Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Przedsiębiorcy - kasta uprzywilejowanych PIT-em?

Przedsiębiorcy - kasta uprzywilejowanych PIT-em?

kapitalista / .* / 2003-10-27 10:49
Wyświetlaj:
Robert / .* / 2004-06-30 13:50
Dlaczego nikt nie raczy zauważyć, że dochód osoby fizycznej posiadającej firme z osobowością prawną jest opodatkowany dwókrotnie. Raz w postaci podatku CIT, drugii raz po podziale zysku w postaci podatku PIT.
wrafal / .* / 2004-06-30 14:58
tak samo jak dochód zwykłej osoby fizycznej zyjącej z pracy rak i mających oszczędnosci ulokowane w inwestycje w akcje firm
cantona / .* / 2003-11-25 20:02
Od niedawna zaglądam na money.pl i pierwszy raz na forum. Jedno jest pewne. Ostatni!!Prośba do "łamipiórka". Stwórz jedno miejsce pracy i ponieś wszystkie obowiązki, przywileje i konsekwęncje z tego co zrobiłeś. Powinno być łatwo bo podobno jak sam piszesz popyt umożliwia "organizowanie" miejsc pracy. Organizuj.
Piotr / .* / 2003-11-25 11:41
Zamiast prywatnych opinii pana redaktora, wolalbym znalezc na tej stronie konkretne informacje. Punkt po punkcie, slowo w slowo zapisy proponowanej ustawy. Doprawdy poglady pana redaktora nic nie zmienia w moim portfelu. Pozostaje rozczarowany.
wkurzona / .* / 2003-11-06 23:44
nie da sie do cholery czytac tego forum przez ten wredny banner zrobcie cos z tym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Piotr / .* / 2003-11-03 23:09
Faktycznie Panów z Parlamentu (sld, up, Samoobrona, LPR) do spraw gospodarczych nie powinni być dopuszczani. Proszę mi nic nie mówić o sprawiedliwości społecznej, bo nie wiem w praktyce co to jest. Uważam, w ramach wolności gospodarczej wszyscy przedsiębiorcy (ludzie ducha przedsiębiorczości) powinni płacić takie same podatki. Fizyczni też powinni płacić tyle samo relatywnie Uwzględniając koszty dojazdów i in. lub wariant taki jak teraz z ryczałtem, ale za to z stawką np. nie 19% ale 10%. ZUS to zaprzeproszeniem to para podatek, a zęby i tak lecze prywatnie. Ludzie jesteśmy tylko w Polsce; paranoja - rzecz normalna.
wwarski / .* / 2003-11-03 13:05
A czy któryś z tych "swięcie oburzonych" poświęcił minutę na zastanowienie się, jak ci rzekomo uprzywilejowani mileli by działać w konkurencji z firmami rozliczajacymi się wg. CIT 19% ? w konkurencji z zachodnim dumpingiem ? Może warto zgrzeszyć myślą i nie gadać bzdur, że przedsiebiorcy wszystko przejedzą, nic nie rozwiną, żadnych ludzi nie zatrudnią? Ot, takie polskie piekło - któś ryzykuje, narzaża się Urzędom Skarbowym, jest bardziej rzutki - to śćiągnijmy go na ziemię, niech klepie biedę tak, jak my "szaraki"!
Student / .* / 2003-11-03 09:14
A mi nie zalezy. Na gieldzie nie gram, jako niedoszly jeszcze absolwent dluuuugo nie wyjde poza 19% próg. Jedno powiem - prawo zachęcające do działalności gospodarczej, ale nieuczciwe. Tylko co w tym kraju jest jeszcze uczciwe?
wrafal / .* / 2003-11-06 08:30
blad ze panu nie zalezywyzsze podatki dla innych - to wyzsze ceny dla pana - proste ?przeciez pan jako konsument i tak zaplaci te podatki w cenach produktow i uslug ...
Jerzy Kenig / .* / 2003-11-03 07:12
Główny cel - skłócenie społeczeństwa - został osiągnięty. My się będziemy kłócić, kto ma lepiej a Towarzysze będą robić swoje. Pochwalić ich należy za metodę. Do tej pory były to tematy stałe np. aborcja. Teraz stosują coraz to nowsze techniki.
Krzysztof / .* / 2003-11-03 08:27
A moze powinniśmy sie zjednoczyć. WSPÓLNY WRÓG JEDNOCZY! Trochę za wiele sobie pozwalaja.
Zbigniew / .* / 2003-11-01 18:29
Szanowny Panie M proponuję Panu zabrać sie za robotę, a nie opowiadać komunały. Każdy może wybrać sobie raj podatkowy, czyli wstąpić do tej piętnowanej kasty. Tylko, że ta kasta ciągnie gospodarkę w górę, tylko, że ci kastowicze pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, użerają się z obibokami którym się należy(CO?), ryzykuja własny majatek, zdrowie itd. Możnas tak wymieniać dalej. Reszty tych zbawczych głupot nie będę komentował. Na koniec chcę Panu przypomnieć, że wbrew pozorom najwięcej miejsc pracy powstaje właśnie w tej kascie. I tego Pan zazdrości??
Piotr / .* / 2003-11-03 23:13
Zgadzam się; Ci ludzie główkują 24H, a inni siedzą w urzędach i robią łaske, że żyją. Ludzie im mniej oczekiwań tym życie prostrze.
wrafal / .* / 2003-11-02 10:39
1) nieprawda ze kazdy moze - sa zawody ktore z mocy prawa nie mozna wykonywac w formie firmy czy samozatrudnienia - poza tym jest bariera dla tych ktorzy chca teraz zaczac - nie moga skorzystac z opcji moj panie2)nieprawda ze tylko przedsiebiorcy w tym kraju pracuja, ich pracownicy takze... - mowiac tak obraza pan innych ludzi - poza tym to nie powod do nierownosci podatkowej...3)miesjca pracy nie powstaja... tworzy je popyt moj panie - gdyby popyt na panskie dobra lub uslugi spadl - to bez wahania zlikwidowalby pan te stworozne przez siebie miesjca pracy...
Arek / .* / 2003-11-01 11:12
Szanowny Panie M. proponuję aby zwolnił się Pan z tak niesprawiedliwej pracy lub próbował nawrócić szefa aby nie wciągał w koszty "lewych faktór" - ciekawe czy zarobi Pan wtedy więcej? czy mniej? Pomyślał Pan o tym?. Ja osobiście wyznaję zasadę - lepiej więcej wydać w okolicy u innych (sklepy, usługi) niż zapłacić podatku - w myśl zasady "mniej dostaną, mniej zmarnują".
karamba / .* / 2003-10-31 20:04
Ale sie daliście ponieść .Licznik ilosci odwiedzin portalu wzrósł .Bedzie wieksza kasa z reklam.I to jest całe sedno tej NIGNDY NIE KONCZACEJ SIE DYSKUSJI. HE! HE!
M. / .* / 2003-10-31 10:54
A ja po przecztaniu wszystkich komentarzy zapytam: ile osób krytykujących powyższy artykuł prowadzi własną działalność gospodarczą? Przypuszczam, że znaczna większość, jeśli nie wszyscy... Ja jestem tylko pracownikiem, ale CIĘŻKO pracuję na swoją pensję... zarabiam kilkanaście razy mniej niż mój szef (OK - ponoszę nieporównywalnie mniejszą odpowiedzialność i mniej czasu poświęcam na pracę), co akurat mnie nie boli, ze względu na powyższe, sale oprócz tego mam znacznie wyższe koszty: od swojej znacznie niższej pensji płacę kilkakrotnie wyższy ZUS (zdaje się, że w sumie 3 razy więcej - wie, bo to ja reguluję te należności); samochód kupowałam za prywatne pieniądze, a nie na firmę, czy w leasingu (gdzie koszty też na firmę), wszelkie przeglądy i inne drobne naprawy pokrywam z własnej kieszeni - w przeciwieństwie do mojego szefa, który nawet na żarówkę bierze fakturę; że nie wspomnę już o benzynie, którą szef wlicza w koszty - również koszty benzyny zakupionej na samochód żony (poznaje po podpisie, że to nie szef podpisywał fakturę); nie wspomnę już o takich rzeczach, jak wykupiony abonament dla całej rodziny w prywatnej klinice, podczas gdy ja płacąc znacznie wyższy ZUS korzystam z państwowej śłużby, a za specjalistyczne wizyty i tak muszę płacić ze swojej kieszeni... nie mówię już o telefonach i wszelkich innych 'drobnych' kosztach... a teraz jeszcze ja będę płaciła proprcjonalnie wyższy podatek, przy czym nie będę mgła skorzystać już z żadnych ulg, bo ich dla mnie nie będzie .....
hen / .* / 2003-10-31 06:53
panowie przedsębiorcy po co ta graniczna data 20 stycznia?Kto rozpocznie działalność gospodarczą po 20 stycznia 2004 r. nie moż skorzystać z dobrodziejstw niższej, 19 proc. stawki podatkowej. Będzie musiał czekać okrągły rok. Takie rozwiązanie ewidentnie łamie zasadę równości wobec prawa i dyskryminuje startujących w biznesie np.absolwentów uczelni
Suavec / .* / 2003-10-30 11:46
Co to za bzdury? Temu autorowi już dziękujemy. Mam nadzieję, że za to "wierszówki" nie dostanie. Dawno nie czytałem bardziej niespójnego i nikompetentnego artykułu. Money.pl powinno się zastanowić czy pretenduje do fachowego źródła informacji i komentarzy czy do witryny skacowanych pismaków.
wrafal / .* / 2003-10-30 18:18
ble ble ble i zadnego konkretu - niech Pan nie zapomni wytzec sliny...
Wojciech Nowicki / .* / 2003-11-02 16:56
To chyba włam na Money i ktos się podszył pod Autoro Publikacji. Redaktor odpowiadający w ten sposób na maile czytelnikow (klientow) zostalby zwolniony w trybie natychmiastowym. Z drugiej strony jest juz 02.11 a toto dalej tu wisi ... ?
wrafal / .* / 2003-11-06 08:32
normy obowiazuja obie strony drogi Kliencie...
Marcin / .* / 2003-10-30 09:36
Co to za gosc pisał te brednie?? Chyba mial okropne dziecinstwo, przesycone Marksistowskimi i Stalinowskimi ideologiami - no tak warstwa bezwstydnych kapitalistów wykorzystuje biednych, bezbronnych ludzi pracy - do kołchozów z burżujami :) - chyba juz kiedyś bylo cos takiego (nie pamiętam - za młody wtedy byłem żeby zapamiętać dobrze hasła)
wrafal / .* / 2003-10-30 18:16
a gdzie to Pan wyczytal - moze pan wskazac konkretne fragmenty ???bo jak nie - to radze najpierw czytac a potem mlec jezykiem...
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy