Imperium kontratakuje

Obywatel Polak / .* / 2005-03-10 10:03
Komentarze do wiadomości: Imperium kontratakuje.
Wyświetlaj:
hektor / .* / 2005-03-11 09:46
janek niech się ten twój idol przyzna, że chciał wspólnie z kulczykiem sprzedać przemysł paliwowy rosji oni by bardzo dobrze za to zapłacili zrozum, teraz toczy się na swiecie trzecia wojna swiatowa - wojna ekonomiczna - tak teraz podbija się narody szefowie wielkich korporacji mają wiekszą władzę niż prezydenci
Artur / .* / 2005-03-11 22:33
Szefowie wielkich korporacji maja duza mniejsza wladze niz najzwyklejszy nawet urzednik, a co dopiero prezydent panstwa. Urzednik moze doprowadzic Cie do ruiny, arbitralnie potraktowac jak smiecia, czasami nawet zabic (i to wszystko legalnie, bo to urzednik tworzy prawo).Za to szef wielkiej korporacji jest na uslugach rynku - zrobi wszystko aby zadowolic klientow za jak najnizsza cene. Jezeli zrobi chocby kroczek w innym kierunku to od razu wywalaja go z pracy.
Padamo / .* / 2005-03-11 11:00
hektor!!!! czy należy to wszystko pojmować tak jak piszesz, czyli "Gdyby sektor paliwowy sprzedano np. W.Brytanii, Norwegii, Somalii, Meksykowi,Ukrainie, itd" to wówczas nie jest potrzebna Komisja śledcza?? Jeśli tak, to niech to ktoś głośno powie w Parlamencie.
hektor / .* / 2005-03-11 11:32
sektora paliwowego nie należy sprzedawać nikomu państwo zawsze musi miec nad nim kontrolę podobnie jak i nad PZU, w którym jak wiadomo są duże pieniądze a są ludzie, którzy bardzo chcą się do nich dobrać
Xporferus / .* / 2005-03-11 13:37
...przepraszam, ale dlaczego ,,państwo", czyli w rzeczywistości urzędnicy żyjący z naszych podatków mają, bezinteresownie oczywiście, prowadzić w ,,naszym imieniu" interesy z innymi podmiotami. Może jednak lepiej byłoby dla konsumentów by działał wolny rynek z równymi prawami dla wszystkich podmiotów, z odpowiedzialnością włascicieli (niezadowolony klient to kłopoty przecież). A teraz kto za co odpowiada w tych firmach? Potrzebna jest do tego komisja śledcza... Na koszt podatników oczywiście. W wolnym świecie włascicieli własnych majątków nie do pomyślenia...
Janek / .* / 2005-03-11 09:36
Przecież gdyby Prezydent Kwaśniewski stawił się na posiedzenie KOMISJI oSZUSTÓW i krętaczy (np. Pan Przewodniczący Gertych przed kamerami w trakcie przesłychania Pana Kulczyka oświadczył, że spotkał zsię z nim jedynie przypadkowo i przelotnie. Potem się okazało, że oszukał nie tylko komisję ale wszystkich telewidzów. Kumple oszuści z Komisji nie zgodzili się na jego wyrzucenie. Błędem Prezydenta Kwaśniewskiego było, że najpierw chciał przyjść na Komisję. Ale skąd wtedy miał wiedzieć z kim będzia miał do czynienia
Xporferus / .* / 2005-03-11 13:22
...przepraszam, czy należy rozumieć, że dla Pana mniejszym krętaczem jest urzędnik A.Kwaśniewski?Nie wiem czy jestem w błędzie, ale zapewne nie pamięta Pan, z racji wieku, kampani prezydenckiej, w której publicznie przyszły Główny Urzędnik Państwowy kłamał o swoim wykszytałceniu. Pewno też nie wie Pan co ów człowiek robił w latach osiemdziesiątych i w jakiej partii działał i to zapewne nie pozwala Panu ustosunkować sie do jego ,,zachowania" na cmentarzu w Charkowie czy w przezabawnym pastiszu Jana Pawła II-ego. Dekomunizacja niestety została zablokowana i nadal niestety ,,bardzo wiarygodna" formacja o ,,hiperczystych rękach" pod nazwą ,,PZPR+jej dzieci" rules. A Pan na swojej wadze zauważa zdecydowane opadnięcie szalki z winami (a własciwie jedną winą, która ani pańskiej ani mojej rodzinie krzywdy bezpośredniej nie przyniosła) Romana G.. No cóż Pan zapewne nigdy nie skłamał, nie ściągał w szkole, nie przeklął...Stąd pewno to ostre traktowanie... Ale gloryfikacja Obecnego Głównego Urzędnika to chyba jednak brak chęci sięgnięcia do niedawnej i dawnej przeszłości, o teraźniejszości nie wspominając...
George / .* / 2005-03-11 13:08
Słowo Prezydent jakoś nie licuje z osobą Kwaśniewskiego. To przecież zwykła komunistyczna szumowina, która zapewne niejedno ma "za kołnierzem" A świadczą o tym konwulsyjne grymasy wyczyniane przed kamerami TV i patologiczny strach przed pojawieniem si przezd komisją śledczą. Błędem Kwasniewskiego było więc przede wszystkim to, że przy swoim świniowatym charakterze stanął na czele państwa.
hektor / .* / 2005-03-11 09:35
popieram autora artykułu w całości zawsze wiedziałem, że to cwana bestia już sam pomysł z fundacją to jest dla mnie majstersztyk finansowy ciekawe czy dalej ludzie będę wierzyć w to co on mówi ?
glos ulicy / .* / 2005-03-11 09:05
Mi się przebieg wydarzen składa tak samo - nie ma przypadkow, tylko głebokie zaleznosci. Autorzy poprzednich postow jakby poczuli zagrozenie , stad te komentarze. Zaden ukłąd nie trwa wiecznie ,ani posada nie jest dożywotnia Panowie - jak wytłumaczycie zachowanie Prezydenta w wywiadzie z p.Olejnik o godz. 22.00 w TVP. To był mąż stanu?, przywodca??? Zabrakło klasy i języka , kiedy sytuacja jest trudna, my nie potrzebujemy Lalek KEN , tylko odpowiedzialnych męzów stanu.
Padamo / .* / 2005-03-11 08:42
Po lekturze "Imperium kontratakuje" mam następującę propozycje do wyboru:1. W Sejmie pilnie przegłosować wniosek o "zawieszeniu" wszelkich działań operacyjnych przez ABW, Policję w stosunku do wszelkich osób mogących mieć ewentualny związek z prowadzonymi pracami wszystkich Komisji. Działania operacyjne tych organów polegające na ujawnieniu, zatrzymaniu i osadzeniu mogą być podjęte po definitywnym zakończeniu prac wszystkich Komisji, a najlepiej po wyborach do Sejmu,Senatu i na Prezydenta.lub2. W ramach oszczędnosci budżetu, zastąpić pracę wszystkich Komisji śledczych, pracą "Komisji Jednoosobowej" w składzie, np.Autor artykułu "Imperium kontratakuje" lub przykładowo poseł Giertych. Pozdrawiam.
Jaś / .* / 2005-03-11 11:19
Padamo ma rację - w ramach oszczędności proponuję dalsze usprawnienia. W czasie obrad sala sejmowa świeci pustkami - posłowie muszą prawdopodobnie "dorobić" do bardzo niskich diet. Proponuję po wyborach ustalić ile głosów uzyskały poszczególne partie, oartyjki, klubiki itp i na tej podstawie ustaliś ilość przysługujących im głosó. Szef klubu jednoosobowo "głosowałby" za czy przeciw - posiadanymi do dyspozycji głosami. Posiedzenia Sejmu mogły by się odbywać w gabinecie Marszałka a salę Sejmową można by było wynająć jakiemuś hipermarketowi. Jakie były by oszczędności.Pozdrawiam Padmo
Marek Obtułowicz / .* / 2005-03-11 08:07
Szanowny PanieLubię literaturę fantastyczną i proponuję inną fabułę.Prezydent po naradzie z ABW postanawia ,że namówią asystenta Gruszki by został szpiegiem. Akcaj ma nacelu skompromitować Gruszkę. W prawdzie koledzy z Ordynackiej mówią ,że taka prowokacja nic nie da bo poseł Gruszka to już tak umoczony oszołom, już nic więcej nie może mu za szkodzić. A może lepiej napisze pan o kontaktach głowy państwa z kosmitami. Słyszałem , ze podobno były potajemne rozmowy na Pustyni Błedowskiej. Kosmicji obiecali porwać Żobrę a Jana Rokity zrobić Marię.Rozumię ,że płacą dziennikarzom za wierszówki ale czy to jest powód pisać głupoty.
George / .* / 2005-03-11 13:12
Szanowny Panie! Czy Pan aby nie z Ordynackiej?
Jarek / .* / 2005-03-11 09:47
Ma pan słuszną rację oszczędzimy na podatkach,kręt Giertych,prokurator Waserman,który od dawna wszystko wiedział i nie zrobił nic i jako sekretarz komisji autor artykułu.....wystarczy.Pozdrawiam
a.k. / .* / 2005-03-11 07:55
Dobrze, że to jest Pańskie prywatne zdanie. i niech tak pozostanie. Najlepiej nie ujawniać go na forum takim jak MONEY. Już lepiej w Fakcie lub Superexpresie
zdenerwowana nattretna reklama / .* / 2005-03-10 19:40
I do tego informacje o kursach walutowych w bankach zostaly zablokowane przez reklame kredytow mieszkaniowych !!!Moze ktos wie jak pozbyc sie tej denerwujacej reklamy ????!!!!!Z gory dziekuje !
silver / .* / 2005-03-10 19:44
Firefox i Adblock.http://www.mozilla.org/produ cts/firefox/https://addons.update.mozi lla.org/extensions/moreinfo.php?applicat ion=firefox&version=1.0&os=Windows&id=10
ziele / .* / 2005-03-10 15:19
Dlaczego portal finansowy zajmuje się teoriami spisku ? Cierpi na tym jakość zawartych informacji. Przykład: jeszcze na początku tygodnia twierdziliście że złoty nie zareaguje na informację o dymisji Hausnera. Teraz wymieniacie ten fakt jako główny powód osłabienia złotówki.Więcej konsekwencji Panowie - ja rozumiem, że poltyka jest dość mocno powiązana z gospodarką, ale zajmijcie się głębszymi analizami finansowymi a politykę zostawcie politykom.Pozdrawiam
analityk / .* / 2005-03-10 15:28
No i nie zareagował. A przynajmniej zareagował minmalnie - i o tym było w Money.pl
ziele / .* / 2005-03-10 15:50
Chyba nie czytasz MONEY-a dość uważnie:2005.03.09 15:37 Polityka osłabiła złotego USD/PLNDzisiejsze zawirowania na krajowym rynku walutowym ponownie są skutkiem wpływu informacji ze świata polityki odnośnie rezygnacji Jerzego Hausnera. Przełożyło się to na dość wyraźne osłabienie złotego.
antyZiele / .* / 2005-03-10 15:23
A co - Ziele - dotknal Cie bezposrednio tekst red. Jakimczyka???? Wiecej takich tekstów, panowie, wiecej!!!
ziele / .* / 2005-03-10 15:37
Bezpośrednio? Człowieku - jeszcze 30tka mi nie stuknęła. Mam głęboko w poważaniu komunistów, zakompleksionych, chorych z nienawiści katolików i wszelkiej maści oszołomów.Od portalu finansowego oczekuję rzetelnych ekonomicznych analiz mikro i makroekonomicznych, finansowych porad i długofalowych tez popartych racjonalnymi argumentami.Teorie spisku są dobre dla "Radia Maryja" i czasopism pokroju "NIE" i niech tam pozostaną.
darson / .* / 2005-03-11 08:35
I właśnie młody wiek całkowicie tłumaczy Pańską naiwność. Polska, w której Pan żyje nie powstała w 1990 roku, a to co dzisiaj ujawnia się z taką siłą ma swe źródła w początkach lat 80tych. Trudno polemizować z ludźmi takimi jak Pan tj. ludźmi, którzy uważają, że nieważne co było. Ważne by patrzeć w przyszłość. Czyż nie tak? To tak jakby dziewczyna umawiała sie na romantyczną kolację z facetem, który był sutenerem, a później miała pretensje, że straciła cnotę z kilkoma facetamii w sposób, który bardziej nadaje się do kroniki kryminalnej niż przypomina love story z Harlequina.Jeśli chodzi o teorie spisku - niech Pan nie powtarza tych hasłowych idiotyzmów rodem z GW. Tajne służby nie działają jawnie, wynika to choćby z ich nazwy, i planują swoją działalność. To nie ciecie z miotłą, którzy wychodzą kiedy spadnie śnieg. Z teorii organizacji i zarządzania powinien Pan wiedzieć, że oprócz struktur formalnych państwa istnieja również grupy interesu nieformalne, których działanie nie musi mieć na celu dobra państwa. Najczęściej realizują swoje własne cele, które wyjątkowe moga nie szkodzić państwu. Gdyby ich działanie było zgodne z interesem państwa to działałyby jawnie bądź formalnie.Mogę Pana zapewnić, że mleko nie bierze się ze sklepu a dzieci nie przynosi bocian.
ziele / .* / 2005-03-11 09:22
Przede wszystkim - nie twierdzę, że nie ma związków pomiędzy polityką a ekonomią, ale należy odróżnić notowania giełdowe od sądażu popularności polityków.Jeśli chodzi o naiwność to mam wrażenie że bije mnie Pan pod tym względem na głowę sądząć że winnymi za obecny stan rzeczy są wyłącznie postkomuniści.O ile mój wiek wskazuje wg. Pana że "nie ważne co było", o tyle Pańska pamięć działa bardzo wybiórczo - skoro nie pamięta Pan wyczynów poprzedniego układu politycznego AWS.Chciałem podkreślić, że uważam MONEY za elitarny portal finansowy i przede wszytkim takich informacji od niego oczekuję.Mam nadzieję że nie zamieni się on w polityczną paplaninę redaktorów gazet, którzy chcą wykorzystać swoje pięć minut w chwili, gdy panuje "koniunktura na krytykę Kwaśniewskiego".Pozdrawiam
darson / .* / 2005-03-11 10:54
Układ polityczny AWS to miks postkomunistów i dawnych opozycjonistów. Taki mutant okrągłostołowy. Główna winę za stan Polski ponoszą właśnie postkomuniści. To oni sprawowali niepodzielną władzę w tym kraju od 1945 roku i sprawują nadal. A Pan mi tu wyjeżdża z jakimś AWSem, który rządził niecałe 4 lata. Nie będę sie wdawał w zbędne polemiki, bo jak podejrzewam, nazwiska takie jak Rakowski, Sadowski, Jastrzębski, Wilczek, Sekuła itd., hasła jak 3S, Pol-Nippon, Żelazo, FOZZ, joint-venture lat 80tych itd. nic Panu nie mówią.Pańska wiedza nie jest wybiórcza, tylko mizerna.Nie ma żadnej koniunktury na krytyke Kwaśniewskiego. Nie dociera do Pana, że ślady wszystkich wiekszych afer w Polsce prowadzą do pałacu prezydenckiego?Oczywiście, że wolałbym by afery te tropiła prokuratura, sprawy toczyły sie w sądach, a nie przed sejmowymi komisjami. Tylko ktoś odpowiada za taki stan polskiego wymiaru sprawiedliwości, że nie może on doprowadzić do końca żadnej większej sprawy i osadzić winnych.Takie pytanie dla Pana na inteligencję?Skoro wg. Pana Polska tak sie dobrze miała za komunistów to dlaczego postanowili podzielić sie władzą z dawną opozycją?I jeszcze jedno. Skoro tak Pana interesują finanse, to może sie Pan wypowie na ile rząd Millera zadłużył Pana np. sprzedając obligacje.
rysio / .* / 2005-03-11 16:01
rzady stowarzyszenia lepkich dloni w 3 lata zadluzyli polske na ponad 140 mld zł. wedlug gus we wrzesniu 2001 roku zadluzenie sektora finansow publicznych wynosilo niecale 300 mld zł (296.975,3 mln zł). aby trzy lata pozniej, we wrzesniu 2004 roku, wzrosnac do prawie 440 mld zl (439.606,8 mln zl)... a wiec srednio wypada, ze na kazdego polaka zaciagnieto w ciagu 3 lat, 3700 zl kredytu..... niezle co??:))
Zenek / .* / 2005-03-11 13:43
ale ty darson głupi jesteś - tego nawet ustawa nie przewidziała....
ziele / .* / 2005-03-11 11:59
Przede wszystkim - dokonał Pan sporego nadużycia przypinając mi łatkę zwolennika komunistów.Nie wiem jakiej logice Pan sprzyja wyciągając pochopne wnioski jakobym twierdził że "... Polska tak dobrze się miała za komunistów...".Pańskie zadanie na inteligencję jest oderwane od rzeczywistości - o jakim fakcie historycznym Pan mówi ? Władze komunistyczne nie podzieliły się władzą z dawną opozycją tylko zostały do tego zmuszone. To że później spora grupa wypłynęła jako przefarbowane ugrupowanie nowej lewicy albo bezczelnie działała we frakcjach prawicowych to zupełnie inna historia.Dziwi mnie że taki ekspert jak Pan "dał się nabrać" na tezę o dobrowolnym podzieleniu się władzą komunistów z opozycją.4 lata rządów "bohterów solidarności", które wg. Pana były nic nie znaczącym epizodem, spowodowały masową wyprzedaż majątku narodowego m.im. sektora bankowego za 1/30 wartości czy TPSA (dzięki temu mamy teraz najdroższy internet w Europie).Celowo nie użyłem tutaj słowa prywatyzacja ponieważ w tych przypadkach nie ma ono zastosowania.Obligacje nie są wyjmysłem rządu Millera - emitowały je poprzednie rządy i będą emitować przyszłe - jest to klasyczny instrument finansowy którym posługuje się większość Państw.Pańska wiedza nie jest mizerna tylko logicznie niepoprawna.
darson / .* / 2005-03-11 14:30
Nudny Pan jesteś. To nie ja dałem sie nabrać tylko Pan jest za młody żeby wycierać sobie gębę sarkazmami typu "bohaterowie solidarności". Gówno Pan wie o czasach komuny i nie zrozumie Pan czym był rok 1980 w historii Polski. Pan dostał wolność na tacy i pozwala sobie na ironiczne traktowanie pamięci ludzi, którzy ryzykowali życiem, a wielu zginęło z rąk tzw. nieznanych sprawców, żebyś sie mógł Pan teraz głupio wypisywać na tym forum.Daleki jestem od kombatanctwa i przeceniania ludzi aktywnie wtedy działających.Wyprzedaz, o której Pan wspomina to głównie dzieło SLDowskiej ekipy lat 1993-97. Państwowy komunizm czy uwłaszczanie nomenklatury PZPRowskiej to druga połowa lat 80tych.Co zmusiło władze komunistyczne do podzielenia sie władzą z opozycją? Niech Pan nie będzie naiwny. Gdyby nie zmiana polityki Kremla, który musiał iść na ugodę z Amerykanami nie wytrzymując wyścigu zbrojeń, to być może wielu ludzi z dzisiejszej opozycji skończłoby życie w jakiejś SBckiej piwnicy lub w zalewie pod Włocławkiem. Wszak ZOMOZa Jaruzelski grzmiał z mównicy, że "socjalizmu będziemy bronić jak źrenicy oka".Jeszcze sie Pan nie zorientował, że w Polsce nie ma wolnego rynku tylko kapitalizm państwowy, o którego patologiach pisze m.in. p.Jakimczyk.Sprzedaz obligacji to nie grzech. Pytanie jest kto za nie zapłaci w końcowym rozrachunku. Bo nie widać by wpływy z ich sprzedaży lokowano z myślą o inwestycjach przynoszących zysk. Wręcz przeciwnie. Przejadamy je tak, jak gierkowskie kredyty.Nie panu oceniać logikę, bo i ona by była poprawna, musi operować na faktach.A fakty sa takie, że w latach 70tych nikt nie wstępował do PZPRu z pobudek ideologiczych. Wstępowało sie dla kasy, stanowiska i władzy.Gierek rozbudził w tych latach apetyt na konsumpcję, ale nie licowała ona z siermiężna ideologią zakładającą równość społeczną potępiającą prywatna własność.Okazja nadarzyła sie w latach 80tych, kiedy odszedł Breżniew a przyszedł do władzy putinowski prototyp, Andropow. Krótka przerwa na Kremlu w postaci powtórki z Breżniewa, czyli Czernienko i w końcu oświecony? (lepiej: pragmatyczny) Gorbaczow, który dogadał sie z Reaganem, wycofał armię z Afganistanu, pozbył sie ostatnich dinozaurów minionej epoki w osobach Honeckera i Caucescu. I te trendy wyczuli nasi rodzimi towarzysze, którzy ochoczo zrzucili stary gorset ideologiczny i zapaliło sie zielone światło dla bogaczy. Pod koniec lat 80tych bogactwo przestało być w PZPRze czymś złym. Teraz ideologicznie było poprawne: bogaćcie się, ale i tak my bedziemy na wszystkim trzymać łapę i wygarniemy ze schedy po socjalizmie najlepsze kąski. Cos takiego mozemy obserwowac dzis w Chinach.Oczywiście część byłej opozycji dała sie kupić, Przykładem tego cwaniactwa tzw. opozycji były właśnie rządy AWSu. Dość jeden przykład znanego działacza związkowego, który chodził ze śrubami w kieszeni by je miotać w okna MF, po czym przedzierzgnął się w członka zarządzającego rn, któregoś z OFE. Właśnie niedawno jego firmę sprzedano Rosjanom. A taki był chłop antyrosyjski.Szkoda gadać. Nie wiem czy Pan to zrozumie.
ziele / .* / 2005-03-11 15:28
No cóż, nudna to jest lekcja historii, którą Pan tu przedstawił. Nie jest to najlepsze miejsce dla tego typu dywagacji, ale trudno - wolno Panu.Chce Pan dowódu na brak logiki Pańskich twierdzeń ? Bardzo proszę - z jednej strony, z uporem maniaka utożsamia mnie Pan z ruchem komunistycznym, po to aby wszystyko skwitować "Gówno Pan wie o czasach komuny i nie zrozumie Pan czym był rok 1980 w historii Polski".Nonsens.Co się tyczy bohaterów solidarności to smutna prawda polega na tym, że ci prawdziwi nie zajmują się polityką. Sarkazm kieruję na tych "krzykaczy" i populistów (z Wałęsą na czele), którzy nie mając pojęcia na czym polega kapitalizm i jak go wprowadzić w Polsce, zabrali się za rządzenie, co generalnie sprowadzało się do "napchania własnych żołądków".To jest właśnie mój główny zarzut pod adresem Pana "bohaterów" - udało im się przede wszystkim "ustawić" jakoś w życiu.A komuniści? Trzeba było odsunąć ich od koryta kiedy był na to czas, miejsce i możliwości (wzorem Czech np).Teraz to daremne żale i prózny trud. Więc proszę sobie darować pretensjonalny ton...
Co cie to obchodzi / .* / 2005-03-11 14:53
tak jak mówilem wcześniej - durny jesteś darson że aż szkoda gadać - skąd ty się urwałeś. Przeczytaj od czego się zaczęła wymiana zdań między tobą durniu a Zielem - i przeczytaj co ty teraz pleciesz- nie masz żony żeby się komuś wypłakać ???? to idź na kufla do knajpy a nie zawracaj tu głowy
darson / .* / 2005-03-11 15:00
Sfrustrowany kombatant czy zagrożony postkomuch? A może dziecko pokolenia MP3?
do durnia / .* / 2005-03-11 15:24
tak jak powiedziałem w tytule - co cie to obchodzi durniu
Xporferus / .* / 2005-03-11 19:49
Oh,... jakże racjonalnie, podając argumenty, utrzymująć spójnie tok wypowiedzi Pan sie wypowiada...Jak nie przymierzając Pan Zenek... No, może chociaż Pan wyjaśni dlaczego osobę, z ktorą Pan się nie zgadza nazywa Pan durniem? Krzyki i obrażanie to dla niektorych wystarczające argumenty, no ale chyba nie dla tak Wielkiego Logika?
Mako / .* / 2005-03-11 08:09
Niestety mi już stuknęła 40tka, ale zgadzam sie z tobą całkowicie. Pozdrawiam.
Strzyga / .* / 2005-03-11 07:52
Do P. Ziele. Dobrze, że Pan podał swój wiek. To w pewnym sensie usprawiedliwia Pańskie wypowiedzi. Do Autora artykułu. Cieszę się, że Money nie powiela standardów poprawności politycznej uznanej przez wiele środowisk za {" jedynie słuszne" . Tak trzymać.
Xporferus / .* / 2005-03-10 17:01
...przepraszam, że się wtrącam. Ale jeżeli nie zauważa Pan związków między sytuacją gospodarczą w Polsce a polityką to pańska sprawa. Nie oznacza to jednak, że ich nie ma. Jeżeli dla Pana, dajmy na to, podnoszenie podatków nie zależy od wydatków budżetowymi, czyli między innymi od przychodów jawnych urzędników z prezydentem na czele, zleceń rządowych (jakże uzasadnialnych przed płatnikami) dla ,,prywatnych" firm (handel paliwami, informatyzacja instytucji państwowych na przykład) to ciekawe czym się Pan zajmuje? Nie zastanawia Pana to, że mimo 15 lat od ,,wielkiej mutacji" życie gospodarcze (i nie tylko) jest z roku na rok coraz bardziej regulowane przez urzędników? Po co? Wojny gangów toczą sie przeważnie o wpływy z haraczu na danym terenie... Można, tak jak Pan, nazwać to spiskami i jednocześnie tego nie dostrzegać...Pańska wola
Autor / .* / 2005-03-10 16:48
Ta rubryka, Szanowny Czytelniku, zgodnie z intencjami administratora serwisu zapelniana jest wlasnie takimi - jak Pan to byl uprzejmy nazwac - "teoriami spisku". Prawdopodobnie dlatego, zeby postrzegajac swiat li tylko przez pryzmat "rzetelnych ekonomicznych analiz mikro i makroekonomicznych, finansowych porad i dlugofalowych tez popartych racjonalnymi argumentami" nie przegapil Pan ktoregos dnia informacji o znacznie powazniejszych skutkach dla gospodarki w skali makro niz dymisja Hausnera czy innego Kolodki. Chodzi zwlaszcza o wydarzenia, ktorych bezposrednich skutkow nie widac golym okiem, a ktore maja wplyw na kondycje polskiej gospodarki, jak chociazby to, ze PGNiG byc moze nie uda sie tak dobrze sprzedac na gieldzie jak chcialby tego minister skarbu, gdyz spolka ma nierozwiazany dotad problem wykupu euroobligacji wartosci prawie 700 mln euro, a wyemitowac je musiala glownie dlatego, ze powolany jeszcze za rzadow Cimoszewicza prezes Urzedu Regulacji Energetyki Leszek Juchniewicz nie podnosil taryf na gaz przez pare lat, chociaz ceny surowca podnosili Rosjanie, i tym sposobem omal nie doprowadzil PGNiG do ruiny. Bylo to pod koniec lat 90. za rzadu Buzka, a skutki tych dzialan dozywotniego chyba prezesa Juchniewicza (nadal jest szefem URE, a jakze!) spijac bedzie ten rzad lub nastepny, ktory bedzie sie mordowac z problemem dobrego uplasowania emisji PGNiG na parkiecie. Czy to takze Panskim zdaniem teoria spiskowa? I czy kiedy oferta publiczna PGNiG bedzie sie opozniac (wplywy do budzetu moga wyniesc kilka miliardow zlotych) bedzie Pan rozwazal ten fenomen jedynie w kontekscie skutkow, jakie spowodowac mogly dusery premiera Belki pod adresem Partii Demokratycznej czy innej hybrydy przywodzacej na mysl pamietny film George 'a Romero "Noc zywych trupow"?Swoja droga, nierzadko slysze jak jajowate glowy w bialych kolnierzykach na antenie radia czy w telewizji dziela sie ze spoleczenstwem madrosciami takiej oto proby:"Panie ekspercie, jak powinnismy postepowac przy zaciaganiu kredytow w bankach - Potencjalni klienci powinni zawsze wnikliwie przeczytac oferte banku, zwracajac uwage na wszystkie klauzule w projekcie umowy i regulaminie banku etc.". Urocze, nieprawdaz?
gassss / .* / 2005-03-10 21:10
niewiele chyba rozumiesz z dynamiki wydarzen lat 99-01, kiedy menadżeria z nadania AWSu (wspomagana recesją i schładzaniem gospodarki) doprowadziła na skraj bankructwa zakłady Wielkiej Syntezy Chemicznej, które przestały płacić PGNiG-owi za gaz. Juchniewicz tylko dobił gwoździe do tej trumny. A Lipko emisją Euroobligacji po 7,5% + koszty zabezpieczeń kursowych, co z obsługą kuponów daje to łączny koszt około 650 mln PLN rocznie.
Strzyga / .* / 2005-03-11 07:59
Sz. p. Gass. Na fatalnej kondycji mojego zakładu należącego do WSChem. odbiła się zła koniunktura na nasze produkty na rynkach światowych, nieprzemyślana wyprzedaż naszych technologii między in. do Chin ( powstała konkurencja) co miało miejsce już w końcówce lat 80-tych, brak rozeznania rynku skutkujące w nietrafionych inwestycjach, na które zaciągnięte zostały kredyty. oraz
Autor / .* / 2005-03-10 22:22
Pokornie przyjmuje do wiadomosci Panskie stanowisko, jakobym niewiele rozumial "z dynamiki wydarzen lat 99-01, kiedy ...." i zastanawiam sie, dlaczego nie przedstawil Pan wyczerpujaco przyczyn zapasci zakladow Wielkiej Syntezy Chemicznej, tylko poprzestal na zakleciach rodem z oslawionego Raportu otwarcia ("z nadania AWS-u). Co zas dotyczy euroobligacji, ktore PGNiG wypuscil za prezesury Lipki, to elementy, na ktore Pan zwraca uwage przesadzaja jednoznacznie o bardzo wysokich kosztach obslugi tych papierow, ale nie sa przeslanka pozwalajaca wnioskowac, ze mamy do czynienia z przekretem. Co najwyzej kaze to przypuszczac, ze za tak niekorzystnie dla PGNiG skonstruowanym przedsiewzieciem cos sie kryje. Natomiast wskazowka, ktora moze prowadzic do wyjasnienia powodow przyjecia przez PGNiG niekorzystnych warunkow jest z cala pewnoscia kluczowa rola w calym przedsiewzieciu bylego wieloletniego pracownika ABN AMRO w przygotowaniu w imieniu zarzadu PGNiG calej emisji. Bank ten - jak pewnie Pan wie - zajal sie sprzedaza, reasekuracja i hedgingiem euroobligacji.Dzentelmeten, o ktorym mowa, niejaki Wojciech Szelagowski, po wybraniu oferty wspomnianego banku zwinal zagle i odszedl ze spolki. Przepracowal w PGNiG zaledwie krotki czas (zatrudnil sie w styczniu 2001 r.) koncentrujac sie wlasnie na przygotowaniu emisji i przeprowadzeniu euroobligacji jako zastepca dyrektora finansowego spolki. I to na tyle. Pozdrawiam.
Alek Olin / .* / 2005-03-10 11:59
Ciekawe czemu prokurator Olejnik odkrywajac szpiega w pierwszej kolejności powinformowal Ligę Rodzin Polskich...?
Cicero / .* / 2005-03-10 22:53
To akurat jest proste. Bo LPR to endecy, uważający, że szczęście Polski jest tylko z Rosją i zapewne wielu LPRowców ma takie same kontakty z Rosją jak Tylicki! Sygnał był bardzo czytelny: zaraz weźmiemy się za Was.
Obywatel Polak / .* / 2005-03-10 10:03
nie stawiając się przed komisją, potwierdził wszystkie zarzuty przeciwko niemu....
Albin / .* / 2005-03-12 14:52
A ty prawdziwy polaczku powtarzasz słowa niejakiej Staniszkis. A Pani Profesor jeszcze jako studentka była wg opini osób znających ponoć sprawę zwerbowana przez SB a jej nazwisko i imię znajduje się na liscie WildstainaA ten bałwan, który mówi o drewnianych mózgach to wcale mózgu nie posiada. A jakiego to kandydata wg tego cymbała naród miał wybrać? Trzeba było debilku samemu kandydować może być uzyskał ze 3 głosy od swoich najbliższych jeżeli są uprawnieni.
Kwas / .* / 2005-03-14 11:27
A sprawdziłeś czy nie ma twojego nazwiska na tej liście?Sądząc po twoim stylu i po tym co wypisujesz toteż jest!Oprócz zajadłości i prymitywnego języka stać cię na coś???
Andrew / .* / 2005-03-14 11:17
Słusznie Albin! Głosuj na Kwasów Milerów a Polska będzie taka jak teraz.Mlekiem i miodem płynąca, szkoda że tylko dla tychktórzy szybciej i więcej ukradli!A wyzywanie innych od debli najlepiej świadczy o twoim poziomie!
Xporferus / .* / 2005-03-13 00:18
Mhm, ..., na liście Pana Wildsteina znajdują się nazwiska i imiona osób, którym UB załozyła teczki...przypominam. Oznacza to, że tylko część z tych osób to współpracownicy, a pozostali to raczej poszkodowani przez tajniaków. A zatem argument z Pania Staniszkis w roli głównej jest raczej nietrafiony. Przy okazji: czy należy rozumieć, że tylko tak wspaniale ukształtowani ludzie jak Pan, Albinie, głosujący na JEDYNEGO mOŻLIWEGO kandydata o tak niezszarganej reputacji wysokiego działacza PZPR, kłamiacego publicznie nawet o swoim wykształceniu, oddającego brakiem równowagi szacunek pomordowanym i ich rodzinom w Charkowie powinni po wsze czasy mieć monopol na nazywanie ludzi cymbałami? Czy Pan ma amnezję, czy chce Pan ją mieć, czy może wiedza Panu nie przeszkadza w osądzaniu, czy może tej wiedzy Pan po prostu nie ma?
Albin / .* / 2005-03-13 10:09
I mamy tutaj obraz kociołka polaczków. Typowe dewoty co to raz dziennie krzyżem będą leżeć a za chwilę zioną do drugiego bliźniego żarem nienawiści. O takich jak tu patriotach napisał kiedyś Ks. Biskup I.Krasicki. Xporferus wyciągnął awet sprawę pomordowanych Polaków w Charkowie. A dlaczego nie dorzucił jeszcze kilkuset innych miejsc na terenie imperium. Jacy specjaliści wszelkiej maści tutaj pisują. I od wywiadu, od gazy i ropy, od gospodarki i polityki. Co za intuicja. To, że przyjełem nick Albin jeden z tych "geniuszy" zobaczył we mnie byłego sekretarza KC, drugi geniusz jako osobę oddającego głos na A.Kwaśniewskiego chociaż słowa nie napisałem, że uczestniczyłem w wyborach. Zmartwię tutaj nawiedzonych, przepojonych nienawiścią prawiczków. Nie było mnie wówczas w Kraju i na nikogo nie głosowałem. Być może dla prawicowych bezmózgowców zapytanie "jakiego kandydata naród miał wybrać" jest już deklaracją ? Ponieważ trudno było odpowiedzieć na pytanie ( bo i tak okazało by sie, że jeden kandydat jest tyle samo wart co drugi) więc łatwiej było insynuować niz odpowiadać. Dlatego też śmieszą mnie wasze postendeckie żale po przypominają mi skowyczenie psa.Zmartwie was jeszcze prawiczki - nie nazywam się Siwak chociaż dla niego mam coraz więcej szacunku czytając przemyślenia "prawdziwych polaków" czy innych "prawdziwych patriotów"Pa mili moi kitłaście sie dalej w tym kociołku. Chętnie dałbym wam jeszcze noże abyście sie nawzajem powyżynali.
Xporferus / .* / 2005-03-13 11:11
...no tak znowu Pan zastosował ,,sposób argumentowania" wcześniej stosowany. Poruszył Pan też marginalny problem: czy jest Pan Siwakiem czy nie. Zapomniał jednak ustosunkować się Pan do tego co napisano. Powtórzę problem: dlaczego jedyny możliwy kandydat, dodam godny zaufania dla jasności, w poprzezdnich wyborach to dla Pana Obecny Pierwszy Urzednik państwowy. Fakty przytoczone przeze mnie w tej wymianie zdań są publicznie znane (ograniczyłem się do minimum w tej wymieniance) i dziwi mnie po prostu Pana sąd. Ciekawe skąd wysnuł Pan wniosek o mojej dewocji? No chyba, że ja nie rozumiem tego słowa... Aha, jak Pan weryfikuje czy ktoś coś wie czy nie, na czym sie zna lub nie? Bo uzywanie argumentów to jak widać tutaj mało atrakcyjna dla Pana, na razie, metoda. Możliwe, że ma Pan jakieś autorytety, którym bez analizy Pan ufa... Ale właśnie jeden z nich tutaj jest poważany... A Pan nadal przy nim stoji i ufa. Dlaczego? Warto to pytanie sobie chyba zadawać i często robimy to na tym forum, bo inaczej tworzymy właśnie piekiełko... A czy polaczków czy Polaków to już pański problem. Osobiscie jestem przekonany, że każdy swoimi wypowiedziami świadczy przede wszystkim o sobie. Pozdrawiam misyjnie
Xporferus / .* / 2005-03-13 11:18
...he, he zapomniałem, ..., aaaale mi Pan przygadał z tym prawiczkiem. I co ulzyło Panu w piekiełku?... No proszę się nie krępować. Dzieci (sądząc po stylu), które mogłyby Pana posty czytać jeszcze Pan nie ma. Może nie tylko Wielką Logiką Pan mógłby się zająć....?
Albin / .* / 2005-03-14 21:18
Już bym zapomniał o "prawdziwych polaczkach"Ale aby wam umilić życie polecam wam przeczytać co "prawdziwi polacy piszą o jeszcze prawdziwszych polakach"http://www.gazetapolska.pl/?gp=,0,050302,kr,michlis,,,kr_michlisP.S Moze znowu kilku z wasi napisze post, że to propaganda byłych komuchów? Niby nic to nie zmieni ale będzie bardziej wesoło.No i bym zapomniał Xporferus . Ja zadałem pytanie kogo Naród powinien wybrać na Prezydenta a ty mi tutaj jakiej bzdury nie na temat wypisujesz. Czytać nie potrafisz? Odpowiedz kogo wg ciebie Naród powinien w ostatnich wyborach wybrać. Zdradź jaki to twoj wspaniały kandydat był tylko Naród się na nim nie poznał.
Xporferus / .* / 2005-03-15 17:19
...ciekawe. Proszę wskazać gdzie coś takiego piszę: ,,...czy należy rozumieć, że tylko tak wspaniale ukształtowani ludzie jak Pan, Albinie, głosujący na JEDYNEGO mOŻLIWEGO kandydata o tak niezszarganej reputacji wysokiego działacza PZPR, kłamiacego publicznie nawet o swoim wykształceniu, oddającego brakiem równowagi szacunek pomordowanym i ich rodzinom w Charkowie powinni po wsze czasy mieć monopol na nazywanie ludzi cymbałami?..." (tutaj?). No to może jednak Pan jest średnio uważny: ukształtowni jak Pan to nie to samo co głosujący jak Pan...(sic!). A poza tym to Panu zadałem pytanie dlaczego to jedyny kandydat to ten. A.K.? A Pan w kolejnym poscie nie uzasadnia... I nawet obelgi te same....Mhm, słownik sie wyczerpał? Bo argumenty nawet się nie zaczęły...
Albin / .* / 2005-03-15 20:30
Xporferus ja już niżej tobie kilka słów napisałem. Nie chce mi się przepisywać to sobie poszukaj. Widzę, że dalej łgasz i chcesz wykręcic sie sianem. Zupełnie jak w Radiu M. Może ty jesteś stamdąd? I swoje prawdy objawiasz. Stajesz się nawet moim ulubieńcem.Przeczytaj sobie kilka postów niżej na temat logiki. Oj ciężko z tobą mój prawiczku.
Towarzysz / .* / 2005-03-16 08:01
Albin , jesteście najlepsi! Uwielbiamczytać jak żelazną logiką , konsekwencją i argumentami nie do pobicia miażdżycie tę nędzną kreaturę , tego zaplutego karła reakcji.Jesteście w moim kręgu młodych lewicowców jak jak drogowskaz, jak latarnia na wzburzonymi cuchnącym morzu, a właściwie bagnie w którym tytła się znienawidzone powszechnie radio i plugastwa, które NIEUSTANIE płyną z brudnej anteny. Nie odpowiadacie towarzyszu na moje posty, to trudno, jesteście zapracowani ale wiem, że są moje słowa dla Was otuchą i zagrzewają Was do walki z tymi wszystkimi zeramiktórych wciąż tyle jest wśród nas. Ale to nic dzięki,takim jak Wy, dzięki takim wspaniałym słowom któregośdnia przekonamy innych do tego, że my po prostu MAMY RACJĘ.Pozostańcie silni i niewzruszeni.
Xporferus / .* / 2005-03-15 23:54
...szukam, szukam i nic. Nadal Pan się upiera? W dodatku przy drugorzędnym i jak widać wyimaginowanym problemie? Może w końcu uzasadniłby Pan swoją tezę o bezalternatywnym głosowaniu na A.K. Pan zaczął i Pan powinien dokończyć... Swoją drogą stara sie Pan obrażać od samego początku swoich wtrąceń i wmawiać, mnie osobiście to dotknęło, innym nieistniejące sformułowania (po co to dziwne upieranie się w błędzie; w moim przypadku ewidentnym, co pozwoliłem sobie jescze raz podkreślić w poprzednim poście). Proszę pomyśleć: czego można dowieść nie używając argumentów? A jeżeli chce Pan tylko próbować obrażać to proszę bardzo... Dla mnie to zawsze jest świadectwo o obrażającym...
Albin / .* / 2005-03-16 09:19
I nie potrafisz znaleźć. Bo ty widzisz tylko to co chcesz widzieć. Pomogę - moja odpowiedź byław wątku: Ciężko z tą logikąA co do obrażania to uszereguj sobie wszystkie posty i zobacz od czego sie zaczęło. Może to przywróci tobie nadszrganą zdolność umysłową. Bo dla mnie wymiana postów z toba jest już tylko zabawą, która nie wnosi nic merytorycznego. Zaślepionych prawiczków nikt nie jest wstanie przekonać. A dalszy ciąg mojej opinii doczytaj sobie w wątku, którego tytuł przytoczyłem.Pa mój prawiczku. Pozdrów Ojca R. oraz Wodzusia R.
Xporferus / .* / 2005-03-16 12:06
....a moje ,,szukam" dotyczyło miejsca, w którym sugeruję ponoć, że Pan głosował na A.K. - nadal nie widzę (a Pan oczywiście do błędów się nie przyznaje; lepiej sprawiać wrażenie...prawdy, nieprawdaż?; ,,sto razy powiedziane kłamstwo staje się prawdą" - to taka znana socjalistyczna ,,myśl"). Zajrzałem oczywiście do wątku ,,ciężko z tą logiką", chociaż rozmawiamy tutaj i nie wiem dlaczego na moje pytanie miałem gdzie indziej szukać odpowiedzi, ale i tam nie znajduje nawet prób uzasadnienia pańskiej tezy... No jest oczywiście próba obrażania, próba zasugerowania innych wątków, takie skakanie po tematach nie związanych z Pana tezą i moim pytaniem; piekiełko po prostu... Może Pan nie kontroluje tego co mówi i pisze? Aha, zapomniałem... Przez Pana przemawia naród (no bo kogo miał wybrać jak nie A.K? - tak przy okazji to pańska teza) a my tutaj to polaczkowie, cymbały, dewoty, bezmózgowcy, prawiczki, postendecy, itd., itp.. A wszystko to, i to jest najatrakcyjniejsze, wywnioskowane, według Pana logicznie zapewne, z wymiany zdań w tym temacie. Gratuluję dobrego wyobrażenia o poziomie swoich zdolności do ścisłego myślenia i dochodzeniu do prawdy. Czy zastanawiał się Pan kiedyś po co ludzie starają się dyskutować? I czy pańskie podejście do tematu można próba dyskusji nazwać? Może szybciej będzie jak mnie Pan poobraża od razu intensywnie, wyżyje się w piekiełku (aha, i to też Pan tu innym zarzuca, a u siebie belki w oku, przenikliwym bardzo, nie zauważa) i skończy...
Albin / .* / 2005-03-16 12:42
Xporferus typowe endecka głupota z ciebie wychodzi. Ja wiem na kogo ty będziesz głosował w następnych wyborach. Ojciec R. to wspaniały dla ciebie duchowy idol. Wzór cnot obywatelskich. A czy Gazeta Polska wymieniła ciebie jako jednego z ludzi Ojca R.Jeżeli nie to masz szanse. Andrew też sie stara ale jest trochę bardziej prymitywny i nie wiem czy ojczulek przyjmie go jako swojego wiernego sługę..Pa moje endeckie skarby. Niestety nie mam juz więcej czasu ani chęci aby się wami zajmować. Kiście się w tym swoim kociołku, opluwajcie wszystkich (ostatnio udało wam się opluć Lecha W. - też Prezydenta). Każdy chwyt jest dobry.Podpowiadam wam odbowiedź"ble bla ble bla".Mnie się juz znudziła zabawa z w********** Ojca R.
Towarzysz / .* / 2005-03-17 13:13
Albin, towarzyszu, odezwijcie się!!!!!!!!!!!!!!!!
Towarzysz / .* / 2005-03-17 10:49
Towarzyszu odezwijcie sieCzy kolejny policzek od wrednej endecji zostaniebez odpowiedzi?Nie róbcie nam tego!!!!!!!Chcemy więcej Waszych słów!
Andrew / .* / 2005-03-17 08:29
Albuś! Jesteśmy z ciebie dumni.Trzymasz się mocno i o to chodziNie dawaj się temu endekowi.Jesteśmy z tobą nasz genialny idolu.
Xporferus / .* / 2005-03-16 13:44
...aha, to taka zabawa. Pan Albin Mędrzec coś mówi a my mamy domyślać się co to oznacza. No, ale ja zapytam jednak: czy Pan zastanawiał się nad czymś w ogóle do tej pory? Wypowiada Pan tezy bez uzasadnienia i jednocześnie zarzuca Pan innym brak logiki (oczywiście w ,,pańskiej" logice nie ma sprzeczności).Próbuje Pan obrażać słowami, których znaczenia też chyba Pan nie zna, bo na jakiej podstawie wnioskuje Pan o mojej ,,endeckości" na przykład i dlaczego jest to wyraz o zabarwieniu negatywnym? (o wyrazach typu: cymbał, polaczek, prawiczek nie wspomnę).Nie odpowiada Pan na pytanie, które sam Pan prowokuje stawiając tezę o bezalternatywności wyboru A.K. na pierwszego urzędnika?Jeżeli nie ma Pan racjonalnych przesłanek do czegoś, np. tezy, to proszę chociaż kierować się smakiem (jak sugerował Pan Herbert). Czytanie pańskich postów niestety do smacznych nie należy (o ich zawartości już pisałem). I tak na próbę i jednocześnie zakończenie zapytam: czy chciałby Pan, o ile dobrze się Panu ułoży, zastanowić sie nad czymkolwiek by pańskie wypowiedzi nie zostały potraktowane jako bezrefleksyjne, wykrzyczane banały? Misyjnie pozdrawiam
Andrew / .* / 2005-03-16 10:08
Aleś mu dołożył! Zaścianek jeden, należało mu się,oj należało. Żeby takie rzeczy wypisywać i to do takiego gościa jak ty Albuś! Z tym, że nie będzie kandydować Jolanta już sie pogodziłem, ale że ty nie chcesz to odbiera mi ostatnią nadzieję.Nie ma na kogo , faktycznie. Gdzie teraz szukać ratunku, doradź nasza ty skarbnico wiedzy.Nie zostawiaj mnie samego , a pomyśl też o innych...
Nowy / .* / 2005-03-15 08:11
Ty Albin może byś dał jakiś fajowylink do "Nie" Gazeta podobnego i bliższegotobie poziomu fajansiarzu p***********
Albin / .* / 2005-03-15 09:41
Ja wyrażnie postawiłem pytanie "kogo wg Was Naród powinien wybrać wówczas na Prezydenta".Co wy nawet czytać nie potraficie a staracie sie oceniać każdy krok Prezydenta? Do szkoły najpierw iść.A jeżeli chcesz link do NIE to sam sobie poszukaj. Moze przy okazji czegoś się nauczysz. Służą do tego celu tzw przeglądarki. Ja najczęścierj korzystam z google.http://www.google.pl/Ale masz jeszcze do wyporu przynajmniej kilkanaście innych.
Towarzysz / .* / 2005-03-15 11:06
Trzymaj sie Albin i nie daj sie techtłuszczy ciemnogrodzian.Nasz Prezedent był jest i będzie najlepszy.Zawsze i w każdej sytuacji i w ZSMP (czy jakoś tak)i teraz.Dobrze że w zanadrzu jest Pani Jolanta.No i w razie czego jesteście Wy jak ktoś słusznie zasugerował a Wy w swojej skromności żeścieprzemilczeki.Siemanko.
Andrew / .* / 2005-03-15 07:21
Powinniśmy wybrać CIEBIE ALBUŚ!!!Jesteś pełen mądrości , taki nowoczesny i światowy.Twoje poglądy są bliskie olbrzymiejgrupie ludzi.Albin! Albin! Tylko Ty Mistrzu!Więcej Twoich zbawczych i jedynie słucznych myśli!Jesteś dla wszystkich jak cudowne źródło mądrości, skarbnica wiedzy!Wzywam tutaj wszystkich do jego poparciaa tego "dyskutanta" co sie podpisuje Xporferus po prostu wyśmiać! To ciemnogród , zacofanie , głupota i polityczna prostaczek-Polaczekślepota! Zaścianek! Prymityw! Obrzydliwy "Solidaruch"!!!!Precz z takimi.
Albin / .* / 2005-03-15 14:50
No i jak tutaj z wami prawiczki dyskutować? Ja po raz kolejny wyjaśniłem, że w zadanym pytaniu chodziło mi abyście mnie uświadomili, kogo waszym zdaniem Naród powinien był wybrać na Prezydenta w czasie ostatnich wyborów. A do was to jakoś nie może dotrzeć. Tacy prawdziwi patrioci a czasów w jezyku polskim nie rozróżniają i ciągle sugerują mi abym to ja osobiście kandydował. Muszę was zmartwieć. Nawet o tym nie myślałem i nie dlatego , że jak sądzicie mogę otrzymać małą liczbę głosów. Nie, nie dlatego. Sprawowanie iluzorycznej władzy w kraju, w którym roi się od ludzi, którzy umieją tylko krytykować, wyszydzać, zazdroszą jeden drugiemu nawet najdrobniejszych sukcesów, są skłonni do fałszywych pomówień mnie całkowicie nie interesuje. Tacy zawistni krytykanci nigdy niczego w życiu nie zrobili i niczego nie osiągneli ale opluć każdego zdrowo potrafią. Nie ze mną te numery Andrew, Towarzysz, -p, Nowy i kilku innych. Będziecie musieli wybrać sobie innego kandydata. Zdradzę wam w zaufaniu, że Pani Jolanta też nie jest zainteresowana waszą propozycją. Rozumiem również, że wasze serca są ostatnio mocno w rozterce. Wasi żelaźni kandydaci - Ojciec R. i Wódz R. ostatnio się pokłócili dzieląc przyszłe łupy. Informowałem was o tym podając link.Jeszcze raz żegnam was z żalem, bo smutno mi będzie, że nie będę mógł wywiązać się z pokładanej przez was we mnie nadziei. Ponieważ logicznej odpowiedzi również juz nie oczekuję na postawione wcześniej pytanie więc jeszcze raz życzę wam dalszego miłego pobytu w polskim piekiełku.
Towarzysz / .* / 2005-03-16 11:07
Towarzyszu Albin. wy chyba nie do mnie .A zresztą ja w Was wierzę niezłomnie . Wasza siła jest niesamowita, a konsekwencja porażająca.Ale w jednym ją muszę złamać. Będziecie naszym kandydatem i już!Nowa Europa potrzebuje takich jak wy do budowy wspólnoty silnej opartej na wspólnych celach , w obszarach zwanych niegdyś państwami. Do budowy gospodarki opartej na dokładnych dyrektywach, która zmiecie gospodarki : amerykańską i chińską, która pokaże całemu światu jak może być, gdy wszystko zaplanujemy i oprzemy na zakazach i nakazach.Ale do tego trzeba ludzi takich jak wy i nam podobni.Szkoda sił na dyskusję tymi z wiadomego radia. Trzeba ich wyśmiać i iść do przodu. Oni są już martwi, do nas należeć musi świat. Zacznijmy więc od naszego rejonu i róbmy tu dobrą proletariacką robotę.Wy jesteście naszą ostoją i w Was wierzymy.Nie zawiedżcie tej nadzei. Proszę Was.Odpoczniecie wtedy gdy "związek nasz bratni ogarnie ludzki ród"
Miro / .* / 2005-03-10 12:44
Czy jest skończony??Obawiam się , że nie doceniasz naszego mądrego narodu. W końcu trochę naszych rodaków na niegogłosowało więc myślę , że gdyby znów mógł wystartować (lub jego szlachetna małżonka) miałby mimo wszystko całkiem spore poparcie.Olbrzymia grupa ludzi w Polsce ma krótką pamięć lub/i drewniane mózgi. Tak więc głosujących na ludzi podobnych do Aleksandra czy Leszka nigdy u nas nie zabraknie.
Albin / .* / 2005-03-10 12:42
Jak ktoś sie podpisuje "patriota", prawdziwy Polak", "obywatel Polak" to wiem, że mam do czynienia ze zwykłym gnojkiem, ktore stara się wykorzystać te określenia dla uwiarygodnienia siebie. Ten, kto szanuje ten kraj i Naród nie musi uzywać takich określen aby sie uwiarygodnić.
Towarzysz / .* / 2005-03-10 12:50
Zaraz , zaraz Albin , Albin ja już was kojarzę!!!Czołem towarzyszu Siwak!! Kopę lat!!Rozumiem, że i wy towarzyszu zapiszecie się do Partii Demokratycznej!Słusznie , potrzeba nam w tej partiistarych , dobrze znanych nazwisk.
Albin Siwak / .* / 2005-03-11 15:28
Tak towarzyszu patrioto . To ja Albin siwak. Jak czytam takie wasze wyposiciny to żygać mi sie chce.
Towarzysz / .* / 2005-03-14 11:23
Towarzyszu! O co wam chodzi. Ja chciałem wam oddać cześć za zasługi i wyrazić szczerą radość z waszego politycznego zmartwychwstania!My potrzebujemy ludzi z nazwiskami.Toż lewica musi wreszcie okrzepnąć i oprzeć się na stabilnej podstawie ludzi takich jak wy.Partia Demokratyczna MUSI mas mieć w swoich szeregach!Proszę nie żygajcie!Nie chciałem was towarzyszu urazić, a wy tacy zrobiliście się delikatni!Z partyjnym pozdrowieniem!I nie jestem rzadnym Towarzyszem partiotą ale jestem internacjonałem.Ruch robotniczo - chłopski nie uznaje granic!Państwo to przeżytek!Już zapomnielliście???
:-p / .* / 2005-03-12 16:57
-co wam towarzyszu ?- mam migrenę- towarzyszu , migrenę to mają inteligentni ludzie, a was to zwyczajnie łeb napie......
Andrew / .* / 2005-03-10 12:45
Ten kto wyzywa innych od gnojków sam sobie wystawia świadectwo!!!

Najnowsze wpisy