Forum Forum podatkoweInterpretacje

Zaległy VAT po kontroli podatkowej - jaka kara?

Zaległy VAT po kontroli podatkowej - jaka kara?

M Dobra / 83.31.94.* / 2006-07-17 20:05
Kontrola skarbowa wykazała że od poprzedniego roku powinnam być płatnikiem VAT. Więc zaległości podatkowe sięgają ubiegłego roku plus cały obecny (kwota zaległego podatku wynosi ok. 8000zł. Po kontroli złożyłam wniosek o rejestracji jako podatnik Vat, ale nie wiem co dalej? Czy mam złożyć korekty PIT-Ow za ubiegły i obecny rok? A co z deklaracjami VAT? Do tej pory wystawiałam rachunki, nie faktury. Jak to naprawić?
I najważniejsze: Co mi grozi za niezapłacenie podatku VAT?
Wyświetlaj:
Dark / 83.22.10.* / 2006-08-19 16:24
Ja kiedyś byłem w takiej samej sytuacji jak ty tyle że musiałem zapłacić 24 000 tyś zł .
Wszystko zależy od tego jak te użędasy podejdą do ciebie , czy trafisz na chama czy na normalnego człowieka. Do mnie podeszli raczej normalnie to znaczy zgodzili się abym naliczył sobie VAT od kwoty wystawionej na rachunku jako kwote brutto to znaczy że jeżeli wystawilem rachunek na 1000 zł to była to kwota brutto a nie netto noi nie płaciłem żadnej dodatkowej kary ale to i tak byla dla mnie duża kara. Zawiniła księgowa.
jędrzej / 2006-07-20 02:00 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A ja zawsze powtarzam: do oporu na czarno!
Co do twojego pytania, to lepiej dowiedz się w US (powinni Ci zresztą napisać we wnioskach po kontroli)

Najnowsze wpisy