Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Manipulacja fakturami zamiast kredytu w banku

Manipulacja fakturami zamiast kredytu w banku

Sobala / .* / 2004-05-13 22:22
Komentarze do wiadomości: Manipulacja fakturami zamiast kredytu w banku.
Wyświetlaj:
Coriolis / .* / 2004-07-28 20:33
Znane mi banki nie mają o tym pojęcia - rynek nie jest na tyle rozwiniety, by komukolwiek opłacało się zarabiać na wyłożeniu gotówki za faktury 100% pewne. Doradca jednego z banków rozważał ze względu na ponoszenie ryzyka zgodę ze strony zgromadzenia wspólników/akcjonariuszy na operację - chciałbym zobaczyć, jak np. takie zgromadzenie np. Orlenu rozważa sprawę faktury na marne 20k zł. Totalny bełkot. Sytuacja jest podobna jak w przypadku firm windykacyjnych - żadna nie podejmie się sprawy trudnej, nawet gdyby miała na niej zarobić kilkaset tysięcy. Co innego rachunki telefoniczne emerytów - a to i owszem.
B / .* / 2004-05-17 19:07
Z racji prowadzonej dziłalności eksportowej mam częsty kontakt z polskimi faktorami - mogę powiedzieć tylko: " no cóż..... po prostu są ".Warunki jakie oferują, kwalifikacje jakie posiadają, etc. pozostawiają wiele/ bardzo wiele do życzenia. Są jednak inne narzędzia oferowane przez banki. Z całą pewnością są to formy trudniejsze, wymagające współpracy banków obu Stron, lecz tańsze i o wiele pewniejsze, ponadto budzą obustronne zaufanie. Zgadzam się z tym, że dla przeciętnej firmy ( MSP) te rozwiazania są mało znane i/lub nieznane. Uważam jednak, iż warto zaryzykować i uświadomić sobie, że ww. narzędzia nie zostały powołane wyłącznie do obsługi " gigantów" gospodarczych.
doświadczona / .* / 2004-05-17 14:01
Re : Sobala100% racja ! Chciałam skorzystać z tej formy poprawienia płynności , mimo że mam stały kontrakt z poważnym niemieckim partnerem wymagania zwiazane z uzyskaniem faktoringu były tak wygórowane ... że szkoda pisaćA wszystko to dla dobra MSP Dobre rady dobrymi radami , a życie sobie .To samo z pozyskiwaniem funduszy dla MSP ładnie piszą , ale po dotarciu do instytucji ,,wspierającej'' przestaje już być tak wspierająco .
Maglicha / .* / 2004-05-18 14:23
DOKŁADNIE TAK, LUDZIE BIEŻCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE I ZAKŁADAJCIE FIRMY MY WAS WESPRZEMY, a jak juz ta firmę założycie wydoimy z was nawet te pieniądze, ktore pożyczycie z bankufaktoringi sringiodsetkiZusy fenomen debilizmu tylko 2000 do 2wspolnikow miesięczie, a gdzie pracownicy ?podatki od nieruch.Vata najlepszym sposobem na zdefraudowanie swoich ostatnich pieniędzy jest zatrudnienie pracownika, zeby załatwił pozycze z PHARE - o takiego wała, no coż nie udało sie gadac sie nie chce ci wszyscy politycy i urzędnice powinni być chłostani po jajach za p********** głupotkażdy chciałby robić coś na swoj rachunek, ale w polsce sie nie da . Skąd ci wezmę debilu 1000 zł. na zus skoro jeszcze nic nie zarobiłem, a muszę zainwestować
Sobala / .* / 2004-05-13 22:22
Ale kity o czym Wy piszecie ,faktoring tak jak kredyt dla małych firm jest nieosiagalny,jeżeli przy kredycie bank dopytuje sie o numer majtek to przy faktoringu chca jeszcze kolor i wzór majtek poznac!

Najnowsze wpisy