Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Polkomtel wygra komórkową wojnę?

Polkomtel wygra komórkową wojnę?

Money.pl / 2007-07-20 16:17
Komentarze do wiadomości: Polkomtel wygra komórkową wojnę?.
Wyświetlaj:
kasia pratt / 83.31.45.* / 2007-09-19 19:41
Witam:)) jako pracownik jednego z operatorów czytając Państwa komentarze - nie wytrzymałam:)))
Brak zasięgu: czy wiecie ze jeden nadajnik kosztuje ponad 150 tys zł, Sorry ale operator liczy koszty czy w takim leszczydole postawić nadajnik.
Niekompetentni pracownicy: chyba nie ma firmy w ktorej tacy się nie zdarzają. Ja staram się swoją prace wykonywac jak najlepiej ale są różne dni . Ja zapraszam na jeden tydzień do mnie do pracy i wtedy porozmawiamy. Nie tłumacze w tym miejscu o*********** - bo ich pełno, ale u operatorów są ludzie którzy nie są ze stali, mają gorszy dzien, lub uczą się. Czy Wy robicie wszytsko w pracy super??? jesli tak proszę o nazwę tej firmy i tez coś się znajdzie:))
Drogie telefony: porównujecie ceny do allegro:)) ok tylko operator nie kupuje na allegro, i płaci za telefony cieżkie euro. Kiedy do cholery zrozumiecie ze telefon nie jest na raty tylko korzystacie z niego. Płacicie operatorowi za informatyków, poteżne serwery, papier na rachunki, nadajniki, dział techniczny dzierżawę itd czy mam dalej wymieniać?? a jesli chcecie aby operatorzy kupowali na allegro proszę bardzo, tyle tylko ze podczas obsługi wyciągamy wam 10 telefonów a kiedy zobaczycie ze pudełko tego który juz wybraliście było wczesniej otwierane to chmury się obrywają co używany!! jesli na allegro tanszy zapraszam tam. bedzie uzywany i tani
ze oferty nie ma: to tylko trzeba poprosić konsultanta aby wam pomógł, nawet 3 miesiace wczesniej udaje się, trzeba tylko powiedziec, chyba ze łatwiej na forum pojechac
tu drogo tam tanio: ok to powiem tak, wszedzie tyle samo, trzeba tylko dobrze policzyc, macie kalkulatory:))
przepraszam jesli kogos uraziłam ale jesli sa tu osoby ktore maja do czynienia z obsluga klienta napewno mnie rozumieja. mamy zmanierowanych klientow, no cóz takie czasy pozdrawiam wielbicieli Ery Plusa i Orange
milosz3 / 77.114.36.* / 2009-06-09 08:38
Chciałbym na tym forum wyrazić swoje doświadczenia z siecią 36i6. Zakupiłem starter za 9zł i doładowałem w bankomacie za 11, aby korzystać z pakietowej transmisji danych.
Po skonfigurowaniu tego co trzeba internetu nie ma do tej pory. Spośród sześciu prób połączenia z konsultantem udało mi się dodzwonić 3!, a płacę nawet na oczekiwanie tak jak do wszystkich...
Za pierwszym razem po dłuższej rozmowie i kilkukrotnym wyłączaniu i włączaniu telefonu do internetu, udało się Pani ustalić, że to wina sieci i zgłoszenie wysłane...
Radosny jak skowronek sprawdzam kilkanaście razy przez 5 godzin i nic, więc zadzwoniłem ponownie. Tym razem inna Pani stwierdziła, że dział techniczny zajmuje się zgłoszeniami wg trudności problemu i mam spróbować jutro(!)
Na drugi dzień jak zobaczyłem, że nie ma internetu, ani wiadomości od operatora, próbowałem się dodzwonić przez 15 minut-nikt nie odebrał.
Doładowałem więc inną kartę 36 i 6 tylko teraz tu na przedmieściu Bydgoszczy otwarcie google trwa 38 sekund, a z pakietu schodzi niemal 2 razy więcej niż używam w rzeczywistości ( otwarcie prostej strony przeciętnie 1MB ).
GoodEvil / 89.174.40.* / 2007-07-24 16:25
Tak czytam wasze wypowiedzi ... każdy narzeka na Plusa jak tylko może wiec obiektywnie pytam sie... jakim cudem przekroczyli te 13 000 000 kart ?
Grzywakris / 89.229.92.* / 2009-02-17 13:20
Na święta rozdawali każdemu pracownikowi po 4 startery co wywindowało liczbe sprzedanych kart, a może raczej wyprodukowanych i oddanych w prezencie.
pozdro.
---- / 77.114.113.* / 2010-05-11 22:34
jestem pracownikiem Punktu Plusa i niestety nie dostałam takiego prezentu na święta. ludzie nie piszcie bzdur!! :)
Na święta rozdawali każdemu pracownikowi po 4 startery co wywindowało liczbe
sprzedanych kart, a może raczej wyprodukowanych i oddanych w prezencie.
pozdro.
Komórkowiec / 79.190.18.* / 2012-10-14 01:10
Bo niegrzeczny byłeś! A tak na poważnie to już wiem dlaczego dostałem w tamtym roku 8 :) "Ludziu" a w tym roku dostałeś? 2k12 znaczy się.
Aurelian.RS4_CBA / 193.25.2.* / 2008-08-19 00:03
Ja korzystam z telefonu w Orange. Jeśli chodzi o internet miałem do czynienia z dwoma tylko BlueConnect i iPlus. W porównaniu lepej i to znacząco wypadła usługa sieci Plus. W cenie za którą był możliwości przesyłowe do 1Mb/s równolełga usługa Ery oferowana była jedynie jako 1/4 tego transferu i oczywiście z ograniczonymi limitami. Bez wsparcia technicznego. Szczere mówiąc to jakośc Plusa się mocno poprawiła. A jedyny minus to - przyszedł mi kiedyś laptop do "naprawy" - oczywiście Vista, iPlus nie mógł uzyskać dostępu. Modem USB. łapał sygnał połączenie było, programy nie miały dostępu do zasobów sieci. Ze wstępnego wywiadu wyszło że obsługa salonu nie mogła się "dogrzebać" właściwego IP. Ale błąd nie leżał w numerach tylko w firewall'u. Zainstalowano kasperskiego na pozostałościach z nortona. Tak na przyszłość. Większość nowych sprzętów z Wistą ma preinstalowaną 3-miesięczną wersję testową symantec'a (antywir+firewall) nie można tego usunąć tak poprostu. Istnieje program Norton removal tool - który to usunie. - To dla zaoszczędzenia Waszego czasu. Szkoda 2 godzin i nerwów. Generalnie Plus jest lepszy. Era przestała nadążać za tzw. "skokiem techniki". Ogólnie to jeśli kiedykolwiek będę potrzebował internetu w tej wersji to raczej właśnie z Plusa. Erę omijam szerokim łukiem. Generalnie jestem za plusem. Zresztą Z tego co mi wiadomo to w przypadku innych usług Plus ma najbardziej przejrzyste umowy.
Agit / 80.50.243.* / 2007-07-25 16:27
Ja mam plusa od 5 lat i jakoś jeszcze nie narzekałem. Skąd to stwierdzenie "Każdy narzeka na Plusa" bo jakoś nigdy go wcześniej nie słyszałem?
Fish / 83.10.244.* / 2007-08-11 10:54
Ja mam Plusa od 10 lat i niestety w tym roku bardzo mnie zawiedli a najbardziej nie fachowi konsultanci
oleńka1234 / 193.0.116.* / 2007-07-25 15:30
albo głapiński ich tak na nogi postawił.. wygonili bauca ze skarbca
verushka1 / 193.0.116.* / 2007-07-25 15:17
może niską marżą i agresywnymi kampaniami. nie wiem jak wyglada cih segment biznes ale na rynku indywidualnym polkomtel sprzedaje tylko Mixa. Moze tez polski rynek dojrzewa do przechodzenia na kartę. na zachodzie podobno nie ma prawie abonamentow. Orange ma chyba wiecej wiedzy i doświadczenia na temat upsellingu i cross sellingu polkomtel prawie tego nie robi
verushka1 / 193.0.116.* / 2007-07-25 15:24
plus nie podoba mi sie w ogóle, zwlascza ze na gronie widzialam jak jego pracownicy wymieniaja się nazwiskami klientow z bazy i mysle ze maja do dupy marketing, ale z orange'a się wynoszę - bo nie chce wspierac tego monopolu?? moze do Ery jak dotąd podpadla mi tylko pokazując tepe mordy figurskiego i wojewódzkiego na plakatach.. pomyslalam ze to dla wszytskich tylko nie dla mnie
nicko / 195.42.249.* / 2007-07-24 09:45
Żaden z istniejących operatorów nie jest dobry. Jak na dłoni widać, że mają zmowę (oligopol?). Gdzie indziej widać tak dokładnie podzielony rynek?! Przecież to jest kpina z wolnej konkurencji. No, ale nikt z tym nic nie zrobi, bo dostanie łapówkę i dalej będzie siedział cicho.
Józefina / 2007-07-24 04:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Panie Marku Knitter.... takiego telekomunikacyjnego gniota to ja juz dawno nie czytałam.....
Polkomtel wykupił reklamę na stronie czy co?..

Co za p******* Pan wypisuje............. z redakcji sportowej Pan tu zawitał czy co?
Józefina / 2007-07-24 05:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Upsssssss nie wiedziałam, że Pan z money-a.....

Przepraszam.... trochę mnie poniosło....
ale juz wolę czytać Pana teksty o 1000. polskich armatach-fantasy .... dla Israela....... :-))))

Miłego dnia :-)
verushka1 / 193.0.116.* / 2007-07-23 16:32
chyba cenową.. o ile się nie myle Orange wygrywa w konkurencji zysków..??
thenikt / 193.193.181.* / 2007-07-23 10:51
Jestem w PLUSIE od ponad 7 lat... najpierw prywatnie, zas od jakiegos czasu rowniez biznesowo... Teraz czekam z niecierpliwoscia na koniec umowy i sie wynosze do innej sieci.... Porazka totalna!!!! Brak profesjonalizmu, brak dbalosci o starego Klienta, nigdy i w niczym nie ma ich winy... Zlozylam reklamacje i maja troche pecha... nie wyrobili sie w ciagu 30 dni z odpowiedzia (bo rzekomo nie dotaro do nich cale pismo i brakowalo mojego podpisu - pismo zlozone bylo w ich punkcie - na szczescie mam potwierdzenie wiec czekam co sie stanie)... Teraz tylko czekam od nich na jakies propozycje... Inny przyklad to chociazby fakt, ze (pomimo, iz regulaminy i informacje na stronie mowia cos innego), propozycje na nowe warunki przedluzenia umowy (nie korzystalam z PWA) przesyla jakis mlodszy specjalista od pre-paidow (oczywiscie zupelnie rozna od tego co de facto przyslugiwalo)...

Takich prykladow "PROFESJONALIZMU" moglabym podac wiele, wiele wiecej...

Dlatego czekam tylko na koniec umowy i kocze wspolprace
kjhyvf / 80.53.89.* / 2007-08-29 18:39
Ja od półtora roku muszę płacić za bezużyteczny e-Plus. Można się zrzygac jak te strony się wolno wczytują. Od dawna już nie korzystam z tego badziewia, a płacić muszę, pomimo, że poza ePlusem mam w Plusie jeszcze dwa abonamenty. Dlatego właśnie Plus ma u nie wielki minus.
Agit / 80.50.243.* / 2007-07-25 16:31
Ale pod tym względem to gdzie nie pójdziesz to będzie tak samo. Wpadki mają każde sieci, może po prostu miałeś pecha. Ja dla odmiany najwięcej skarg to słyszałem na temat PTC.
Józefina / 2007-07-24 03:51 / portfel / Tysiącznik na forum
To przeczytaj to....

Jestem w plusie od 1997 roku czyli 10 lat. Umowa kończy się co 2 lata... ostatno skończyła się 23 miesiące temu (prawia 2 lata ) Prawie 2 lata czekam na podpisanie umowy z nowym aparatem który sobie wybralam a nie maja go ... zwykła Nokia N70 u innych za 1zł z dobrym abonamantem.. w plusie tez jest w ofercie ale tylko dla firm... dla prywatnych klientów którzy generują rachunki (UWAGA) średno na 600zł/n/m to nie ma aparatu.
Więc od 4 lat noszę sobie Nokie 6610 i czekam aż mi sie rozwali................ (swoją drogą uwielbiam ją ... jest niczym stary eryk R320 do zadań specjalnych... niezniszczalna ) :-)

Mamy przenośnośc numerów - długo czekać nam było - ale się doczekaliśmy... a ja nic dalej w plusie...

Ostatnio wyłączyli mi połączenia wychodzące.... myślałam że mnie coś trafi ... dzwonię do działu windykacji i słyszę.. że owszem wpłaciłam pieniądze ale tylko 550zł a powinnam 572 zł .......... i to system traktuje jako niezapłacony rachunek.
Pytam więc spokojne...
-Czy chce mi Pani powiedziec, ze wyłączyliście mi rozmowy wychodzące za niedopłatę 22zł ?
- No tak . Odpowiedziała.

Polkomtel bujał się 2 lata z wprowadzeniem w 03 systemu CRM. Miało byc pięknie ale chyba dobrali sobie złego konsultanta bo CRM powiniem technicznie i marketingowo uzupełniac się ...... a powstało CRM-owskie jedno wielkie gów no !

Czy debile w Plusie nie mogą zaprogramowac systemu tak aby niedopłata poniżej 5% średniej miesięcznej lub 1% rocznej - nie powodowała automatycznej blokady???

Generalnie mnie to krótko mówiąc waliło... gdyż kart startowych mam w domu full - więc dzwoniłam z kart orange... a Pani w plusie powiedziałam, że moga mnie tak blokować cały miesięc bo ja nie będe wydawać na przelew 22zł - tylko dlatego, że maja deblilny system.
I że przez blokadę to oni starcą 500zł w kolejnym miesiącu.... a zarobi orange i myavone :-P

Pani właczyła mi rozmowy podczas tej rozmowy..... System pozwolił ... niesamowite....

Nie wiem ile jeszcze posiedzę w plusie.....
z racji mojej pracy sledzę sobie ten ryneczek... dużo tracę ... w polkomtelu.. ale na tym studium przypadku debilizmu jeszcze kiedys dużo zarobię.... a ile będę miec satysfakcji to moje :-P

Obiektywnie:

technicznie są dobrzy. Nie obawiają się nowinek tak jak np bojaźliwy Orange. Z całej obecnej 4 to właśnie Polkomtel teraz technicznie osiąga dobre wyniki. Kiedyś to było PTC ale po zmiane zarządu i tym samym technicznych - pogorszyło się. Za kułakowskiego wprowadziła Era pioseneczki zamiast sygnału oczekiwania. Za kułakowskiego Era była najbardziej otwarta na nowinki i oprogramowania..... testy umts... Teraz towarzycho Kułakowskiego udziela się w Polkomtelu...... - to dobrze bo to zdolni ludzie - ale technika to nie wszystko i tak jak Polkomtel zyskał technicznie tak dalej siedzi w bagnie po uszy od strony szeroko pojętego CRM. ...... a ja sobie tak siedzę i odczuwam na sobie wszystkie błędy i pewnego dnia jak moje wkur.... nie sięgnie zenitu......... to będzie juz za późno na N70............ już jest.

Szoda naprawdę, szkoda... bo Polkomtel mPaya zatopi przez swój chory CRM.....
verushka1 / 193.0.116.* / 2007-07-23 18:35
ciekawe jak ci się spodoba u innego.. ja jestem tez od wielu lat w orange. oferte produktowa maja chyba lepszą ale obsługa debilna.. polkomtel nie posiada wystarczajacej ilości aparatury do obslugi, albo ststemow wspierajacych sprzedaż wiec nie wiedza nawet za dobrze co i gdzie sprzedają, stąd mozesz dostac pismo na maszynie od jakiegos specjalisty nie wiadomo skąd. Orange natomiast ma duzo sprzetu i sofwareu ale fatalnie wdrozonego i fatalnie zaprojektowanego stąd zamiast ulatwiać utrudnia on obsługę (za błękitną linię TPSA IBM wywalil na zbity pysk pierwszy chyba raz w swojej historii szefa regionu;-)), az nie chce sie wierzyć.. ale to fakt - monopolistom sie nie oplaca inwestować w twoje korzysci.

zostaje era i play???
jacusie / 83.23.113.* / 2007-07-23 17:28
Ja również jestem w PLUSIE od około 7 lat. Za trzy tygodnie kończy mi się abonament. Mam 2 telefony biznesowe. A PLUS nie ma dla mnie jeszcze nowej oferty.Mam przyjść na początku sierpnia to może już coś będą mieli dla mnie.To są czyste kpiny. Żebym ja się musiała prosić o nową ofertę. Oczywiście teraz już nie mogłabym zrezygnować. Ale już rozpoczęłam wspópracę z inną siecią do której przenoszę moje numery.
Tedeum / 88.199.249.* / 2007-07-21 14:07
Jak !!!!!!!!!!!!Wszyscy 3 operatorzy z siecią grzebią się jak robak w kupce g.....n!Poprawiać swoje sieci mości panowie !
scion / 83.15.230.* / 2007-07-21 11:53
ja jestem w PLUS gsm od 97 roku. w listopadzie minie rocznica, ale wczesnije sie przeniose, musze tylko wybrac kolejnego operatora... rzeczywiscie operatorzy GSM zabiegaja o nowych klientow, zas starych ignoruja...
Józefina / 2007-07-24 04:06 / portfel / Tysiącznik na forum
Scion.. napisz do mnie maila.. tez jestem w Polkomtelu od 97 i szukam takich ludzi .... ja mam 601 2* ** **
Jeszce wtedy w 97 był numeryczny podział polityczny....
nieparzyste prawica - parzyste lewica...
To był system promocji gsm wśród posłów
polkomtel obrabiał prawą a Era Lewą...

Podawłeś nr tel i wszystko jasne było :-))))

W latach 94-96 korzystałam z Cantartela. 090 ******
slonko / 83.24.149.* / 2007-07-23 10:29
masz rację..w zeszłym roku dostałam od nich z okazji jubileuszu 10-lecia butelke wina w prezencie, bo byłam jednym z pierwszych indywidualnych klientów...nawet nr telefonu pozwolili mi wybrac taki, jak domowy...ale to wszystko...teraz laskę kładą na tych "starych" klientów i własciwie zadnych atrakcyjnych ofert..tez sie zastanawiam nad zmianą operatora razem z numerem zresztą...Kubala im nie rozwiąże sprawy...:)
Józefina / 2007-07-24 04:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Programy lojalnościowe są tragiczne..... ale że winko dostałeś to i tak sukces...

Ja tez od nich winka dostaje ale zupełnie z innego powodu.... Jako stary klient nie mam nic.....
ale kiedyś się tym winkiem od nich upiję i tylko świstać będzie - hi hi hi

P.s. napisz do mnie na maila a ze zmianą się wstrzymaj jeszcze miesiąc bo szykuje sie fajna zabawa!
MKcafe / 62.233.156.* / 2007-07-21 17:19
prawda, stary klient jest nieistotny dla tych sieci,dlatego zmieniłem erę na plusa, a teraz zastanawiam się nad inną siecią bo plus też ma gdzieś stałych klientów ...
kartone / 83.31.145.* / 2007-07-21 22:15
to dziwne podejscie operatorow do marketingu, a co za tym idzie do osiaganych zyskow ze sprzedazy. Wedlug wybitnych marketingowcow pozyskanie nowego klienta jest 4 - 5 krotnie wyzsze od utrzymania dotychczasowego klienta oraz wyrobienie lojalnosci... jakis paradoks? pozdrawiam
ludek kris / 83.21.176.* / 2007-07-23 09:13
Mam abon. w Erze od 4 lat i przedłużyłem na kolejne 2 lata bo oferty innych nie dorównały tym co mi zaproponowali za przedłużenie umowy, mianowicie:
Nokię 3110 classic (ten nowy model, nie ten stary :-] ) za 29 złotych (100 złotych odjete za punkty Premia)
Abonament: 33 zł brutto a w tym 40 do wszystkich i 100 na Eę i stacjonarne.
140 minut za 33 zł to średnio 23 gr / minutę.
W jakiej sieci dają lepszą ofertę niebiznesową???
Polecam. A o Klienta raczej walczą.
Wystarczy coś do nich napisać czy zadzwonić i już sypią ofertami.
ps. telefon urierem wysłali i za to że zamówiłem przez i-boa dali jeszcze 60 minutek dodatkowo przez 2 miesiące
ERA s / 83.13.221.* / 2007-07-23 23:53
Era to największe dziadostwo. mam telefon od 1999r. i jestem traktowany jak najgorszy klient. Zmienili program lojajnościowy "Stokrotka" na "Era Premia" oczywiscie oprócz nazwy to wszystko bez zmian i punkty zniknęły. Ostatnio dopisali do mojego abonamentu dodatkowe koszty, gdyz numer darmowy, który dostałem w salonie ERY nie należy się mi. TOTALNY BURDEL I BRAK POSZANOWANIA STAŁEGO KLIENTA. Jestes dobry gdy podpisujesz umowe.Nie moge nawet zareklamować telefonu a konsultanci na numerze 602900000 nie sa doinformowani-nie potafia odpowiedziec na ptroste pytania. NIE POLECAM-lepszy jest telefon na karte.
a:) / 195.117.97.* / 2007-07-23 11:38
Niestety nie podzielam Twojego entuzjazmu, w marcu kończyła mi się umowa z erą, zgodzę się z tym że za 40 zeta oferowali mi 40 minut. do wszystkich i 100
na Erę i stacjonarne, ale za "lepszy" telefon (który nie był znowu taki lepszy) musiałabym zapłacić min 399 zł przy umowie na 2 lata (ten sam nowy telefon można było już kupić za 900 zł), na szczęście nie jestem już klientem ery:)
StryG / 83.31.4.* / 2007-07-21 09:13
Tak i tak każdy z klientów firmy w której ma telefon jest bardziej lub mniej zadowolony z oferty.
1. Firmy sieci GSM tylko i wyłącznie decydują się na klientów - firmy konsument tj. klient detalicznych do dla nich jest to zło konieczne bo nie przynosi mi żadnych zysków.
2. Liczy się klient nowy nie ma żadnych dobrych oferta dla starych klientów jestem w PLUS Gsm od 2000 r. i nic.
Pozdrawiam
mkow / 83.5.141.* / 2007-07-21 12:52
co to za bełkot?????
Aloyz / 80.54.21.* / 2007-07-21 09:26
No nie moge co za belkot - wybacz kolego, ale kompletnie nic z tego nie rozumiem i oczoplasu dostalem.
kal / 83.15.209.* / 2007-07-21 10:10
Należy włączyć polską klawiaturę z polskimi czcionkami :) Pozdrawiam!
sw123 / 195.74.48.* / 2007-07-21 00:01
Jeszcze przez 1m będę mial sima w orange, wybrałem już erę za bardzo dobrą ofertę, a te gadki o słabym zasięgu to jakieś banialuki, juz mam jednego sima w Erze i super zasięg, czasami zaś pada mi orange.
Leberr / 85.198.241.* / 2007-07-21 09:14
ja mam w plusie i nie mieszkam na wsi tylko w mieście 80 tys i ciągle brak zasięgu, bo jakiś"mądry" ulokował antene plusa w najniższym miejscu żor, Pisałem o tym do Plus GSM, a oni mi że nieprzewidują zmian w tym względzie, Jak więc chcą pozyskać nowych klientów?, gdy ja mam zasięg tylko dzięki temu że komóra łączy się przez Rybnik lub odległe Leszczyny
beraraf / 2007-07-21 08:28 / portfel
Przyjedź do mnie w świetokrzyskie to bedziesz musiał stac na kupce żwiru żeby złapać zasieg ... orange plus no problem.
jaaa / 62.148.84.* / 2007-07-20 23:37
Mam Ere i Plusa. Era ma ciekawe oferty a Plus lepszy zasięg. W przyszłym miesiącu zamierzam zrezygnować z Plusa. Po sześciu latach nic ciekawego nie mają mi do zaoferowania. Przy końcu umowy z Ery zastanowie się co dalej. Wielu znajomych zrezygnowało i z tego operatora, monity o poprawę zasięgu pozostają bez echa. Kobieta w informacji twierdzi, iż w dziale technicznym informują, że na tym terenie jest pięć kresek. Może by tak wyjść w teren i sprawdzić? To nie czasy by szukać zasięgu. Co z dobrej oferty, skoro nie ma ją jak wykorzystać? Niedalej jak 500 metrów od domu stoi wieża wykorzystywana przez Plusa. Może by tak zamiast wolny, rozpocząć współpracę?
były klient / 84.234.51.* / 2007-07-20 22:49
Coś Mi się wydaje że te liczby są zawyżone ,no chyba że chodzi o firmy.Bo klienta indywidualnrgo traktuje się jak zło konieczne ,i w związku z tym ludzie przechodzą do Ery lub Orange
Józefina / 2007-07-24 04:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Święta prawda! Polkomtel to dno.
Liberał / 2007-07-20 22:27 / Bywalec forum
Dlaczego ciągle pisze się o ilości sprzedanych kart sim a nic o 3G. Mam BlueConnect w technologii HSDPA. Przecież to straszna kaszana jest!!! Poza centrami największych miast ciągle chodzi mi na GPRS. Dlaczego nikt nie każe operatorom w szybszym tempie rozbudowywać sieci. UKE miało się tym zająć ale coś się obijają. Nie jestem zwolennikiem nakazów w gospodarce a wręcz przeciwnikiem ale jak już są jakieś regulacje to albo je znieśmy albo z konsekwencją egzekwujmy.
Józefina / 2007-07-24 04:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Bo 3G juz w 2003 stao się przeszłością... UMTS zdechnie śmiercią naturalną... o czym ja piszę przeciez to idealny przykład technicznego poronienia. Teraz ważne jest już 4G - wynalezione kilka lat temu przez.... nastolatka :-)))
Mae / 83.30.35.* / 2007-07-21 21:07
Wszelkie wymagania co do zasiegu 3G nakazane przez UKE do końca 2007r już dawno zostały przekroczone przez Ere i Plusa;)
Z tego co sie orientuję Plus chce na koniec 2008r pokryć 50% ludności zasiegiem 3G, co do reszty operatorów to nie wiem. Ale wystarczy tylko spojrzeć na ich mapki zasiegów by gołym okiem strwierdzić że Orange odstaje od starej dwójki i to strasznie:/
Józefina / 2007-07-24 04:24 / portfel / Tysiącznik na forum
odstaje bo się nie opłaca inwestować w przeterminowane 3G ....
Hmmm / 83.30.43.* / 2007-09-06 00:56
Fakt, lepiej lecieć na EDGE:D HAHAHA
maniako / 2007-07-20 16:25
Dziwne, bo 2-3 lata temu wszyscy moi znajomi mieli aktywne numery w byłej IDEI lub ERZE zero PLUSA, natomiast teraz (po zmianie nazwy na ORANGE i wprowadzeniu zmian na gorsze!) Prawie wszyscy przeszli z numerami do ERY. W tej chwili 90% książki telefonicznej to ERA 9 ORANGE i RESZTA.
Ja sam zamieniłem ORANGE na ERĘ ze względu na 10 numerków za grosz (tylko do ery, lecz to mi nie przeszkadza) w erze biznes.
Mae / 83.30.35.* / 2007-07-21 21:09
A ja mam na odwrót:D Tzn wiekszość numerów z Plusa, kilka z Orange i dosłownie 1 z Ery. Kiedyś miałem prawie wszystkich w Orange (tzn w Idei).
jim01 / 194.116.193.* / 2007-07-20 16:17
Polkomtel (Plus z pre-pay'dami) mimo iż jest to firma o wiekszościowym udziale skarbu państwa, przez wiele lat był liderem na rynku w zakresie efektywności działania mierzonej, jak to się przyjęło, wielkością generowanego zysku. Bił w tym na głowę PTC (Erę z pre-pay'dami) mimo mniejszej liczby klientów. Niestety od pewnego czasu nastapiła jakaś dziwna egzaltacja ilościa klientów. Doprowadza to do różnego rodzaju "pozornych ruchów" poszczególnych przedstawicieli tak wypełnić założone cele ilościowe uprawniajace do premii. Teraz mistrz koncesji, nowy prezes, nijaki Glapiński pokarze dynamikę wzrostu.
hardy / 62.111.149.* / 2007-07-20 16:30
Podejrzewam, że do łącznej liczby klientów doliczają też posiadaczy iPlusa, a zwłaszcza iPlus SimData... a to oczywiste przekłamanie wyników.

Zresztą licytowanie się na pozyskanych klientów jest od samego początku niemiarodajne - wliczane są tylko sprzedawane karty SIM, a nie wiadomo ile z nich pozostaje martwa, ile użytkowników zrezygnowało. Innymi słowy - do puli jest ciągle dodawana nowa liczba, a nic nie jest odejmowane.
rh minus / 83.22.28.* / 2007-07-22 11:16
Od roku nie używam Swojej drugiej karty TAK TAK .Ostatnio na próbę zalogowałem i dostałem ostrzeżenie; doładuj konto bo inaczej w ciągu tygodnia zablokujemy kartę. Tydzień minął, dwa minęły i nic :)
kartone / 83.31.32.* / 2007-07-20 21:30
kolego ~hardy, przeczytaj dokladnie nazwe wykresu, ktory jest jest powyzej zamieszczony, a dowiesz sie czy jest miarodajne. pozdrawiam
Adomas / 217.153.131.* / 2007-07-20 16:27
Jako klient Plusa obserwuję mnóstwo ruchów tej firmy mających na celu pozyskanie za wszelką cenę dodatkowych sprzedanych kart sim. Dzwonią do mnie co rusz jacyś handlowcy i kusząc mnie superpromocjami chcą mnie namówić na kupno dodatkowego numeru telefonu dla mojej firmy z którego mógłbym na dodatek dzwonić za darmo do 5 osób w plusie przez okres roku, itp itd. Już raz bym się ugiął ale rozsądek zwyciężył po co mi kolejny telefon?
Maly / 80.54.27.* / 2007-07-21 02:49
A ja jestem ciekaw co oni rozumieją pod pojęciem aktywne karty SIM ???
Czy tylko karty sim z aktywnymi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi ???
Czy karty sim z aktywnymi połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi + karty aktywne tylko na połączenia przychodzące ???
Jeśli wersja 2 to dla mnie nie jest to miarodajne.
Józefina / 2007-07-24 04:28 / portfel / Tysiącznik na forum
oczywiście, że wersja nr 2 także........ Aktywana to aktywna .. a w która strone to juz mało ważne...
robaczek2903 / 84.10.213.* / 2007-07-21 10:50
Tu chyba nie ma co rozumieć; dla operatora AKTYWNA KARTA SIM, to taka, która nie jest zablokowana, czyli praktycznie każda karta, która po włożeniu do aparatu jest w stanie zalogować się do sieci... NAWET JEŻELI NIE DA SIĘ Z NIEJ DZWONIĆ, BO NA KONCIE NIC NIE MA :) Proste... Telefon jest dla operatora aktywny wtedy kiedy nawet czysto teoretycznie można z niego wykonać połączenia :)
Ja w taki sposób powiększam szeregi "ABONĘTÓW" Play - posiadam "aktywnego" prepaida SIM leżącego sobie na półce, bo telefon wykorzystałem na moją kartę Orange :DDD

Najnowsze wpisy