Forum Forum podatkoweInterpretacje

Sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat.

Sprzedaż mieszkania przed upływem 5 lat.

slawkrzyz / 2007-10-11 21:59
Witam mam następujący problem. Sprzedałem mieszkanie przed upływem wymaganych 5 lat. Następnie zacząłem szukać mieszkania w innym mieście do którego musiałem się przeprowadzić w związku z podjęciem tam pracy. Znalazłem interesujące mnie mieszkanie, podpisałem umowę przedwstępną i zacząłem załatwiać formalności z kredytem na nowe mieszkanie. Zanim je jednak kupiłem, zacząłem w nim robić remont, gdyż jak mi przekazano w urzedzie skarbowym, jeżeli pieniądze ze sprzedaży mieszkania wydam na kupno lub remont nowego, nie będę musiał od tych piniędzy zapłacić 10% podatku. Okazało się jednak ze rachunki za remont mogę wyrzucić gdyż remont robiłem przed datą kupna mieszkania poprzez notariusza. Mały szczegół o którym mnie nie poinformowano w urzedzie skarbowym. Interesuje mnie czy aby do końca tak właśnie jest, a także czy mogę przedłożyć w urzędzie skarbowym rachunki uproszczone, które także świadczą że wydałem określone kwoty na remont. A to chyba tutaj chodzi aby wykazać że pieniądze ze sprzedaży starego mieszkania wydałem na nowe. Miał ktoś podobną sytuację. Za pomoc serdecznie dziękuję.
Wyświetlaj:
sdfc / 91.123.191.* / 2018-10-17 08:30
Z tych biur które znam i z którymi miałem kontakt to podpowiem Efekt (na stronie https://www.bbn-efekt.pl/ jest ich pełna oferta z info o cenach, opisami nieruchomości itp.). Uczciwi, nie naciągają na koszty, sprzedałem lokal bez problemu.
beki / 83.243.38.* / 2007-10-14 10:59
Musi być faktura Vat

Najnowsze wpisy