Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oszczędzanie albo emerytalne biedowanie

Oszczędzanie albo emerytalne biedowanie

Money.pl / 2006-08-02 13:32
Komentarze do wiadomości: Oszczędzanie albo emerytalne biedowanie.
Wyświetlaj:
Marek Max / 213.156.122.* / 2011-03-08 23:01
Nie wiem skąd ludzie biorą informacje o tym, że na lokatach czy kontach bankowych można było więcej zarobić niz na funduszach??? Czy ktoś tu umie liczyc. Srednia z lokat za ostatnie 10 lat to ok 3% minus pobierany podatek Belki przy każdym odnowieniu lokaty. na funduszach akcji w tym samym czasie można było srednio zarobić 15% rocznie wliczając oczywiście wielki kryzys z 2008 roku, więc odpowiedź nasuwa się prosta.
Po drugie na całym świecie oszczędza się w takich programach na swoją emeryturę i dlatego tam emeryci są zamożniejsi.
Polacy oczywiście nie potrafią zaakceptować faktu, że muszą sami oszczędzać i będą tego żałować za kilkadziesiąt lat. Lepiej narzekać niż coś zrobić.
Nansi / 89.228.137.* / 2010-07-19 17:36
co za banialuki piszesz? Odkladac po kilkaset lub kilkatysiecy zlotych co miesiac na emeryture? A zkad tyle wziac . Czlowiek zarabia przecietnie 1200 zl -wiekszosc . Nie ma z czego zyc a co dopiero odlozyc nawet 50 zl. Wielka laska ,Stac mnie odlozyc wiec nie potrzebna mi emerytura tylko zabezpieczam sie jakos finansowo i moja rodzine bo o takiej kwocie to tylko moga mowic bogacze i oni sie zabezpiecza.
Bernard+ / 83.22.99.* / 2009-08-12 18:21
Wyliczenia przedstawione sa bajkowo wg zasady marketingu różnych funduszy chących zebrac od milionów naiwnych ludzi jak najwiecej pieniędzy a potem za 20 lat będzie kolejny kryzys i dostaniemy 10 albo 30 % tego co wpłaciliśmy . taiie wylicznia to czyste obiecanki bo dlaczego akurat tyle % wzrostu płac i akurat takie wyniki indeksacji i dalczego przez tyle lat odsetki bankowe mają byc nadal tak niskie jak obecnie? Jesem członkiem OFE od poczatku od 1999 roku wpłaciłem w tym czasie do dziś za pośrednictwem ZUS do OFE kwotę 7,3% od sumy moich wynagrodzeń a w ZUS zostało 12,22% moich zarobków zostało w ZUS. do połowy 2008 roku wartość moich jednostek uczestnictwa w OFE była prawie równa sumie zwaloryzowanych wpłaconych składek w tej części, która pozostała w ZUS pomimo tego, że OFE pobierało sobie 7% prowizji a później 4% od każdej wpływającej sumy. Ale obecnie wartość moich jednoostek uczestnictwa w OFE, które nie zajmuje niskiej pozycji w rankingach porównawczych, zmalała o 35% ale wynagrodzenia dla zarządzajacych OFE nie zmalły ani o 1% tylko my klienci OFE tracimy na kryzysie zaerządzajacy nie zostali pozbawieni wysokich wynagrodzen ani premii mimo drastycznie złych wyników. Gdybym mógł samodzielnie wpłącac na konto lokat terminowych w bankach to co musiałem oddawać OFE miałbym dziś 2 razy więcej pieniędzy na koncie niż mam. A tak nie mam nic, bo pieniadze włożone w OFE nagle decyzją Polityków już nie są moje już są ich kłamców i krętaczy.
luryka / 89.228.137.* / 2010-07-19 17:42
ci co pisza te artykuly na temat emerytur maja swietny dar przekonywania naiwnych ludzi ale to biedni daja sie skusic na takie warunki i beda probowac roznych sposobow by na ta emeryture w przyszlosci zarobic /co za nonsens?/ ja nie dam sie wrobic
wova75 / 188.33.159.* / 2009-11-28 19:53
Oj bida z nędzą. Polak zawsze biedny i pokrzywdzony. Zabory, sanacja, hiltler i czerwoni, a teraz wolna i niepodległa go doi. Proponuje pakować manatki i w******... Może jak brakniech tych ciągle niezadowolonych to i w kraju zacznie dać się żyć.
andowc / 83.5.4.* / 2009-08-12 20:28
Tak państwo polskie "c.iula" Obywateli (dyma ich bez mydła).
andy2024 / 213.199.195.* / 2009-07-10 10:06
po co było w takim razie to ofe skoro ani tych pieniędzy nie dziedziczymy, ani nie dostaniemy kokosow tylko takie samo g.. jak z zusu? Odpowiedź jest brutalna - nabiciu komuś kasy i przymusowym złupieniu Polaków...
tomek1978 / 83.11.206.* / 2007-07-23 12:45
czyli w tym pięknym kraju dożyć do emerytury i strzelic sobie w głowe po co sie męczyć?
kuna / 83.30.224.* / 2007-03-29 17:44
proszę zwrócić uwagę że autorzy artykułu przyjęli wysokości pensji dobrze zarabiających a szkoda że nie pokwapili się do wyliczeń przeciętniaków których jest najwięcej i to onie nie będą mieli za co żyć. łatwo doradza się bogatym a sztuka doradzać biednym !!!
romana Jezior / 195.238.227.* / 2010-02-15 10:02
witam, mam bardzo dobre rozwiązanie dla tzw. "biednych "
małym kosztem uzyskac dobre pieniądze tzw dochód pasywny. Póki co BARDZO ciężko pracujemy na pieniadze pozwólmy by wkońcu to pieniądze pracowały na Nas...wiem jak to zrobić ...
falkoo / 87.105.34.* / 2008-07-25 15:16
Nie ważne czy doradza się bogatym czy biednym. ważne żeby wzrastała świadomość ludzi. Biedniejsi ludzie też mają dostęp do tego artykułu i chyba stać ich na 30 lub 50 zł miesięcznie jeśli są młodzi i mają sporo czasu do emerytury droga kuno. Nie złość się jeśli należysz do mniej zarabiających tylko pomyśl na kilkadziesiąt lat w przód a się nie rozczarujesz gdy przyjdzie pora na biedaemeryture
romana Jezior / 195.238.227.* / 2010-02-15 10:07
zgadzam się drodzy Państwo pracuje w firmie ubezpieczeniowej i w firmie która zajmuje sie inwestycjami i wbrew pozorom wszyscy myślą że żeby oszczedzać trzeba mieć a to nie prawda wystarczą naprawde małe kwoty i czas ... to czas jest tu ważny a nie pieniądze ....
dysponują bardzo dobrym rozwiazniem gwarantuję, że juz przy miesięcznym odkładaniu 150,00 zł możemy uzbierać bardzo ładną sumke ....drugą emeryturę czy pensje na którą nie musimy pracować ;-))))
badyl L-2 / 194.152.46.* / 2009-11-23 19:22
Re: Oszczędzanie albo emerytalne biedowanie
Przy zarobkach 1500 zl, jest możliwość odłożyć na emeryturę i to bardzo dużo,, ponieważ od ręki potrącą podatek - 275 zl, od nowego roku 10% na zdrowie - 150 żl., składka Zus - ok,400 zł, energia elektryczna -100 zł ogrzewanie 150 zł, Pozostało :425zł. Przejeśc od ręki, czy zostawić na jedzenie po 65 latach. Oto jest pytanie?
Bernard+ / 83.22.122.* / 2009-09-08 19:34
falkoo nie myślisz logicznie po co w biedniejszej młodości odmawiać sobie miesięcznie przyjemności życia za 30 lub 50 złotych miesięcznie czyli nie iść do kina lub na spotkanie do restauracji, nie kupić sobie lodów, nie kupić narzeczonej kwiatów, i nie zrobić wiele różnych drobnych wydatków, które decydują o smaku życia w młodości i wieku średnim aby jak dożyje się starości mieć o 50 lub 100 złotych większą emeryturę? i wydawać ją na to co lekarz nam nie zabronił, czyli na ziółka na tabletki i syropy oraz na taksówkę do lekarza. Przecież lepiej jest pojechać na wycieczkę w góry mając 20 lub 30 lat niż gdy się ma 65 i już nie da rady bez tlenu i 2 pielęgniarzy wejść na żaden ciekawy szczyt. Lepiej mając 20 lat pojechać nad może i korzystać z plaży i kąpieli niż pojechać nad morze pierwszy raz w życiu gdy się ma 65 lat. Ty falkoo jesteś agentem funduszy inwestycyjnych i robisz nieuczciwą reklamę swojej złodziejskiej instytucji bowiem im więcej Polacy i inni głupcy będą oddawać swoich pieniędzy takim specom od obiecywania gruszek na wierzbie czyli bogactwa za 35 lub 40 lat tym lepiej i bogaciej będzie się żyło takim obiecywaczom - twórcą obecnego kryzysu światowych finansów. Nikt za 50 złotych miesięcznie czyli za 600zł rocznie odkładane na starość nie będzie na starość żył lepiej i ciekawiej niż żyje się w młodości pracując i pracą dorabiając się lepszego poziomu życia i teraz i na później. Zamiast oszczędzać i odmawiać sobie lepiej podjąć dodatkowe zatrudnienie i więcej zarobić to daje lepszy efekt niż powierzanie swoich oszczędności różnym zawodowym oszukiwaczom. A na starość wystarczy nam jeżeli mamy środki na zapewnienie sobie podstawowych potrzeb życiowych na średnim poziomie i dobrą opiekę lekarską oraz 3 kochających dzieci i 9 wnuków. Jeżeli miałbym teraz mając 60 lat odmawiać sobie wyjazdów na wycieczki, tam gdzie mnie coś ciekawi, aby oszczędzać dodatkowo na emeryturę za 5 lat to byłbym głupcem, bo za 5 lat nie będę może już mógł nadążyć za przewodnikiem chodząc po Londynie czy Paryżu lub Rzymie jak nadążałem 10 lat temu. Za 5 lat może już nie będę mógł degustować Bawarskiego Piwa, bo mi lekarz może zabronić picia takich napojów. Więc nie żałuję tego, że gdy miałem pieniądze to zamiast więcej odkładać na emeryturę więcej od innych zwiedziłem i poznałem. Mając jakieś dodatkowe pieniądze na starość nie będę jak wielu znajomych żałował tego, że gdy byłem młodszy sprawniejszy i zdrowszy to odmawiałem sobie części tego na co było mnie stać aby mieć pieniądze na starość i nie móc już dzięki ich posiadaniu skorzystać z wielu przyjemności jakie oferuje życie. W tym z przyjemności dawania swoim bliskim radości. Miałem w okresie bardzo dobrych zarobków wiele różnych form systematycznego oszczędzania, ale gdy musiałem zredukować wydatki, bo moje zarobki zmniejszyły się to pierwszym rzędzie zlikwidowałem różne udziały w funduszach inwestycyjnych i dobrze na tym wyszedłem bo teraz w kryzysie mniej straciłem. Nie obniżałem zaś sobie i swojej rodzinie poziomu życia tylko poto aby dalej oszczędzać na starość. Więc ta nachalna propaganda dodatkowego oszczędzania na starość jest w dużej mierze nieuczciwa, bo akceptuje fakt niesprawności państwowego systemu emerytalnego i kieruje uwagę ludzi na inne rozwiązania na których dobrze zarobią głównie zarządzający funduszami emerytalnymi i inwestycyjnymi a My ciułacze wyjdziemy na tym tak samo jak wyszliśmy na ubezpieczeniowych polisach posagowych, na oszczędnościowych książeczkach mieszkaniowych i na polisach ubezpieczenia na życie z funduszem inwestycyjnym. Już widać, że to samo czeka tych, którzy dali się nabrać na Super Kapitał w Ampliko i na dobrowolne wstąpienie do najlepszego OFE CU w 1999 roku. A wspólną przyczyną tych rozczarowań gdy kończy się wpłacanie składek i chcemy wypłaty świadczenia jest to, że zawierający umowę i pobierający składki nigdy nic nie ryzykują ryzyko ponosi wyłącznie obywatel, klient ten, który wpłaca swoje zaoszczędzone i już opodatkowane pieniądze . Albowiem Wynagrodzenie biorcy składek jest pobierane z góry niezależnie od rezultatu dla oszczędzającego i to jest nieuczciwa umowa. Fundusze sprzedają nam głównie nadzieję i to dość złudną a nie rzetelne dbanie o zyski klienta, bo z zysku klienta nie jest wypłacane wynagrodzenie dla funduszu. Czy fundusz wypracuje zysk czy gigantyczną stratę jego wynagrodzenie jest częścią dokonanych wpłat a nie częścią wyniku wykonywanych operacji. Dlatego ryzyko dającegopieniądze jezt bardzo wysokie i trzeba byc bardzo ostrożśnym w podpisywaniu takich nieuczciwych umów.
