Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gąsiorowski: Efekt motyla

Gąsiorowski: Efekt motyla

Money.pl / 2007-03-05 07:59
Komentarze do wiadomości: Gąsiorowski: Efekt motyla.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.202.* / 2007-03-06 15:18
Wg mojego rozeznania matematyczna teoria chaosu i "efekt motyla" to zjawiska o tochę różnej naturze i prowadzace do odmiennych skutków, czy może wniosków, chociaż oba wskazują na ograniczenia naszego poznawczego aparatu. Teoria chaosu stwierdza, że deterministyczny proces powtarzalny ad infinitum może prowadzić do skutków o bardzo skomplikowanej naturze, której nasz skromny umysł, chociażby nie wiem jak się wytężał, nie da rady opisać. Klasycznym przykładem są tutaj fraktale. Efekt motyla zaś mówi o (strukturalnej) niestabilności pewnych procesów zależnych od czasu i z grubsza rzecz biorąc polega na stwierdzeniu, że małe odchylenia w warunkach początkowych mogą dawać po dostatecznie długim czasie znacznie różniące się efekty. Trzeba przyznać, że zarówno w przypadku matematycznego chaosu jak i niestabilnych strukturalnie procesów nie jesteśmy w stanie wiele powiedzieć o efekcie końcowym takich ewolucji. W tym sensie chaos III i IV RP nie jest chaosem matematycznym, tylko zwykłym burdelem, bowiem chaos matematyczny zakłada, że pewne ustalone prawo stosuje się niezmiennie. Można zgodzić się z autorem, że w przypadku naszego polskiego, socjalistycznego burdelu może wystąpić efekt motyla, tzn drobne przegięcię wiodącyh partii może wywołać poważne dla nich skutki, jednak znając przywiązanie naszych rodaków do socjalizmu, niewiele to zmieni. Inne wiodące ugrupowania będą żerowały na, hmmm.. łatwowiernych rodakach i obiecywały im gruszki na wierzbie. A my, no cóż, bedziemy się cieszyć i szczerzyć z radości jak to mamy w zwyczaju.
10 klon / 83.23.159.* / 2007-03-06 07:01
uważajta ludzie bo skromna teczka w której kaczynski nosił
dowody obrazy jego go osoby,rozrosla sie i licy juz około jednego kilometra dlugości archiwalnej i juz niedługo powstanie IPK /instytut pamięci kaczora/,a wtedydrżyjcie narody.
Sabre / 2007-03-05 16:52 / Tysiącznik na forum
Teoria Chaosu w naszej sytuacji jest ciekawa, ale chybiona. Nasze niezdarne latawce wywołują zamęt zupełnie celowo – można by rzec, że w ich trzepotaniu jest metoda. Pokręcona i wywodząca się z tłumionych kompleksów, ale jakaś jest.
A huragan czy trzęsienie ziemi nie dotkną samych sprawców, jedynie tych którzy się tego nie spodziewają. Najbardziej tych co z aprobatą patrzą na te trzepotanie, uważając że wyniknie z tego coś dobrego.
zzaswiatow / 83.19.23.* / 2007-03-05 15:56
Takiego kitu dawno nie czytałem :-)
Psychoza grozy i wszelkie inne wróżbiarskie teorie o wpływie kaczorów na gospodarkę RP publikowane w Money nigdy się nie sprawdzają.
Może tak Gąsiorowski zacznie stawiać pasjanse starym pannom? Proponuję mu wróżyć z fusów - podobno sa lepsze efekty :-)))
śmiechuwarte / 83.24.244.* / 2007-03-05 17:14
wiesz, jak to było - oddał kiedyś mocz, potrząsnął siusiakiem i w swojej nadętości uznał, że ów ruch -na podobieństwo tzw. efektu motyla - zdruzgocze caluteńkie PIS.
Zresztą żeby to on miał czym wogóle pomachać .
Ładna urzędniczka / 83.21.48.* / 2007-03-05 15:11
Zostałam pozwana o 47 000 złotych i odsetki. Z kosztami bedzie
tego ponad 100 000 złotych. Mam na utrzymaniu dwoje dzieci i po
prostu nie moge przegrać. Były mąz nie płaci alimentów.
Słyszałam co ludzie mówia na korytarzu
sądowym. Łapówkarstwo jest powszechne. Danie sędziemu łapówki
jest całkowicie bezpieczne. Nie ma żadnego ryzyka i zagrozenia.
Młody sędzia który prowadzi moją sprawe jezdzi nowiutkim
Lexusem
400 i chodzą słuchy ze wręcz domaga się lapówek od stron. Jest
pazerny na pieniądze.
Bardzo prosze o poważną radę. Ja dotychczas dawałem tylko
urzędnikom różne drobne upominki. Maksymalnie urzędniczce
perfumy za 400 złotych. Ale mysle że teraz 400 złotych to duzo
ma mało bo ten sędzia chodzi w drogich garniturach i ma zegarek
firmy Patek. Siedzac na korytarzu widziałam jak ktoś wszedł do
jego pokoju i był tam z 10 minut. Czyli nie ma problemu z
daniem
łapówki. Córka ma malutki odtwarzacz MP3 ale on takze ma
fantastyczne nagrywanie rozmow. Ma cudowny mikrofon. Czy dając
łapówke mam to nagrac dla pewnosci ? Boje sie dac za mało ale
dajac za duzo wygłupie sie i będę stratna.
Ile mam dać ???
m.sędzia / 83.11.238.* / 2007-03-06 07:40
udajesz barana i nim jesteś....(dawałem ,dawałam)
lewex / 83.19.23.* / 2007-03-05 15:49
Dając nie można ryzykować obiecankami, a wiadomo sędzia wszystko może. Tak więc nagrać wszystko i najlepiej materiał przysłać do AFERY PRAWA. Tam wiedzą jak ten temat załatwić :-) Za dużo nie można dawać - sędziowie sprzedają się z ochotą za już 500zł.
Urzednikk / 83.21.27.* / 2007-03-05 16:50
Sędziowie drogi Lewex sprzedająs ei na słoiki miodu, gryzby, drób. Nie gardzą tez małymi kwotami. Ja myśle ze optymalna kwota łapówki to 500-1000 złotych.
Ładna urzędniczka moze tez zapytac sędziego czy uprawiał juz sex w swoim Lexusie ? I bedzie łapówka w naturze tak zwana korzysc osobista. Czyli przyjemne z pożytecznym.
MN1 / 80.51.231.* / 2007-03-05 07:59
Rewolucję mogą obalić tylko ci, w imieniu których rewolucja zwyciężyła. Jest to warunek konieczny.
Dopóki rewolucja będzie tworzyła komisje bankowe i załatwiała miejsca pracy znajomym - nie upadnie.
Nasza rewolucja IVRP walczy już z wrogiem wewnętrznym, w tym roku powinny umocnić się frakcje w koalicji, a w przyszłym pozostanie po niej tylko smród. Taka przyspieszona krótka historia WKPB.
maskagazowa / 83.24.244.* / 2007-03-05 17:16
nie pocieszaj się zbytnio, na razie cuchnie ubowszczyzna z otwartej szafy, gdzie ten trup przeleżał w spokoju przez całą III RP
Obywatel_RP / 213.102.142.* / 2007-03-06 00:11
83.24.244- czyli specjalista od potrząsania siusiakiem, moczu i zwłok leżących w szafach - wschodzący talent urzędnika nowej epoki "komuno wróć" zwanej dla niepoznaki IVRP? Twoi sponsorzy chociaż dobrze płaca za tę rewelacyjną wiedzę jaką nam udostępniasz na forum po założeniu "maskigazowej"? (A jednak lubisz smród? jakim gazem się pompujesz? Uwielbiasz trupi odór? Uważaj facet bo sie przytrujesz pilnując tej szafy z trupami.)
Mam przy okazji nadzieję że nie płacę za twoją śmierdzącą robotę z moich podatków.

Najnowsze wpisy