości marnie wykorzystanych)

Najnowsze wpisy