Forum Forum podatkoweInterpretacje

Likwidacja Firmy a podatek Vat

Likwidacja Firmy a podatek Vat

samsung / 83.168.89.* / 2007-05-19 18:23
Witam serdecznie mam taki problem moja sytułacja finansowa nie jest najlepsza i musze zlikwidowac działalnosć jest to sklep spozywczy niestetz od towarow ktore mam w sklepie musze zaplacic podatek VAT ale jak mam to zrobic jak mnie poprostu na niego nie stac 5 tys zl to jest bardzo duzo pieniedzy i dlaeczego mam placic jeszcze raz podatek ktory zaplacilem przy zakupie tych towarow jest jakis sprztnz sposob zebz to omninac albo zebz zaplacic jak najnisz VAT !!! Prosze i pomoc
Wyświetlaj:
księgowa / 87.105.176.* / 2007-05-23 18:43
VAT zapłacony przy zakupie towaru został odliczony w deklaracja VAT-7. Jeżeli towar nie został sprzedany to trzeba go zwrócić. To nie jest zapłata, tylko zwrot wcześniej odliczonego podatku.

Przy likwidacji sklepu najlepiej sprzedać cały towar, tak żeby remanent likwidacyjny był na 0. Jeżeli jest taka możliwość to najlepiej sprzedać do jakiego sklepu z tej samej branży. Cena umowna. Może być niższa od ceny zakupu ( ale nie za bardzo), bo ktoś w pewnym sensie robi nam łaskę, że od nas kupuje. Może przecież kupić bez problemów w hurtowni. Jeżeli się nie da to zrobić wyprzedać. Tu ceny mogą być duże niższe. Sprzedać na fakturę albo przez kasę fiskalną. Wcześniej zrobić protokół na przecenę z uzasadniemiem likwidacji sklepu. Jako załącznik do protokołu zrobić spis z natury w cenach zakupu i każdą pozycję przecenić np. o 30%, potem 50%. VAT do zapłaty będzie dużo mniejszy, podatek dochodowy też, jeżeli wystąpi. Do takiego rozliczenia Urząd na pewno się nie przyczepi. Trzeba to zrobić przed datą likwidacji firmy.

Jeżeli w firmie były amortyzowane środki trwałe trzeba zrobić z nimi to samo. Można to posprzedawać za symboliczną kwotę.

Przed likwidacją trzeba po prostu rozliczyć wszystko co jest w firmie do 0. Jeżeli nie masz na zapłatę VAT-u, po złożeniu deklaracji VAT-7 złóż wniosek o rozłożenie na raty. Oprocentowanie rat jest naprawdę niskie.
artur688 / 193.39.71.* / 2013-03-01 16:45
witam mam taki problem zamknąłem działalnośc gospodarczą ale zostal mi do zaplaty podatek 11,000 na ktory mnie nie stać co zrobić by urząd skarbowy rozłorzył mi na rozsądne raty proszę o pomoc

Najnowsze wpisy