Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Allegro - internetowy Stadion X-lecia

Allegro - internetowy Stadion X-lecia

Money.pl / 2008-01-15 09:14
Komentarze do wiadomości: Allegro - internetowy Stadion X-lecia.
Wyświetlaj:
jacekchemfan / 87.105.216.* / 2009-02-05 00:24
"Każda ilość substancji chemicznej uznanej za niebezpieczną jest niebezpieczna" - mówi pragnący zachować anonimowość specjalista ... " Pewnie ktoś z POCH bo tylko POCH ma rygorystyczne przepisy Nie dosc ze cholernie drogo to jeszcze cholernie duzo problemów robia z kupieniem. A TERAZ TO JUŻ WOGLE NIE SPRZEDAJ ODCZYNNIKÓW OSOBOM FIZYCZNYM! Wystarczy poczytać składy chemiczne w zwykłych sklepach z farbami lakierami itp. i innymi ile tam toksyn stoi na półkach...I nikt nie robi problemów a dziecko pięcio letnie moze nawet kupić...
jacekchemfan / 87.105.216.* / 2009-02-05 00:15
A CO CHEMICY AMATORZY JAK SOBIE KUPIA ZA PARE GROSZY SUBSTANCJE DO SWEGO LABORATORIUM TO COS ZŁEGO .KUPUJA ZAWSZE CI KTÓRZY POTRZEBUJĄ DANEGO ZWIAZKU WIEC SIE ZNAJA! A JESLI CHODZI O TOKSYCZNOŚC JAK KTOS KUPI LITR FORMALINY TO COS ZŁEGO A KTO ZWRACA NA WŁASCIWOSCI RAKOTWÓRCZE CHOCIAZBY NA ZAJECIACH W AKADEMIACH MEDYCZNYCH W PROSEKTORIACH GDZIE CAŁE ZWŁOKI LERZA W FORMALINIE I SA WYCIAGANE NA ZAJECIA I CO STUDENCI NIE SIEDZA W TYM I PEWNIE NIE SA NARAŻENI NA RAKOTWÓRCZY WPŁYW FORMALINY!!! NIE PRZESADZAJMY Z TYMI ODCZYNNIKAMI ! NIECH SPRZEDAJA ALE ZAŁANCZAJA KARTY CHARAKTERYSTYKI I BEDZIE COOL!
silikon / 79.162.199.* / 2009-02-26 14:50
co za bzdury!!!!!!!!!!!!!!!!!! gdzie niby mam se kupić odczynniki , i jak mam sobie bez nich poradzić a nawet jesli są szkodliwe to SAM SIE TRÓJE I CO KOMU DO TEGO
komentator / 83.29.243.* / 2008-01-28 23:17

"Poza tym płyty dołączane do gazet przeznaczone są wyłącznie do użytku prywatnego i ich rozpowszechnianie jest karane."


Nieprawda.
Gdy zakupimy gazetę z filmem, to następuje tzw. wyczerpanie prawa wydawcy do zakupionych egzemplarzy. Czyli możemy odsprzedać gazetę albo film. Nie możemy ich tylko najmować lub użyczać (ale możemy użyczać naszym znajomym - dozwolony użytek osobisty).

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych:
Art. 51. 3. Wprowadzenie do obrotu oryginału albo egzemplarza utworu na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego wyczerpuje prawo do zezwalania na dalszy obrót takim egzemplarzem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z wyjątkiem jego najmu lub użyczenia.

Nadkomisarz wszczyna może jakieś postępowanie, ale jest ono do umorzenia. Tak oto policja nie znając się na prawie uprzykrza życie obywatelom.
JR / 91.142.192.* / 2008-01-27 20:04
Toż to podstawowe składniki wywoływaczy fotograficznych!
Dlaczego niby handel nimi ma być zakazany?
harnaś / 83.9.170.* / 2008-04-22 14:23
znam jednego faceta na allegro chyba cos z adamem związany, sprzedaje okazyjnie twoar renomowanej firmy, a oficjalnych przedstawicieli nazywa dupkami, z wypranymi mózgami, należącymi do sekty. Alegro to największe bagno handlowe w Polsce, a 95 % handlowców to prawdziw AlegroŁAJNOWCY.
?T / 217.153.99.* / 2008-01-16 11:28
przecież można handlować na innych serwisach, np takim co siedzi i zawija...
tam nie ma prowizji, nie naciąłem się ani razu. tylko mniej ofert, bo jak aukcja, to od razu allegro.
alfi / 80.55.233.* / 2008-01-15 22:30
... ostatnio chciałem sprzedać
telefon, okazało się że dostałem 8 mail tyczących się właśnie tej licytacji z poza allegro. Na początku wydało mi się to trochę dziwne. Ostatecznie aukcję wygrał jakiś Nigeryjczyk, mieszkający w USA w Kalifornii. Bo pocóż komuś telefon w USA. W sumie maił powód, chciał go kupić dla swojej żony lub syna do Nigerii. No cóż różne rzeczy dzieją się na tym świecie, ale bardzo mnie to zaciekawiło. Schody zaczęły się jak kupujący poprosił mnie abym wysłał telefon do Nigerii. Dzwoniłem w tej sprawie do DHL'u, i przeczytałem kilka for internetowych. Okazało się, że DHL ostrzegł mnie, że na Allegro panuje jakaś nieznana szajka z Nigerii, którzy zamawiają towar nie płacąc w zamiana za niego. Taką informację również przeczytałem na innych forach internetowych. Jestem, człowiekiem zrównoważonym i z natury bardzo spokojnym. Całe zajście tak bardzo mnie nie poruszyło. Jednak bulwersuje mnie fakt, iż moje dane osobowe, mój numer telefonu, mój numer domu ulica i w końcu cały adres wpadł w ręce jakiś oszustów, dlatego jeżeli chcesz uniknąć problemów, lepiej dwa razy zastanów się gdzie zostawiasz swoje dane osobowe...
ss99 / 83.24.185.* / 2008-01-15 19:41
dno,allegro w ogóle nie reaguje na skargi od kogoś kto kupuje "okazjonalnie" jak podnosisz raban np.na sper-sprzedawce to dostajesz meile ze zablokują TOBIE konto.Jak ty wystawiasz pozytywa to jest OK,ale spróbuj wystawić negatywa... dno totalne ! a ceny faktycznie czesto wyższe niż w sklepach (zobaczcie produkty Apart i Sephora)
zdegustowany / 83.24.140.* / 2008-01-16 09:30
zgadzam sie z tym. Allegro nie reaguje na zgłaszane przypadki oszustw. Np. Pewien super sprzedawca na stronie "o mnie" serwisu allegro opisuje ze nie przyjmuje zwrotow to jest to sprzedaz internetowa niezgodna z prawem (a przy zakupach "Kup teraz" prawo mowi ze mozliwy jest zwrot w ciagu 10 dni bez podawania przyczyn). Allegro sie tym zupelnie nie przejeło jak im zgłosiłem taki przypadek (w koncu badz co badz uczestnicza w tym przypadku w sprzedazy niezgodnej z prawem i biora od tego prowizje). Zawiodłem sie na nich.
ConrPL / 217.113.224.* / 2008-01-19 14:45
Co innego nie przestrzeganie naszego głupiego prawa, a co innego oszukiwanie. Przypadek, który wymieniłeś mieści się w pierwszej kategorii - nie odpowiada Ci - nie kupujesz.

Na allegro niestety trafiają się też niestety aukcje w których podane są zawyżone parametry sprzedawanego sprzętu, lub w których podróbka sprzedawana jest jako urządzenie oryginalne. Na sprzęcie się znam, więc to widzę, allegro na wszelkie uwagi na ten temat nie reaguje. Gorzej, gdy chce kupić coś, na czym się nie znam, ale tak jest niestety nie tylko na allegro.
wybredny / 83.3.255.* / 2008-01-15 15:50
Coraz rzadziej kupuję na Allegro:
-ceny na nowe towary są wyższe niż w sklepach internetowych
- okazuje się, że sprzedający reklamujący się jako "Jedyny" "tylko u mnie" "super cena" mają ten sam towar co w regularnych sklepach i w dodatku drożej,
- masa aukcji ustawionych jest wyłącznie na "kup teraz|" - więc co to za aukcje? zwykła sprzedaż

Wolę kupić w normalnym sklepie i używać niż czekać na przesyłkę "priorytetową" 2 tygodnie...
DOZ / 2008-01-15 15:04 / Ciemno widzę
Wbrew temu, co twierdzą wydawcy gazet, płyta z filmem nie jest bezpłatnym dodatkiem - jest wkalkulowana w cene gazety (zresztą niektóre tytuły proponują sprzedaż gazet bez płyt po nizszej cenie). Prawo, które zabrania sprzedaży takich płyt jest rażąco niesprawiedliwe - chroni jedynie interesy wytwórni filmowych, całkowicie pomijając interes nabywców płyt. Co byście powiedzieli, gdyby producent samochodów zabronił Wam sprzedaży kół, twierdząc, że są dołączone do samochodu gratis i można je sprzedać tylko razem z resztą auta. Kupuję gazetę z płytą, płacę za to, jestem tego właścicielem i nikomu nic do tego, co z tym potem zrobię. A twierdzenie wydawców, że płyta jest gratis jest jawnym oszustwem i kpiną w żywe oczy. Policja, zamiast ścigać drobnych handlarzy, mogłaby się zająć tym właśnie procederem. Ale policji najwyraźniej nie wolno...
Pozdrowienia dla allegrowiczów handlującym płytami - życzę wielu udanych transakcji. J..... korporacje !!!
yeahhhh / 87.105.82.* / 2008-01-15 11:45
Nie to, że sobie nie radzą. Po prostu nie chcą sobie radzić, albo takie mają przykazanie. Radzą sobie za to świetnie z tępieniem legalnych firm, które mają gdzieś podany adres swojej strony www. Co jakiś czas mamy usuwane aukcje z tego względu, chociaż logo naszej firmy zawiera także adres. Wq. Allegro, logo firmy nie może zawierać adresu www, bo to jest oszukiwanie serwisu.

Co do podróbek to tak niestety jest. Allegro jest swego rodzaju dziwnym tworem, w którym mogliby się zaopatrywać sami dystrybutorzy. Bo w końcu po co kupować kontener, jak można na sztuki w niższej cenie. Od razu wiadomo, że towar w tak niskiej cenie jest w jakiś sposób trefny. Tu nie trzeba być specem, nie trzeba sprawdzać. Wystarczy pomyśleć, i dotyczy to nie tylko adminów. Bardzo dotyczy to kupujących, dla których towar z allegro za 50% ceny jest cacy. A ten od autoryzowanego sprzedawcy taki sam, tylko sprzedawca oszust i każe drogo płacić. Mentalność ludków ma tutaj duże znaczenie. Jest popyt, jest i podaż
rozczarowany / 83.4.46.* / 2008-01-15 09:14
i nadmierną tolerancję .zespołu Allegro na nadużycia.
Moje doświadczenia:
Plusy: Dobrze sprawdza się jako dodatkowy kanał dystrybucji dla niewielkich i wyspecjalizowanych sklepików. Zakupy od takich oferentów, szczególnie z duzych miast (W-wa, W-w), są na ogół obarczone małym ryzykiem rozczarowania.
Minusy: Mnóstwo barachła i cwaniaczków z tzw terenu, które próbują nabrać i wykiwać klienta na różne sposoby, tak jednak aby nie ściągnąć sobie na głowę policji. Jakiekolwiek krytyczne akcenty w komentarzu spotykają się z czysto odwetowym kontrkomentarzem. Samo Allegro nic nie robi aby takie praktyki powstrzymać. A wystarczyłoby narzucić obowiązek pierwszeństwa komentarza od sprzedającego - większość klopotów jest z ich strony.
Osobiście zrezygnowałem z wystawiania komentarzy negatywnych i neutralnych w ogóle i zostałem bez wyjaśnienia usunięty z Allegro. Nie żałuję - traktuję teraz Allegro jako wyszukiwarkę i docieram do wyglądających solidnie oferentów innymi kanałami.
EwaB / 83.24.133.* / 2008-01-16 09:50
A ja nie zawahałam sie wystawic negatywa, oczywiscie dostałam odpowiednią "odpowiedz", bardzo nieprzyjemna, kłamliwą i oszczerczą. I nic nie mogłam zrobic poza napisaniem do allegro protestu i otrzymaniu od nich odpowiedzi ze oni tylko posrednicza i od sporów sa sady i policja.
EwaB / 83.24.133.* / 2008-01-16 09:39
Racja. Jednyn z takich cwaniaczkow jest timur00. Nie chcial mi przyjac zwrotu bubla niezgodnego z opisem na aukcji, wystawiłam mu negatyw, a on w odpowiedzi opluł mnie stekiem oszczerstw i drwin na ktore juz nie mialam jak odpowiedziec. (zachecam do lektury negatywow wystawianych timurowi00). Allegro nie zareagowało (mimo przedstawionych im ewidetnych dowodow), a jest u nich super sprzedawca - "Oni przeciez tylko posrednicza". Cóż, biora kase na prowizji, wiec im wszystko jedno. Tylko ze sie przejadą, bo to zniecheca do zakupów na allegro.
aune / 194.36.168.* / 2008-09-26 22:19
Oj tak. Też się na niego nadziałam.
Facet ustanowił sobie regulamin aukcji - nie przyjmuje zwrotów, nie reklamuje. Nie dopuszcza do siebie że to nie on stanowi prawo, że Ustawa z 2.03.2000 roku o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Art. 7 i 10 jest ponad to co on tam sobie "ustanowił".
Poza tym sprzedaje buble które ładnie zaprezentował na zdjęciach.
titik / 83.16.239.* / 2008-05-18 11:12
Witaj -a ja zupełnie się nie zgadzam z tą opinią - kupowałam u timur00 już 4 razy - facet po prostu jest konkretny - jak to facet być powinien - klikasz kup teraz - wpłacasz kasę i na drugi dzień masz paczkę jeżeli wybierzesz kuriera - towar timur00 jest dobrej jakości a ceny naprawdę super np. za moskitierę zapłaciłam 8,98 a w sklepie chcą prawie 20 zł - nie wspomnę już o podgrzewaczu Avent zapłaciłam 123 zł a w sklepie ponad 200 zł. Co do nieprzyjęcia reklamacji to widocznie nie zapoznałaś się z regulaminem na str. o mnie - tam timur00 określił w jaki sposób reklamuje się towar i copodlega reklamacji - nie chcę dalej zachwalać bo weźmiecie mnie jeszcze za oratorkę timur00 ale ja jestem zadowolona z zakupów i polecam wszystkim - sama pewnie nie raz skorzystam tym bardziej że ostatnio widziałam u timur00 bardzo fajne zabawki edukacyjne - facet dobiera asortyment z gustem i stawia na praktyczne zastosowanie produktów - mi to odpowiada.
Zef / 83.3.99.* / 2008-01-15 10:03
Zgadzam się, system komentarzy na Allegro to totalna porażka. Nie można wystawić negatywa sprzedającemu żeby samemu takiego nie dostać. Chociaż jako kupujący zapłaciło sie przelewem - co samo w sobie powinno skutkować pozytywem, ale tak nie jest.
Volvo Fan / 217.96.34.* / 2008-01-15 11:04
Ale nic by to nie dało. Przecież gdyby Pański przelew dotarł, to cwaniaczek i tak by komentarza nie wystawił jako pierwszy, w przypadku kantu z jego strony.
Poczekałby na to, aż Pan pierwszy wystawi negatywa i odpowiedziałby tym samym. Słowem - nic to nie zmienia.
qumaq / 83.4.46.* / 2008-01-15 11:03
Sprzedający mają fory - Allegro żyje z ich opłat.
EwaB / 83.24.133.* / 2008-01-16 09:46
Zgadza sie. I to jest bardzo krotkowzroczne. Jest takie powiedzenie w handlu: jeden zadowolony klient zacheca 3 innych, jeden niezadowolony zniecheca 10.
Bo jesli ktos raz sie sparzy, to albo ograniczy swoje zakupy na allegro, albo całkiem zaprzestanie. Natomiast wyeliminowanie nieuczciwego sprzedawcy niczym tak na prawde nie skutkuje w punktu widzenia allegro i ich prowizji, bo jesli bede lubic robic tu zakupy to nawet jak nie kupie u tego ktorego zablokowali to kupie u innego.
Nie wiem tylko czemu oni tego oni rozumieja. Ale zrozumieją. Tylo bedzie dla nich za pozno.
bonton / 85.255.181.* / 2008-01-15 13:38
allegro w swoim dobrze pojetym interesie powinno zmienić zasadę wystawiania komentarzy

jest coraz wieksza grupa internautów którzy traktuja allegro jedynie jako wyszukiwarkę ..

kontakt z oferentami mozna przeciez nawiazac inymi kanałami .. ba mozna uzyskac kozystniejszą cenę wynikajaca z odjecia prowizji jaka za transakcję pobiera Allegro.

nieuczciwi sprzedawcy (cwaniczki) sprzedający wadliwe towary czy nie wywiazujący sie ze zobowiazań .. moga skutkowac zmniejszaniem sie kontraktów zawartych za pomocą Allegro .. w perspektywie jest to dla Allegro groźne.

Obowiazek wystawienia komentarza przez sprzedajacego jakopierwszego .. wydaje się bardzo uzasadniony.
Bodek2 / 80.68.236.* / 2008-01-15 15:08
Z tymi komentarzami - też się zgadzam.

Ale przecież Allegro to monopolista - nie musi się tym przejmować...
kgsz / 87.206.112.* / 2008-02-07 13:24
Właśnie dziś przeczytałem odpowiedź z Allegro na zgłoszony im przypadek spamowania ich użytkownika w komentarzach na pewnej poczytnej stronie internetowej - spodziewałem się choćby zdawkowego "zajmiemy się sprawą", a przeczytałem, cytuję (Wiktor B., tzw "zespół Alllegro"):

---
Uprzejmie informuję, iż serwis Allegro nie jest stroną zawieranych transakcji, a udziela jedynie technicznych środków do przeprowadzenia aukcji.

Dodatkowo wspomnę, że w Regulaminie Allegro, Artykuł 12., zapisano: "Allegro nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie Sprzedających ani za oferowane przez nich na sprzedaż towary i usługi w ramach aukcji".

Tym bardziej nie ponosimy odpowiedzialności za zachowanie Użytkowników poza naszym Serwisem.
----

Tłumacząc to "na nasze": "bardzo się cieszymy, że nasz użytkownik informuje o swoich aukcjach w tak wielu miejscach - daje to szansę, że coś sprzeda, więc zarobimy na prowizji. Nieważne, że reklamuje nas łamiąc Netykietę".

Ża-łos-ne.
asdfwefrs / 86.136.63.* / 2008-01-15 21:44
To prawda, Allegro traci na tym jak traktuje klientow kupujacych i sprzedajacych. Calkiem niedawno moje konto zostalo zawieszone bez podania powodu. Dopiero jak poprosilem o podanie przyczyny to dostalem odpowiedz po 3 dniach iz powodem zawieszenia mojego konta jest to ze ktos uzyl podobnych danych do zalozenia nowego konta... totalny absurd. Na liczne pytania dotyczace dzialania servisu i zabezpieczen nie dostalem zadnej odpowiedzi. Co wiecej w celu odwieszenia konta zazadano wyslania kopii dowodu osobistego - tylko tradycyjna poczta jak na zlosc zeby przedluzyc okres reaktywacji konta. Jestem sprzedajacym i place miesiecznie kilkaset zlotych dla Allegro. Moje konto bylo nieaktywne przez 2 tyg. - straty w sprzedazy bardzo duze poniewaz bylo to przed swietami. Wg. mnie ktos powinien przyjrzec sie blizej dzialalnosci Allegro.

Najnowsze wpisy