Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Religa: Budżet da miliard na oddłużenie szpitali

Religa: Budżet da miliard na oddłużenie szpitali

Wyświetlaj:
mieszkaniec prlu / 87.207.4.* / 2007-02-03 00:53
Ej panie religa, ja teżmam długi, czynszu nie płacę od 12 miesięcy bo nie mam z czego, pracy nie mam, ubezpieczenia też nie, jem co drugi dzień, poproszę z budrzetu tak za 10tys na życie na cały rok
Z góry dziękujęza pozytywne rozpatrzenie mojego podania
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-01-31 23:47
Idę do przychodzi, przyjmuje mnie lekarz pierwszego kontaktu - diagnoza - "zbadać mnie musi specjalista". Udaję się do niego, /zastając go w szpitalu, bo tam pracuje/ w rejestracji przedstawiam skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu i dowiaduję się, że limit do niego został wyczerpany w pierwszych dniach stycznia i mogę być przyjęty przez niego tylko prywatnie. Taka wizyta, w zależności od stopnia zaawansowania choroby kosztuje od 50 do 150 zł./PLN/. "Mam niską emeryturę i nie stać mnie na to". W odpowiedzi słyszę - ' Musi się pan uzbroić w cierpliwość". Pytam dalej - "Jeżeli zapłacę, to gdzie będę badany przez szanownego specjalistę?" - pada odpowiedź: - "Oczywiście tutaj, na miejscu. Zdziwiony zadaję następne pytanie - "A na czyim sprzęcie pan doktor dokona badania?" - Szerokie i piękne oczy pani pielęgniarki zakwitają zdumieniem i niedowierzaniem, później zniecierpliwiem. Pada natychmiastowa odpowiedź: - "Oczywiście u nas w szpitalu. Pytam jeszcze cichym głosem zbolałego pacjenta: - "To pan doktor prywatnie nie przyjmuje u siebie w domowym gabinecie i nie bada na swoim sprzęcie?" Zdenerwowana piękna pani pielęgniarka odpowiada mi: - Chyba pan jest chory, do psychiatry są jeszcze wolne limity, ten pana może przyjąć i to bez kolejki no i nie korzysta ze sprzętu".
Mam jeszcze zasadnicze jedno pytanie: - Dlaczego by nie sprywatyzować wszystkich szpitali, a składki wszystkich, które zabiera mi państwo z mojej emerytury nie wpłyną do sprywatyzowanego szpitala w całości, bo wtedy będę miał 100% pewność, że będę przyjęty do specjalisty, który wtedy zbada mnie na prywatnym sprzęcie, za który ja i wszyscy ludzie już zapłacili, a z których ściąga się haracz na ubezpieczenie zdrowotne i robi się prywatne fuchy korzystając ze szpitalnego i wszystkich sprzętu specjalistycznego.
buuuuuuuuu / 193.219.28.* / 2007-02-02 12:07
taka jest rzeczywistość i rządzący mają to gdzieś. Nie naprawiają patologii w systemie i nie dążą / nie wiedzieć czemu / żeby wszystko było jasne i przejrzyste, aby pieniadze szły za pacjentem a nie za limitami i dochodziło do sytuacji takich jak pisze Niezależny.
Opłacający składkę może leczyć sie tylko na choroby które jest łaskawy zapłacić NFZ - limity. Powinniśmy móc leczyć sie na choroby na które chorujemy.
Przez 30 lat człowiek opłaca składki a potem jak zachoruje na chorobę której nie ma w limicie to nie ma możliwości leczyć się za te składki tylko musi z własnej kieszeni w której ma pusto bo emerytury są śmieszne. Na dodatek jeszcze z tej śmiesznej emerytury ma potrącaną składkę zdrowotną. To chore.
Fraper / 83.27.127.* / 2007-01-31 17:21
A może - jeśli już - to wesprzeć te szpitale, które najlepiej wprowadzają programy naprawcze !
Może by inni wzięli z nich przykład a ludzie uwierzyliby, że to nie jest studnia bez dna !
KAP / 62.148.86.* / 2007-01-31 13:13
podatków jest bardzo skutecznym. Kase sie wyciagnie, reform nie bedzie, nastepca znowu bedzie mial problem a by dziure w budzecie czyli zwiekszanie podatków. Religa sam sie wyzywi. Premier i prezydent tez.
Kero niezwerbowany / 87.205.72.* / 2007-01-31 12:38
Akceptuję ten miliard pod warunkiem, że znika razem z nim Religa.
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-01-31 12:32
Bardzo nalegam na korzystanie z bardziej precyzyjniego sformułowania:

"Minister zdrowia Zbigniew Religa poinformował, że uzgodnił z minister finansów Zytą Gilowską, iż >>> z budżetu Państwa Kowalskich
Niezależny / 217.153.253.* / 2007-02-01 00:05
Wielki plus dla ciebie No Ducks. to bardzo istotne.
jliber / 212.180.147.* / 2007-01-31 12:01
Sprzedać i zapomnieć.
Niezależny. / 217.153.253.* / 2007-02-01 00:03
A co z zakładami pogrzebowymi? One już są w prywatnych rękach i mają się dobrze. A może dać należy lekarzom jeszcze mniejsze pensje, wtedy sami zatroszczą się o swoje dochody? ZA GRANICAMI KRAJU!!!

Mam pomysł!!! Załóżmy spółkę znachorów i szamanów!!!
basia40 / 2007-02-02 16:54
O lekarzy to się nie martw ,już zatroszczyli sie o własne pensje , które biorą za kazdą usługę którą mogłes otrzymać w szpitalu lub przychodni .
Byłam na badaniu mamografem w szpitalu : z funduszu za 6 -mcy (myślałam że taka długa kolejka czekających ) gdy opłaciłam 50 zł (myślałam że za expres badanie) okazało sie że jest jedna osoba oczekująca ,która też opłaciła to badanie ! Pytam więc za co płacę 350,00 zł/M-C zdrowotnego ? I jeszcze mam płacic za jakies oddłużenie ! Może mój kredyt ktoś z NFZ oddłuży ? Polecam sie !

Najnowsze wpisy