.
mś / 217.113.225.* / 2007-03-03 14:24
No cóż w tej chwili, aby zabezpieczyć się na stare lata muszę wyprowadzić się pod most, jeść korzonki roślin, popijać wodą z kałuży. Być może to miałoby sens, ale w warunkach obecnych kwoty, które widnieją w tabelach mnie śmieszą. To są orbitalne kwoty, o których mogę sobie pomarzyć. Nigdy w życiu ich nie dostanę pomimo powierzonego mi stanowiska jak dyr. Wstyd mi się przyznać do tego faktu, ale dotychczasowa sytuacja zmuszała mnie( po 25 latach pracy ) na przyjmowaniu tego, co mi dają. Obecnie chrzanię, czy mnie pozostawią na nim, czy wywalą samorządowcy, którzy to właśnie oni nie tylko przejadają budżet, ale przeżerają wielkimi chałstami. Powiem tak - większego bałaganu i upodlenia człowieka, już się nie da zrobić. Proszę mi nie wciskać kitu, że to ja jestem winna. To system, który uniemożliwia mi godnie żyć, wychować dziacko i przekonać go do pozostania na tym PRYWATNYM FOLWARKU kilku partii.
Inwestor onet / 81.219.230.* / 2007-02-03 11:40
Regulamin forum
n mn / 193.242.104.* / 2006-12-18 22:41
dla inwestujacych w fundusze choć nie tylko polecam te strone www.zainwestuj.pl
Wapniak / 83.28.143.* / 2006-10-27 18:29
Czy nie możecie zrozumieć, że ZUS padnie i po emeryturach. Już się o to Zyta stara... Nie stara Zyta... Może wyremontować dla wszystkich staruchów i tych bez pracy to sanatorium "ostatniej posługi" na południu Polski. Domki są, ogrodzone. Wystarczy jeden centralny obiekt, ogień rozpalić i po kłopocie. A, że kłopot będzie, to przy takim polskim rządzeniu, chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie ma wątpliwości. I tyle.
Wyznawca Szatana / 213.158.197.* / 2006-10-27 17:21
A ja mam 22 lata i życzę sobie i innym żeby ZUS upadł zanim wpłacę do niego jakiekolwiek pieniądze, a do ludzi mających pogląd typu "nie mam z czego oszczędzać" powiem tylko tyle że jestem studentem na wlasnym utrzymaniu (pracuje na umowie-zleceniu) i jakoś daję radę miesięcznie odlożyć 100, a czasem nawet i 200 złotych, mimo że tysiąca miesięcznie raczej nie zarabiam....
walDk / 94.101.16.* / 2010-01-23 22:29
nienawidze studentów bo są głupi
studentsamodzielny / 217.153.189.* / 2009-11-23 12:30
mieszkanie w akademiku czy u mamy?? jedzenie i rachunki mama daje??? a spróbuj mieszkać sam mając pencje 1300, placic za uczelnie, mieszkanie ,rachunki,nawet karta miejska wtedy ci ciazy bo toAŻ 40 zl.. wiec zastanów sie co ty wlasciwie wygadujesz bo od przemowien takich jak ty robi mi sie slabo.. moze chcesz sie zamienic?? moja rodzina nie jest w stanie zapewnic mi mieszkania a dodatkowo ja pomagam rodzicom.. jeszcze jakies pytania???
zdziwiona! / 87.105.145.* / 2009-10-31 21:13
Panie student, pewnie mieszka pan u mamusi, bo za 1000 zł, nie miałby pan mieszkania opłacić, media, a jedzonko???. Też chyba ma maminym garnuszku. Jest pan młody i niesamodzielny. Wiec 100 zł to dla pana nie problem. Dla niektórych 600 zł to pieniądze dla całej rodziny.Wiec z czego oszczędzać?.
opti / 217.144.201.* / 2009-10-28 07:21
i właśnie tacy jak Ty będą kiedyś żyć spokojnie jak w tych reklamach o wakacjach na Karaibach dziadków +60, bo na zachodzie ludzie biorą emerytury nie od jednego ubezpieczyciela ale z kilku funduszy, i znam wielu Niemców, Anglików, Holendrów, którzy maja po 4 i 5 funduszy emerytalnych i tam odkładają swoje oszczędności.A u nas też staje się to możliwe i kto myśli poważnie o swojej starości już ją sobie zabezpiecza. A lata do emerytury lecąszybciej niż sobie za młodu wyobrażamy....
gość / 193.151.55.* / 2006-11-20 12:39
Droga studentko- nie ma pani na utrzymaniu dzieci nie daj Bóg uczących. To raczej pani rodzice mają na utrzymaniu szanowną panią, która oprócz kosmetyków, ciuchów i wyjazdów wakacyjno/zimowych już nie ma nic do opłacenia. Aha migawka, która umożliwia przejazdy po mieście.Rachunki, jedzenie i o rany leki dla chorowitych dzieci pani nadwyraźniej nie dotyczy. Ale duża ilość osób otrzymuje 899 zł. - OBY. Pozdrawiam przyszłą kapitalistkę. Brawo
SG / 193.138.140.* / 2006-08-25 00:37
zaś spekulacje kosztują- prowizje od wpłat na tzw. IKE to zwykle 7-10%. Potrzeba co najmniej kilku lat aby mieć w IKE tyle ile się wpłaciło. Na emeryturętu zarobią ale właściciele "IKE"
obiektywny / 83.29.205.* / 2006-10-17 23:38
Człowieku skąd masz te chore informacje,widocznie pracujesz w banku gdzie dopiero są koszty banki same zarabiaja na akcjach często grubo ponad 30 % a temu nieszczęsnemu ciułaczowi wypłacają 3% -19%podatku od zysku i to ma być zarabianie
Wapniak / 83.28.122.* / 2006-10-17 12:35
Ani tu, ani tu. Zobaczcie jak te firmy prosperują i co robią. Jakie biurowce-fortece....Pełna ochrona i wstęp na górę, hołocie wzbroniony. Płacić i wy........ć!
micheasz / 212.76.60.* / 2006-09-13 01:01
ja podpisalem swietna umowe i wcale prowizje nie sa w wysokosci 7 - 10 procent, ale do okolo 3 procent
wystarczy sie rozejrzec po ofertach
eryk1 / 62.217.236.* / 2007-01-23 11:01
Ja mam IKE z prowizją 0% ale wpłaty nie mogą być mniejsze niż 250 PLN
studentkasamodzielna / 217.153.189.* / 2009-11-23 12:39
gdzie jesli mozna wiedziec? nie bardzo sie orientuje w tym temacie wiec zbieraminfo ale jak narazie to wszyscy tu na siebie nawzajem naskakuja a to nie o to chodzi chyba.. bede wdzieczna za info.. pozdrawiam
Kakdu / 83.31.43.* / 2006-08-20 01:10
Admin usuwa wypowiedzi krytyczne dla Money.pl.
Jest to portal nie "finansowy nr 1" ale polityczny, uprawiający swoją politykę pod płaszczykiem finansów. Prześledźcie to.
KubaJ / 82.143.136.* / 2006-10-18 00:18
To prawda. To jest portal propagandy politycznej. Zawiodłem się na Money.pl tak jak wielu moich znajomych!
Nie polecam tego portalu, to juz nie raz, gdy się czyta tendencyjne artykuły naszpikowane subiektywnymi ocenami!
TO JEST PORTAL STRONNICZY!!!! Brak obiektywizmu.
Redakcja forum / 2007-02-03 21:01 / Administracja forum
Staramy się być obiektywni i robić najlepiej to, co robimy. Czasami zdrowy rozsądek jest odbierany jako cenzura. Pozdrawiamy
Redakcja forum
Wapniak / 83.28.122.* / 2006-10-17 12:40
A czego się Pan spodziewał? Demokracji i wolności tylko w mediach? Ktoś im za coś płaci. Każdą politykę się kształtuje! Zawsze pod wlasne potrzeby!
Forseti / 193.91.26.* / 2006-08-15 11:05
Mam do zaoferowania obniżenie składek ZUS i możliwość zgromadzenia odpowiedniej kwoty w momencie przejścia na emeryturę żeby utrzymać sobie standart życia. Jak ktoś jest zainteresowany to wpisujcie się.
Pokrzywdzony / 83.30.133.* / 2006-08-08 09:32
Mam 60 lat i będę pracował conajmniej do 75 lat bo chcę utrzymać standard życia. Nie ma co biadolić. Mam wypracowaną emeryturę w wysokości 3500 zł, ale jej nie pobieram bo zarabiam ok 10 tys. zł miesięcznie. Poza tym na emeryturze ludzie młodo umierają, a emerytury z upływem lat się spłaszczają. A co zrobić by mieć emeryturę europejską ?Powiem [szkoda, że sam tego nie wiedziałem jakieś 30 lat wcześniej]. Zapytaj: alians@neostrada.pl
andrzej_428@op.pl / 83.6.202.* / 2006-12-27 15:51
no powiedz cwaniaczku
maniuś / 83.27.99.* / 2006-08-10 21:01
A co TY myślisz żyć 100 lat?Ja Ci nie jestem wrogiem ale na takich jak Ty szubrawcy z ZUS-u tylko się dorabiają.Ja jestem na emeryturze ale pracuję na dziko i mam satysfakcję że to co płaciłem tym oszustom odbieram.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy