Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś na światłach przez cały rok - ile to kosztuje?

Od dziś na światłach przez cały rok - ile to kosztuje?

Wyświetlaj:
anhalt / 83.14.11.* / 2007-05-05 19:27
Sporo komentarzy na ten temat, przeczytałem wszystkie - najbardziej podoba mi się pomysł, aby dla poprawy bezpieczeństwa także wprowadzić obowiązkowe świecenie latarni ulicznych przez całą dobę - wtedy wyprzedzilibysmy skandynawów i kanadyjczyków a obecnie mamy tylko trzecie miejsce. No i jakoś inne państwa na to jeszcze nie wpadły - teraz "swiecimy przykladem" - ogólnie jestem za i koniecznie żeby były bardzo duże mandaty, gdy ktoś nieopatrznie nie włączy w południe świateł
x-trade / 198.28.69.* / 2007-04-18 13:35
Ciekawy jestem co na to ekolodzy. Tyle mówią o ociepleniu klimatu. My teraz sobie fundujemy zużycie paliwa wyższe o kilka procent.
8848 / 212.244.72.* / 2007-05-25 05:42
prosze! a jeszcze dwa miechy temu pewnie pisales o przeliczaniu ludzkiego zycia na wycinke Rospudy
cz / 62.87.251.* / 2007-04-18 08:31
Jeżdżenie na światłach cały rok na naszej szerokości geograficznej uważam za totalną bzdurę.
MMMWWW / 62.29.138.* / 2007-04-20 15:38
Wiem, że "róbta co chceta" i liberum veto to nasze narodowe zawołanie... ale tak z ręką na sercu powiedzcie ile osób mijaliście do tej poru z włączonymi światłami za dnia... ja oceniam, że jakieś 60%. I teraz zobacz siebie w sznurze tak jadących samochodów. NIE MA CIE, NIE WIDAĆ CIĘ. Mam wrażenie, że te 40% co to wozliliby własne dzieci bez fotelików samochodowych, gdyby im nie kazano, pseudo domorosłych ekonomistów tutaj wypisuje swoje tyrady. SMUTNE :)
MMM
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 09:57
Czyli oszczędności ponad bezpieczeństwo?
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 02:49
Jazda na światłach ma się nijak do bezpiecznej jazdy, a wręcz przeciwnie-będzie więcej wypadków.
civis pacem... / 62.111.137.* / 2007-04-18 10:58
Bezpieczeństwo uzyskuje się poprzez konsekwentne karanie przestępców drogowych - w tym posłów - budowę bezpiecznej infrastruktury, a nie obarczanie społeczności kosztami stosowania ulotnej tarczy bezpieczeństwa jakim jest snop światła w słoneczny dzień.
troll / 83.5.119.* / 2007-04-18 09:48
Zgadzam się. Bezmyślność połączona z małpowaniem obcych wzorców to cecha charakterystyczna polactwa. Podobną bzdurą jest masowa kampania używania opon zimowych, gdy wiadomo że w polskim klimacie - szosy są prawie całą zimę czarne - najzupełniej wystarcza opona uniwersalna, a dla miłośników sportowej jazdy - letnia na ostrą jazdę w lecie. Zmiana opon na zimowe ma dokładnie taki sam sens jak zakładanie kasku na wypadek, gdyby się zerwała wichura i zrzuciła mi dachówkę na głowę.
Slavecky / 212.160.172.* / 2007-11-30 12:00
Ale bredzisz!
Opona zimowa to inteligencie nie tylko odpowiednie "rowki na śnieg". To przede wszystkim zupełnie inny skład mieszanki i mnogość nacięć "lamelkowych"!!!! Ta opona zupełnie inaczej (lepiej) radzi sobie nawet na suchej nawierzchni przy temp. poniżej 7'C
To temperatura poniżej której letnie opona w ogóle, a tzw."uniwersalne" w dużym stopniu, tracą swoje właściwości jezdne! Stają się twarde - prawie "plastikowe" i wydłużają droge hamowania poprzez mniejszą przyczepność do podłoża o kilka do kilkudziesięciu metrów (w zalezności od prędkości)...
Te kilka metrów mądralo to może być kwestia życia pieszego, który nieopatrznie wtargnie ci na przejście lub twojego, jeśli nagle przed Tobą wyrośnie tył nieoświetlonej furmanki.....
BTW - Opona uniwersalna jest tak samo chu...owa w lato jak i w zimę!
:) / 83.18.4.* / 2007-04-18 11:09
W którym rejonie Polski jest tak fajnie? Na Śląsku zimowe opony przydają się co najmniej przez 4-5 miesięcy w roku. Jako osoba przejeżdżająca ok 40 tys. km rocznie nie wyobrażam sobie jazdy na oponach uniwersalnych w zimie, chyba że miałbym wykupione autocasco i sporo wolnego czasu który chciałbym dodatkowo spędzić w samochodzie czekając na odwilż na niektórych wzniesieniach.

A co do śwateł, no to jest głupota absolutna nieporównywalna z standardową głupotą...
LENIN / 83.238.240.* / 2007-04-19 08:25
dla ścisłości- mie ma opon uniwersalnych
troll / 83.5.117.* / 2007-04-19 11:24
trudno dyskutować z debilem. Opona uniwesalna to taka, która radzi sobie najlepiej w temp ok 5C, na śniegu jest gorsza od zimowej, ale lepsza od letniej, w lecie jest słabsza od letniej ale dużo lepsza od zimowej. Wiekszość opon "zimowych" no-name oferowanych ciemnemu polactwu to właśnie uniwersalne. Prawdziwe zimowych używa się w Skandynawii, krajach alpejskich i Kanadzie. Przeciętny polski tuman zmienia dwa razy w roku uniwersalne na uniwersalne zachęcany reklamami producentów opon. Info dla mądrzejszych np: http://www.tirerack.com/tires/surveyresults/index.jsp
Szpieg / 85.128.72.* / 2007-04-19 16:19
Troll ale jesteś cymbał do kwadratu, szkoda mi ciebie dupku.
troll / 83.5.117.* / 2007-04-19 06:46
w tym roku na Śląsku śnieg leżał pełne DWA dni! Co rozumiesz przez "zimowe opony przydają się przez 4-5 miesięcy w roku"?
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 09:58
Oj...jesteś nierozwojowy synku!
Kierowca Ewa / 212.244.165.* / 2007-04-18 09:09
Uważam, że bezpieczeństwo na drogach jest sprawą nadrzędną. Cieszę się, że teraz jeździmy przez cały rok na światłach. Dzięki temu każdy samochód jest lepiej widoczny na drodze. Uważam, że wszystkie negatywne komentarze dot. tego tematu są niestety kolejnym przejawem głupoty polskiego zaściankowego i zadufanego w sobie społeczeństwa. Życzę Wszystkich miłego dnia!
WisznutheBest / 81.168.225.* / 2007-04-18 18:38
Szanowna Pani Ewo!
Jeździc powinno się na światłach wtedy, gdy jest zmniejszona widocznośc. Pieniądze wydane na paliwo by rzucac snop swiatła w jasny dzien gdybysmy zuzyli np. na wyposazenie sal operacyjnych zapewne ocaliłyby tysiace a nie setki istnien ludzkich. Wystraczy wskazac ile istnien ludzkich ratują pieniadze zbierane przez Wielką Orkiestrę Swiątecznej Pomocy, a są to o wiele mniejsze kowoty.
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 09:28
A oponentów najlepiej wyzwijmy od "przejawiającego głupotę polskiego zaściankowego i zadufanego w sobie społeczeństwa". BRAWO!

Zgadzam się z obowiązkiem jeżdżenia cały rok na światłach (nawet kosztem tych kilku złotych rocznie więcej). Jednakże szanuję wszystkich Polaków, także tych, którzy mają inne ode mnie zdanie.
8848 / 212.244.72.* / 2007-05-25 05:45
ja tam pOLAKOOff nie szanuje bo to banda zapitego bydła. bez flaszki czy chociazby piffka miesiaca nie przezyje
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 10:00
No jasne, każdy ma prawo do swojego zdania, ale by nie doszło do absurdalnych decyzji prawidłowym jest aby większość społeczeństwa stanowili ludzie mądrzy.
Wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 10:16
A to jest już utopia. W przypadku WSZYSTKICH społeczeństw większość stanowią ludzie, nazwijmy to delikatnie "niemądrzy" (ogłupiani) bądź konkretniej "sterowalni". Więc nie ma co przywalać akurat Polakom, bo równie dobrze można zaściankowymi nazwać tych i tych i tamtych... (nie będę wymieniał konkretnych narodowości bo od razu zostanę zaklasyfikowany jako nacjonalista ;-). ).
Eh, gdzie ten stary dobry patriotyzm?
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 10:24
Masz rację. Ale ciekawa jest co masz na myśli pisząc o "starym dobrym patriotyzmie"? Jaka lata masz na myśli? :-)
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 11:24
Takie w których przy każdej okazji się nie podkreśla ustami obywateli danego kraju, jaki to mój kraj (w sensie wy wszyscy moi rodacy) jesteście zacofani i zaściankowi, jeśli tylko macie inne zdanie niż ja. Wystarczy poczytać wypowiedzi na forach internetowych. Co drugi wpis to "spieprzam z tego porąbanego kraju", "zacofany", "ciemnogród" itp epitety.
Kurka, nawet za komuny słowo Polska, coś znaczyło. W człowieka wbijali ten patriotyzm (skrzywiony bo skrzywiony, ale zawsze). A teraz to na Polskę tylko plują....
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 12:29
Oczywiście, ja również nie jestem za uogólnianiem.
Z drugiej strony nie dziwię się rodakom, że "plują" na Polskę, bo niestety ten kraj nas okrada. Od wielu lat zła infrastruktura (obecnie nadganiana tylko dzięki środkom z Unii Europejskiej), duże podatki, małe emerytury, korupcja wśród rządu i nieskuteczna policja.
A ja tak bardzo chciałabym być dumna z mojego kraju i zachwalać go w Europie.... Czy mnie wyśmieją?
wsedr / 2007-04-18 01:46
a tyle razy obiecywałem sobie nie pisać na forum - przecież do tych idiotów i tak nic nie dociera. Co za matolska banda.
Zgaś matole światła i oszczędnie się zabij, ale sam. Beze mnie, bez moich dzieci. niewiarygodne jak głupota potrafi być ślepa.
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 02:57
Ty, to na pewno się zabijesz w świetle jupiterów i z wielką pompą.
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 10:29
Nie dociera, ale może? coś jednak zostanie w tej głowie. Uważam, że warto pisać.
zendy / 83.27.229.* / 2007-04-17 22:57
Proponuję dodatkowo wprowadzic obowiązek montowania kogutów, lakier odblaskowy, zamiast szyb lustra weneckie, na karoserii zamontowac migające węże świetlne, lub ostatecznie światełka choinkowe.Taki samochód na pewno będzie lepiej widoczny.A do tego, latarnie uliczne, żeby się świeciły przez całą dobę.Gdyby ktoś jeszcze, miał problemy z widzeniem, to proponuję, drogi pomalowac na biało, farbą fosforyzującą.Proponowane zmiany dadzą dodatkowo około 1 miliarda złotych do budżetu, i mogą dodatkowo ocalic, około 500 osób.
A tych Panów od ustawy, "myślących inaczej", proponuję wsadzic do tak rozświetlonych samochodów, i wysłac ich do Kanady i krajów skandynawskich, skąd czerpali wzorce, żeby zrozumieli, dlaczego tam się jeździ z włączonymi światłami przez całą dobę.
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 09:35
Ciekawe jak inaczej chciałbyś zmusić kierowców jeżdżących podczas szarówki/pluchy (od 1.04 do 30.10) bez świateł. BO MOŻE. A jak mu błyśniesz, żeby zapalił światła bo go nie widać, to jeszcze się popuka ... BO MOŻE.
Inna sprawa - nie życzę nikomu podczas wyprzedzania w SŁONECZNY DZIEŃ na drodze przechodzącej przez las (cień) niemiłego zaskoczenia przez jadące z przeciwka auto w ciemnym kolorze (słabo widoczne).
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 02:29
Wyciąć wszystkie drzewa w lesie, które rzucają cień w słoneczny dzień. Wprowadzić zakaz wjazdu do lasu ciemnych aut, ciemnych typów, ciemniaków i wszystkich, którzy ściemniają.
Szpieg / 85.128.72.* / 2007-04-19 16:23
Zendy jesteś niemądry piszac tak głupie zdania, chyba jesteś ze wsi bo to widać po sposobie pisania cymbała jeżdzącego tylko furmanką.
ps / 213.238.70.* / 2007-04-20 05:47
Majac takich szpiegów, prześcigneliśmy już wszystki kraje!
zendy / 83.27.207.* / 2007-04-20 07:25
Zgadzam się, w głupocie jesteśmy najlepsi.
:) / 83.18.4.* / 2007-04-18 11:12
Głupoty piszesz. Zgodnie z przepisami, w czasie złych warunków atmosferycznych dotychczas należało zapalić światła, więc obecna zmiana polega na obowiązku zapalania świateł przy dobrej i bardzo dobrej widoczności.
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 11:32
Dziękuję za epitet na dzień dobry :]
Zgodnie z przepisami, których dany delikwent nie przestrzegał. Bo on MÓGŁ jechać w takich warunkach bez świateł bo WEDŁUG NIEGO jego granatowe/czarne zakurzone auto jest świetnie widoczne, a to na dworze to nie szaruga.
Przecież nikt nie nosi ze sobą miernika światła, a pojęcie "niedostateczna widoczność" jest dosyć nieostre. IMHO lepiej przesadzić (zmusić do jeżdżenia cały czas na światłach), niż sie narażać na "zjawy".
Co do dobrej i bardzo dobrej widoczności przyklad podałem wyżej.

Inna sprawa, że czy trzeba, czy nie trzeba i tak włączałem światła bo niezależnie od warunków moje auto jest po prostu lepiej widoczne. Czyli z pewnym prawdopodobieństwem to auto zostanie zauważone szybciej niż takie bez świateł.
Takie egoistyczne dbanie o własne (i pasażerów) dupsko.
wsedr / 2007-04-18 01:29
p********* sie tą zaoszczędzoną żarówką w łeb,
a zaoszczędzony prąd przepuść przez czaszkę
- może ci się jakaś szara konórka utworzy.
Idiota - nie siedział za kierownicą nawet 100 km
zendy / 83.27.229.* / 2007-04-18 11:51
Widzę, że też należysz do tych "myślących inaczej", a do tego masz bardzo ograniczone słownictwo.
Chcesz mnie koniecznie ściągnąc na swój poziom, żeby mnie później załatwic doświadczeniem. Nie uda ci się.
A, tak do Twojej wiadomości, jeżdże samochodami /różnymi/ ponad 40 lat i mam przejechanych ponad 1 milion kilometrów. I jak do tej pory, nie miałem ani jednego wypadku. Po prostu, gdy jest ograniczona widocznośc, sam włączam światła mijania. I to jest zapisane w Kodeksie Drogowym. Nie potrzebna jest do tego, żadna dodatkowa bublowata ustawa, która wcale nie służy poprawie bezpieczeństwa, a jedynie promowaniu i lobbowaniu "kolesiowskich" firm.
Tylko, że kiedyś wydawano Prawo Jazdy ludziom myślącym, widzącym i odpowiedzialnym, którzy wsiadając do samochodu, swoją uwagę skupiali wyłącznie na prowadzeniu pojazdu, obserwując drogę i analizując na bieżąco zaistniałe sytuacje. Zauważ młody kolego, że wypadki powodują, nie ci starzy kiewrowcy, jak ja, tylko tacy młodzi jak Ty, którzy zamiast obserwowac, co się na drodze dzieje, zajmują się "komórkami", MP-3 - kami, itp. I tacy właśnie ludzie oczekują, żeby ktoś im podał na talerzu, jak mają jeździc bezpiecznie, żeby im rozpisac Ustawą, każde zdarzenie.
A wystarczy po prostu myślec.
Polecam to szczególnie Tobie młody człowieku.
ps / 213.238.70.* / 2007-04-20 04:59
Tyle słów w odpowiedzi na agresywne gdakanie kury? Podziwiam!
zendy / 83.27.207.* / 2007-04-20 07:36
Myślę, że do tej kury i tak nic nie dotarło.
troskliwy / 83.5.102.* / 2007-04-17 20:39
Uważam, że każdy pieszy powinien obowiązkowo nosić kamizelkę odblaskową, a na głowie mieć tzw koguta, który dodatkowo właczałby syrenę podczas przechodzenia przez jezdnię. Uważam, że te drobne niedogodności warte są ocalenia życia tych kilkuset ofiar, które zapewne i tak zginą, tyle że z innego powodu.
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 10:32
To nie jest konieczne, bo wystarczy jak kierowcy będą się stosowali do przepisów drogowych, jeździli zalecaną prędkością i przepuszczali pieszych na przejściach.

Wczoraj byłam świadkiem jak kierowca wyglądający na doświadczonego kierowcę mało co przejechał by 3 pieszych na pasach.
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 13:28
...jak kierowca wyglądający na doświadczonego kierowcę...

Jak wygląda kierowca wyglądający na doświadczonego kierowcę? ;)
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 14:39
Wiek około 55 lat, siwe włosy. Samochód klasy średniej.
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 14:43
To uważaj, żeby duża część znaffcuf tematu się od razu nie przyczepiła, że jak stary pryk siada za kółko, to mu nawet włączone światła nie pomogą ;)
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 14:42
To uważaj, żeby duża część znaffcuf tematu się od razu nie przyczepiła, że jak stary pryk siada za kółko, to mu nawet włączone światła nie pomogą ;)
realista / 87.105.182.* / 2007-04-17 20:22
a pieszy albo rowerzysta... nieoświetlony w sloneczny dzien....w cieniu zagajnika...
...gdy oko kierowcy przystosuje się do obserwowania świecącego pojazdu z naprzeciwka....

....
a fiaty 126p i inne starocie...bez 3.światła stopu...
tam stopów przy zapalonych lampach nie widać!

wypadków będzie WIĘCEJ
8848 / 212.244.72.* / 2007-05-25 05:46
głupi jestes. w dzień?? ić sie leczyc! oddaj prawo jazzdy!
sz / 212.244.165.* / 2007-04-18 10:36
Mylisz się, bo również rowerzyści powinni być widocznie oznaczeni. Niestety w Polsce śmierci rowerzystów przyczyną jest brak ścieżek rowerowych. I nadal mało ich powstaje. Tylko dlaczego? Od zeszłego roku naciskam na UM w Zabrzu aby zrobili ścieżki rowerowe? I nic....
wiwat patriotyzm :) / 80.55.92.* / 2007-04-18 13:26
A w Poznaniu budują. Co prawda czasami trochę więcej czarują niż budują, ale faktem jest, że przbywa. I mamy pierścień rowerowy dookoła Poznania, Nadwarciański Szlak rowerowy i Transwielkopolską trasę rowerową.
Naciskać, naciskać, pisać uwagi - będzie lepiej.
A zza kółka się wypowiadając - różne mody widziałem, głupsze i mniej głupie - ale ostatnio byłem zachwycony, gdy jeżdżąc wieczorem przez wioski zauważylem iż rowerzyści (na w/w wioskach) zaczęli jeździć w kamizelkach odblaskowych. Ot nowa moda - tym razem jak najbardziej godna pochwały.
jeszcze obywatel teg / 87.207.19.* / 2007-04-17 20:06
Władcy pisuarów zamiast rządzić to się bawią w zmuszanie kierowców do coraz to nowych przymusów i golą ich tylko z każdej strony, jak nie bęzyna to gaz, jak nie ubezpieczenie oc to podatki drogowe winietki, karty pojazdu.
Mój pies jak widzi tąrządzącą bandę i te mordy to wyje do ksężyca
ehhhh / 80.55.92.* / 2007-04-18 09:40
Zanim znowu się przypieprzysz do PiSu proponuję przeczytać ponownie wiadomość. A potem ponownie. I ponownie. Sugerowałbym zwrócić uwagę na słowa: "Dzięki inicjatywie opozycji popartej przez rząd obowiązek rozszerzono na cały rok." Następnie Słownik Języka Polskiego, termin opozycja, chwila zastanowienia się kto obecnie jest rządem, a kto opozycją. Po przemyśleniu i zrozumieniu można już się wypowiadać.
agentpl / 83.14.230.* / 2007-04-17 19:25
a ci co używają motorowerów ,motorów i rowerzyści też??
Arkador / 83.30.190.* / 2007-04-18 07:09
Na motorze trzeba jeździć cały rok na światłach od zawsze :)
Czyku / 194.106.193.* / 2007-04-17 18:41
Bezpieczniacy znowu górą... :(

Zeby wszystkim było bezpieczniej, proponuję wycofanie samochodów z ruchu - ilość zabitych na drogach zmaleje prawie do ZERA!!! Cóż to by było za epokowe osiągnięcie Postępu!!!

A jeśli nie zgodzicie się z tym wspaniałym postulatem, to chociaż oczoje**y i odblaskowy lakier na wyposażeniu standardowym, żeby wszystkich było lepiej widać! To też niewątpliwe doskonale wpłynie na pozioM bezpieczeństwa.
Aha, nie zapominajmy o pieszych i rowerzystach, którzy w tej sytuacji będą niewidoczni! Koniecznie wdzianko z odblaskami dla każdego i feerie świEcidełek podłączone pod dynamo, żeby lżej się jechało! I to koniecznie 24/7/52/wsze czasy!

RAZEM! KU BEZPIECZEŃSTWU!!!
tpt / 81.210.9.* / 2007-04-17 15:59
Czytam te komentarze i aż mi żal, że żarówki kosztują, ze durny pomysł polityków. Ciekawe ilu kierowców w tej dyskusji się wypowiedziało – z pewnością niewielu....Idąc waszym torem myślenia to odblaski Owsiaka tez są bezsensu bo kosztują......szkoda gadać. Niestety media tez zaczynają każdy artykuł na ten temat od bilansu kosztów!!!!! - Według mnie to jeden z nielicznych dobrych pomysłów rządzących
Podpisano - kierowca 1.000.000 km na koncie
ps / 213.238.70.* / 2007-04-20 05:44
Koszty nieistotne? Rozumiem, że pracuje Pan za darmo a majątek rozdał ubogim! A po ulicy , w dzień, chodzi z włączona latarką, niczym Diogenes. Światła w klasycznym wykonaniu służą do oświetlania drogi w nocy a nie do zwiększania widoczności Gdyby chodziło o bezpieczeństwo i polepszenie widoczności samochodu, nakazano by posiadanie świateł dziennych na LED-ach i jazdę na nich na okrągło, jako zalecaną alternatywę do jazdy na światłach mijania. Światła te ponadto byłyby tak zrobione, żeby mniej oświetlać a bardziej świecić (matowa szyba, dobrze rozpraszająca światło). A tymczasem takie światła są zabronione! Dlaczego? A bo zużywają prawie o rząd wielkości mniej energii w porównaniu z żarówkami i mają kilkunastoletnią trwałość. W dodatku diody świecące są coraz tańsze i kosztują grosze. Wg. przepisów nawet w dziennych musi byc przepalająca sie i energochłonna żarówka, tyle, że słabsza niż w mijania/drogowych! Dla mędrców-ustawodawców nie liczy się ilość światła, tylko moc żarówki (zuzycie paliwa)! Naprawde idąc chodnikiem, za dnia wali Pan głową w słupy ulicznych, nieświecących (dlaczego?) latarń? No tak, Pan nie chodzi - bo ma przejechany 1 kilometr na koncie (zera po przecinku/kropce dziesiętnej nie zwiększają wartości liczby, jak uczono kiedyś w podstawówce a obecnie na uniwersytetach)
walidroga / 89.25.139.* / 2007-04-17 19:14
Nie wiem czy pan to pisze swiadomie czy pan kpi ,czy nie widzisz człowieku że wypadki powodują pijacy , dziurawe drogi i nadmierna szybkosc!Że emisja spalin wzrosnie zamiast zmalec!Jesli ktos ma słaby wzrok i nie widzi samochodów , czy ludzi na drodze to powinien wycofac się z jazd samochodem!
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 02:40
Popieram. Ten facet nie wie co pisze i chyba cierpi na "pomroczność jasną".
acomitam / 83.25.236.* / 2007-04-17 15:34
Dlaczego brać sobie za wzór kraje skandynawskie lub Kanadę? O ile się nie mylę w niektórych z tych krajów występują noce polarne czego u nas, choćby nie wiem jak urzędnik państwowy lub inny polityk się wysilał nie uświadczysz. A więc np. Grenlandia, Wyspy Galapagos lub inne piękne miejsca na ziemi byłyby też dobrym punktem odniesienia do uzasadnienia konieczności wprowadzenia czegoś tam, co ma nas uszczęśliwić. Bardzo mi się podoba ta infantylna taktyka naszych urzędników: musimy wprowadzić to i to, bo to jest bardzo korzystne dla społeczeństwa, a co więcej w kraju X stosują już takie rozwiązania.
sceptyk / 2007-04-17 15:47 / Tysiącznik na forum
Światła mijania są ważniejsze W DZIEŃ.
Szczególnie, jak jedzie się ze słońcem za plecami. Szarego samochodu bez świateł praktycznie nie widac.
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 01:09
To ustawiaj się zawsze pod słońce.
MMMWWW / 62.29.138.* / 2007-04-17 15:18
POPIERAM jazdę na światłach przez cały rok. Jeżdżę tak od kilku dobrych lat i nie dlatego, że taniej, że żarówki trzeba wymieniać, że w końcu ktoś mi to zalecił, ale dlatego, że zwyczajnie MNIE lepiej na drodze widać niezależnie od tego jakiego koloru samochodem się poruszam. I może dzięki temu ktoś kto może słabiej widzi, ma gorszy dzień i wyczucie sutuacji nie wjedzie mi przed samym nosem... i w sam nos. TAŃSZE to jednak od 4 poduszek i kurtyn bocznych, które to nie są niestety standardem, a powinny i może wsadzę kij w mrowisko, ale samochodów bez min. 2 poduszek w Polsce produkować i sprzedawać nie powinni. Pzdr. MMM
zendy / 83.27.191.* / 2007-04-19 01:02
Ten, kto slabo widzi, ma zły dzień, nie ma wyczucia sytuacji, jest pijany, czy pod wpływem narkotyków, nie powinien wsiadac do samochodu!!!
MMMWWW / 62.29.138.* / 2007-04-20 15:29
Ale wsiada. Doskonale wiemy jak sa przeprowadzanone badania lekarskie i jak "dostaje się" przegląd techniczy na kupę złomu... MMM
ryk / 83.27.76.* / 2007-04-17 21:22
Fabryczka, fabryczką, ale ten co tak cudownie policzył tych 300 ocalonych to chyba jasnowidz i powinien szybko zgłosić się do Pani Zyty aby pomóc jej w rachunkach (czyt. zyski) budżetowych.
HA! / 195.33.69.* / 2007-04-17 15:14
Ciekawe który z naszych posłów ma fabryczkę żaróweczek samochodowych, bo z fotelikami to już było, ale przycichło, każdy rozsądny dziecko wiózł w foteliku, ale dopiero nakaz odgórny powstał, jak do sejmu po wyborach wszedł producent fotelików...
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy