Forum Polityka, aktualnościGospodarka

ZUS sprawdził fałszywe zwolnienia

ZUS sprawdził fałszywe zwolnienia

Money.pl / 2008-03-06 22:04
Komentarze do wiadomości: ZUS sprawdził fałszywe zwolnienia.
Wyświetlaj:
tatazzz / 2008-03-08 18:20 / Bywalec forum
Ludzie mają prawo do zwolnien lekarskich i wiadomo,że je nadużywają.Tak jak ze wszystkim w tym kraju.Jednak lekarze orzecznicy nie naduzywają swoich uprawnien nie dając renty człowiekowi z rakiem czy z innymi chorobami ktore ewidentnie nie kwalifikują człowieka do pracy.Czy orzecznicy ZUS biorący pensje w ZUS to nie jest przestępstwo..Tak ,że nie dziwmy się
sytuacji ze zwolnieniami.
aga444 / 83.26.68.* / 2008-06-02 19:42
POPIERAM,LEKARZE-ORZECZNICY NIE KIERUJA SIE DOKUMENTACJA ORAZ STANEM ZDROWOTNYM CHOREGO,TYLKO OSZCZEDNOSCIAMI FINANSOWYMI ZUS-u...BOJA SIE,ZE IM KASY BRAKNIE-KONOWAŁY!!!!!
józefa / 83.9.136.* / 2009-06-18 18:25
popieram ...zaden orzecznik nie kieruje sie dokumentacja stanu chorego tylko kasom na wyjazdy i zabawy i budowanie sobie piramid
Andre7 / 2008-03-07 13:06 / Tysiącznik na forum
a może po prostu przestac płacic za zwolnienia chorobowe ?
w końcu płaca jest za prace, a od powazniejszych przypadków nieszczęść są już ubezpieczenia
nie rozumiem dlaczego ktoś kto nie pracuje ma za to dostwać wynagrodzenie ?
aga444 / 83.26.68.* / 2008-06-02 19:45
TY TEZ SIE BOISZ,ZE CI KASKI BRAKNIE?JAK KONOWAŁOM....ZOBACZYMY,JAK BEDZIESZ SPIEWAC-KIEDY TY ZACHORUJESZ!?PEWNIE ODSZCZEKASZ TAKI KOMENTARZ!!!!
metalko / 83.9.165.* / 2008-03-07 21:24
Ech Bywalcu- widać że niewiele wiesz ,a "fizolofa strugasz"bo poto bym mógł otrzymać zasiłek chorobowy
z ZUS muszę najpierw wpłacić swoje ciężko zarobione pieniadze miesiąc w miesiąc na tak zwane dobrowolne ubezpieczenie chorobowe,przez conajmniej 6miesięcy i broń Boże żebym się spóznił chociaż 2 dni bo wtedy te moje pieńiądze są dla nich a nie na moje chorobowe. Przeżyłem to już dwa razy. ZUS to prawnie zalegalizowany złodziej!!!!!!!!!
zbulwersowany / 193.34.52.* / 2009-08-03 14:52
To prawda ja również płaciłem składki do PZU,przez dwadzieścia trzy lata ,a kiedy uległem wypadkowi i przez jakiś okres nie opłacałem składek ,PZU,to moje wszystkie składki gdzieś przepadły i wcale ten okres wpłat już się nie liczy to gdzie są te pieniądze pytam? to jest bandyctwo i na pewno nie jestem jedyna ofiara tej złodziejskiej ustawy.
jb / 212.76.37.* / 2008-03-07 13:18
Poczekaj az sam zachorujesz. Ja pracowałam przez 33 lata i na zwolnieniu przez ten czas byłam w sumie jakies 10 dni. Teraz jestem powaznie chora i mam zwolnienie i ciesze się,że dostaje pieniadze z ZUS-u, bo na ten ZUS odprwowadzałam przez 33 lata składkę tzw. chorobowa. I tez jestem po takiej komisji, gdzie uznano moje zwolnienie za zasadne.
Najwiecej za zwolninienia płacono ludziom na wysokich stanowiskach, których miano zwolnic z pracy i oni to własnie "uciekali" w zwolnienia i płacono im przez 1/2 roku bardzo duże świadczenia.
MSP 7 / 2008-03-10 17:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To nieprawda - jezeli pan "X" miała 20.000zł miesiecznie to nie dostawała na zwolnieni 80% od podstawy - ponieważ jest ograniczenie typu np: zasiłek nie może być wyższy niż np. 1,8 sredniej pensji............. Chorobowe płaci się od całości - dostaje się mało.....
50+ / 195.205.7.* / 2008-03-07 10:56
Najwyższy czas pogonić ZUS-owskich znachorów..Płacę składkę na ochronę zdrowia i powinnam ją otrzymać. Od tego mam lekarza pierwszego kontaktu. A wszystkich "Kaszpirowskich" wysłać do pracy na ostry dyżur.
MSP 7 / 2008-03-10 17:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Składki zdrowotnej nie otrzymuje się - Zdrowotne jest na NFZ i w żaden sposób nikt tego nie dostaje z powrotem...

Skladka chorobowa to jest coś innego (odrębny tytuł prawny) - od tej składki przysługuje tzw zasiłek z ZUS (zdrowotne nie jest "dochodem" ZUS.....................)
płatnik / 78.30.102.* / 2008-03-07 10:11
Czy ktoś może wie, ile ZUS wydał na przeprowadzenie 264100 badań kontrolnych ???
podatnik / 217.11.139.* / 2008-03-07 12:27
Na walkę z nieuczciwością waerto wydać pieniądze , zwrócą się po pewnym czasie w formie zmniejszonej ilości lewych l4
wacek2 / 83.29.236.* / 2008-03-07 06:54
A co to znaczy - poszedł na zwolnienie ??? Poszedł czy jest chory ? Celnicy, policjanci, prac. skarbówki - "poszli na zwolnienia" !!! Ci, którzy mają pilnować prawa, a rząd śpi !!!
MSP 7 / 2008-03-10 17:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lekarz jest w Polsce niekaralny za lewe zwolnienia - to należy zmienić..........
zeb123 / 83.27.127.* / 2008-05-18 21:48
A kto będzie karał orzeczników ZUS-u za wydawanie błędnych decyzji przerywających chorobowe ?Sam jestem tego przykładem.Orzecznik przerwał mi chorobowe mimo że ledwo sie poruszam i od lat cierpię na schorzenia kręgosłupa.To jakaś paranoja.Do pracy nie jestem zdolny ale płacić składki muszę bo prowadzę firmę jednoosobową.Z kąd brac pieniądze na składki jak się nic nie zarabia? Nazwanie orzeczników złodziejami jest zbyt delikatnym określeniem.Zmuszono mnie do zaprzestania działaności.Wpisac moge sie na konto pracującej żony i dopiero dalej się leczyć.Taka radę otrzymałem od pracownicy w ZUS-ie.To jest jedyne wyjście.Ludzie w jakim kraju my żyjemy
cav / 2008-03-06 22:04
Czy ktoś kto to pisał zastanowił się co pisze? Uzdrawiacze z ZUSu regularnie stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów. Jestem lekarzem.Nie dalej jak w zeszłym miesiącu taki uzdrawiacz wysłał do pracy moją pacjentkę, której wystawiłem zwolnienie. Spowodowało to nagłe pogorszenie. Kobieta trafiła do szpitala. Co było fałszywego w tym zwolnieniu? Myślę że poza umiejętnościami orzecznika ZUS nic.
stokroteczka / 83.4.155.* / 2010-03-11 22:52
To dlaczego lekarz pierwszego kontaktu , nie wystawił dalszego zwolnienia swojej pacjentce ? , / po tym jak ZUS przerwał poprzednie zwolnienie wystawione przez tego lekarz a/. Wygląda na to ze lekarze leczący strasznie się boją tych wszystkich znwaców, cudownych uzdrawiaczy zusowskich. Jak może taki pierwszy lepszy urzędniczyna z ZUS / bo trudno ich nazywać lekarzami / podważać kompetencje i opinie lekarza leczącego ..Przeciez ci zusowscy "specjaliści" przerywają prawie każde zwolnienie , potrafią podważyć nawet wyniki badań , zdjęć rtg, rezonansów, im chodzi przecież tylko o cięcie kosztów. Ale z drugiej strony , to , jak się zachowują lekarze, którzy wcześniej leczyli pacjenta , wystawiali mu zwolnienia , to też woła o pomstę do nieba. Wystarczy , że taki orzecznik-urzędnik ZUS przerwie zwolnienie , a lekarz do tej pory prowadzący leczenie pacjenta , szybko odcina się od tego wszystkiego i daje skierowanie do innego lekarza . W głowie się to wszystko nie mieści , brrrrrrr, ohyda .
kitka / 62.21.39.* / 2008-07-21 09:08
zgadzam się ja mam teraz taką smą sytuacje,w zusie pracują 12 apostołów i uzdrawiaja wszystkich,a potem się chełpia że odrzucili ileś tysięcy ludzi za fałszywe zwolnienia,pytanie czy te zwolnienia w ich mniemaniu są fałszywe,bo u mnie nawet podważano wyniki rezonansu magnetycznego,a może tam ktoś w łape dostaje,bo nie rozumiem takiego zachowania
zgadzam się ja mam teraz taką smą sytuacje,w zusie pracują 12 apostołów i uzdrawiaja wszystkich,a potem się chełpia że odrzucili ileś tysięcy ludzi za fałszywe zwolnienia,pytanie czy te zwolnienia w ich mniemaniu są fałszywe,bo u mnie nawet podważano wyniki rezonansu magnetycznego,a może tam ktoś w łape dostaje,bo nie rozumiem takiego zachowania
dan-n / 87.105.127.* / 2008-03-07 23:58
i pod tym się podpisuję,też tak uważam
jozefa / 83.9.136.* / 2009-06-18 18:33
zgadzam sie zupełnie i pod tym sie podpisuje ale czy oni to czytaja kiedy jak niemajaczasu
Już zdrowa / 83.18.238.* / 2008-03-07 14:39
Bardzo trafna uwaga. "Orzecznicy" ZUS to naprawdę ewenementy stanowiące zagrożenie dla pacjentow. Pracuję od 30 lat i raz tylko miałam zwolnienie lekarskie, było długie (leczenie depresji). Lekarz na komisji nadawał się tylko do tego żeby to jego leczyć w zakładzie psychiatrycznym. Upakarzające. Mam nadzieje że już nigdy tego nie przeżyje.
podatnik / 217.11.139.* / 2008-03-07 12:26
Ale ja mam kilka przykladów,że kierowcy otrzymywali L-4
bo nie pasowała im trasa , w która mieli jechać , bo wiedzial,że otrzyma dyscyplinarne zwolnienia .Nadużywanie L4 w Polsce jest nagminne i jako
lekarz dobrzePan o tym wie , Wy dajecie chetnie bo nie z WAszej kieszeni to idzie. Jeden przypadek o niczym nie świadczy.Najlepszy dowód ostatnie przykłady urzędników Panśtwowych , którzy poszli na L4 bo nie mogą strajkować , albo każdy tracący intratną posadę w Ministerstiw czy Spółce Skarbu Państwa zalicza 6 mis. l4 po wylaniu z pracy. Ktoś im te zwolnienia daje .
stokroteczka / 83.4.155.* / 2010-03-11 23:08
No własnie , odnośnie zwolnień i to jakich długich tych wszystkich urzędasów państwowych to nikt nie kontroluje .Oni to mogą chorować nawet po 2 lata a może i dłużej , mówiłosię o tym niedawno .Zus przerywa , a nie , przepraszam , "kontroluje zwolnienia tych wszystkich maluczkich , naprawdę chorych biedzczków "na dole ". Też jestem za tym ,zeby rozpierniczyć cały tem moloch zusowski , na który wszyscy płacimy przez całe swoje życie ciężką pracą ogromne haracze. Albo powinno się stworzyć Dawno już powinna powstać jakaś porządna firma / i to niejedna/ konkurencyjna dla tego jedynego do tej pory zus-u, który wg nich ma licencję chyba na wszystko .
cav / 2008-03-07 13:24
To niestety nie jest jeden przypadek. I nie tędy droga. A mówię o normalnych ludziach bo tych ZUS głównie ściga. Czy my (lekarze) dajemy chętnie? Na pewno nie kochamy ZUSu. Niestety zostałem(jak wszyscy lekarze) zmuszony do niewolniczej pracy na jego rzecz(ustawą). Mało kto wie że mam obowiązek raz w tygodniu dostarczać im wypisane zwolnienia. Czas, koszty przesyłki (oczywiście poleconej bo dane osobowe) A w imię czego? A czy wszyscy wiedzą, że oryginał druku zwolnienia służy tylko do kontroli !!! Wypłata, usprawiedliwienie nieobecności w pracy itp. idą z kopii. A kto wie że większość spraw sądowych które pacjenci wytaczają za przerwanie zwolnienia wygrywają ludzie a nie ZUS i zwolnienia sa przywracane? Całe szczęście, że większość się nie odwołuje bo za parę groszy im się nie chce, a usprawiedliwienie nieobecności w pracy działa nadal. Po prostu trzeba zlikwidować obowiązek ZUS. Bo trudno mieć pretensje do niewolników że się buntują. Przy okazji dyscyplinarne zwolnienie to taki stres że z czystym sumieniem mogę powiedzieć że człowiek jest chory.

Najnowsze wpisy