Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Legalizacja zawodu kuchty zamiast obniżki ZUS

Legalizacja zawodu kuchty zamiast obniżki ZUS

Wyświetlaj:
Misiek / .* / 2005-05-17 02:58
Jestem studentem II roku - zalozylem swoja firme - jeszcze nie mam zyskow bo biznes sie rozkreca a juz ponosze horrendalne wydatki w wysokosci 650zl miesiecznie - oczywiscie chodzi o ZUS. To jeste chyba jedyna i glowna bariera uniemozliwiajaca nam rozwoj - nam czyli mlodym przedsiebiorcom z pomyslem ktorych w Polsce nie brakuje!!! Prosze czy ktos wie kiedy sie to zmieni - 3 miesiace wakacji ZUS'owskich dla zaczynajacych swoj biznes i mysle ze wzrost zakladach firm zrekompenosowalby w dluzyszm okresie czasu "straty" czy brak wplywow z tych 3m do budżetu panstwa. Czy ktos to w koncu zmieni???
giniol / 80.238.78.* / 2009-03-07 17:46
chyba oszalałes przez pierwsze 2 lata jest to 329 zł wraz ze skłądką na NFZ który wynosi 215 a wię c na ZUS płącisz 115 zł
SLON / .* / 2005-05-18 11:57
Pociesz się, że ten sam "kolec" bije także starych, którzy prowadzą działaność, choćby dlatego, że potracili robotę w zamęczonych podatkami firmach prywatnych i wyprzedanych zakładach państwowych. Ten sam problem - żyjesz to płać. Nie licz też, że twoje (i nas wszystkich) opinie tu głoszone cokolwiek zmienią. Trzeba skrzyknąc się i wybrać do sejmu, senatu i na "stołek" prezydenta osoby o przekonaniach skrajnie liberalnych, które ukrócą szperanie fiskusa w naszych kieszeniach i wprowadzą system fiskalny ściśle powiązany z wysokością przychodu, nie zaś z "widzimisiem" ministra finansów. Wiem, że to nie proste i że będą ofiary (skąd wziąć kase na emerytury?). Ale inaczej się chyba nie da. Kiedyś takie coś głosił Korwin-Mikke...
Obywatel / .* / 2005-05-16 08:42
Za czasów marszałka Piłsudskiego dla kretynów mających debilne pomysły otwarte było "sanatorium" w Berezie Kartuzkiej. Proponuję ponowne otwarcie tego "kurortu" i przeniesienie tam wszystkich zasiadajacych (bo będąc uczciwym nie można powiedzieć, że oni tam pracują - nie mam na myśli obsługi tego "cyrku"(nawet budynek mają prawie jak cyrkowy namiot)) w trybie natychmiastowym na pobyt nie krótszy niż jedna kadencja Sejmu i z obowiązkowymi codziennymi zajęciami terapii fizycznej w jakimś pobliskim kamieniołomie. Myślę, że większość podatników w tym kraju z chęcią sfinansuje ich pobyt tam z płaconych przez siebie w tym państwie haraczy. Proponowałbym również, by dołączyć do nich sporą część państwowych (nie mogę nazwać ich polskimi) urzędników, których arogancja, indolencja i brak odpowiedzialności (a powinni mieć materialną za podejmowane przez nich decyzje) powoli zaczynają przekraczać wszelkie dopuszczalne granice.
SLon / .* / 2005-05-18 12:00
No, dobry pomysł! Tylko tam w pobliżu nie ma kamieniołomów :) Ale pomysł popieram - zbyt wielu mamy politykierów, zbyt wielu posłów, zbyt drogie (nie "kochane" lecz "kosztowne") mamy nasze państwo. Za wielki bajzel prawny i podatkowy, żeby uratować Polskę. Grożą nam "wasze ulice - nasze kamienice" jeszcze za życia "Pokolenia JP2".
Cyfrowyja / .* / 2005-05-15 15:32
drążeeni kieszeni, szkoda że nie własnej,. oto moja propozycja:http://swiatowid.blox.pl/html/1310721,262 146,13.html?307119
xyz / .* / 2005-05-15 11:07
Próżnię, która nie jest jednak idealna /1 atom na litr/ możnaby zagęścić atomami z których zbudowani są nasi posłowie. Podobno idealna próżnia jest obserwowana wewnątrz ich czerepów /nie są to głowy/.
roman / .* / 2005-05-14 14:22
a czy ktoś pomyślał ,że kij ma dwa końce i może być tak,że "kuchty" będą fikcyjnię zatrudniane przez bogatych,aby mogli oni zaoszczędzić na podatkach?
romek / .* / 2005-05-14 09:15
Za niedługo żony pracujące w domu przy wychowywaniu dzieci, sprzątaniu i gotowaniu będą płatnikami podatku dochodowego, ZUS i VAT i będzie to logiczna konsekwencja wprowadzonej legalizacji. Bo skoro nie chcą kogoś zatrudnić a robią to same - to uszczuplają spodziwane dochody Wielkiego Brata. Potem trzeba będzie odprowadzić podatek od dziecka, jak przypadkiem posprząta swój pokój... Potem... no właśnie, co jeszcze Ci złodzieje wymyślą?
SLon / .* / 2005-05-18 12:02
Słuszne spostrzeżenie. Oddychasz - płać! Masz czelnośc żyć - płać! Masz kaprys urodzić się w Polsce - PŁAĆ!!!
Andrzej Szymański / .* / 2005-05-14 01:16
Podejrzewam, że chodzi o pełna legalizację pracowników, typu >kuchta
nonaggressive / .* / 2005-05-13 14:30
Czy jest w porządku, żeby wyładowywać swoje negatywne emocje, związane np. z systemem ubezpieczeń społecznych, na pomocach domowych, poprzez nazywanie ich kuchtami?Na szczęście ja nie muszę tego robić, nazywając dziennikarzy np. pismakami.Nie oczekuję też przeprosin, bo sam nie jestem pomocą domową.
Catbert / .* / 2005-05-13 14:22
Interesująca informacja dla tych, co uważają p. Belkę Marka za osobę racjonalną, ekonomicznie "pozytywną". Obraz premiera to jedno, to co robią podlegli mu urzędnicy - to drugie. Dla podatnika ważne jest, co urzędnicy robią - a nie jaki obraz rządu.
Miki / .* / 2005-05-13 13:43
Ja jednak sądzę , że to ma jakiś sens . Skoro ktoś pracuje , niech ma odprowadzane składki . Choćby nawet w przypadku niezdolności do pracy będzie miał(a) prawo do renty i jako taki dochód. I nie będzie kulą u nogi dla rodziny .
Przemysław Poloch / .* / 2005-05-14 08:31
Gdyby zatrudniona obecnie "kuchta" chciała odprowadzać za siebie składki to nic nie stoi na przeszkodzie by już dziś załozyć firme usługową i zarejestrować się w ZUS i odprowadzać składkę. Dlaczego mamy ich do tego zmuszać ? Niech każdy robi jak uważa,a nazywanie strefy wolności gospodarczej szarą strefą to chwyt ponizej pasa.
phi / .* / 2005-05-12 23:07
Panowie prawnicy! Zgodnie z polskim prawem taka kuchta będzie musiała odprowadzić do fiskusa VAT.
SLon / .* / 2005-05-18 12:09
No jasne. Przeciez te usługi są "ovatowane". Zatem od jutra moja żona powinna zarejestrować działanośc gospodarczą, pracować w domu, pobierać ode mnie (od siebie!?) kasę, wpłacać na konto, wypełniac PIT-y, VAT-y i płacić. Za umycie naczyń - 50 zł plus VAT. Za upranie majtek - 40 zł plus VAT! A czy za ... usługi małżeńskie też? To już jest przecież obłęd! Czas z tym skończyć i wyp...ędzić wszystkich tych bałwanów, powołać np. 51-osobowy parlament - 17 senatorów i 34 posłow, ujednolicic podatki (jedna stawka vat-u, jedna, liniowa stawka dochodowego) i żadnych ulg i zwolnień (szczególnie wakacji podatkowych dla cudzoziemców), Zlikwidować ZUS (przecież to samo moze robić fiskus - rozdzielać emerytury i renty. Państwo jest zbyt kosztowne i przeregulowane. Eviva Korwin-Mikke (choc go nie lubie).
jliber / .* / 2005-05-12 21:59
Niesamowite. Niby wolny kraj ale nie moge za kase komuś gotować. Ludzi traktuje się tutaj jak szmaty.
xx / .* / 2005-05-13 15:47
Panie nie ma na świecie wolnego kraju. Zawsze ktoś musi rządzić i ktoś musi być jego niewolnikiem.A w Polsce jest to bardzo wyrażnie podkreślone.
SLon / .* / 2005-05-18 12:13
No, tylko nie przeginaj. Komunę już ćwiczono - bez sensu. Anarchia - też do chrzanu. Doświadczenia polityczne Kadafiego też nie zdają egzaminu. Jedyna rzecz - porządek i uczciwość (władz)!
BOBI / .* / 2005-05-12 21:47
Toż to kretynizm do kwadratu. Gesty rozpaczy obecnego rządu są nerwowe i bardzo destrukcyjne. Śmieszne pomysły powinny być wpisywane do specjalnej KGP (księgi głupich pomysłów) ku przestrodze innym rządzącym . Jednak z tego , co się dzieje - nic dobrego nie wyniknie. PO - przesadza . Samoobrona - " śmieszy , tumani , przestrasza..." , pozostałe partie liczą na naiwność nas - wyborców. Ale pożyjemy , zobaczymy.
zz / .* / 2005-05-12 14:45
Jak ktoś ma działalność gospodarczą to woli zapłacić podatek liniowy powiększony od swojego dochodu niż babrać się z umowami gdzie musi zapłacić od pracownika 20% zus. Po prostu da mu torche wiecej do reki netto i po kłopocie. Jak to jest praca na stałe to zatrudni go oficjalnie minimalną pensję, żeby go ubezpieczyć.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy