Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Młodzi lekarze będą mniej zarabiać

Młodzi lekarze będą mniej zarabiać

Money.pl / 2008-02-07 19:30
Komentarze do wiadomości: Młodzi lekarze będą mniej zarabiać.
Wyświetlaj:
I.G. / 85.89.191.* / 2008-06-18 23:33
studiuję medycynę, mam znajomych którzy z ich punktacją nie byli nawet w stanie się dostać na wydział lekarski, a na politechnikę przyjeli ich bez problemu i skończyli swoje studia również bez problemów większych, może to troche o obiektywizacji ciężkości studiów, przypadek drugi, znam człowieka który studiuje biotechnologię na politechnice i medycynę równocześnie, sam przyznaje że politechnika przy medycynue to nie są zbyt ciężkie studia
man13 / 2008-03-20 10:36 / Tysiącznik na forum
Panie i Panowie (lekarze), to gdzie konczycie nauke jest malo istotne, praca czeka na calym swiecie, wszedzie sa potrzebujacy pacjenci, Polska to nie pepek swiata a poza jaj granicami zawsze znajdziecie RAJ. Pozdrawiam
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 15:27
TUSKLIZNA TOCZY POLSKI NAROD ZYWCEM:
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie TO JE WYMYSLI !!!

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów. Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
mechanizm finansowy / 2008-02-08 00:06 / Bywalec forum
Zlikwidować PRZYMUS UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH!!
obserwator / 2008-02-07 20:42 / Tysiącznik na forum
Tak się dzieje, że stare rekiny wzięły wszysto, maja ok 10-12 tysiecy, icala reszta ktora jest kosmosem zarobków. Młodzi lekarze mają fige z makiem, nie mogą mieć więcej bo zagrożą starym wyjadaczom. Czy starzy wyjadacze są tacy dobrzy, wcale nie, w pogoni za kasą nie mają czasu się uczyć, są mierni ale wierni i dlatego będą zawsze zarabiać dużo więcej niz młodzi lekarze. Młodzi lekarze domniemam ze głosowali na posłow z partii PO, i dzisiaj maja zapłatę za bycie wyborcą ktorego zafascynowały słowa o miłości i cudzie który się dokona. Nic bardziej złudnego. Młodzi lekarze mogą mieć fenomenalne wiadomości ale i tak polegną , bo tam gdzie kasa tam walka na śmierć i życie. Nawet ostatnio największa świętosć dla rodzin została upodlona, bo ewakuowane zostały noworodki. Publikatory mówia że winni są dyrektorzy. Dyrektorów powołał samorzą. W samorzadach mają większość od dawna PO i PSL a teraz rządzą parteie PO i PSL i za nic mają pacjentów ktorzy są mięsem armatnim w toczonej wojnie o płace , gdzie nie liczy się przysięga i raptem lekarze idą na zwolnienia lekarskie jakby stali się cherlakami którzy nie dają gwarancji stałości pracy.
Dlatego pożądane by było zastąpić starych schorowanych lekarzy młodymi i dać im odpowiednią kasę. Wówczas pacjenci i finanse bylyby bezpieczne, dzisiaj takie nie sa, bo jedna z byłych posłanek, kandydatka na senatora, mówiła tajemniczym głosem o kręceniu lodów, a płacząc wzywala aby jej nie krzywdzić, tak jakby lapowki w tle nie było, co za krótka pamięć. Młodzi wyborcy winni się wstydzić samych siebie bo przecież widza ze ich zony i nowonarodzone dzieci są przewożone ze szpitala do szpitala, zagrozenie życia jest duże a wszyscy mowią że zagrożenia nie ma. Wyborcy zachowajcie te chwile w pamięci jak bedziecie głosować do parlamenu europejskiego. Trzeba sie wszystkim przyglądać, węszyć, sprawdzać aż do kilku pokoleń wstecz, abuy wykluczyć chwasty ludzkie.
................ / 79.185.203.* / 2008-02-07 19:30
Kilka faktów dla ****** którz byli przeciw:
- mamy najmniej lekarzy w przeliczeniu na ilość obywateli spośród wszystkich krajów UE,
- mamy 77tys lekarzy (wg MZ), a brakuje nam od 15 tys. (MZ) do 30 tys. (OZZL)
- średni wiek lekarza w Polsce to 48 lat i cały czas rośnie
- 75% specjalistów ma już powyżej 50 lat i jest coraz gorzej
- 80% studentów nie zamierza pracować w Polsce.

ŻYCZĘ ZDROWIA !!!
esku / 2008-02-07 20:05 / Coito ergo sum
z 11 lekarzy z którymi kontaktowałem sie w tym roku 4 było kompetentnych a tylko 3 z nich takze kulturalnych. 1 lekarz był pijany, 2 wulgarnych ponad miarę, 3 złosliwych.
antyuser / 83.9.211.* / 2008-02-07 21:46
Osobiscie place 3 skladki zdrowotne czyli co msc prawie 600pln ... i po co ? po to zeby zobaczyc w TV ze nie ma mnie kto leczyc ? Bo albo strajkuja albo maja w d... swoja prace i nie dbaja o dobro pacjenta (sa jeszcze nieliczne wyjatki od reguly ale to juz wymierajacy gatunek) .

Ja bym sie zastanowil jaki jest sens dawac podzwyzki lekarzom skoro po nich zabraknie pieniedzy na leczenie pacjentow ... moze lepiej zaczac ksztalcic grabarzy.
programol / 2008-02-07 22:42
Ty płacisz, ja płacę - a problem leży w tym, że to państwo zatrudnia armię konowałów na nasz koszt. I płaci im marnie, więc lekarze w swojej masie się degenerują albo wyjeżdżają. Tylko prywatyzacja może uratować służbę zdrowia.
Floyd / 2008-02-07 23:49 / Tysiącznik na forum
I tak będzie z dentystami? Leczą tylko tych z kasą, a na głupią szczękę dla emeryta każą czekać pół roku, jak dobrze pójdzie.
Dziękuję.
socet / 2008-02-07 20:04
Studia lekarskie to chyba jedne z najprostszych stódiów

Co roku jest przyjmowane na kierunki medyczne około 1000 na ŁUM - koczy około 80%

Tymczasem PŁ konczy 5%
stażysta / 62.141.245.* / 2008-02-07 20:55
Ale ty sie chłopie nic nie znasz. Studia lekarskie to sa najtrudniejsze studia jakie istnieja. Ja przez 1 rok nie mialem zadnego wolnego weekend, jadac na swieta zabieralem ze soba nieraz 10kg książęk. Miałem i mam znajomych na roznych uczelniach i my sie uczymy caly rok natomiast na innych kierunkach zazwyczaj tylko przed sesja!!! Nie znasz realiow to nie zabieraj glosu!!! A konczy 80% przynajmniej z takich powodow:
1. Zazwyczj jest to wymażony kierunek studiów i nikt sie nie przenosi na inny kierunek chyba że nie daje rady. Wiekszość osób jest z powołania.
2.Lata przygotowań zeby sie na takie studia dostac(kursy, fakultety) czasami za grube pieniadze.
Ja za kursy przez cały rok zaplacilem 20tys zl i długie weekend przed ksiażkami i godziny spedzone w pociągu zeby dojechac 140km na taki kurs!
3.Jak wiesz ile Cie to wyżeczeń kosztuje ile energi włożyłeś żeby sie dostac na takie studia to nie chcesz z nich rezygnowac!

Jest jeszcze pare innych ale niezrozumiesz tego dopoki bys nie skonczył medycyny!!!

pozd
Floyd / 2008-02-07 23:55 / Tysiącznik na forum
Pojęcie trudności jest pojęciem względnym. Niewątpliwie studia medyczne znacznie obciążają pamięć i są świetne dla ambitnych kujonków bo rozumowania tam nie za dużo. Ryć farmakologię i wszystkie receptury to rzeczywiście wyzwanie.
socet / 2008-02-07 22:33
Powiedz mi skoro wiadomo ze lekarz zarabia mało to po co pchałeś sie na te studia. Ja studiuje ( już nie długo) Robotykę na Politechnice Łódzkiej i już w tym momencie ma kilka ofert pracy z których może jaką wybioerę - później ;] No ale jak nas ukończy w tym roku 10-ciu to nic dziwnego ze już sie o nas pracodawcy biją ;]
Mam kilka pytań do lekarzy ( spostrzeżeni)
1. dlaczego uważacie ze wasze studia są trudne - nie macie punktu odniesienia - każdy może mówić ze jego studia są trudne.
2. Za błąd lekarza życiem może zapłacić jedna , góra kilka osób - przy błędzie inżyniera mogą to być tysiące
3. Dentysta to nie lekarz to rzemieślnik.
4. Gdyby nie chemicy robotyce itp nie miesili byście narządzi do pracy. usg, x-ray, tomograf, roboty chirurgiczne itp.
5. Dlaczego lekarz powinien zarabiać więcej niż : Strażak, Policjant, Żołnierz - oni tez ratują życia
6. Znam lekarzy którzy bez kursów skończyli studia - tępy byleś ??
stażysta / 62.141.245.* / 2008-02-07 23:20
Ze sposobu Twojej wypowiedzi wynika że jesteś jeszcze bardzo niedojrzałym człowiekiem i myśle ze ciężko bedzie podjąć jakąkolwiek polemike! Co do porównania z innymi kierunkami choćby technicznymi mialem bardzo duże porównanie. Dziewczyna z która bylem przez całe studia skończyla wydzial Podstawowych Problemów Techniki. Na polibudzie we Wrocławiu uchodzi za najtrudniejszy. Mam znajomych którzy konczą budownictwo, prawo kierunki które uchodzą za trudne, cieżkie czy jak tam sobie nazwiesz . I moim zdaniem i wielu moich znajomych, sposobem nauki, iloscia godzin poswieconych nad ksiażkami, rezygnacji z życia towarzyskiego... itd medycyna jest bardzo trudnym kierunkiem i chyba na żadnym kierunku nie ma takigo zapieprzu!!!Słowa wypowiedziane odnoszą sie do jakiejs sredniej bo na każdym wydziale zdażają sie kujony, nieuki. Nie chce mi sie komentować twoich 6 punktów bo szkoda mojego czasu.

pozd
programol / 2008-02-07 23:14
socet: "Studia lekarskie to chyba jedne z najprostszych stódiów" (pisownia oryginalna)
socet: "nie macie punktu odniesienia - każdy może mówić ze jego studia są trudne" lub że studia innych są łatwe ;)
"Gdyby nie chemicy robotyce itp..." a gdyby rolnik ziemi nie orał to byśmy chleba nie jedli. Bredzisz chłopie.
stażysta / 62.141.245.* / 2008-02-07 23:46
Dzieki programol. Mialem to samo na mysli. A co do odpowiedzi poniżej kkx zapytał to odpowiedzialem i nie chodzi o altruizm ale Ty pewnie doskonale o tym wiesz.
Sednem moich wypowiedzi jest to że medycyna jest ciężkim kierunkiem i chcialbym żeby ludzie o tym wiedzieli i docenili co niektórz!!!.Kwestie finansowe to zupelnie oddzielny temat. Nie mam zwyczaju i czasu pisać na forach ale wypowiedz soceta mnie zirytowala wiec wymagała interwencji.

pozd
wk01 / 150.231.246.* / 2008-02-08 03:07
Ze wszystkich szkol do jakich chodzilem, dla mnie najtrudniejszy w zyciu byl poczatek przedszkola. Pozdrawiam stazyste ;) Swoja droga, autor wiadomosci chyba nie ukonczyl nawet zlobka. Panie autorze, czy jest jakas roznica pomiedzy:
"Młodzi lekarze będą mniej zarabiać"
a
"Młodzi lekarze nie będą zarabiać wiecej"?
Prosze jeszcze raz przeczytac caly artykol i wybrac tytol adekwatny do tresci. Fajny ma pan nick: (PAP), moze by tak przynajmniej jakies inicjaly?
Polski Lekarz na dorobku w Niemczech / 91.4.239.* / 2008-02-07 21:52
Skończyłem Akademie Medyczna we Wrocławiu w 2002 roku i zaraz po studiach wyjechałem do Niemiec gdzie czekano na mnie z otwartymi rekami i zaproponowano mi prace z możliwoscią mojego rozwoju i godziwa prace. Pracuje duzo ale mam z tego satysfakcje i żyje na odpowiednim poziomie.
Nigdy nie musiałem sie martwic o to czy mi starczy do końca miesiąca jak bywało w Polsce kiedy razem z moja żona pracowaliśmy jako lekarze , ja dostawalem 1300 na ręke a zona jako stomatolog 800zl.
Nie wiem dlaczego Polska znalazla sie w Uni Europejskiej. Jezeli chodzi o sluzbe zdrowia w Polsce to niedlugo dogonia nas kraje rozwijajace sie. Nie chodzi tutaj tylko o zalosne prace laekarzy i innych pracowników ( bo pielegniarki , salowe i inni zatrudnieni pracownicy szpitala zarabiaja naprawde glodowe pensje) ale takze o uragajace warunki w szpitalach dla pacjentów i ograniczenia w mozliwosciach leczenia i diagnozowania chorób.

JEZELI KTOS Z KOLEGóW SZUKA PRACY W NIEMCZECH JAKO LEKARZ TO CHETNIE POMOGE

mój e mail huugoo@tlen.pl
kkx / 62.111.183.* / 2008-02-07 21:35
Witam,
Odpowiedz mi proszę na dwa pytania:
Kim z zawodu są Twoi rodzice;
Skąd miałes kasę (20tys) na kurs;
Pozd
stażysta / 62.141.245.* / 2008-02-07 23:01
mialem rente po zmarłym ojcu i matka troche pomogła a tak naprawde co to za roznica chodzi o to ze polozylem na to mnostwo CZASU i kasy nie majac pewnosci ze sie dostane na kierunek,podobnie wiele osób. Niektore osoby startuja po kilka razy co roku i sie nie dostaja.
Ale nie chodzilo mi ani o jedno ani o drugie tylko ze medycyna jest naprawde cieżkim kierunkiem i wiele osób tego nie docenia!!!!!!!!!!
programol / 2008-02-07 23:21
no, no, ale nie rób z lekarzy takich altruistów - większość z Was odbija sobie poniesione wydatki i trudy z nadwiązką ;)
;) / 79.185.203.* / 2008-02-08 00:58
W wieku 50 lat. ;)
programol / 2008-02-07 22:56
Ale z ciebie zawistna wesz - gość ustawił się na całe życie dzięki ciężkiej pracy i równowartości średniej klasy używanego samochodu - potrafiłbyś tak?
bt / 85.89.189.* / 2008-02-08 21:19
Witam.
Przepychanki o ciężkości studiów i kosztach z nimi związanych są wg mnie kompletnie niemożliwe do obiektywizacji. takie czcze gadanie.
Jestem lekarzem od kilku lat, siedzę w Polsce (z powodów pozazawodowych) i szkoda mi strasznie ze muszę. Zwłaszcza ze bardzo uważnie rozplanowuję swoje wydatki. Mogę owszem dorobić i zasuwać w poradni za kolejne 300zł-nawet to robiłam, albo na dyżurach...
Teraz mam małe dziecko i pieluchy kupuje babcia, a zabawki rodzina.
Bardzo chciałam być lekarzem i jestem, fajno, nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną-będę psychiatrą. szkoda tylko że jak przyjmuję 40 pacjenta bez przerwy to pojęcia nie mam co on mówi...

Najnowsze wpisy