Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Podwyżki ZUS-u dla przedsiębiorców - odsłona druga

Podwyżki ZUS-u dla przedsiębiorców - odsłona druga

Wyświetlaj:
() / .* / 2005-01-27 21:43
Nie ma czym się denerwować.Śruby bez końca nie można przykręcać bo gwint się zerwie.Powiedzenie to ostatnio słyszałem 1970 r. I stało się. Rząd Gomułki wyjechał na śmietnik historii.
Marita / .* / 2005-01-27 13:07
Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami autrów tekstu, naprawdę zróbmy coś.Jestem za zniesieniem kwoty granicznej, bo przecież nasi posłowie i najbogatsi nie płacą ZUS-u po przekroczeniu limitu, zaq to płaci szara strefa wciąż rosnąca.Mówi się, że POLAK PRZED i PO SZKODZIE GŁUPI to prawda. Nie potrafi wyciągnąć wniosków tylko szukać pieniędzy tam gdzie ich nie ma. Nasi posłowie nie potrafią uczyć się na cudzych błędach lecz belitośnie je powielają. A może zamiast się kłócić na forum pubkiczym zaczęli by czytać historię naszego państwa i innych to przynajmniej ozdrowiłaby się ich polityka a państwo rosło by w siłę.Dzisiejszy sejm to Monachomachia, gdzie króluje warcholstwo i inne przywary.
Pan Minister Od Zbijania Bąków / .* / 2005-01-06 02:37
Brawo dla pania minister!!! Szkoda że nie przyszło jej do głowy, że teraz jeszcze więcej ludzi będzie pracowało na czarno albo całkiem straci pracę. A jakby tak pani minister troszkę główka ruszyła i obniżyła troszkę składki biedniejsi pracodawcy częściej by zatrudniali legalnie i jakoś to by się pomału układało...ale nie!! Za rok będą następne podwyżki bo znów będzie mało pieniędzy...a minister bedzie juz inny....moze mnie zrobią ministerm??? To by był nienajgorszy pomysł, skoro wałesa mógł zostac prezydentem i nawet po polsku dorze nie umiał mówić.Polska to statek który tonie, niedługo w rosji bedą jeżdzić mercedesami S600 albo S700-tego jeszcze nie ma ale może niedługo wyjdzie :) a za to w polsce bedziemy jezdzić rowerami po dziadkach...To moze teraz troszke na inny temat. Słyszał ktoś może o nowej technice zapisywania na płytach?? Coś z niebieskim laserem czy jakoś tak. I kto to wynalazł?? Oczywiście POLACY!! Bo polak potrafi...szkoda tylko ze mamy taki głupi rząd i nasi kochani wynalazcy musieli sprzedać tą technikę amerykanom który teraz zbiją na tym fortunę i wszystkie zasługi zostaną przypisane ... oczywiście amerykanom. Kopernik tez był przecież amerykaninem...i niemcem, anglikiem ewentualnie też, ale polakiem???Narazie cieszmy sie ze jest jak jest przez rok o tym zapomnimy bo sie przyzwyczaimy no i szykujmy sie na zus 2006. Nowa wizja stawka 90% dla zusu 10% dla nas aha i podatek dla państwa...22% to trochę za mało ja bym podniósł do 40 albo 50 zeby sie łatwiej liczyło. Pozdro dla pani minister. A tak w ogóle to obciąc tym .... politykom pensje do sredniej babcinej emeryturki 700 zł i niech zobaczą jak to jest. I tak bedą jeszcze bardzo bogaci bo wiele ludzi pracuje za wiele miej! Aha i za korupcje to powinni im na czole wypalać specjalne znaki - tak jak krowom - albo wieszać za jaja!!!!!!!!!!!
silver / .* / 2005-01-27 13:57
Zgadza sie, niebieski laser. Dwa lata temu ten instytut szukal kapitalu. Konkretnie chodzi o podloze z tlenku glinu, przy wysokich temperaturach zwieksza sie jego zywotnosc. Moja firma zaoferowala dobre warunki, jednak nie doszlo do podpisania umowy. Od rzadu bylo to 20mln zl, czyli 10% wymaganej kwoty liczac ostroznie.http://www.blu-ray.com/Czy ja wiem, czy byly wielkie szanse. Sony jak sie zlapie takiego tematu to juz nie popusci. Ta technologia i tak musiala byc sprzedana. Zalezy jeszcze na jakich warunkach ja spieniezyli. Zgodze sie natomiast, ze to gora zlota. Mialem dostep do wyliczen, szacunkow i zestawien. Ten rynek jest ogromny, zastosowania nieograniczone.Moze ta lekcja czegos decydentow nauczy, osobiscie watpie.
Robert / .* / 2004-12-20 23:39
Szanowni , albo wszyscy płacimy składki na identycznych zasadach albo nie płacmy ich wcale.Maja propozycja:Wszyscy bez względu na to czy uzyskują dochód z działalności gospodarczej czy z pracy najemnej powinni płacić składki na ZUS na tych samych zasadach, tj: jako procent od uzyskanego dochodu w danym miesiącu, oczywiście z limitem rocznym. Jeśli nie ma dochodu nie płaci się składki, jesli jest dochód dochód np. 10 000 płać od 10 000 np 18%.
SMYK / .* / 2004-12-07 09:07
I wyszło szydło z worka. Poznaliśmy intencje pani vice- minister Jarugi Nowackiej. Kto ma kogo pożreć. Mrówkojad pożywi się mrówkami czy odwrotnie. Mrówkojadem będzie oczywiście rząd, a mrówkami mikroprzedsiębiorcy. Szkoda, że pani minister nie pomyślała o ludziach, którzy przy okazji stracą pracę.
Lucjan / .* / 2004-12-04 18:11
Dlaczego nie możemy płacic ZUS na bazie osiąganego dochodu w danym miesiącu tak jak się to robi z zaliczką na podatek dochodowy. Wracanie do dochodu za poprzedni rok to jest niepoważne. Jeśli nie uzyskam dochodu w danym miesiącu to z czego mam zapłacić ZUS, czyli zostaje mi likwidacji działalności i przejść pracować w ciemną strefę, tak.Panowie deputowani zastanówcie się nad tym i Pani Wicepremier "złotoustna" także. Uzyskiwane dochody z przeszłości nigdy nie są powtarzalne dlatego aby wszyscy byli zadowoleni to ZUS płacimy od uzyskiwanego dochodu w danym miesiącu oczywiście bazą niech będzie pułap obecny 60% średniegon wynagrodzenia
dykta-tor / .* / 2004-12-04 17:50
Taaaak! Po pierwsze "ludzie ludziom zgotowali ten los..." czyli nie walczymy z kimś tylko z czymś tj. systemem np. podatkowym, zdrowotnym itp. do samych tam pracujących ludzi nic nie mam oni są jak pionki - jest ten za chwilę będzie tamten. Zastanówmy się jak można wygrać z samym sobą bo: mieszkamy w tym kraju, płacimy podatki i zapewne tutaj umrzemy :) a nasze pieniądze napędzają ten system - TO PROSTE! Zatem jest kilka wyjść: 1). przestać płacić podatki, składki i inne duperele w skali ogólnej, na marginesie chciałbym dożyć takiego momentu jak w całej Polsce nikt przez 3 miesiące nie zapłaci ani grosza państwu !!! - w praktyce niewykonalne - chyba że nic się nie ma ale wtedy idzie się do więzienia i się ma ;) (jeśli chodzi o moje przekonanie na temat składek na emeryturę to jest takie: jak sobie sam nie naskładam na emeryturę a w dodatku jestem zdrowy - to będę winił za to siebie a nie państwo czy rodzinę! koniec kropka) 2). pozabierać wszystkie przywileje pochodzące z państwowych pieniędzy - bo bzdurą jest powiedzenie, że coś się należy za darmo! 3). i chyba najrozsądniejsze to walczyć tą samą bronią np. chyba sam zaskarżę ustawę podwyższającą składki, do sądu a jak to nie pomoże to będę się odwoływał a nawet i do sądu w Strasburgu - składając pozew przeciwko państwu polskiemu :-) a co wolno mi! Jeżeli zaczniemy się jednoczyć to automatycznie zacznie brakować nam czasu na wykonywanie własnej pracy z której żyjemy, utrzymujemy swoje rodziny itp. więc należy zacząć więcej zarabiać - śmieszne nie - zawiązać np. "stowarzyszenie leni" albo jakieś tam inne a nadwyżki przeznaczyć dla wynajętych profesjonalistów, którzy będą dbać o nasze interesy - prywatnych prawników, sędziów, prokuratorów, posłów, ministrów, prezydentów, premierów, tajnych agentów, komandosów, generałów, agentów CIA itp. ... A co płacimy to wymagamy ;-) Śmieszne? to policzcie ile miesięcznie wszyscy razem płacimy ZUS-u - możemy wynająć nawet Bin Ladena czy wskrzesić Lenina... nie bierzcie tego wyżej dosłownie, bo to jest odpowiedź na moje sfrustrowanie - a ludzie postawieni pod ścianą zrobią to samo co na Ukrainie, pójdą na rewolucję - tylko kiedy? może już niedługo... pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców, sam nim jestem... jesteśmy solą tej ziemi ale nikt tego nie widzi...
wseh1322 / .* / 2004-12-04 06:54
Witam wszystkich.Poświęć jedną minutkę na przeczytanie.Po pierwsze też jestem przedsiębiorcom i nie godzę się z polityką naszego Rządu.Ala jak do tej pory na wszystkich rodzajach forum dotyczących NAS zostawiamy tylko puste komentarze, które są czytane przaz takich ja my.ZRÓBMY COŚ ! - i nie myśl: "fajnie tylko co?"Propozycja:1. Musimy mieć możliwość szerszego kontaktu!Zróbny stronkę internetową dla NAS - przedsiębiorców i popierających nas.2. Znana jest lista posłów, którzy głosowali za i przeciw odrzuceniu poprzedniego projektu.Może niektórzy z nich nie mają pojęcia o co tam chodziło?Napiszmy listy do nich z prośbą o wyjaśnienie powodów swego głosowania. Do każdego identyczny list. Od razu w liście wyjaśnimy aby kilka kwesti nie poruszali jako argumentów.Listy opublikujemy i każdy będzie znał powody danego posła. Może w ten sposób wpłyniemy na wynik następnego głosowania (nad ustawą lub składem nowego Rządu). Posłowie będą musieli nam dać jakąś odpowiedź.LUDZIE MUSIMY SIĘ WZIĄŚĆ W GARŚĆ I ZACZĄĆ DZIAŁAĆ.Mój adres wseh1322@poczta.onet.plWszystkich zainteresowanych proszę o kontakt.Od razu kilka kwesti:Mam troszkę miejsca na serwerze z bazami php - mogę użyczyć.Posiadam własną domenę: serwis.biz - mogę użyczyć (stworzymy np. nasz.serwis.biz)Nie wierzę aby wśród NAS nie było osoby, która potrafi pisać stronki www - ja nie umiem.Ja też mam mało czasu ale dość mam naszego gnębienia.
wróg zus / .* / 2004-12-03 00:54
Niech w********ą na zbity pysk co czwartą smętną babę z inspektoratów ZUS i rozsprzedadzą marmury to będzie oczszędność!
xx / .* / 2004-12-03 11:01
Słuszna racja! Kto z nas jeżdzi samochodami z podgrzewanymi siedzeniami ? My jeżdzimy starymi samochodami dostawczymi uznanymi ostatnio przez Państwo za osobowe, odpowiednie dla klasy mikroprzedsiębiorców. To dyskryminacja !!!! Gdyby tak spróbowali Żyda dyskryminować to by się świat zawalił. Ale za nami nikt się nie wstawi.
wseh1322 / .* / 2004-12-03 15:29
A kto się z nami może wstawić jak nie my sami?Jak Żydów ktoś dyskryminuje to się sami bronią.No tak, łatwiej komentarz na forum wystawić i dalej nażekać i poddawać się niewoli.Jak wszyscy będą tak samo gadać to nigdy sie nam na lepsze nie poprawi !!!Połączmy siły i zacznijmy walczyć o swoje!Każdy z Nas ma mało czasu- to fakt.Jeżeli zaledwie kilku z Nas będzie wołać przez tan krótki czas, który ma TO NIKT nas nie usłyszy- zgadza się.Jak nas będą setki - a jest nas o wile więcej- i każdy zawoła nawet przez krótki czas to będzie ciągle wielki hałas!!!Mam programistę, kóry w przyszłym tygodniu weźmie się za pisanie stronki www - kanału i miejsca naszej dyskusji i pomysłów.Czekam na kontakt: wseh1322@poczta.onet.plnie wiesz o co biega? przejdź do wypowiedzi pt. "Dość gadania!Czas na działania"Pozdrowienia dla wszystkich
Wacek / .* / 2004-12-03 00:20
Czy ktoś z Was wie, czy zmieniła się niezgodna z konstytucją ustawa o odszkodowaniach wypadkowych dla przedsiębiorców? Od 2000 roku pomimo tego, że właściciele firm mają obowiązek płacić ubezpieczenie wypadkowe do ZUS (chyba 27 pln miesięcznie) nie mają prawa do uzyskania jakiegokolwiek odszkodowania w przypadku uszczerbku na zdrowiu w wyniku jakiegokolwiek wypadku. Każdy zdrowo myślący człowiek wie, że skoro przyjmuje się składkę to chyba do czegoś owo przyjmowanie zobowiązuje. To jest kradzież. Dawno, dawno było tak, że przedsiębiorca ulegający wypadkowi w domu z tytułu uszczerbku na zdrowiu (np.miażdżac sobie palec przy mieleniu mięsa) podlegał wypłacie odszkodowania za utratę zdrowia, natomiast tracąc ten sam palec pod piłą tarczową w swoim zakładzie pracy nie maił prawa do odszkodowania. To mogłem zrozumieć, ale na dzień dzisiejszy prywaciaż nie ma prawa do ŻADNEGO odszkodowania pomimo obowiązku płacenia na ten cel ubezpieczenia. Czy to nie wygląda jak dyskryminacja rasy przedsiębiorców? W normalnym kraju za dyskryminacje rasową grozi więzienie a w Polsce? Może czas to zmienić?
SMYK / .* / 2004-12-02 22:13
I słusznie. Harujecie dalej jak osły. a korzyść będą mieli " profesory" i posły.
kasiarz / .* / 2004-12-02 19:45
mówicie o ZUSie. a ja byłem na zwolnieniu 3 miesiące (złamałem poważnie nogę) i dostawałem 730 zł miesięcznie zasiłku chorobowego.ALE MUSIAŁEM Z TEGO JESZCZE OPŁACIĆ SKŁADKĘ ZDROWOTNĄ (konto 52) inaczej nie miałbym opieki lekarza. PARANOJA.Pracownik dostaje całą swoją kasę pomniejszoną o podatek dochodowy bo inne obciążenia ZUSowskie są zwolnione.. Czyli jak zarabia 1400 brutto to dostaje (80%) ok900 zł. A ja ok 580 zł. I gdzie tu sprawiedliwość jak to mówicie MILI PRACOWNICY. Pomijam że nie miałem przychodu i gdyby nie oszczędności to straciłbym telefony (komórka i TPSA), biuro, samochów (leasing) itd. No i który z biednych PRACOWNIKÓW założy sobie firmę. Żaden bo lepiej jest dostawać bez względu na wszystko i mieć wszystko w d... A rządzących to już dawno mówiłem ...rozstrzelać ..... pestkami od dyni
wseh1322 / .* / 2004-12-02 13:00
Ludzie co jest z Wami ?nic nie robicie by Wam gorzej nie było ?Przejdźcie do wypowiedzi nr4:"Dość gadania! Czas na działania ! PROPOZYCJA"
Ewa / .* / 2004-12-02 10:04
Zgadzam się z autorem pierwszej wypowiedzi na FORUM. Zróbmy coś (MY, PRZEDSIĘBIORCY), żeby nie doszło do wprowadzenia w życie nowelizacji FUS. Jeżeli przejdzie to w tym roku, a my na to pozwolimy, to w przyszłym roku pewnie ktoś znowu w Rządzie zaproponuje kolejną i to znacznie wyższą składkę dla przedsiębiorców, żeby "podratować budżet". Jeżeli w tym roku wejdzie ustawa o wyższych skadkach, w dodatku składka ta będzie zależna od dochodów z poprzedniego roku (co jest kompletną bzdurą) to o tej samej porze w przyszłym roku nasz wspaniały Rząd w celu załatania kolejnej i być może o wiele większej "dziury budżetowej", która powiększy się w związku z tym, że po zatwierdzeniu w tym roku ustawy może dojść do takiej sytuacji, o której pisaliście, że wiele osób zakończy działalność lub przeniesie się do "szarej strefy", a to przyczyni się na pewno do deficytu budżetowego - to co zrobią?Zaproponują kolejną podwyżkę i to o wiele wyższą, no bo przecież w 2004 r. przedsiębiorcy jakoś za bardzo nie protestowali, no to może jeszcze raz spróbują w podobny, a może nawet bardziej drastyczny sposób (DLA NAS) ratować budżet. W celu ulżenia sobie, mogę niestety tylko napisać coś tu na FORUM i chyba nic poza tym, bo jak mamy się wszyscy NIEZADOWOLENI I OBURZENI zintegrować? Najchętniej użyłabym kilka bardzo niecenzuralnych słów w kierunku naszego Rządu, co to da? Kiedy czytam te wszystkie komentarze z rana i widzę jak wszyscy jesteśmy zdenerwowani, rozżaleni i rozczarowani naszym Rządem, to jedyny plus tego czytania to odpowiednia dawka adrenaliny na resztę dnia. Czy zrobimy coś z tym? Może "spotkajmy się" wszyscy na jakiejś stronie inetrnetowej. Może ktoś bardzo przedsiębiorczy jest w stanie nas jakoś zorganizować. ZRÓBMY COŚ.
betka / .* / 2004-12-02 09:19
A może panowie powinni znieść "kwotę rocznego ograniczenia podstawy wymiaru składek na ubezp.społeczne i rentowe", która w 2004 roku wynosi 68700,00 pln. Z tego przywileju korzystają wyłącznie osoby zatrudnione na podstawie umów. Niech zostawią w spokoju małą przedsiębiorczość, bo sporo z nich "jedzie" na stracie i z czego mają płacić ten cholerny ZUS. Większości społeczeństwa polskiego pracującego w polskich firmach i prowadzących działalność zostały obniżone przychody, a koszty nadal rosną.A może panowie my też powinniśmy wam zrobić obniżkę wynagrodzeń. Dostajecie pensyjki z naszych podatków, a skoro nam się pogorszyło to wam też powinno.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy