Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Chochołowski: Dziękuję liberałom za III RP

Chochołowski: Dziękuję liberałom za III RP

Money.pl / 2007-10-17 07:58
Wyświetlaj:
UK / 89.76.182.* / 2007-10-20 16:42
W PRL-u władza dbała ,o to, by obywatele nawzajem się nienawidzili i gotowi byli w dowolnym momencie robić sobie nawzajem krzywdę. Jak indoktrynacja nie wystarczała, to sięgało się do egzystencjalnej bazy i uzyskiwało efekt - jak to przełożyć na język potoczny: najprościej - czuję sympatię do kobiety, która stoi przede mną w kolejce i podaje mi przepisy na schabowego z białego i żółtego sera, ale wykupiła ostatni kawałek mięsa, a ja nie mam nic w lodówce, więc mogłabym ją zabić bez wyrzutów sumienia. PiS przerobił przez 2 lata pierwszą część tego schematu i ma ochotę na drugą, na którą zarówno ja, jak i większość Polaków nie ma ochoty. Ale żeby od razu wyborców PiS-u, zdaniem J. Kurskiego ciemnego ludu, który wszystko kupi, od czci i wiary.... Współczuć im trzeba i tolerancji
tatazzz / 83.31.230.* / 2007-10-19 21:53
Przypomnę, że w PRL-u też ludziom nie starczało do pierwszego. Przypomnę, że kupienie chleba, jajek, a tym bardziej papieru toaletowego, wymagało wielogodzinnego stania w kolejkach. Cytryna była rarytasem dowożonym z okazji świąt, a prawdziwa czekolada była dla dziecka szczyt szczęścia, jeśli ktoś nie dostawał paczek z zagranicy.

Skąd wzieły się te fortuny liberalne Panie Chochołowski?
tatazzz / 83.31.230.* / 2007-10-19 21:42
Szanowny Panie za komuny zarobki były raczej spłaszczone,ludzie zarabiali grosze chyba że mówimy o bonzach partyjnych.Naraz nastaje pseudo demokracja i z zaułków wychodzą biznesmeni z olbrzymią kasą.Inwestują ,kupują,handlują ,otwierają firmy,kupują drogie samochody,powstają drogie rezydencje i tak przez 18-e lat.Bajki to możesz Pan opowiadac na dobranoc i to w zakładzie psychiatrycznym bo w normalnych realiach dzisiejszej rzeczywistosci jest to nie wykonalne z punktu widzenia ludzi którzy za komuny byli fachowcami i na pofajrantach zarabiali ciut wiecej aby żyć godniej.
Pańska wypowiedż to jest prowokacja a jeżeli chodzi o liberałów to sporo ich siedzi w więzieniach.
Nie wierze w uczciwego liberała bo w swoim życu spotkałem bardzo wielu liberałów pracodawców którzy pod koniec miesiąca mieli jeden cel ,jak okraść pracownika ,jak uszczknąć troche wypłaty.Teraz widać wielkie poruszenie bo ktoś nie ktoś tylko Jarosław Kaczyński zaczyna zadawac bardzo dobre pytania>Skąd Pan wziął tyle pieniędzy w tak krótkim czasie,Ciągłe narzekania ,że drogo itd. jednak mercedesa za 200000zł i wiecej trzeba utrzymać i to liberalnie z ludzi którym płaci się 800zł pensji za niewolniczą i stresującą prace.
Liberał to AWSowiec,unijny demokrata i wiele innych odmian liberalnej polityki dążącej do zamiany polski w paname albo bangladesz.
UK / 89.76.182.* / 2007-10-20 15:41
Dziecko drogie,
nie masz pojęcia o czasach PRL-u i dobrze, i bardzo dobrze. Nic mnie bardziej nie cieszy niż świadomość, że ludzie, którzy razem ze swoimi matkami (co prawda leżąc w wózkach) godzinami oczekiwali w kolejkach na elementarne dobra nie pamiętają tego. Nie wiesz Kochanie, jak to jest kiedy po 3 godzinach stania w kolejce kończy się towar i zaczynają się człowiekowi trząść ręce i nogi, bo za ladą coraz więcej pustych półek czy haków, a w ręku trochę pieniędzy i kartka, którą rodziny nie nakarmisz ani nawet nie podetrzesz. Dobrze, że nie pamiętasz, nie wiesz i obyś nigdy nie doświadczył. Nie patrz na ludzi zamożnych jak na wrogów, bo oni są sprzymierzeńcami biednych. Im więcej zamożnych ludzi, tym bogatszy kraj, im mniej bolszewickich demagogów i polityki w stylu PiS, tym więcej ludzi zamożnych, nie daj się ogłupić - to, że ktoś zaproponował Ci edukację a'la Roman G. nie znaczy, że zabrał rozum. W każdym społeczeństwie jest miejsce na rozmaitość, różnorodność, ale Ty nie wiedzieć czemu wybierasz zadęcie ludzi, którzy już wiele lat temu pokazali przeraźliwy głód władzy (dotrzyj do zapłakanego Olszewskiego składającego dymisję rządu, poszukaj historii Macieja Zalewskiego i pana Boniego i odpowiedz sobie na pytanie, co by było, gdyby w Polsce, w której przez 2 lata pensja nauczyciela ewoluowała od 26 400 zł do 2 800 000, nie pojawił się znienawidzony liberał Balcerowicz.
historyk / 87.207.180.* / 2007-10-18 17:57
pewnie w duzej mierze zgodzłbym się z autorem ale jak przeczytałem o liberałach i cięzko pracująch Polakach to musiałem napisać, takie zestawienie to kręcenie kota ogonem, lata 90 to rządy liberałów pod postacią UW, KLD i lewicy, żadna to była lewica która ograniczała i odbierała zdobycze socjalne i jednocześnie pod róznymi postaciami prywatyzowała gwóżdz to prywatyzacja przez upadłość. Zabrano społeczeństwu majątek narodowy tzw wartość dodatkową i oddano za grosze obcemu kapitałowi i jego polskim doradcom tzw postkomunistą którzy tak chronili przez lata PRL tej właności całego narodu. To zasługa okrągłego stołu. Utworzono rodzimą klasę średnią złożoną w dużej części z zaangarzowanych komunistów. Ciężko pracującym dano bezwartościowe bony które i tak odkupili nowobogaccy marksiści. Ciężko pracujący zostali zostawieni samym sobie przezszli bezrobocie i znależli pracę w firmach marksistów którym dziś daleko do kapitalizmu a blisko do feudalizmu. Prawa pracowników są nieprzestrzegane na skale masową i co robi lewica nic ta obłudna postawa poparcia żadań służby zdrowia to tylko aby przejąć spowrotem władze, a liberałowie nazwali tych niebogatych mocherowcami i dalej będą prywatyzować nie jak Kaczor dwa szpitale ale sto a właścicilami nie będą lekarze ani spółki pracownicze już tego dopilnuje LiD tylko biznes spod znaku oligarchów lub dorobkiewiczów koróbcyjnych. Liberalowie a cięzko pracujący to dwie rózne rzeczy albo ideologia tych liberałów to zwykła przykrywka do po prostu zwykłego zbijania majątku.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-17 22:59
Słabą ma Pan wyobraźnię.
Podział PiS konta reszta świata to tylko Wasz medialny wymysł.
Reszta świata nie będzie dbać o nasze interesy, gdy sami o nie nie zadbamy. A może liczy Pan, że Putin i Merkel zaproponują Polsce jakieś szczegolne ustepstwa w polityce energetycznej? Lub może Francja odda dotacje przeznaczone dla fancuskich rolników naszym polskim - w geście pomocy i wsparcia? A może USA przeniosą 5% produkcji do Polski w podziękowaniu za wsparcie w Iraku?

Pan myśli, że to możliwe. Jeśli tak. To życze poprawy samopoczucia i powrotu do zdrowia. Psychicznego oczywiście.
DA-old / 195.225.71.* / 2007-10-17 23:02
III RP nie budowali liberałowie.
Zrobiły to za nich spec służby Rosji i Polski. I to spór o strefy wpływów doprowadzał do kryzysów politycznych w ostatnich 18 latach.
Niech Pan podziękuje zatem prawdzimym "dobroczyńcom".
kajak / 83.31.172.* / 2007-10-17 22:51
Ciekawe skad tensojusz "reszty swiata"? PO LiD Samoobrony
i Giertycha? Dodatkwo wspiera
















Putinowi też się PiS nie podoba, a Merkel bardzo liczy na PO, gratuluję Panu towarzystwa , oczywiscie wszystkimchodzi o dobro i rozwój Polski, prawda?
VanDerAshen / 80.55.44.* / 2007-10-17 21:50
"Tylko dlaczego PiS skazuje mnie na to, abym o lepszą przyszłość walczył ramię w ramię z SLD, PO, PSL? Dlaczego nie możemy zawalczyć razem?!"

Proszę pana - to PO Pana na to skazuje.
To pan Tusk twierdzi że nie będzie koalicji z PIS (Kaczyński takiej nie wykluczał)
Podczas próby utworzenia koalicji po poprzednich wyborach specjaliści PO od gospodarki żądali nie gospodarki tylko resortów siłowych - dlaczego ?
Porównanie Kaczyńskiego do Kiszczaka w kontekście korupcji we własnych szeregach zakrawa na jej akceptację.
Dlatego zmieniam swoje preferencje i będęgłosował na PIS.
Kal / 83.14.226.* / 2007-10-17 18:42
Panie Chochołowski. To nie liberalizm jest całym złem. Chodzi o taki liberalizm jaki zaprezentowałą posłanko PO. Sawicka.Taki liberalizm obowiązywał w III RP. I jak widać PO z LiD będą go pielęgnować a ludziom przy pomocy prpagandy nie polskich mediów jak np. GW będą wciskać kit. Dlatego Polacy głosują na jedyną Polską ,Uczciwą Partię - PiS.
pps / 212.2.100.* / 2007-10-17 20:16
Po to, aby po wygranych wyborach uczciwy PIS nadal zarządzał zawłaszczonymi firmami przez konflikt i skłócał każdego z każdym.
MN2 / 2007-10-17 19:31 / Bywalec forum
To ja nie jestem Polakiem?
falof / 83.6.23.* / 2007-10-17 16:41
Ja im nie dziekuje zylem zle w PRL'u ale takiego balaganu nie bylo. Co do reform Balcerowicza to byla tylko jedna ze kurs zlotego zostal ustalony po kursie czrnorynkowym. Powatarzam ustalony gdzie tu jest rynek? Ile bylo dewiz w obiegu na rynku czarnorynkowym a ile w obiegu Panstwowym? Czy to bylo normalne. Jak cena wzieta z jednego rynku moze byc wprowadzona na drugi rynek. To przeciez nic innego tylko komuna a nie liberalizm. Ile na tym kraj stracil i jeszcze traci? Mozna sprzedac dzis nie wszystko ale po rynkowych cenach. Internet strona przetargow rzadowych i samorzadowych to jedyne wyjscie.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-17 16:03
Panie Redaktorze. Nie chodzi o to że liberał=złodziej, tylko o to, że do partii liberalnej poprzyklejali się różni nieuczciwi ludzie. To duża różnica i powinna być dostrzegana przez profesjonalnego dziennikarza.
tatazzz / 83.31.230.* / 2007-10-19 21:51
Pan Chochołowski ten artykuł napisał jako prace dyplomową,inaczej nie można usprawiedliwić głupot jakie pisze .Pała ,nie obronił Pan swojej pracy.
Pisz Pan własne artykuły a nie na zamówieni liberałów.
.....!!!..... / 83.29.3.* / 2007-10-17 14:21
Zgadza się. W Szczecinie lekarze protestowali przeciw likwidacji szpitala przez prezydenta z PO. Chodzi dokładnie o to co słyszeliśmy i widzieliśmy - przejęcie gruntów.
Swoją drogą taką kasę dostaje POsłanka z PO, to ile oni będą musieli sobie odbić na leczeniu w czasie późniejszym - miliardy.
Ja może póki co za to nie zapłacę, bo na razie zdrowie dopisuje, ale wielu z mojej rodziny to dotknie!

Pierwsze telefony jakie wykonała Sawicka były do Piery i Schetyny - to bardzo znamienne!
~kazek / 2007-10-17 15:36 / Bywalec forum
Takie sprawy to na ludzi działają jak płachta na byka.
Rozliczyć to, rozliczyć i jeszcze raz rozliczyć. Jestem za.
To nie są pomówienia, to są czytelne nagrania.
Swoją drogą to Pitera to chyba największy zawód. Kiedyś wyglądała na bardzo uczciwą ze swoją Transparency International. Okazało się to tylko przykrywką do złej gry. Podobna przykrywka jak z Owsiakiem itp.
Szkoda gadać.
egon / 198.28.69.* / 2007-10-17 16:06
Myślę, że p. Pitera jest nadal uczciwa, ale aby zostać nadal w partii musi czasem wygadywać różne głupstwa. Prawdziwym problemem jest to, w jaki sposób kierownictwo PO gwałci sumienia takich ludzi.
historyk / 87.207.180.* / 2007-10-18 18:03
to nie uczciwość to obłóda albo zwykłe karierowiczostwo
man13 / 2007-10-17 15:01 / Tysiącznik na forum
Swoja droga to ktos doprowadza te szpitale do upadlosci. A jak kasy nie starcza to trzeba sprzedac czy jako szpital czy jako miejsce na nowy kosciol. Sa jeszcze inne pomysly choscy takie jak redemptorystow, by wybudowac nowa katolicka uczelnie techniczna.
showPOszmal / 79.187.37.* / 2007-10-17 13:16
szukamy ZOZ-ów na atrakcyjnych działkach miejskich,
Towarzystwo.
IlovePL / 2007-10-17 13:35
Uwaga. Poslanka PO placze w TV (zapewne dlatego, że nie udał się manewr z pół milionem zł.).
Poseł PO o rozmowie telefonicznej "nie wiem, może to mój głos, może to ja..."
KABARET w wydaniu PO. DO więzienia z posłami z PO.
man13 / 2007-10-17 13:49 / Tysiącznik na forum
Ziobro - i wszystko staje sie jasne.
.....!!!..... / 83.29.3.* / 2007-10-17 14:07
Pucku ty jeden. To Ziobro dzwonił do Sawickiej?
To Ziobro jest winny, że POsłanka PO przyjęła łapówę, że rozmawia telefonicznie językiem gangstera?
Ty nie przyjmujesz żadnych faktów do siebie?

Ziobro będzie zapewne ponosił odpowiedzialność, że za dwa, trzy dni się ochłodzi.
Iluż to PO-pacanów jest tu na forum.
parasol / 83.17.135.* / 2007-10-17 17:53
Skąd ty to wszystkio wiesz, albo jesteś ze sztabu PiS, albo zdurniałeś całkiem. Posłanka Sawicka top posłanka a nie POsłanka. Jak Kaczyński wywalił Kaczmarka to się chwalił,że jest to najbardziej uczciwy rząd. jak Tusk wywalił Sawicką to cała propganda pisioirów rozlewa ten brudna wielu porządnych ludzi. Jak Sawicka prosi o to,żeby ją oddać pod sąd i nie linczować to gra PO (słowa twojego prezesika). gdzie tu jakikolwiek rozsądek , czy nie widzisz co sie dzieje z Polakami pod rządami Pisu. Prywatyzacja która jest koniecznością w normalnej rynkowej gospodarce i pownna być tłumaczona i przeprowadzana w należyty sposób stała się straszakiem dla całej masy ludzi którym się nie powiodło. Pewnie ty też do nich należysz i będziesz tkwił w tej ciemnocie do końca życia wyklinając na liberałów, ale to już na twój problem.
aaw / 84.10.96.* / 2007-10-17 21:54
A jak szanowną POsłankę oddać pod sąd skoro nie chce się zrzec immunitetu?
man13 / 2007-10-17 14:58 / Tysiącznik na forum
Szkoda ze zabroklo sili Zebrze na odnalezienie pieniedzy stoczniowcow w kancelarii jego ojca Rydzyka. Taki z niego ZORRO?
doremi / 83.13.84.* / 2007-10-17 12:17
Czy mam rację uważając, że służby specjalne Rosji finansują przeciwników PiS? Przecież PiS zlikwidował WSI, przegonił esbecję z policji, zmarginalizował komuchów, tępi komuszych prokuratorów i sędziów oraz blokuje budowę rurociągu przez Bałtyk = rozumie, że przeciwnicy PiS są przeciwni tym działaniom i opowiadają się za interesami Rosji.
piinokio / 83.27.197.* / 2007-10-17 12:51
Zapewnił ciepłe posadki prokuratorom z PRL, przejął i używa w taki sam sposób i w takim samym celu teczki gromadzone przez SB, powołał własną SB pod nazwą CBA, używa haków dla osiągania doraźnych celów tak jak to miało miejsce w przypadku próby zapewnienie sobie przychylnego orzeczenia TK, preparuje sprawy, fałszuje dokumenty, nachodzi w celu zastraszenia ludzi którym nie stawia się potem jakichkolwiek zarzutów. Wystarczy, czy mam pisać dalej ?
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 13:06
jest taka szansa, że nawet czasem siada na tym samym krześle co kiedyś Bierut,
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 11:07
brednie - Kaczyński rzeczywiście gra na nastojach prostego ludu , ale to właśnie ci łże liberałowie spod znaku UW i KLD zniszczyli znaczenie słowa liberalizm czyli wolność !!! Wszystko co było po ustawie Wilczka było nawrotem do gospodarki ręcznie sterowanej. Zresztą wpisuje to w ich "europejskość" . Wiadomo bowiem że liberał w Europie to zwolennik lewicy a w USA prawicy - choć i tu dla pewności lepiej określać się konserwatystą ( lewica czyni postępy w każdej demokracji )
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 11:18
jakby ktoś miał wątpliwości co do liberalizmu PO to niech poczyta http://www.parkiet.com/news/art.jsp?idn=529590&idt=&dz=01000
i nie dziwi się że słowo liberalizm zostało wyklęte przez prostych ludzi
maa / 2007-10-17 12:22 / Tysiącznik na forum
Fakt, obrzydliwe.
Uwłaszczanie się pracowników na majątku zakładu pracy jest zawsze takie. A kupczenie tym jeszcze bardziej.
Tylko, że bez takiego uwłaszczania trzeba mieć przygotowane oddziały policji z ostrą bronią, gotowe na rozkaz jej użyć.


Nawiasem co to jest prosty człowiek? To człowiek mało inteligentny? Biedny?
Ktoś taki jak np. "wernyzdrowa" z tego forum? Jak moherowa babcia? Jak słynny Pan Edward -Prawdziwy Polak?

Wiem, Miłosz skreował to określenie, ale jaki z niego pożytek w dyskusjach?
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 12:59
to nie jest uwłaszczanie, ale ordynarne kupowanie głosów. fakt że nieźle płacą i to Ci co podobno nie chcą finansowania partii z budżetu . Prosty człowiek tworzy "przypadkowe społeczeństwo" ...
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-17 12:09
Ja się modlę aby przynajmniej ten liberalizm PO w Polsce wygrał, to i tak byłby ogromny postęp w stosunku do socjalizmu SLD/AWS/LiD/PiS ostatnich 15 lat.
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 12:13
do kogo sie modlisz , Lenina czy Che ?
maa / 2007-10-17 12:34 / Tysiącznik na forum
Bez demagogii. Jeśli Pańskim idolem jest Kaczyński, to Pan jest leninistą?
Można snuć dalej takie dywadacje:
Kaczyzm od leninizmu, mimo pewnych podobieństw i zauroczenia Kaczyńskich ideami Wielkiego Wodza Rewolucji, jednak się różni. Gdyby tak nie było, to moje kości dawno wystawałyby gdzieś z darni.

Tylko po co?
A ja sobie jednak piszę, więc na szczęście chyba sie różni...
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 13:08
nie lubię Kaczyńskiego za to , że zmienia znaczenie pojęcia prawica, tak jak PO ( i protoplastów ) za łżeliberalizm
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-17 12:20
użyte przeze mnie słowo "wyklęte" nie ma nic wspólnego z przeklinaniem
WOLNA POLSKA / 80.53.15.* / 2007-10-17 11:00
Jaroslaw MALY zaczytywal sie dzielami LENINA,MARKSA itp.KOMUNISTAMI,wiec zostalo mu w glowie duzo hasel KOMUNISTYCZNYCH.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy