Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzegam przed ślamazarnością GE Money Bank!!!

Ostrzegam przed ślamazarnością GE Money Bank!!!

zGEnerwowany / 87.96.43.* / 2006-08-30 16:48
Jak myślicie, ile może trwać rozpatrywanie wniosku kredytowego? Tydzień, miesiąc, dwa? Zła odpowiedź - w GE trwało to w moim przypadku 2,5 miesiąca! Bez żadnej zwłoki z mojej strony. Po 2 miesiącach (!!!) kapnęli się, że oprócz PITa potrzebują jeszcze zaświadczenia o dochodach z US. Zakładacie, że bank przestrzega zapisanego w umowie terminu wypłaty kredytu (5 dni roboczych)? Nic z tego! Po upływie 5 dni roboczych (i 3 miesiecy od momentu złożenia wniosku), na mój telefon obiecali potraktować mój wniosek jako priorytetowy!!! Uwaga: w GE Money Banku potrzebują więcej niż kwartał na wypłatę kredytu!
Wyświetlaj:
ISABELLE573 / 31.174.224.* / 2012-05-28 10:41
niIgdy juz w zyciu NIE WEZME KREDYTU Z banku bph to naprawde są złodziej Ludzie przestrzegam wszystkich przed tym bankiem za telefon naliczaja sobie chyba z 30 zl jakis szok Malo to jak sie zaplaci rate szybciej o pare dni rowniez za przed terminowe splaty tez naliczaja osetki ONI NAS OKRADAJA PRAWA POWINNI SIE ZAJAC ODPOWIEDNI LUDZIE
lepar / 2010-10-15 20:29
BPH to naprawdę oszust. Po 10 latach wreszcie wyrok w Sądzie pierwszej instancji . Choć
jest nieprawomocny , to pokazuje przestępstwa BPH. Każdy kto korzystał z Biura
Maklerskiego BPH wcześniej PBK może również być ofiarą BPH. Wszystko na
www.stracilem-z-bph.pl
http://www.stracilem-z-bph.pl/
vvvvvvvvvvvvv / 77.46.40.* / 2010-12-21 20:22
oszusci i tyle nie ufajcie im h****
asandrzej23456 / 91.188.125.* / 2010-09-30 21:59
Ja niestety jestem już klientem tego banku. Na odpowiedź wysłaną z ich konta internetowego czekam już trzy tygodnie. Kontakt telefoniczny też jest bardzo utrudniony. Za samo posiadanie karty kredytowe, której nie aktywowałem i nie używam GE Money Bank żąda miesięcznie 45zł. Nigdy więcej nie skorzystam z tej firmy, nawet gdyby oferowali kredyt 0% .
bart1111 / 83.25.232.* / 2010-11-29 20:09
Bank BPH nie ma kart z opłata miesieczna 45 złotych! chyba coś Ci sie pomylilo, opłata jest roczna 45 przy saturnie i media markt, wiec nie wprowadzaj ludzi w blad. A skoro co miesiac masz do zaplaty 45 zeta, to spojrz za co to jest, moze sie nie placi ratek w terminie ? :D
Najlepiej podawac falszywe info i nakrecac ludzi ;]
UNIKAJCIE_SATURNA I MEDIAMARKT,TAM SA CI ZLODZIEJE!!! / 89.72.70.* / 2010-11-29 20:40
A może kolega jest bardziej uczciwy i rzetelny niż ci się wydaje(bart1111) i wpłaca raty przed czasem, co jest ksiegowane jako rata nieterminowa i ten ZLODZIEJSKI BANK NALICZA MU NIEDOWOLONA KARE(REJESTR KLUZUL NIEDOZWOLONYCH UOKIK)45ZLOTYCH!!!!!!!!! UNIKAJCIE BPH-GE. A ty bart nie oceniaj ludzi nie znając wszystkich szczegułów!!! OMIJAJCIE ZLODZIEJSKI BPH SZEROKIM LUKIEM!!!!
Katharsi / 85.222.86.* / 2010-11-21 21:47
W jaki sposób udało się rozwiązać umowę o taką kartę?Ja również taką mam,nieaktywną i zastanawiam się w jaki sposób sie tego ścierwa pozbyć.Proszę o odpowiedź.
thing / 92.60.141.* / 2011-10-19 10:29
Należy wypełnić wniosek o rezygnacje musisz go odebrać w oddziale banku , przeciąć kartę dołączyć wniosek i wysłać na wskazany przez nich adres :)
bart1111 / 83.25.232.* / 2010-11-29 20:12
Najlepiej przeczytac umowe! ot co! ludzie czy wy zwariowaliscie? mam karte banku i millenium i wczesniej w bph. Albo pojsc do oddzialu, albo pisemnie napsianie wypowiedzenie i wyslac na adres banku i gra.
BPH TO ZWYKLI ZŁODZIEJE / 89.72.70.* / 2010-09-14 22:32
W górę!!!!
lukolka / 84.38.19.* / 2010-08-04 20:12
Nie tylko z rozpatrywaniem wniosku robią z ludzi idiotów.
Wzięliśmy kredyt hipoteczny w GE na budowę domu - nie obyło się bez przebojów, ale jakoś udało się dotrwać do ostatniej transzy (nie będę wspominać, że w okresach, kiedy wysokość franków była korzystna dla nas, przeciągali wypłatę transz i gubili nasze wnioski byleby przeciągnąć sprawę w czasie...).
Na dzień dzisiejszy bujamy się od ponad pół roku z przeniesieniem hipoteki z mieszkania, które chcemy sprzedać, na dom, który jest czyściutki hipotecznie. Pierwszy wniosek odrzucili, ponieważ w domu nie były zawieszone kaloryfery (wspomnę tylko, że w całym domu takowych jest sztuk 5, bo reszta jest w ogrzewaniu podłogowym). Oczywiście po spełnieniu tego warunku sprawa miała zostać załatwiona. Złożyliśmy drugi wniosek i tym razem szanowny analityk finansowy stwierdził, że przeniosą nam hipotekę, jeśli spłacimy 220tys. hipoteki (z 290tys.). Dodatkowo każdy wniosek rozpatrywany jest przez trzy miesiące, czyli tyle, ile np. ważne są dokumenty z sądu i za każdym razem trzeba wyrabiać nowe. Dodatkowo przy każdym wniosku wymagają foto inspekcji domu za którą my musimy płacić. Doradca Klienta nie jest w stanie odpowiedzieć nam na żadne pytanie, na infolinii nikt nie jest w stanie przedstawić nam konkretów, a z analitykiem finansowym po prostu nie można się skontaktować.
WIĘC BŁAGAM - WSZĘDZIE TYLKO NIE TAM!
grzeban / 109.243.134.* / 2012-07-29 17:13
Ludziska czytac umowy bo 95 procent tego glupawego spoleczenstwa to wtorni analfabeci,ktorzy potem biadola ze ktos ich cycka.Przed sadem nie ma tlumaczenia ze nie zna sie prawa,to samo jest w banku szczegolnie takim jak BPH ,ktory niewiedze swoich naiwnych klientow wykorzystuje bezwzglednie .
ZŁODZIEJA_SA_W_SATURNIE_MEDIA-MARKT / 89.72.70.* / 2010-09-07 20:37
http://www.stracilem-z-bph.pl/
gverfv / 94.42.45.* / 2010-07-29 12:25
mi w bph-ge podobała się tylko obsługa. ładne puste lalunie z tipsami do kolan, fajnymi dekoltami, patrzące, kogo tu jeszcze dzisiaj oskubać. po zapoznaniu się z ich oferta kredytowa powiedziałem dziękuje i wyszedłem. teraz wiem, ze dobrze zrobiłem.
ZŁODZIEJE_SA_W_SATURNIE_MEDIA_MARKT / 89.72.70.* / 2010-09-07 20:38
http://www.stracilem-z-bph.pl/
KarolinaS. / 188.33.6.* / 2010-07-29 10:05
zobacz tutaj:

http://ocena-kredytu.blogspot.com/
piotrek 1978 / 79.185.179.* / 2010-07-28 19:39
JESTEM KLIENTEM OD 7 LAT I MIMO BARDZO DUZEGO DOCHODU NIECHCĄ PRZEDŁUZYĆ LINII KREDYTOWEJ A JA MAM ICH GŁĘBOKO W DUPIE
pavelpavel / 80.50.134.* / 2010-06-08 13:25
Dzwonią o 8 rano w niedziele żeby powiedzieć o racie która została zapłacona a im pokazuje że niezostała, mówią że 40 zł odsetek a trzeba płacić 60 zł od raty 60 zł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Pomimo tego faktu oszukał nas pracownik Banku twierdząc że pierwszą ratę mamy spłacić dopiero za miesiąc, to też jest nasz błąd że niesprawdziliśmy w umowie ale nawet blankietówwpłaty nieprzysłali. CWANIACTWO, i OSZUSTWO. BANK DLA PIENIĘDZY NIE DLA LUDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
milygda / 2010-11-08 21:20
Bzdura - nie dzwonią od 8 w niedzielę (w sobotę - tak). Klasyczny przykład wyolbrzymiania argumentów przeciw "złemu" bankowi i stawiania siebie w roli poszkodoawnego. W niedzielę ani w sobotę środki nie są księgowane więc nic dziwnego, że im "pokazuje" że nie ma wpłaty. Poza tym gdyby termin wpłaty zapadał na sobotę lub niedzielę, byłaby ona wymagana w poniedziałek. Ot, co!
Gem naciągacze / 178.37.70.* / 2012-02-01 13:25
Do mnie dzwonili w niedziele o 8 rano, że nie spłaciłem 60 zł raty.... Nienawidzę tego banku
trelemorelelll / 195.47.201.* / 2010-07-08 13:43
Ile czasu ma bank GE MONEY BANK na rozpatrzenie REKLAMACJI - KREDYT ODNAWIALNY Z KARTĄ VISA (tzw. kredyt ratalny)????? Wszystko spłacone a bank chce 45,00 zł za nieterminową spłatę, w tym samym dniu co był przelew wystawiają wezwanie do zapłaty, które wysyłają 2 dni po przelewie, mimo posiadania informacji o zapłacie smsem.
PIERWSZY I OSTATNI RAZ - KONTAKT Z TYM BANKIEM TO PORAŻKA. Odradzam. Usuwają maile bez przeczytania.
klient2010 / 62.21.48.* / 2010-08-10 19:47
to prawda, również ostrzegam przed kontaktem z tym bankiem. jak widzę w komentarzu powyżej udało się komuś złożyć reklamację w tym banku, ale to pewnie było dawno. Mi niestety się nie udało, w bik-u od 2 lat wisi ten kredyt odnawialny, który zapisany jest jako karta kredytowa. zaświadczenoie o spłacie i zamknięci zostało wystawione na kredyt(bez opisania jaki) a nie na kredyt odnawialny i kartę kredytową. Bank nie widzi problemu a ja mam kłopot z uzyskaniem kredytu w innym banku, bo blokują nam zdolność kredytową- robią wszystko aby klient nie miał dokumentu na ich błąd. na domiar złego pani doradca zwala winę na błędy w bik-u, na doradcę z innego banku, że jest głupi i nie umie czytać dokumentów, a na sam koniec namawia na kredyt w swoim banku- BEZCZELNOŚĆ!!!!!!!!!
nigdzie nie zadzwoniła żeby zapytać co zrobić w takiej sytuacji, mogła również poprosić o pomoc kierownika- NIE, weszła ze mną w ton przez wysokie C i próbowała mi wmówić, że jej racja jest najważniejsza. ODRADZAM, ODRADZAM, ODRADZAM, ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dgg / 188.33.50.* / 2010-05-31 11:38
Bank bph i ge to zlodzieje. 45 zl za upomnienie. smiech.. a moja rata to 30 zl. nie polecam tego banku
piotrek1978 / 79.185.179.* / 2010-07-28 19:43
To prawda walą w ch*** i 45zł pobierają za upomnienie nawet jak rata wynosi 20zł żenada naprawdę
:)) / 85.222.87.* / 2010-06-19 19:27
jeśli chodzi o opłatę 45zł, jest naliczana za obsługę nieterminowej spłaty w przypadku kredytu z kartą kredytową (kredyt ratalny w karcie), wystarczyło płacić terminowo :)
do :)) / 94.42.42.* / 2010-06-20 09:59
a dlaczego każecie pracownikom punktów ratalnych podpisywać z klientami umowy w pakiecie z kartą, a nie umowy tylko o kredyt ratalny? dzieciaku, zatrudniłeś się dopiero w finansach? pomyśl, właśnie punktom handlowym więcej płaca za umowę z kartą, bo bank też ma więcej kasy z tego i chodzi właśnie o tą Twoja 'nieterminowa obsługę'. życzę Tobie, żeby Ciebie tez ktoś potraktował tak 'nieterminowo', np. w sądzie. dopiero będzie płacz.
rozumiem, że pracujesz w tym banczku, ale zrozum, że bank to instytucja do golenia ludzi i wciskania im kitu, a nie porządne przedsiębiorstwo. kruczki w umowach, kłamliwe reklamy, niekompetentni pracownicy - to bankowość Europy XXI wieku. gratuluję wybrania zawodu! i naciągaj więcej swoich znajomych na super produkty - na pewno będą Tobie wdzięczni i długo ich będziesz miała.
bohdano / 84.10.138.* / 2010-04-03 22:54
Sytuacja podobna jak w przypadku tych co wpłacili pieniążki przed terminem. Oczywiście kara za nieterminową wpłatę w wysokości 45 zł. Ale jest mały kruczek, przed otrzymaniem pisma wpłaciłem kolejną ratę, która miała pokryć kolejną ratę a w piśmie wyraźnie napisano, że jeżeli wpłata nastąpiła przed otrzymaniem tego pisma to proszę je traktować jako nieaktualne. Pomijam fakt, że wysyłają listem zwykłym (przesyłka aglomeracja) więc jak teoretycznie mają sprawdzić kiedy je otrzymałem. Ale na szczęście są przepisy na, które Klient się godzi w tym przypadku GE Money Bank że ta przesyłka dotrze do Klienta z terminem doręczenia D+5. Pani konsultantka w GE zaczęła ze mną dyskutować o tym, że można dyskutować czy ten zapis o nieaktualności pisma gdy spłaci się rate przed jego otrzymaniem dotyczy tylko informacji o zaleganiu czy również o podjętych krokach windykacyjnych i karze 45zł. Dla mnie to śmieszne bo zdanie to było umieszczone na końcu i ktoś kto je przeczyta interpretuje je jak ja. Uważam, że należy brać odpowiedzialność za to co się napisało zarówno w umowie jak i na pismach wysyłanych do Klienta więc nie popuszcze i jeśli nie uznają mojej reklamacji jestem gotów pokierować sprawe na drogę sądową. I tu pytanie? Czy mogę użyć tego pisma jako dowodu w ewentualnej sprawie? Pismo podpisane (oczywiście skan) przez jakiegoś tam kierowniaka działu windykacji. Jeżeli GE wykorzystuje kruczki zawarte w umowie to dlaczego ja nie mam wykorzystać ich ewidentnie źle skonstruowanego pisma,
bogiman / 194.99.117.* / 2010-05-17 09:57
A jednak uznano moją reklamacje więc się jednak da. Duży pozytyw dla tego banku!
uglydrake / 46.113.50.* / 2012-04-13 19:57
A nam nie dość że nie chcą oddać kasy z ubezpieczenia skradzionej karty to jeszcze trzeba było zapłacić komornika
mak742 / 156.17.73.* / 2010-03-25 08:56
W moim przekonaniu w banku tym panuje totalny bałagan. Po całkowitej spłacie kredytu prosiłem o wystawienie zaświadczenia z taka informacja. W międzyczasie zmieniłem adres zamieszkania .... Oczyywiscie bank został poinformowany na piśmie (załączona została również kopia dowodu osobostego). Zaświadczenie zostało wysłane ale na poprzedni adres . Wobec zadzwoniłem do banku. W trakcie rozmowy okazało sie ze pracownik banku nic nie wie o zmianie danych i poprosił o kolejne pismo . Sytuacja sie powtórzyła trzykrotnie i trwało to razem jakies 3 m-ce. Teraz mam kolejny problem bo w wyniku umorzenia cześci odsetek od tego kredytu powinieniem sie rozliczyc z US i potrzebny jest PIT-8C. Kolejny telefon do banku, gdzie w celu identyfikacji podaje swoje dane włącznie z nowym adresem przekonany ze juz nastąpiła zmiana w ich systemie po tak intensywnej korespondencji a tu niespodzianka Pani mówi że dane sie nie zgadzaja i żadnej informacji mi nie udzieli . A chciałem tylko wiedziec czy wysłano mi PIT ... to że podaje zgodny pesel i nazwisko bez znaczenia . Obowiązek wydania mi PIT-u upłynął 01.03 a moja zabawa z GE Money Bank zaczyna sie od nowa .......
Iwa 77 / 92.55.238.* / 2011-01-04 17:09
A ja spłaciłam cały kredyt a mimo to z niewiadomych dotąd przyczyn komornik zabiera mi z pensjii sporo kasy na ich zlecenie. Pomimo miliona pism wysłanych do Banku z prośbą o wyjaśnienie i kolejnego miliona pism do komornika nie ma zadnej odpowiedzi i kase zabierają nadal. Nie wiem co zrobić dalej bo ręce mam związane.
eustachiusz / 89.79.24.* / 2010-03-26 20:52
W tym "banku" to standard.
mak742 / 156.17.73.* / 2010-03-25 08:56
W moim przekonaniu w banku tym panuje totalny bałagan. Po całkowitej spłacie kredytu prosiłem o wystawienie zaświadczenia z taka informacja. W międzyczasie zmieniłem adres zamieszkania .... Oczyywiscie bank został poinformowany na piśmie (załączona została również kopia dowodu osobostego). Zaświadczenie zostało wysłane ale na poprzedni adres . Wobec zadzwoniłem do banku. W trakcie rozmowy okazało sie ze pracownik banku nic nie wie o zmianie danych i poprosił o kolejne pismo . Sytuacja sie powtórzyła trzykrotnie i trwało to razem jakies 3 m-ce. Teraz mam kolejny problem bo w wyniku umorzenia cześci odsetek od tego kredytu powinieniem sie rozliczyc z US i potrzebny jest PIT-8C. Kolejny telefon do banku, gdzie w celu identyfikacji podaje swoje dane włącznie z nowym adresem przekonany ze juz nastąpiła zmiana w ich systemie po tak intensywnej korespondencji a tu niespodzianka Pani mówi że dane sie nie zgadzaja i żadnej informacji mi nie udzieli . A chciałem tylko wiedziec czy wysłano mi PIT ... to że podaje zgodny pesel i nazwisko bez znaczenia . Obowiązek wydania mi PIT-u upłynął 01.03 a moja zabawa z GE Money Bank zaczyna sie od nowa .......
BPH-GE=ZŁODZIEJE-OMIJAJCIE MEDIA_MARKT I SATURN / 89.72.70.* / 2010-11-16 22:11
NA GÓRZE
kazistaw...... / 89.79.24.* / 2010-02-25 20:46
I jeszcze jeden ;)
oszukany przez GE / 95.41.2.* / 2010-02-12 23:04
Witam, Bardzo proszę o pomoc i jednocześnie chciałem publicznie opisać sposób pracy GE money banku. Sprawa dotyczy dotyczy mojej matki. W ostatnim miesiącu dowiedziałem się że posiada ona kredyt w GE money banku. Po wielu próbach, prośbach, groźbach pokazała mi ostatnią umowę kredytową z GE. Jak przeczytałem wysokość kredytu to po prostu usiadłem.
48 000 pln - kobieta 60 lat wdowa - jedyny dochód 1200 netto zł - emerytura. Było to dla mnie po prostu niewiarygodne jak to w ogóle możliwe. Pieniędzy nigdy u niej nie widziałem a kredyt 48 000 zł. Po zbadaniu całej sprawy już wiem.KONSOLIDACJA innych kredytów. W zeszłym roku GE zaoferował super ofertę. Ma Pani u nas kredyt. Jest Pani dobrym klientem ( jak ma nie być jak mają zlecenie stałe z konta matki na które wpływa emerytura). W chwili obecnej ma Pani u nas kredyt na kwotę 39000 pln. Proponujemy dodatkowe 3000 zł w gotówce i robimy kredyt konsolidacyjny. Kobieta się niestety zgodziła. Co zrobiło GE. Spłaciło poprzedni kredyt który był u nich i podpisało nową umowę kredytową. 39000 zł kredyt+3000 zł gotówka + ubezpieczenie+marża. I bach jest 48 000 zł. Myślę że kwota 39 000 zł także powstała w taki sam sposób tj. innych konsolidacji w ge.
Bank GE money bank dając 3000 zł w gotówce zarobił 6 000zł na marży i ubezpieczeniu i związał kobietę ratą kredytową w wysokości 1017 zł na następne 6 lat. Dla przypomnienia dochód osoby to 1200 zł - wdowa. Moje pytanie jest. Jak osoba mająca dochód 1200 zł może mieć taki kredyt którego rata stanowi 80% jej dochodów!!!!!!
Czy to jest dozwolone przez prawo bankowe aby rata kredytu stanowiła 80 % dochodu!!!
Czy jest jakiś sposób aby się z tego wyplątać? Bardzo proszę o cenne uwagi.
broker23 / 83.25.67.* / 2010-04-21 22:44
Sytuacja nie mozliwa ze względu na wymagane min.socjalne które obowiazuje od 10.2009 klientka nie mogła zaciągnąć kredytu mając dochód 1200zł
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy