Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Indywidualny Kant Emerytalny

Indywidualny Kant Emerytalny

Zbig / .* / 2004-09-07 10:05
Komentarze do wiadomości: Indywidualny Kant Emerytalny.
Wyświetlaj:
Jake / .* / 2005-01-09 12:49
zamknięcie IKE przed 60-ką to zwrot wszelkich korzyści podatkowych urzędom skarbowym, z odpowiednimi odsetkami oczywiście, które po kilkunastu latach mogą stanowić naprawdę pokaźne kwoty?????????????????????????????????????jesli by tak było to rzeczywiście srogo, ale o ile wiem po prostu płaci sie podatek bez żadnych odsetek, czy Autor sprawdzał co pisze?po drugie - no to albo ta ulga podatkowa jest cos warta albo nie jest - nie można panie doktorze najpierw powiedzieć że ciastko nieatrakcyjne, a potem straszyć utratą ciastka
Lech Szczeciński / .* / 2004-12-02 17:14
Wierzyć się nie chce, że będąc wykładowcą na tak poważnej uczelni i podobno posiadając tytuł doktora można pisać takie bzdury. Człowiek, który z racji swojego zawodu powienien mieć nastawienie neutralne i wybitnie badawcze, wykorzystuje to forum, by eksponować bezmyślnie swoje fobie. Wiem, że istnieją na tym świecie ludzie, którzy mówią: "wszystkie kobiety to k****", "wszyscy faceci są tacy sami" czy "wszystkie towarzystwa ubezpieczeń to złodzieje", ale to prymitywy, których nie stać na własne przemyślenia, a którzy tak naprawdę nie mają własnych negatywnych doświadczeń w tym zakresie, tylko powielają potoczne poglądy ludzi, którzy mają z tymi osobami (lub instytucjami) negatywne doświadczenia (albo - co gorsza - nawet nie).Wiemy na pewno jedno, że nasz system ubezpieczeń społecznych cienko przędzie. Dlatego każdy średnio inteligentny człowiek wie, że na przyszłą emeryturę zarobić i oszczędzić musi sobie sam. Jak? Jedni oszczędzają kupując FIO, inni oszczędzają po prostu w banku, inni inwestują agresywnie (giełda albo np. FOREX WGI), inni wreszcie kupują działki budowlane, ziemię orną czy nieruchomości. Wszystko to możemy nazwać (jeśli ktoś lubi) tzw. trzecim filarem, ale sposoby inwestowania zależą od zasobności portfela i od skłonności do ponoszenia większego lub mniejszego ryzyka.Wyśmiewanie IKE jest idiotyzmem. Jest może lepszym albo gorszym sposobem inwestowania i oszczędzania pieniędzy, ale z całą pewnością komus ten sposób inwestowania będzie (z różnych powodów) pasował. Czy zwolnienie z "podatku Belki" bedzie obowiązywać dwa czy trzy lata, czy lat 40 - tak naprawde nie jest najważniejsze. Ważny jest impuls do rozpoczęcia oszczędzania.Firma, w której pracuję, oferuje IKE za darmo (pod warunkiem, że w pierwszym roku jego funkcjonowania klient wpłaci min. 500 zł i utrzyma to Konto przez dwa lata). Maksymalny koszt zarządzania zgromadzonymi przez klienta środkami, to 3,8% od zgromadzonego kapitału (w przypadku funduszu agresywnego). Biorąc pod uwagę to, że średnia zyskowność (za ostatnie sześć lat) tego funduszu jest na poziomie 20% rocznie, a koszt nabycia jednostki funduszu wynosi 5% - koszty da się łatwo zsumować na jakieś 9%, a zysk brutto na jakieś 11% (rocznie). Proszę pokazać mi bank, który na rocznej lokacie oferuje taką zyskowność!.Kiedy Pan ironizuje na tematch "rządowych pomysłów z cyklu 'jakby tu obywatele sfinansowali nasz kolejny z pomysłów'" widać - mimo Pańskiego młodego wieku, drogi Autorze - że cechuje Pana zdecydowanie "socjalistyczne", roszczeniowe wobec państwa myślenie. Jest to zapwne skutek wychowania i faktu, ż pracuje Pan w państwowej instytucji. Ale bez przesady, czy to nie pozwala korzystać Panu z własnej inteligencji???Kiedy czytam w Pana artykule o "nieludzkich warunkach dobrowolnie zawieranych [...] polis ubezpieczeniowych" pytam, gdzie Pan się z nimi zetknął? Pańskie jawnie widoczne poczucie zagrożenia wskazuje na funkcjonowanie w Pana psychice manii prześladowczej. Proszę się zastanowić, czy nie powinien się Pan w tej kwestii zwrócić do lekarza.Masz problem w kwestii IKE a chcesz pogadać, napisz: schumach@poczta.onet.pl
Specjalista ds.ubezp. / .* / 2004-10-14 20:05
Panie Zbig, musze przyznac, ze rzeczywiscie poniosl pan bardzo wysokie koszty zalozenia pana IKE. Jesli jest pan zainteresowany tematem prosze o mail'a na adres coverlife_zmrozek@o2.pl
specjalista ds.ubezp. / .* / 2004-10-14 20:01
Przede wszystkim do pana "rolnik" - mam dla pana swietne rozwiazanie dotyczace z korzystania z pana pieniedziy nie po 60 roku zycia ale o wiele wczesniej. Jesli jest pan zainteresowany prosze o mail'a na adres coverlife_zmrozek@o2.pl
KRYPT / .* / 2004-10-01 16:32
Kompromitacja "doktorku"!. Współczuje studentom Politechniki Łódzkiej jesli człowiek takie brednie opowiada również na uczelni. Może jakiś student Polibudy opowie czytelnikom czy na uczelni też takie rewelacje przedstawia? !
kres / .* / 2004-09-30 13:38
To już trzeba mieć doktoraty żeby wykazywać się publicznie takim brakiem podstawowej wiedzy!!!!!
Niezbyt Zamożny / .* / 2004-09-25 13:07
Z rozbawieniem czytam Waszą przepychankę przekładaną inwektywami.Po pierwsze: jak sami stwierdzacie jedyną wątpliwą zachętą jest zwolnienie z podatku od zysku z inwesycji.Marna to zachęta bo ograniczenia wysokości wpłat zwolnionych z tego podatku wskazują, że kierowana jest raczej do "dolnej półki średnio-zamożnych albo do górnej niezamożnych obywateli.Czym to grozi tym ludziom a kto na tym zyskuje?Prawdopodobieństwo zerwania warunków IKE jest w tej grupie znacznie wyższe niż w grupach zasobniejszych obywateli.Ci zasobniejsi obywatele: -z reguły będą mieli wysokie emerytury z OFE-Cenią sobie płynność kapitału.-mają z reguły większą wiedzę o sposobach inwestowania i pomnażania pieniędzy niż drobni ciułacze-przy tak długim okresie inwestowania (zakładam minimum 20 lat) jak pokazuje statystyka inwestowanie w bezpieczne IKE zawsze przegra w porównaniu do inwestowania w FIO zrównoważone lub akcyjne nawet biorąc pod uwagę owe wątpliwe zwolnienia podatkowe.Co do tych mniej zamożnych: nie dajcie robić się w balona. Kto z Was może powiedzieć że ma pewne i stabilne przychody przez 20 albo więcej lat i nie naruszy warunków IKE ??????Są również różne sytuacje losowe które w mniejszym stopniu skłonią tych zamożnych (których w IKE nie będzie) do zerwania IKE a często tych drobnych ciułaczy.Nie dajcie się w to wciągnąć.Kto na tym zyska?Skarb Państwa już i tak pobierze podatek od wynagrodzeń bo każdy co roku wypełnia PITa,IKE zbieże kasę za prowizje.Ja nie jestem idiotą i nie mam zwyczaju liczyć na wątpliwe profity za 20 albo 30 lat.Systematycznie wpłacam na różne FIO i to jest moje bezpieczeństwo na przyszłość.
Mateusz Kolesiński / .* / 2004-09-24 17:47
Panie Wójcikowskikończ pan, wstydu oszczędz, nie przyznawaj się do tytułu bo kompromitujesz się podwójnie.
Mateusz Kolesiński / .* / 2004-09-24 17:46
Panie Wójcikowskikończ pan, wstydu oszczędz, nie przyznawaj się do tytułu bo kompromitujesz się podwójnie.
mir / .* / 2004-09-18 21:41
Jeśli Istytut Zarządzania Politechnki Łódzkiej ma takich wykładowców jak autor artykułu, to odradzam tam studiować! Brak merytorycznej wiedzy, mylne wyciąganie wniosków w tak prostej sprawie jest wielką kompromitacją autora!
Kadol / .* / 2004-09-14 13:11
czy ktoś może mi inie tylko mi podać nr Dziennika Ustawy o IKE
. / .* / 2004-09-14 17:45
Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych - Dziennik Ustaw nr 116 poz. 1205
Janusz / .* / 2004-09-11 12:55
cytaty wypowiedzi autora publikacji: > gdzie te błędy ? - ach zapomniałem ze nie ma Pan czasu - zapewne dlatego że wiek już przedemerytalny - proszę wybaczyć mi ten sarkazm - ale nie mozna dyskredytować autora (na to znalazł Pan czas ostatkiem sił) a nie mówić konkretnie dlaczego - wymawiając się ceną własnego czasu - czy to jest w porządku...> szkoda ze nie napisał Pan konkretnie czym jest Pan zdegustowany ...Do autora publikacji:Po artykule zawierającym wymyślone przez Pana fakty dotyczace IKE, w dalszym ciągu nie raczył Pan zajrzec do ustawy, lecz usiłuje pojedynkowac się z uczestnikami forum na argmenty dotyczące potrzeby istnienia lub nieistnienia IKE oraz innych spraw związanych z emeryturami, ZUS-em itp. A ja tego tematu nie podnosiłem. Wypowiedziałem się tylko odnośnie Pana publikacji i powtarzam: publikacja w częsci zawiera NIEPRAWDZIWE (niezgodne z treścią ustawy) informacje na temat IKE i na to zwróciłem uwagę w pierwszym poście z 8 września 21:22.Pyta Pan: gdzie te błędy? Zaiste, czy nie czyta Pan uważnie wypowiedzi innych?Jeśli szkoda mojego czasu na przepychanki z Panem to również dlatego, bo wielu dyskutantów te błędy tutaj wytknęło (chocby "Kamyk" w poście z 9 września godz. 9:43, "wykrywacz_głupoty" w wypowiedzi z tego samego dnia godz. 11:35 i kilku innych, którzy również zwrócili uwagę na błędy informacyjne mimo, że konkretnie ich nie wskazują).Dlatego artykuł jest nieprofesjonalny. I stąd moje zdegustowanie, tym większe - gdy teraz czytam w dalszych postach - że ma Pan tytuł naukowy. Nie będę oceniał Pana sformułowań pod moim adresem ( np.: ... znalazł Pan czas ostatkiem sił..., bo świadczą tylko o kulturze wypowiedzi, a tę oceni forum. Nie sądzę, by w moich wypowiedziach zarzucających nieprawdziwe informacje, pojawiały się jakieś emocje. Ja nie namawiam do niczego.Janusz B.
Marcin P. / .* / 2004-09-11 15:36
Paranoja, jak można pisać takie bzdury wyssane z palca? Pisałem pracę licencjacką na temat długoterminowych form oszczędzania w tym IKE moje wnioski z pracy są w 100 % zaprzeczeniem tego co jest napisaen powyżej ...argumenty przekazane w powyższym artukule kojarzą mi się z Leperowską lub LPR-wską propagandą...Ludzie nie słuchajcie mżonek, zaplanujcie już dzisiaj swoją przyszłość zakaładając jakąkolwiek formę długoterminowego oszczędzania emerytalnego. Dziękuję.
Piotr / .* / 2004-09-18 19:03
Proponuje , aby napisał Pan drugą pracę licencjacką na temat,, Jak ZUS oszukuje klientów OFE" nie przekazując składek z powodu wadliwego systemu komputerowego, który wprowadzany jest już od 4 lat . Takie zaległosci ma ZUS wobec osób posiadających konta w OFE w przypadku zgłoszenia skadek zdrowotnych z tytułu otrzymywania wynagrodzenia z wiekszej niż jedno miejsc pracy lub prowadzonej działalności. Tych osób jest 10-ki tysięcy , a ustawowe odsetki za okres przetrzymywania składek są jałmużną. Tak samo będzie z IKE i żadne wywody naukowe tu nie pomogą.Nawet Rzecznik Praw Obywatelskich siedzi cicho.
Piotr / .* / 2004-09-18 19:00
Proponuje , aby napisał Pan drugą pracę licencjacką na temat,, Jak ZUS oszukuje klientów OFE" nie przekazując składek z powodu wadliwego systemu komputerowego, który wprowadzany jest już od 4 lat . Takie zaległosci ma ZUS wobec osób posiadających konta w OFE w przypadku zgłoszenia skadek zdrowotnych z tytułu otrzymywania wynagrodzenia z wiekszej niż jedno miejsc pracy lub prowadzonej działalności. Tych osób jest 10-ki tysięcy , a ustawowe odsetki za okres przetrzymywania składek są jałmużną. Tak samo będzie z IKE i żadne wywody naukowe tu nie pomogą.Nawet Rzecznik Praw Obywatelskich siedzi cicho.
e_tam / .* / 2004-09-11 08:37
Popatrzcie na IKE z innej strony - jak chcą inwestować nasze pieniądze. Reklamujące się PZU - tylko w swoje fundusze: Polonez, Krakowiak, Mazurek. Jakoś ich nie widać w czołówce funduszy inwestycyjnych. Poczytajcie regulamin IKE w PZU. Jeśli nie chcecie sami ustalać składu portfela a przyjmiecie tzw. program rekomendowany, to nigdy np. w portfelu nie będzie więcej niż 50% funduszu akcyjnego (powyżej 36 lat max 20%, powyżej 46 lat - 0%). IKE obciążone jest identycznymi kosztami zarządzania jak TFI + opłata manipulacyjna+ opłata za zmiane sposobu inwestowania+opłata za informację o funduszach, i to nie koniec listy (OWU IKE par 13). Jak spróbujecie założyc IKE w mBanku (mIKE fundusze) to macie do wyboru wyłącznie fundusze TFI SKARBIEC czyli BRE Bank (co oznacza znowu oferowanie wyłącznie funduszy z własnej grupy). Jak założycie mIKE lokata w mBanku to gwarantują stope oprpcentowania nie mniejsza niż 80% WIBOR1M co dzisiaj oznacza 5,37% rocznie. O jakiej emeryturze można tu mówić!
aston / .* / 2004-09-10 16:18
Ten artykuł jest iście pod publiczkę i w stylu SE lub innej popularnej gazety codziennej. Choć nie uważam żeby IKE było zbawieniem, nie da się ukryć że na obecną chwilę IKE jest potrzebne. Tak jak potrzebna jest edukacja społeczeństwa i rzetelne podawanie informacji. W tym przypadku akurat rząd zakpił sobie nie wydając ani złotówki na wyjaśnienie społeczeństwu czym jest IKE i dla kogo to jest. Dobrze że ta dyskusja się wywiązała...pozdrawiamaston fundi.pl
Zbig / .* / 2004-09-10 13:45
Ochrzaniałem niżej autora aż się patrzy, ale dowiedziałem się, że autor ma tytuł doktora.I przyznaję się ze wstydem, że się myliłem. Do tej pory myślałem, że nasza nauka stoi jednak na jakimś poziomie, teraz uważam, że to żenada i wstyd.
kamyk / .* / 2004-09-10 14:01
No i patrz pan, komu to teraz doktoraty dają?!Kiedyś, dawno temu, jak pracowałem na uniwersytecie, o jednym profesorze mawiano: jak on został profesorem, to mogę zgadnąć, ale kto mu dał maturę?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy