Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sandauer: Zdelegalizować związek lekarzy!

Sandauer: Zdelegalizować związek lekarzy!

Money.pl / 2007-09-30 10:16
Komentarze do wiadomości: Sandauer: Zdelegalizować związek lekarzy!.
Wyświetlaj:
A. Sandauer / 83.5.218.* / 2007-10-17 23:19
Każdy jako wolny człowiek, ma prawo zwolnić się z pracy. Kazdy lekarz także.
Natomiast organizowanie przez OZZL masowej akcji zwalniania się z pracy lekarzy by celowo doprowadzić do paralirzu system publicznej ochrony zdrowia stanowi narażenie zdrowia wielu ludzi.
Jest to zakazane przez art 19 ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych jak i przez art.165 par.5.pkt.5 Kodeksu Karnego. To oczywiście może być podstawą wniosku o delegalizację związku.

Przypominam, w 1984 roku amerykański Związek Zawodowy Kontrolerów Ruch Lotniczego, domagając się kolosalnych podwyżek podjął, próbę dezorganizacji transportu lotniczego w USA. Wtedy Ronald Reagan nie zawahał się zdelegalizować działania Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego.
A.Sandauer / 83.5.255.* / 2008-02-20 09:06

Natomiast organizowanie przez OZZL masowej akcji zwalniania się z pracy lekarzy by
celowo doprowadzić do paralirzu system publicznej ochrony zdrowia stanowi narażenie
zdrowia wielu ludzi.

Przepraszam za błąd ortograficzny, powinno być oczywiście napisane"...paraliżu..."
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-12 20:28
proponuję zamknąć akademie medyczne- te pier....ne wylęgarnie konowałów .
w trybie natychmiastowym
dodatkowo gdy ktoś ma pretensję do konowała to konował do p******
konował powinien dopłacać do tego że może leczyć człowieka
za kążdego leczonego 50 pln do skarbówki
za jazdę samochodem lepszym niż maluch grzywna 1000/ miesiąc
za brak wyleczenia kara śmierci
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-01 20:01
prywatyzacje tego co możliwe + średnie wynadrodzenie liczone z unii europejskiej
i myślę że problem niewydolnej medycyny zniknie
5424 / 2007-10-01 13:10 / Fan Linuxa Ubu
Jedno mnie w tym narodzie szokuje jak przychodzą do gabinetu prosząc o pomoc to człowieka by w d.u.p.e całowiali a na forach taki jad i chamstwo.
Erea / 2007-10-01 19:55
Znamienne. To przecież oczywiste, że osoby, z którymi mamy do czynienia w szpitalu to nie żadna starannie wyselkecjonowana grupa, to tacy sami ludzie jak ci zabierający głos na internetowych forach - tyle, że w szpitalu nie spotkałem się jeszcze z przejawami zawiści i agresji. Boją się konsekwencji. Ot co. Lęk, strach pod rękę z frustracją. A na ramieniu tymczasowo zawiązany w supeł ogromny tobołek z żądaniami i wiązka roszczeń. Do wypisu. Potem go można rozwiązać.
A teraz okazuje się, że lekarza może nie być już na wyciągnięcie ręki. Że nie można obudzić go do krzywego p**********, bo go najzwyczajniej w świecie nie ma. Zwolnił się. Poszedł zgrzewać rury za 200 PLN za 30 minut. I przytrafia się, że albo nie ma kto wyciąć wyrostka albo nie ma kto do wyrostka znieczulić - trudno powiedzieć, co bardziej przerażające.
Ergo: człowieku, dbaj o lekarza póki go masz, bo możesz nie mieć innego.
sudo / 139.133.7.* / 2009-05-03 23:19
brzmi jak mafijny szantaz - placta albo bedzie bolalo i bedziecie umierac !
Toy / 83.30.87.* / 2007-10-05 21:55
Ja zapłaciłem u lekarza 200 zł za 10 min. (gastroskopia)
5424 / 2007-10-01 12:50 / Fan Linuxa Ubu
A może tak zrobić pacjent wybiera szpital jest leczony a fakturę po cenach wolnorynkowych płaci NFZ jakie to proste.
zzi / 83.8.202.* / 2007-10-01 06:29
eee a tu jak zwykle, chamstwo, ignorancja, debilizm do tego bolszewickie poglądy : lekarz niewolnikiem społeczeństwa. Mamy kapitalizm, gospodarkę rynkową a umiejętności są towarem za który trzeba płacić, ale tego nierozumiecie. Trudno. Głupoty się nie leczy.
Janekf / 213.216.68.* / 2007-10-01 15:03
Oczywiście ale nie tylko umiejętności ale i efekty pracy a nie tylko za że się jest. A tu chcą wprowadzić komunistyczną urawniłowkę czy to o to chodzi ?
5424 / 2007-10-01 12:48 / Fan Linuxa Ubu
Spokojnie cześć społeczeństwa żyje jeszcze w komunizmie myślą że władza może wszystko,
A moim zdaniem jednemu człowiekowi któremu należy dać łapówkę to lekarz bo jak on spieprzy swoją robotę to do dania komuś następnej nie będzie okazji.
Raqq / 87.206.7.* / 2007-10-01 17:40
W ten sposób myśląc to inżynierowi który buduje mosty albo samoloty trzeba wręczać kilkadziesiąt razy większe łapówki. Jak on się nie spisze to nie zemrze 1 pechowiec tylko kilkadziesiąt albo kilkaset duszyczek trafi do raju. Powiem więcej, taki inżynier któremu sie to przydarzy pracy juz nie znajdzie. Dla lekarza jedna ofiara błędu to jeszcze nie skaza na życiorysie.
Elendir / 2007-09-30 19:29 / Łowca czarownic
Z górnikami nie wyszło, może z lekarzami pójdzie lepiej? Proponuję pałami ich zmusić do pracy! Albo wcielać do woja niepokornych! Wtedy to będzie posłuch! No i Prawo i Sprawiedliwość!
lekarz / 213.199.194.* / 2007-09-30 17:18
W takim wypadku należy zdelegalizować również wszystkie inne Związki np. górników (przecież gdy zablokowali Warszawę to narazili zdrowie i życie setek a nawet tysięcy ludzi), pracowników PKP, MPK itd. - strajk każdej z tych grup stanowi potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli.
Panowie którzy zarabiają na biednych pacjentach (namawiając ich do skarżenia lekarzy za wyimaginowane błędy w sztuce [nie ma co ukrywać, że ich nie ma ale jednak większość to tylko wymysły "życzliwych" o których piszę]) chyba się wystraszyli, że spadną ich dochody jak się trochę "konowałów" zwolni i nie będzie na kogo pacjentów napuszczać.
A co do: "Nie spotkałem jeszcze biednego lekarza." to prawda bo sam jestem młodym lekarzem i mam własny samochód(no..... prawdziwy luksus) ale niestety bez garażu
(dostałem od rodziców którzy nie są lekarzami :).
I kupie jeszcze żonie drugi bo pracując ponad 500 godzin miesięcznie w innym mieście, większość roku mój parkuje pod szpitalem i ona nie ma czym do pracy dojechać.
Tak to prawda uważam, że aktualnie dobrze zarabiam ale każdy inny śmiertelnik w tym kraju pracuje ok 160 - 200 godzin na miesiąc a ja jak wspomniałem 500 i dlatego uważam że nie ma sensu z ludźmi "nie z branż y" dyskutować bo oni tego nie pojmą. A tak poza tym to niech ktoś porówna odpowiedzialność jak ciąży na lekarzu który ma kilku pacjentów z bezpośrednim zagrożeniem życia na oddziale z odpowiedzialnością np. bankiera, urzędnika itp. - bez sensu - nie da się.
Pozdrawiam i życzę zdrowia - żebyście ludziska na nas bezdusznych, skorumpowanych, nieetycznych konowałów nie trafili.
P.S Jestem właśnie w domu po dyżurze na karetce R po udanej reanimacji i całujcie mnie w nos - jak ktoś tego nie doświadczy to nie wie jakie to uczucie jak sie pacjenta z "tamtej strony" wyciągnie.
No to kończę bo i tak nikt tego nie przeczyta.
tin / 83.30.87.* / 2007-10-05 21:58
A dlaczego nie chcecie pracować w systemie zmianowym jak to robią np. górnicy. Odpowiem: bo na dyżurze idzie się nieźle wyspać i jeszcze zarobić.
jaro67 / 2007-10-01 09:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
he he chłopie to ile Ty śpisz te 500 godzin w to może uwierzyć tylko debil

500 godzin to prawie cały czas pracujesz cud że jeszcze chodzisz
lek / 80.54.73.* / 2007-10-01 21:45
Pełnienie dyżuru medycznego zgodnie z prawem oznacza gotowość do udzielania świadczeń....więc jak sie nic nie dzieje można też odpoczywać ale 500 z 720 godzin w miesiącu siedzę w szpitalu - wiem Pan tego nie pojmie i powie że, to niemożliwe, a jednak jak Pan ma ochotę to zapraszam, posiedzimy w szpitalu razem - dla Pana to by było raczej jak więzienie, ale myśmy się do tego przyzwyczaili i to był błąd za który teraz płacimy
Pozdrawiam
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 18:09
do lekarza.
I oczywiście nie ma Pan pojęcia o kolegach z którymi pije pan kawke, a którzy biora łapówki (Panu to nie przyjdzie do głowy, prawda? No ,ale mozna wnioskować ,że jest Pan jeszcze nisko w hierarchii. )
Oczywiście nie maówi sie po cichu w tym środowisku o błędach lekarskich (ale tylko po cichu, bo ma nazwisko, może zaszkodzić itd).
No i oczywiście nie ma i nie miał Pan pojęcia o kolegach zabijających pacjentów w łódzkich karetkach z równym zamiłowaniem jak Pan pisze o ich rartowaniu?
Nie ma Pan równiez bladego pojęcia, że w Pańskim środowisku korporacyjna patologia to standart?
NIC PAN O TYM NIE WIE, PRAWDA?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że sie mylę i nie jest Pan kiepskim lekarzem. To zapewne bardzo trudne z tak zaawansowaną slepota i głuchotą....
duncan / 2007-09-30 20:44

Nie ma Pan równiez bladego pojęcia, że w Pańskim środowisku
korporacyjna patologia to standart?
NIC PAN O TYM NIE WIE, PRAWDA?


1) Dawales lapowke lekarzowi - ty lub twoja rodzina?
Tak - jestes przestepca.
Nie - skad wiesz, ze te lapowki sa dawane. Jesli wiesz, a nie zgosiles do prokuratury jestes takim samum przestepca.
raqq / 87.206.7.* / 2007-10-01 11:11
Je nie dawałem. I co? Wmawiano mi że pewne zabiegi w Polsce to fikcja i się ich nie przeprowadza. Potem dowiedziałem się że są wykonywane w jednym szpitalu w Polsce. Tylko że wtedy to było już po wszystkim. Pewnie jakbym dał, to dowiedziałbym się o tym wcześniej. Lekarze są nieodpowiedzialni. Zgadzam sie że zarabiają za mało ale to jak oni traktuja swoja pracę to szczyt nieprofesjonalizmu. Dlatego uważam że czas u nas na taki system jak w kilku krajak na świecie. Opłaty za leczenie sa duże ale i odpowiedzialność za błędy lekarskie bardzo wymierna. Nie oszukujmy się w tej chwili odpowiedzialność lekarza mierzona jest tylko jego sumieniem. To w wielu wypadkach zbyt mało
lek..... / 213.199.194.* / 2007-09-30 18:56
Nie pije kawy .... a to pech - pewnie dlatego jestem taki wyalienowany :)))
P.S Uprzedzę następny wątek: Alkoholu też (wyjątek lampka wina na rocznicę - czego - nie powiem)
lek..... / 213.199.194.* / 2007-09-30 18:53
WIEEEEEEEMMMMMMMMM i też jestem przeciwko ale przecież nie strajkujemy bo chcemy łapówek tylko wyższej pensji.
A jaka jest Pana/Pani szlachetna profesja???
Czy tam wszyscy są kryształowo czyści ???
Jestem młody ale miałem do czynienia z różnymi grupami zawodowymi i wszędzie jest tak samo - układy, układziki, małe oszustwa("takie tyci tyci - na pewno nikomu nie zaszkodzą:))))) ), koleżeńskie przysługi, "przyspieszanie" różnych decyzji itp. więc proszę sobie darować i jeszcze te uwagi o błędach (bo wy ich nie popełniacie????)
A co do Łodzi to o ile wiem zawsze i wszędzie się czarna owca trafi.
Bardzo mi miło, że na podstawie kilku zdań potrafił Pan/Pani ocenić moje kompetencje(kiepski lekarz) - proponuje zatrudnić się jako wróżka - sukces gwarantowany.
A tak na marginesie: podobno obrażanie innych jest dowodem słabości.
P.S Musze kończyć bo z tą ślepotą to literek już nie widzę (ślepota - jak może być zaawansowana?????).
Toy1 / 83.30.87.* / 2007-10-05 22:14
...nie chcecie wyższych pensji tylko astronomicznych podwyżek. Myślę, że trudno będzie przekonać do tego nasze ubogie w sumie jeszcze społeczeństwo. Ja uważam, że strajk lekarzy to zwykły terroryzm. Chełpienie się swoją przewagą nad pacjentem jest prymitywne, a podwyższanie pensji strajkującym powinno być karalne.
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 20:34
Mówiąc cynicznie "kiepski lekarz" uprzedzałem odp o braku Pańskiej swiadomości o standartach lekarskich(jak sie okazało słusznie) W końcu trzeba być ślepym i głuchym, żeby tego nie widzieć...? Myslę, że bardzo ciekawy byłby następujący eksperyment:

1 Wejśc do placówki zdrowia w której Pan pracuje i kazdemu z pracujących tam lekarzy wręczać łapówki (w cztery oczy) Ciekawe, jaki byłby wynik....?

"A tak na marginesie: podobno obrażanie innych jest
dowodem słabości."
Tak, to prawda. Jak również wyraz beradności w dotychczasowej walce z Pańską korporacją.

"A jaka jest Pana/Pani szlachetna profesja???
Czy tam wszyscy są kryształowo czyści ???
Jestem młody ale miałem do czynienia z różnymi grupami
zawodowymi i wszędzie jest tak samo - układy, układziki,
małe oszustwa("takie tyci tyci - na pewno nikomu nie
zaszkodzą:))))) ), koleżeńskie przysługi,"

DZIĘKUJĘ Właśnie Pan pokazał modelowy przykład myslenia lekarza. Ja prowadze do 12 lat własną firmę, ma pan racje, w mojej branzy są róznego autoramentu osoby. Tylko jak Pan może porównywać jakąkolwiek branżę do medycyny???? \
GDZIE INDZIEJ ODDAJE SIE W LUDZKIE RĘCE LUDZKIE ZDROWIE I ZYCIE???!!??!?! Gdzie błąd kosztuje częstwo kalectwo lub śmierć!?

I to jest dla Was charakterystyczne, nie widzicie RÓZNICY.
Takie myslenie pozwala Wam żadać łapówek z czystym sumieniem i spać spokojnie. W końcu to taka sam usługa jak naprawa rur albo samochodu, nie?
Płać albo zdychaj. Ten upadek etyki do poziomu podłogi doprowadził do sytacji, w której dla części Was ludzkie zycie ma wartość podobna jak dla przedsiębiorstw pogrzebowych.

Powiem tak, a właściwie "wywróże"
Do tej pory ludzie bali sie Wam mówić w twarz co myślą o takim postepowaniu. Zmieniło sie już jedno, dużo ludzi idzie teraz do prokuratury.
(Jeszcze 5 lata temu, prokurator odradzał mi ściganie wrocławskiej kliniki za zarażenie bliskie MI osoby wirusem HBV " to nic Panu nie da, sprawa padnie na etapie lekarskich ekspertyz, to są koledzy. Przerabialismy to już wielokrotnie". Teraz czekam na rozprawę:):))
I wsadzę paru z was do więzienia, a przynajmniej pozbawię praw wykonywania zawodu:):):)

Teraz mozecie sie spodziewać (juz macie protesty pacjentów pod szpitalami) Zmiany traktowania. Sam chętnie i otwarcie mówie lekarzom w twarz, co o nich mysle. Jak to zrobi więcej osób zobaczymy jak szybko wtedy wasza arogancja i przekonanie o własnej "boskości" zniknie.
Zastrzegam, nie mówie o wszystkich!!! Wiem, że wielu lekarzy, zwłaszcza młodych, to świetni ludzie. Często mozna starsze roczniki znaleść w miejscach gdzie nie ma połączenia decyzyjności, stanowiska i kontaktu z pacjentem.
Pytam tylko: dlaczego pozwalacie na to całej reszcie? Dlaczego udajcie że nie widzicie własnych ordynatorów, przełozonych, kolegów jak na codzień niszcza was zawód?
Teraz jesteście i będziecie ukarani jak reszta, tylko za obojętność.
lek / 80.54.73.* / 2007-10-01 22:09
...................... szkoda słów.
Pan ma swoje zdanie a ja swoje.
Wydaje mi się jednak, że nie należy oskarżać i obrażać kogoś kogo się nie zna. Może nie jestem geniuszem i bardzo bym chciał się wielu żeczy nauczyć ale nie mam kiedy bo wciąż pracuję zeby urztrzymac rodzinę.
Pozdrawiam i życze aby Pan zawsze postępował zgodnie z zasadami których bezwzględnego przestrzegania Pan od nas wymaga.
Proszę uważać aby nie popełnić jakiegokolwiek błedu bo wyląduje Pan w więzieniu.....???
I wsadzę paru z was do więzienia

Jeszcze jedno, skoro zgadza sie Pan z nami pisząc

Tylko jak Pan może porównywać jakąkolwiek branżę do medycyny???? \
GDZIE INDZIEJ ODDAJE SIE W LUDZKIE RĘCE LUDZKIE ZDROWIE I ZYCIE???!!??!?!

To czy nie uważa Pan, że za taką odpowiedzialnoś należy się odpowiednia zapłata.
lekarz / 83.30.17.* / 2007-09-30 17:02
Panie Sandauer Pan chyba nie wie co Pan mówi. Może zamienimy się wynagrodzeniem za pracę. Moja to 1230 zł netto !!! A Pana ile ?!!! Właśnie muszę zaliczyć 3 tygodniowy kurs podsumowujący specjalizację w Warszawie. Oczywiście za własne pieniądze. Gdyby nie rodzina, to nie byłoby mnie stać na noclegi w Warszawie. A zjeść konował też coś musi. Niech Pan daruje sobie te wywody.
ten drugi lekarz(konował) / 213.199.194.* / 2007-09-30 18:02
No to kolego dobrze zarabiasz :)))) - ja z 4 dyżurami (w tym 1 święto) mam ok. 1700 netto czyli za etat to pewnie z 1000-1100.
Przecież to kpiny - hydraulik jak przyszedł do mnie zgrzać 2 rurki plastikowe (2 lata temu) kazał sobie zapłacić 200zł (30 min. roboty).
PS. Pozdrawiam i powodzenia na tym chorym egzaminie - ja mam jeszcze rok.
koniował / 83.31.224.* / 2007-09-30 20:40
Ja też nieźle zarabiam ale w naturze: koniak, koperta, rąbanką tez nie pogardzę. Potem mam 2 fuchy w prywatnych przychodniach i badania pacjentów za friko w szpitalu.
JAW / 89.78.40.* / 2007-09-30 14:59
Nie spotkałem jeszcze biednego lekarza. Domy samochody, wakacje za granicą. Ale to stąd, że dorabiają. A ja chciałbym wreszcie coś uzyskać za składkę ZUS, a guzik mogę. Wszystko jest to rozwiązania, ale najpierw trzeba ustalić jasno, co, za pieniądze płacone na ZUS mi się należy. Dopóki będzie to enigmatycznie określone jako "pomoc medyczna", to nikt nigdy nie będzie ani zarabiał, ani nie będzie dobrze leczony. A lekarzom i tak się nie dziwię, bo pensja w szpitalu to 2000 zł na rękę. Ordynator - nie lekarz - zarabia ponad 12 000 zł, jego popychadła po 8000 zł, a ilu byłych uboli ukrywa się w szpitalnej administracji - lepiej nie mówić. Każda placówka zdrowia to 50 proc. lekarzy i reszta dziwnej administracji o dochodach jakie mogą się wielu ludziom najwyżej przyśnić. 2000 zł to w stolicy ma kierowca szambiarki, więc czemu się dziwić.
5424 / 2007-10-01 12:54 / Fan Linuxa Ubu
za składke ZUS to możesz uzyskać usługę od "łowców skór"
man13 / 2007-09-30 14:20 / Tysiącznik na forum
Swiete slowa.
Pozdrowienia z UK
okngr / 88.156.44.* / 2007-09-30 13:38
Najsmieszniejsze jest to ze uzyskuja wykształcenie za państwowe pieniądze a potem wyjezdzają i maja wszystko w d........ Chcesz wyjechać prąszę bardzo skoro ci tak tu biednie , ale najpierw zwróc pieniądze wyłożone przez państwo (nas wszystkich) na twoje kzształceni.
wolny człowiek / 83.27.25.* / 2007-09-30 18:47
Tu troche przesadziłeś. Nikt nie każe zwracać kosztu wykształcenia wyjeżdżającym informatykom, inżynierom, budowlańcom itd. Są wolnymi ludźmi w UE i mają prawo pracowac gdzie chcą. Jeśli w naszej służbie zdrowia będą wysokie zarobki, przyjadą do nas lekarze z innych państw,wykształceni nie za nasze pieniądze. Z pozostałymi zarzutami o patologiach w służbie zdrowia się zgadzam. Jedyne lekarstwo to PRYWATYZACJA!!!.
jan23 / 88.156.44.* / 2007-09-30 13:33
Jak do tej pory nie widziałem ani tez nie spotkałem biednego lekarza standard to nowy dom, prawie nowy samochód, czego oni jeszcze chcą naciągacze. Jak widzę tych leżących to mi się robi niedobrze nieroby do roboty. Żerują na ludzkim zdrowiu nie potrafią nic zrobić dobrze, ale pensje im się marzą jak w UE. Najpierw pokaż, co umiesz apotem stawiaj zadania.
konowaływon / 84.234.10.* / 2007-09-30 11:34
Trzeba spacyfikować białokitlowy gang. Mówiłem o tym parę miesięcy temu. Polski rząd zabrał się za zwalczanie pokomunistycznej patologi w tym gigantycznej korupcji w służbie zdrowia oraz ich bezkarności w ponoszeniu odpowiedzialności za spieprzenie roboty i to po pijaku. Białokitlowy gang żąda gigantycznych zarobków w kontekście walki z łapownictwem. Białokitlowy gang to nie nadludzie, cała budżetówka i nie tylko mało zarabia. Opór białokitlowego gangu jest sterowany i podpuszczany przez postkomunistów z LiD i PO. Oni Bukielowi i innym konowaqłom zapewniają bezkarność. Po wygranej PiS-u pierwszym jego zadaniem to spacyfikować białokitlowy gang. Następnie wszystkim konowałom, którzy się zwolnili należy przeprowadzić gruntowny egzamin z szerokiej wiedzy medycznej i ETYKI. Kto nie zda, musi zapłacić za studia. I tyle. Dosyć czerwono-różowej anarchii.
ubezpieczony / 195.205.7.* / 2007-10-02 07:32
Biedny, znerwicowany. Szkoda że PiS i jego zwolennicy potrafią tautentycznie nienawidzieć wszystkiego. Jestem przeciwko nierobom w białych kitlach, w sądach itd. Oczekuję rozwiązań systemowych których nie ma, jest natomiast podsycanie nienawiści A tych co się zwolnili proponuję przyjąć do pracy po 2 latach .Do tego czasu niech żyją tylko i wyłącznie ze swoich praktyk prywatnych..
pacjent / 83.31.224.* / 2007-09-30 10:49
Biedny lekarzu pokaż co masz w garażu!
5424 / 2007-10-01 12:59 / Fan Linuxa Ubu
nie mam garażu zwykłe M4 na osiedlu i Hundaya 6 letniego,
nomar / 194.169.226.* / 2007-10-01 08:44
A Ty biedny Ślusarzu co masz w Garażu?
Pan Ślusarz / 83.24.127.* / 2007-10-01 12:31
Ja mam vectrę 1.8 którą trzymam w garazu przy małym domku. Na wszystko zarobiłem w swojej jednoosobowej firmie,
Z klientem ustalałem cenę i jak się dogadywaliśmy to robiłem interes. Jak mi lub jemu coś nie pasowało (cena lub warunki pracy) to się rozstawialiśmy i szukałem lepszego zlecenia a on innego fachowca.
Nie wyciągałem reki jak w budżetówce i daj! daj! daj!
Ech / 194.9.223.* / 2007-10-01 15:13
Brawo 1:0 dla ślusarza :)
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 11:20
Informacja dla lekarzy: WIĘKSZOŚC SPOŁECZEŃSTWA WAS NIE POPIERA I SZCZERZE NIENAWIDZI! Co się stało? PiS wam zablokował spokojne okradanie i zabijanie pacjentów? Śmiejecie się ludziom od lat w twarz, a kodeks etyczny używacie jako papieru toaletowego. Ilu jeszcze "wypatroszycie ze skór" i "zoperujecie jak sie dobrze nasmaruje"? Kiedy będziecie mieli dosyć????
Grey / 80.53.206.* / 2007-09-30 11:19
Składam następujące wnioski w sprawie rozwiazania aktualnego problemu lekarzy-bandytów:

1. Natychmiast uznać ich wnioski o zwolnienie i dać "wilczy bilet", pozbawiając bezterminowo praw do wykonywania zawodu .( Niech ida do kopania dołów, po tygodniu bez brania łapówek sami będą błagać o powrót. ). Ci którzy zostaną i nie składali wymówień mogą dostać pieniądze z opuszconych etatów.

2. Wyliczyć dokładnie ile zapłaciliśmy za ich naukę. Wystawić rachunek + odsetki do zapłaty z nakazem natychmiastowej wykonalności.

3. Przeprowadzić ogólnokrajową akcję skarbową weryfikacji majątków. To jedna z najbogatszych grup społecznych w Polsce. Pytam: SKĄD MAJĄ PIENIĄDZE?!?

4. Jeżeli to mozliwe i Sandauer ma rację, postawić jak największa grupę przed sądem. Kilka wysokich wyroków naprostuje tą patologię.
olo olo / 87.105.25.* / 2007-10-01 21:36
2007-09-30 11:19:53 | 80.53.206.* | Grey
Składam następujące wnioski w sprawie rozwiazania aktualnego problemu lekarzy-bandytów:

1. Natychmiast uznać ich wnioski o zwolnienie i dać "wilczy bilet", pozbawiając
bezterminowo praw do wykonywania zawodu .( Niech ida do kopania dołów, po tygodniu bez
brania łapówek sami będą błagać o powrót. ). Ci którzy zostaną i nie składali wymówień
mogą dostać pieniądze z opuszconych etatów.

2. Wyliczyć dokładnie ile zapłaciliśmy za ich naukę. Wystawić rachunek + odsetki do
zapłaty z nakazem natychmiastowej wykonalności.

3. Przeprowadzić ogólnokrajową akcję skarbową weryfikacji majątków. To jedna z
najbogatszych grup społecznych w Polsce. Pytam: SKĄD MAJĄ PIENIĄDZE?!?

4. Jeżeli to mozliwe i Sandauer ma rację, postawić jak największa grupę przed sądem.
Kilka wysokich wyroków naprostuje tą patologię



ad1 popieram ,to dobry przykład dla studentów medycy by znależli sobie lepiej płatną pracę
trzeba być nienormalnym by uprawnienia zawodowe zdobywać aż 12 lat:
studia z niezła selekcją oraz czasem nauki ok 8h/dobę zajęć nie licząc 6 lat;
staż gdy się jest winnym za wszystko co złe w szpitalu - 1rok;
5 lat specjalizacji w feudalnych stosunkach pracy o ile się człowiek załapie

ad 2 zgadzam się.ale prawo dotyczyć ma wszystkich studentów równo.
by sprawy nie ciągneły się latami prościej wprowadzić płatne studia

książki nie były za darmo
jedzenie też
stancja też
inni nie płacili za naukę też
rozliczyć wszystkich,którzy nie pracują w swoim zawodzie

ad3 zgadzam się ale wszystkich co mają samochód o wartości wg. taryfikatorów np.PZU powyżej 35.000 i oczywiście skąd mają pieniądze .równo i sprawiedliwie


ad4. skazać wszystkich lekarzy bo szybciej będzie i taniej dajmy na to na 1 rok z natychmiastowym skutkiem
5424 / 2007-10-01 13:03 / Fan Linuxa Ubu
Czyżby w psychiatryku net zainstalowali.
Pilak / 2007-09-30 12:16
Gey nie podniecaj się tak bo dostaniesz zawału i będziesz, nie daj Boże potrzebował pomocy lekarskiej-bandyckiej.
Lekarze, tak jak w innych zawodach nie mają obowiązku pracy, mogą spokojnie rozwiązać umowę o pracę i odejść z firmy (tzn. szpitala). W tej chwili sytuacja jest taka, że na rynku pracy mogą się bez problemu zatrudnić w innym szpitalu, czy przychodni państwowej lub prywatnej. Mogą również wyjechać za granice jeśli chcą. Są jednak widocznie tacy, co nie chcą wyjeżdżać i nie chcą się zwalniać, tylko desperacko walczą o podwyżki we własnym szpitalu. Z punktu widzenia rynku to tylko przeciąga agonię państwowego systemu. Zamiast zasilić i rozwinąć sektor prywatny siedzą w państwowym i umożliwiają niestety jego dalsze, z gruntu patologiczne funkcjonowanie. Szpitale są dotowane przez państwo, żeby tylko nie upadły.
ad. 2. W Polsce nauka w uczelniach publicznych na kierunkach dziennych jest bezpłatna.
ad. 3. Odpowiedź: jedna z najwięcej czasu pracujących grup w Polsce
raqq / 85.222.34.* / 2007-09-30 12:07
I w ten sposób leczył sie będziesz niedługo w Niemczech albo na Ukrainie. Tu nie chodzi o zemstę tylko rozwiązanie problemu.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy